شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) (/showthread.php?tid=848)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - Diana52 - 2020-09-21 12:39 PM

(2020-09-21 12:18 PM)RezaHatamiSalarHanter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام و درود خدمت تمامی اعضای محترم .
اگر ی چیفسان دولول بگیرم بدون جواز ،اونوقت چطور باید براش جواز بگیریم؟؟؟Khansariha (226)

سلام

هیچ راهی نداره دوست عزیز مگر که طرح عفو عمومی مثل سال 1390 بگذارند که تحویل بدید و بعدش با چشم پوشی از جرم نگهداری سلاح غیر مجاز جوازش کنند بهتون تحویل بدن. بعید میدونم با وضعیت فعلی دیگه چنین موردی تکرار بشه Khansariha (214)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - KRALARMS - 2020-09-22 11:21 PM

سال گذشته شهریورماه جوازم تمدید شد واز مجوزحمل سلاح ومهمات شکاری به مجوز حمل سلاح شکاری تغییر کرده

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - gun - 2020-11-08 09:11 PM

سلام به همه دوستان انشاله اگه عمری باشه تا اخر هفته تفنگ چیفسان که به صورت استوک سهمیه گرفتم به دستم میرسه
یه تحقیق در رابطه با این سلاح تویه سایت های ترکیه انجام دادم که خیلی واسم جالب بود
به دوستانی که از کیفیت پایین این تفنگ خواندم میخوام بگم میدونستید که سلاح چیفسان داداری گارانتی مادام العمر بوده
اینم ادرس سایت با گوگل کرم برید تا بتئنید ترجمه سایت را ببینید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این یه قسمت از ترجمه هست

ساخته شده در سال 1991 ، با شوک های ثابت ، قبلا در گواهی ضمانت با ضمانت مادام العمر نوشته شده است ، اما متاسفانه کارخانه تعطیل شد :))
سلام ، من با آقای Zİya موافقم ، این یک تفنگ بسیار با کیفیت است. اولین تفنگ من ، Cifsan 555 ti ، 76 بشکه در بشکه من بود ، با 100 میکرون کروم در بشکه نوشته شده بود و بسیار خوب بود. من می گویم ، اگر آنها را از قدیمی پیدا کردید ، اکنون آنها را بخرید.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - KRALARMS - 2020-11-09 12:08 AM

به نظرمن خریدن سلاح قدیمی وخیلی قدیمی هم خوب نیست چون هرفلزی یه عمری داره مخصوصاکه عمرفلزلول اسلحه براساس تعدادشلیک تعین میشه مثلا 4هزار تیر یابیشتر وکمترهرچه سلاح قدیمی تر باشه به تبع میزان شلیک بیشتری داشته وبه پایان عمرش نزدیکتر میشه هرسال شاهدترکیدن حتی برندهای مطرح قدیمی بااستفاده ازفشنگ های معمولی هستیم

م

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - gun - 2020-11-09 07:03 AM

دوست عزیز اگه از فشنگهای استاندارد استفاده بشه روی لوله و قطعات جانبی فشار ایجاد نمیکنه من خاطرم هست پدرم از تفنگ سر پری استفاده میکرد که اون موقع لاعقل ۱۰۰ سال عمر داشت تنها مهماتی که بهترین سلاح ها را مستهلک میکنه استفاده از فشنگهای تک گوله است است که تویه ایران باب شده که حتما باید سلاح شلیک کنهدر صورتی که این سلاح برای شکار پرندگان طراحی شده
این که شما می فرمایید درسته هر چه سلاح سرزنده تر بهتر اما بسته به استفاده صاحب سلاح بدترین سلاح می تونه بهترین باشه و یا بر عکس

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - ROOBAH - 2020-11-09 10:36 AM

سلام و درود خدمت دوستان
تفنگتون مبارک باشه و به خوشی استفاده کنید.
کاری به چیفسان یا هر سلاح دیگه ( چه جدید و نو و چه قدیمی ) ندارم اما در مورد عمر مفید باید بگم کمپانی های تولید سلاح معمولا عمر مفید لوله تفنگ هاشون رو ( همانطور که جناب KRALARMS گفتند ) با تعداد شلیک مشخص میکنند که قطعا منظور استفاده از فشنگ متعارف هست و بحث استفاده از تک گلوله کاملا جداست ( چون همونطور که خودتون هم گفتید این لوله ها برای شلیک ساچمه ساخته شدند ) و استفاده از تک گلوله و... از عمر مفید لوله ( تعداد شلیکی که برای لوله با فشنگ استاندارد ذکر شده ) کم میکنه اما به عقیده ی من مسئله عمر مفید لوله ی سلاح که بصورت تعداد شلیک فشنگ استاندارد عنوان میشه هنوز پابرجاست ( مثل مخازن تحت فشار که حتی در صورت استفاده در فشار کاری مجاز ( و نه بیشتر ) باید به صورت دوره ای مورد تست قرار بگیرند )

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - KRALARMS - 2020-11-09 07:49 PM

='1604892826']
دوست عزیز اگه از فشنگهای استاندارد استفاده بشه روی لوله و قطعات جانبی فشار ایجاد نمیکنه من خاطرم هست پدرم از تفنگ سر پری استفاده میکرد که اون موقع لاعقل ۱۰۰ سال

نشد یه بحث علمی شروع بشه یکی ازدوستان نره سراغ استثنائات، تفنگ سرپر 80_90سال قبل منسوخ شد وبه تاریخ سپرده شد الان صحبت قطرمیکرونی کروم ومیلی متری وآلیاژهای ترکیبی لو‌لهای تولیدی وکاهش وزن سلاح وافزایش میزان عمراوناست منظورازتعدادتیر همون فشنگ استانداردتعریف شده برای سلاح هست وارتباطی به اسلاگ وچاپاره نداره توی همین تاپیک اسلحه دولول بغل یکی ازدوستان بابرنداروپایی یاامریکایی از روی بچه قنداق بافشنگ شماره4موقع شکارکبک ترکید خیلی ازمواد مثل لاستیک خودرو یه عمرمفیددارن حتی اگه استفاده نشه وبعداز اون دیگه اسفاده ازش خطرناکه یعنی درمعرض هواقرارگرفتن هم خودش باعث استهلاک میشه وارتباطی به استفاده درست وغلط نداره

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - gun - 2020-11-11 06:37 AM

(2020-11-09 07:49 PM)KRALARMS نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
='1604892826']
دوست عزیز اگه از فشنگهای استاندارد استفاده بشه روی لوله و قطعات جانبی فشار ایجاد نمیکنه من خاطرم هست پدرم از تفنگ سر پری استفاده میکرد که اون موقع لاعقل ۱۰۰ سال

نشد یه بحث علمی شروع بشه یکی ازدوستان نره سراغ استثنائات، تفنگ سرپر 80_90سال قبل منسوخ شد وبه تاریخ سپرده شد الان صحبت قطرمیکرونی کروم ومیلی متری وآلیاژهای ترکیبی لو‌لهای تولیدی وکاهش وزن سلاح وافزایش میزان عمراوناست منظورازتعدادتیر همون فشنگ استانداردتعریف شده برای سلاح هست وارتباطی به اسلاگ وچاپاره نداره توی همین تاپیک اسلحه دولول بغل یکی ازدوستان بابرنداروپایی یاامریکایی از روی بچه قنداق بافشنگ شماره4موقع شکارکبک ترکید خیلی ازمواد مثل لاستیک خودرو یه عمرمفیددارن حتی اگه استفاده نشه وبعداز اون دیگه اسفاده ازش خطرناکه یعنی درمعرض هواقرارگرفتن هم خودش باعث استهلاک میشه وارتباطی به استفاده درست وغلط نداره

سلام دوست عزیز من استثناء واسه شما مثال نزدم منظور نوع استفاده قرار دادن هر وسیله ای چه تفنگ وماشین و غیره طول عمر مفید را کاهش و یا افزایش بده
در ضمن من هم بون علم صحبت نمیکنم انفجار تویه لوله سلاح به خودیه خود اتفاق نمیفته انفجار های لوله سه دسته میشند انفجار خزینه انفجار در وسط لوله و انجار سر لوله اولی به خاطر استفاده از فشنگ های مگنوم در سلاح های خزینه ۷۰ پیش میاد دومی وقتی از فشنگهای دست پر غیره استانداردکه می تونه چهارپاره متراکم شده ویا اسلاگ غیر استاندارد پیش میاد وسومی موقع بسته بودن سر لوله حالا میخواد گل یا سنگ ویا قرار دادن سر لوه داخل اب واسه صید ماهی پیش میاد
در ضمن طبق قانون نیرو نیرو همیشه از جایی خودشا ازاد میکنه که ضعیف تیرن نقطه باشه که تویه سلاح اگه سه مورد بالا پیش نیاد هیچ وقت لوله منفجر نمیشه
من هم مثل شما با خیلی از تفنگها کار کردم خیلی طرح کشیدم وبه سازمان اراء کردم مشغول به کارهم بودم لوله سلاح بیشتر از فولادهای الیاژی استفاده میکنند که نمونه در ایران از سیکا استفاده میشه که درسال۸۲ در صنایع برای استحکام دبالای تفنگهای دارای خان کشی از سخت کارس سیانور داخل لوله استفاده میشد که عمر خان لوله را چنددبرابر میکرد
درضمن اینکه شما فرمودید با فشنگ استاندارد لوله منفجر شده باید بگم مهمات یه عمر مفید داره که مثلا دوسال اگه از اون تاریخ هر چه بگزره انفجار باروت سریع تر اتفاق میفته و خودش خطر ساز میشه احنمالابعضی از دوستان میگند مهمات سال های قبل لگد بیشتری میزنه و فکر این که مهمات فلان سال بهتر را میکنند شاید این دوست عزیز شما چنین اتفاقی تویه سلاحش پیش امده باشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - gun - 2020-11-11 06:49 PM

سلام به همه دوستان امروز تفنگ چیفسانم به دستم رسید طول لوله76سانت وچهارقفل- ظاهر بسیار تمیز باکولیس دیجیتال قسمت چوک دو سر لول را گرفتم رو لوله ها زده 1.2و1.4 چوک که میشه نیم چوک وسیلندر اصلاح شده اما با کولیس یکی از لول ها17.5میلی و دیگری17.6 که اصلا با نوشته روی لول درست در نمیاد

انشاله با میکرو متر داخل سنج باید چک کنم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - KRALARMS - 2020-11-14 10:15 PM

سلام احتمالا منظور شما ازانفجار همون ترکیدن لول درسه قسمت هست چون انفجار ابتدایی واصلی فشنگ فقط درقسمت خزانه انجام میشه به همین دلیل بیشترین قطرلول متعلق به چمبریاهمون خزانه هست، البته ترکیدن نوک لول همیشه وجود جسم خارجی نیست خیلی وقتا چارپاره یااسلاگ که قطر بیشتری از چوک دارن زمان خارج شدن ازچوک اگر لول کیفیت لازم رو نداشته باشه یا عمرمفیدش تموم شده باشه بجای فشرده کردن پرتابه لول تاب نمیاره ومیترکه