شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) (/showthread.php?tid=848)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - ماکان - 2020-01-06 11:27 AM

(2020-01-06 08:13 AM)hazhirbaban نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
البته دوست عزیز. تمام سلاح ها چه دولول چه تک لول همه چوک دارن .یا چوک ثابت دارن یا متحرک .فقط چوک متحرک رو هر نوع دلت بخواد برا هر لول میتونی ببندی ولی ثابت نه همین ..چوک فول ثابت با چوک فول متحرک هیچ کدوم بر دیگری از نظر کیفیت پترن برتری ندارن .Khansariha (8)

ممنون از توضیحتون
درسته لول ها بدون تغییر سطح مقطع میشن سیلندر ساده ..
دیشب رفتم دو لول خودم رو ( چیفسان ) با دقت بیشتری نگاه کردم روی لول هاش 1/2 و 1/4 نوشته شده بود ( احتمالا به معنی نیم چوک و ربع چوک ... اصطلاح دقیقترش رو نمیدونم ) و تنگ شدگی انتهای لول نسبت به ابتدای لول مشخص بود ..
البته تماس گرفتم با اون دوستم و ازش سوال کردم ، جواب داد که روی اسلحه ی هوگلوی مورد بحث غیر از چوک های ثابت 1/2 و 1/4 که تنگ شدگی لوله هاش واضحه ، هر دو لولش رو چوک داخلی بسته بود .. خلاصه شده بود چوک اندر چوک .!!!
[/quote]

چوک داخلی چطور چوکیه؟Khansariha (367)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - mirhashemi - 2020-01-06 01:43 PM

(2020-01-06 11:27 AM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-01-06 08:13 AM)hazhirbaban نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
البته دوست عزیز. تمام سلاح ها چه دولول چه تک لول همه چوک دارن .یا چوک ثابت دارن یا متحرک .فقط چوک متحرک رو هر نوع دلت بخواد برا هر لول میتونی ببندی ولی ثابت نه همین ..چوک فول ثابت با چوک فول متحرک هیچ کدوم بر دیگری از نظر کیفیت پترن برتری ندارن .Khansariha (8)

ممنون از توضیحتون
دیشب رفتم دو لول خودم رو ( چیفسان ) با دقت بیشتری نگاه کردم روی لول هاش 1/2 و 1/4 نوشته شده بود ( احتمالا به معنی نیم چوک و ربع چوک ... اصطلاح دقیقترش رو نمیدونم ) و تنگ شدگی انتهای لول نسبت به ابتدای لول مشخص بود ..
البته تماس گرفتم با اون دوستم و ازش سوال کردم ، جواب داد که روی اسلحه ی هوگلوی مورد بحث غیر از چوک های ثابت 1/2 و 1/4 که تنگ شدگی لوله هاش واضحه ، هر دو لولش رو چوک داخلی بسته بود .. خلاصه شده بود چوک اندر چوک .!!!

[/quote]

تفنگش موبایل چوک هست که موبایل چوک ها دو نوع چوک اینترنال و اکسترنال دارن منظورش از چوک داخلی همون اینترنال هستش توفنگای موبایل چوک تا 5 سانت آخر لول تقریباً به اندازه چوک سیلندر هستن و 5 سانت آخر بسته به اندازه تنگی چوک ،قطرش متغیر میشه. این 5 سانت تو چوک های اکسترنال میشه حدود 7 سانت.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - hazhirbaban - 2020-01-06 03:02 PM

برادر فارسی رو پاس داشتیم و بجای اینترنال از داخلی استفاده کردیم .. خخخخخخ
درسته اینترنال منظورم بود .. ممنون

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - haamidreza - 2020-01-07 08:00 AM

(2020-01-06 01:43 PM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-01-06 11:27 AM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان

ممنون از توضیحتون

تفنگش موبایل چوک هست که موبایل چوک ها دو نوع چوک اینترنال و اکسترنال دارن منظورش از چوک داخلی همون اینترنال هستش توفنگای موبایل چوک تا 5 سانت آخر لول تقریباً به اندازه چوک سیلندر هستن و 5 سانت آخر بسته به اندازه تنگی چوک ،قطرش متغیر میشه. این 5 سانت تو چوک های اکسترنال میشه حدود 7 سانت.
[/quote]

دوستان درسته که چوکها اندازه ی استاندارد دارن ولی بهترین کار اینه که خودتون با کولیس اندازه بزنید

این اندازه هایی که میزنم مال چوک های اکار هست
امیدوارم به درد دوستان بخوره
یک خط یا همون فول اصلی 17.52
دوخط یا ایمپرو مودیفاید 17.88
سه خط یا مودیفاید 18.00
چهارخط 18.17
پنج خط یا ایمپروسیلندر 18.31
شیش خط یا سیلندر 18.51

چوک های بالا اینترنال بودن

و چوک های پایین اکسترنال
فول اکسترنال 17.50
و ایمپرو مودیفاید 17.70
ایکس ایکس اف یا اکسترا فول هم 17.00 هست اندازه ش

اندازه ها بر حسب میلیمتره که خودم اندازه گرفتم
حالا شما برا مقایسه چوک تفنگتون رو اندازه بزنید با عدد های بالا مقایسه کنید ببینید در چه رنجی هستید

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - hazhirbaban - 2020-07-22 08:37 AM

سلام دوستان
بالاخره بعد از 11 ماه جواز چیفسان من هم اومد ...
دقیقا بعد از 11 مااااااااااه ...!!
با مسئول اسلحه و مهمات بحث کردم که چرا اینقدر طول میکشه ؟ نه مثل کارت ملی تراشه الکترونیکی داره نه مثل کارت بانکی مغناطیسی هست و ... فقط یه تیکه مقوای ساده ست که اسمم روش نوشته شده و عکسم رو چاپ کردن روش ... واقعا متاسفم ...
بهرحال جواز اومد و نگاه کردم بجای 5 سال اعتبار تمام 4 سال و چهار ماه زدن تو اعتبار ... بخاطر پول و هزینه هاشه البته ...
سهمیه مهمات امسال رو هم گرفتم .. تعداد 100 فشنگ با قیمت 485 هزار تومن ..
حالا شانس ما میبینی امسال پروانه شکار نمیدن .! Khansariha (214)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - KRALARMS - 2020-07-27 02:31 AM

مبارک باشه، ببینید بالای جواز مثل قبل زده مجوز حمل ونگهداری سلاح یافقط زده مجوز نگهداری

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - hazhirbaban - 2020-07-28 08:41 AM

سلام دوستان
بالای کارت مجوز دقیقا زده *** مجوز حمل سلاح و مهمات شکاری ***
کارت رو هم یه نفر امضا کرده با عنوان ناخدا یکم ...
مشخصات سلاح رو هم نوشته ساچمه زنی دولول روی هم - کالیبر 12 - کوسه - ترکیه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - zavar - 2020-08-24 07:40 AM

دوستان ببخشید چوک چیفسان های که دارای لوله ۷۶سانت هستن با اونای که دارای لوله ۷۱ هستن تفاوتی داره یا نه ؟؟
حالا وقتی میخوان اندازه لوله رو بگیرن ببینن چند سانته دقیقا از جای که فشنگ گذاشته میشه رو میگیرن تا نوک لوله سلاح ؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - zavar - 2020-08-27 07:46 AM

دوستان خزینه این سلاح چنده مثل نخجیر ۷۰ هست یا نه ۷۶ ؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - RezaHatamiSalarHanter - 2020-09-21 12:18 PM

باسلام و درود خدمت تمامی اعضای محترم .
اگر ی چیفسان دولول بگیرم بدون جواز ،اونوقت چطور باید براش جواز بگیریم؟؟؟Khansariha (226)