شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) (/showthread.php?tid=848)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - guilanshekar - 2015-08-08 11:01 AM

خوب بعد از بررسي زياد روي قسمتهاي مختلف كپ متوجه شدم كه شكل كنده شده روي كپ سلاح در يك قسمت پيچ مانند از حالت عاي خارج شده كه نشان از دست كاري ان قسمت ميداد
از داخل كپ هم نرينگي نگهدارنه لول كمتر از يك ميل به سمت داخل امده بود
پس نتيجه گرفتم كه روي همين قطعه كار شده و در واقع لق گيري شده
چون تفنگ را داديم رفت عكس دوست مازني خودمون رو براي توضيح خدمتون ميزارم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با ناطقي در مازندران تماسي داشتم چيفسان در انجا 5900 قيمت دادن

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - mohammad_0544 - 2015-08-10 03:58 PM

من و دوستم برای خرید چیفسان چند شهر رو 3 ماه هرکدام برای خودمون جداگانه گشتیم پارسال داغونشو 5.8 میدادن.باتوجه به افزایش قیمت اسلحه باید یه تاملی در خرید اون اسلحه بشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - aslaan - 2015-08-10 04:09 PM

(2012-06-08 04:34 AM)falah نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
ماشالله اینجا همه چیز هم پیدا میشه.
این همون سلاحی هست که بهش میگفتن (چیستان)چون موقعه ای که اومد کسی اسمشو درست بلد نبود و این سلاح یکی از سلاح هایی بود که اسم ترکیه رو توی شکارچی ها باب کرد(چیستان - دو کله - سلماز) و کسایی که تازه این سلاح رو خریدن 10 سال دیگه قدرشو میدونند نه الان.
این سلاح حدود 20 سال پیش اومد توی بازار البته اول ماشه طلایی اومد و بعد مدل توله روسی که از عجیبترین سلاحهای نه تنها ترکیه بلکه خیلی از سلاحهای دیگر بود که توی قیمت هم با مدلهای اروپایی برابر بود و هیچ ایرادی نمیشد ازش بگیری اگرم الان ایراد سنگینی میگیرند چون جزء سلاح های قدیمی با آلیاژ بالا هست سنگینه و در اون موقع هم تمام سلاح ها سنگین بودند و از فولاد.کسانی که این سلاح رو توی 5 سال اخیر از اسلحه فروش خریدن مطمئا شانسی بوده و خودشون خبر نداشتن چی خریدن.
البته یه مدل صفحه 3 یکی از دوستان عکسشو قرار داده که کله سگش معلومه و کپش دوضربه اون همون مدلی هست که من دیدم.
چند مزیت این سلاح رو عرض میکنم:(البته سلاحی که من 25 سال پیش دیدم با کوپ دوضرب یعنی یک گل کوچک روی گیره کوپ و یک قلمزن که در قسمت اتصال به قنداق هست و کله یک سگ که در زیر کوپ حک شده
1- کپ ریخته گی هست و به وسیله پیم و پرس به لوله متصل نمیشه و یه تیکه میباشد برای همین نه ریگلاژ میخواد نه جدا میشه و نه جا باز میکنه.
2-قفل آن از نوع کف خواب هست که وقتی لوله بسته میشه جایی که فشار اصلی رو تحمل میکنه با کپ یکی میشه و به همین علت که لق شدن در این سلاح بی معنی هست و هرکی لق شدن این سلاح رو دیده به من اطلاع بده.
3:کسانی که این سلاح رو دارند میدونند که این سلاح در هر دولوله از 10 تا 35 متر همونجایی میزنه که هدف میگیرید نه بالا به پایین نه چپ و نه راست و این رو مدیون لوله ای هست که ایتالیا برای این سلاح طراحی و تولید کرده و اگر به جوش بین لوله دقت کنی متوجه میشید چون ایتالیا جزء اولین کشورهایی بود که از این نوع جوش برای لوله سلاح استفاده کرد و ترکیه در اون زمان فقط صابون لوکس تولید میکرد اونم با بدبختی.
به هر حال هر کسی که داره مبارکش باشه و قدرشو بدونه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - mohammad_0544 - 2015-08-10 04:29 PM

تا الان ندیده بودم کسی تاریخ ورود این سلاح به ایران رو بدونه واینجوری ازش تعریف کنه.بیشتر به تفنگم علاقه مند شدم(تاریخ نگارشش قدیمیه ولی من تازه خوندمش)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - کوهنورد - 2015-08-10 10:48 PM

(2015-08-06 04:10 PM)guilanshekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام يه چيفساني 555 لول 76 چهار قفل كه 8 سال پيش ديده بودم(خخخخ) رو دوباره ديدم(خخخخ)

البته بخاطر اينكه خيلي تير شليك كرده بود قنداقش يه ترك ريز داشت و لولش به لق افتاده بود

خوب من هميشه تو ذهنم بود كه براي لق گيري يه خال جوش ميدن حالا ميتونه معمولي باشه ميتونه ارگون و.... بعد سوهان كاري و ....

به همين منظور راهي تعميرگاه شده
و

....

كمتر از 15 ثانيه جوري اين سلاح رو برايم لق گيري كرد كه حتي لول هم به سختي سر جايش ميرفت

حالا سوال اينجاست دوستان شما ميدانيد چكار كرد؟؟؟
با سلام :
حسین جان ارادتمندم . هنوز از عکسی که گذاشته بودی ( کپی ایرانی مانو فرانس ) مستم .
این لقی گیری های ضربتی ، نهایت بی انصافی یا درست تر بگم بی وجدانی کسانی هست که اسم خودشون رو گذاشتن تعمیر کار . روش کار هم قلم و چکش هست و با ضربه زدن به نقاط متحرک ( در دولول سوار و بغل و تک لول این نقاط فرق میکنند ) کمی آنهارو کج میکنند که با چند شلیک دوباره به حالت اولیه برمیگرده . درست مثل اینه که من بخواهم با کشیدن فنر خسته تفنگ بادی اون رو دوباره قوی کنم !!!!!!!!!!
ذهنیت شما کاملا درست بوده (خال جوش و سوهان کاری و ...)و عملکرد اون تعمیر کارکاملا اشتباه .
شاید بهتر باشه برای حفظ ارتباط با مشتریان و حسن شهرت ، این مطلب رو به مشتریان گوشزد کنید که تعمیر اساسی چه چیز است و....... تا هم گول این نامرد ها رو نخورند و هم اعتمادشان به شما بیشتر شود
موفق باشید

محمد عزیز :
شما یکی از بهترین محصولات ترک را تهیه کردید ، باید هم به آن علاقه مند شوید .در یک مقطعی ، تفنگهایی به ایران آمد که علیرغم گمنامی در ایران از کیفیت قابل قبولی برخوردار بودند . آتماجا - سیلان -و........ تفنگهای بینظیری بودند که دیگر با آن کیفیت تولید نمیشوند تولیدات جدید مثل همه کالاها مصرفی و پر زرق و برق برای یک دوره کوتاه طراحی شده اند .
در مورد فرمایشات جناب فلاح باید بگم افکار ایشان در تعارض جدی با بنده بود که دلایل مختلفی هم داشت ولی کلا در تناقض گویی و توصیه های خطر ناک بعنوان تجربیات ناب !!!!!!!! ید طولایی داشتند ......................
البته ایشان دیگر به ما سر نمیزنند پس بنده از نقد صحبت های ایشان خود داری میکنم فقط توجه شما را به نکاتی از یاد داشت ایشان جلب میکنم:
.............................. (هرکی لق شدن این سلاح رو دیده به من خبر بده ) حسین جان به ایشون خبر بدید لطفا
.........................
چپ راست نزدن سلاح مدیون لوله ای است که ایتالیا برای آن تولید کرده و......
دولول های آتماجا یکی از بینظیر ترین لوله های رو دارند که تا به حال دیده ام حتی روی لوله نوشته ساخت ایتالیا . ولی بنده بدلیل نبودن پروف مارک روی لوله ، این نوشته را کاملا مردود میدانم .چطور میشه پذیرفت کشوری مثل ایتالیا محصولی مانند لوله سلاح تولید کنه ولی تست نکرده صادر کنه ؟؟؟؟
قضاوت راجع به بقیه متن را به شما میسپارم
موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - garin - 2015-08-10 11:48 PM

با سلام
دوستان در مورد فرمایش اقای فلاح یه نکته ذهن من رو مشغول کرده
جناب کوهنورد به نظر شما کپ سلاح ریخته ای بهتره یا کپ فولاد تراش خورده؟؟
من ذهنیت دیگه ای دارم میخوام ببینم فکر من درسته یا غلط

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - karbakhsh - 2015-08-10 11:54 PM

انصافا تفنگ محکم و کار درستی هسته. یکی از دوستان نچندان نزدیک بنده یکی دارن و در نگهداری تفنگ وسواسی نداره ولی بازم تفنگش عالیه. دقیق و خوش دسته و موقع دست گرفتن با سلاح راحتی.واقعا یکی از تولیدات خوب ترکه.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - کوهنورد - 2015-08-11 12:01 PM

(2015-08-10 11:48 PM)garin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان در مورد فرمایش اقای فلاح یه نکته ذهن من رو مشغول کرده
جناب کوهنورد به نظر شما کپ سلاح ریخته ای بهتره یا کپ فولاد تراش خورده؟؟
من ذهنیت دیگه ای دارم میخوام ببینم فکر من درسته یا غلط
با سلام :
خدمت شما عرض کنم کپ هیچ سلاحی بصورت ریختگی تولید نمیشه (اینم از اون افاضات کلام دوستمون بود ها ...خخخخخخ) دلیلش هم اینه که برای ساخت قطعاتی که تنش زیاد تحمل میکنند فشردگی متریال ، اصل اول است . من همیشه فکر میکردم حداقل بدنه رولور ها رو با ریختن فولاد در قالب شکل میدهند با تعجب بسیار دیدم یک قطعه میلگرد را با فورج به شکل کلی دراورده بعد ماشینکاری میکنند و........
در حال حاضر تمامی سلاحهای شکاری از بلوکهای فولادی (که تحت فشار قرار گرفته و بیشترین تراکم را بدست آورده اند درست مانند سرخ کردن و کوبیدن فولاد در گذشته برای تولید شمشیر ) ماشینکاری و تراشیده میشوند . اینکه دوست عزیزمون گفته کپ این سلاح با پین یا پرس به لوله متصل نمیشه ، دلیلش این بوده که ایشون فرق بین باکس لاک و ساید لاک رو نمیدونسته .
این رو هم اضافه کنم حتی در بعضی از مدلهای ای-کی 47 هم بدنه سلاح از فولاد فورج یک تکه ساخته شده (برعکس خیلی از مدلها که ورق پرس شده ، ساخته شده بودند )
در هر صورت این بحثها چیزی از ارزش و ساخت خوب و خصوصا لوله های عالی این سلاح ، کم نمیکنه . آقا محمد درسته از دوعقابتون خاطره خوب دارید ولی برو ازش پترن بگیر وبرای ما هم بگذار عکسشو . ببین وقتی میگم لوله های قدیمی ، منظورم چیه .
موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - mohammad_0544 - 2015-08-11 04:27 PM

ممنون از راهنماییتون.
یک سوال
روی لول اسلحه چیفسان دوستم (لول 76 وزن اسلحه .300گرم سبک تر. از جایی شنیدم اسم این مدل سوپر هستش)البته ترجمه دقیقش یادم نیست فکر کنم نوشته تحت لیسانس ایتالیا ولی مال من چنین چیزی نوشته نیست . این لولها تو ساخت یا الیاژ با هم فرق میکنن؟(چوک اسلحه من1/2و3/4 اسلحه رفیقم فکر کنم یکیش فول و اونو نمیدونم)

گشتم دیدم عکس هر دوشونو دارم .اولی مال دوستم دومی مال من
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر: 054.jpg]
[تصویر: 048.jpg]
با تشکر

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - کوهنورد - 2015-08-12 12:07 AM

با سلام :
راستش فکر نمیکنم فرق زیادی تو آلیاژ لوله باشه . روی تفنگ دوستتون نوشته (طراحی شده در ایتالیا ) ولی روی تفنگ شما چیز جالبتری به چشم میخوره (............. 100 میکرون کروم شده ) یعنی کروم کاری داخل لول تقریبا2 تا 3برابر خیلی از تفنگهایی هست که دور و بر تون میبینید برای همینه که بعد از گذشت سالها از استفاده درست و نادرست و انواع فشنگها و..... هنوز داخل لوله عین آینه است . حتی اگر با عینک بد بینی ، نوشته روی لوله رو تبلیغاتی و نادرست بدونیم ، گذشت این سالها درستی نسبی این جمله رو به ما نشون داده . محمد جان قدر این تفنگ رو بدون که از تولیدات جدید خیلی بهتره . بعد از عید یکی تو تهران پیدا کردم واسه دوستم تا زنگ بزنم بیاد ببینه 2 روز طول کشید یک روز هم قبل از دیدن من تو مغازه امانت بوده ، جمعا سه روزه فروش رفت و به رفیق ما نرسید ولی تا دلت بخواد آکار و کرال و نخی و ....همه نو اکبند تو مغازه ها هست . لابد یه دلیلی داره که تفنگ قدیمی اینطوری فروش میره . انشالله به خوبی و سلامتی استفاده کنی فقط پترن یادت نره Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)