شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) (/showthread.php?tid=848)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - shekarmi - 2015-02-06 11:13 AM

(2015-02-05 03:41 PM)kapk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یه چیفسان دیدم که قنداق و بچه قنداق به-شدت زخمهای قدیمی داشت ولی زاج لوله خوب بود و بخصوص داخلش بسیار صیقلی تمیز بود ...2-ماشه طلایی لوله 76 سانت ..امکانش هست لوله برقو خورده باشه ؟ چجوری میشه سلامت سلاح رو فهمید ؟

سلام جناب KAPK نمیتونم جواب پیام خصوصی تون رو بدم صندوق دریافت پیامتون پر شده

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - belderchin - 2015-02-13 07:43 PM

(2014-12-30 09:32 AM)mohammad_0544 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان دقت کرده باشن در زیر کپ بعضی از چیفسانها جای دو قفل هست که به اینها میگن 4 قفل که باعث میشه اسلحه زود لق و تق نشه.
آیا اون اسلحه هایی که اینو نداره مثل مال دوستمون kardelدوقفل هستن؟

با سلام خدمت همگی . چهار ساله چیفسان دارم اصلا تق و لقی برای چیفسان بیمعناس .در ضمن زیر کپ اصلحه بنده هم جای هیچ قفلی نیست . مخلص همه دوستان

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - shekarmi - 2015-02-13 07:48 PM

سلام لقی کمر تفنگ ربطی به اون دو قفل نداره مربوط میشه به دو مورد. 1_ استفاده از فشنگهای بسیار پر شارژ باروت 2_ شلیک خیلی زیاد و مداوم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - belderchin - 2015-02-13 07:49 PM

(2015-02-05 03:41 PM)kapk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یه چیفسان دیدم که قنداق و بچه قنداق به-شدت زخمهای قدیمی داشت ولی زاج لوله خوب بود و بخصوص داخلش بسیار صیقلی تمیز بود ...2-ماشه طلایی لوله 76 سانت ..امکانش هست لوله برقو خورده باشه ؟ چجوری میشه سلامت سلاح رو فهمید ؟

دوست عزیز احتمالا طرف مثل من زیاد مواظب قنداقش نبوده و زده اینور اونور . میخواستم بگم به قنداق تفنگ زیاد اهمیت نده چون تمام تفنگهایی که تو اصلحه فروشیها میاد اول یه رنگ و لعاب بهش میزنن . مهم لوله اس که میگی سالمه . و سیستم چکاننده چیفسانم خیلی ساده اس و خرابیهاش براحتی رفع میشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - kapk - 2015-02-14 09:05 AM

ممنونم ..کپ آلمینیومی داره و 4-قفله ( زیر کپ 2-تا سوراخ مربع-شکل هست ) ...حالا هنوز تو شش و بش خریدشم ...طرف میگه سهمیه دولتی گرفتم ولی با توجه به داغون بودن قنداق و بچه قنداق فکر میکنم از نمونه هایی باشه که بعد از اعلام آوردن برای جواز کردن Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - shekarmi - 2015-02-14 09:18 AM

(2015-02-14 09:05 AM)kapk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونم ..کپ آلمینیومی داره و 4-قفله ( زیر کپ 2-تا سوراخ مربع-شکل هست ) ...حالا هنوز تو شش و بش خریدشم ...طرف میگه سهمیه دولتی گرفتم ولی با توجه به داغون بودن قنداق و بچه قنداق فکر میکنم از نمونه هایی باشه که بعد از اعلام آوردن برای جواز کردن Khansariha (8)

سلام جناب KAPK .. صنودوق پیام خصوصیت پر شده جوابتون رو نشد بدم ........کی گفته کپ چیفسان آلومینیوم است ؟ هر تفنگی که کپ سفید باشه که آلومینیوم نیست !!! اتفاقا چیفسان کپش فولاد است و خیلی جنس سختی داره ....یه آهنربا دستت بگیر ببین چطوری به کپش میچسبه ........و تفنگ هایی که سهمیه ای تا حالا دادن 3تاس ..آکار ..آپولو ...یلدیز ......اسلحه چیفسان که مثل مال بنده و اونی که شما میخوایی بخرید 2 تا قفل زیرش زده بیرون و ماشه طلایی دارن چیفسان قدیم هستن و سال 72 اینها را مجوز دار کردن.....اما چیفسان جدید اون دو تا قفل از زیرش بیرون نزده و ماشه هاش مشکی هستن و سال 90 مجوز دار شدن

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - belderchin - 2015-02-14 02:10 PM

البته جناب شکارمی جوابتونو به درستی دادن بنده فقط در تایید صحبتهای ایشون بگم که کپ چیفسان فولاد اونم خیلی محکم . تفنگهایی که کپ المینیوم دارن رو میشه با قیمتهای خیلی پایینتر خرید البته توصیه میکنم حدالامکان اصلا نخرید چون روی کپ اسلحه خیلی فشار هست و اگه خدایی نکرده موقع شلیک اتفاقی براش بیافته نزدیکترین جا به چشمه. شرمنده فضولی کردم Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - kapk - 2015-02-15 11:55 PM

دقیقا درسته ..کپ آلیاژ آهن هست و بسیار محکمه ولی به دلیل براقیت خاص آدم رو به اشتباه میندازه ...در مورد مدل قدیمی بودنش هم درست گفتید .4-قفله و ماشه طلایی مدل قدیمی هست ...امروز اسلحه رو گرفتم و تست کردم نتیجه برام خیلی رضایت بخش بود .لوله حدود 6-سانت بلندتر از روتین تفنگهای دیگه مثل آکار و نخجیر2 هست و فکر میکنم این مورد توی جمع زدن و حتی سرعت بیشتر کمک کنه ..2-تا مورد برام یکم رضایت بخش نیست حالا یا تفنگ من این مشکلو داره یا اینکه عادی هست برای یک تفنگ تولید 20-سال پیش .

1) برخلاف لوله که بسیار صیغلی و تمیزه ولی محدوده 6-سانت کوپ (جایی که فشنگ درگیره) به شدت زخمی و دارای حتی کندگیهایی روی بدنه هست که در ابتدا نگران بودم ترک کپ نباشه ولی بیشتر به نظر میرسه مته-کاری شده ...اگه بخوایم به عدم دقت و تمیزی تولید قدیم ربط بدیم پس چطور داخل لوله کاملا تمیزه !

2) چوک 2-لوله خیلی نزدیک به همه و عملا من تفاوتی در چوک 2-لول ندیدم .چوک فعلی هم به نسبت اسلحه ای مثل نخجیر2 گشادتر به نظر میرسه .ممنون
نکته دیگه اینه که باز محدوده چوک لوله صیغلی و تمیز نیست ! بعید میدونم اثر سرب باشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - kapk - 2015-02-16 08:17 PM

امروز تستهایی که گرفتم به نسبت نخجیر-2 پترن من بمراتب بازتر بود . بخصوص توی 4-پاره تفاوت فاحش بود ...به نظر میرسه این سلاح بیشتر جنبه هوازنی داشته باشه .دوستان دیگه هم تجربه پترن باز ازین سلاح دارن ؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - yahyarav - 2015-02-16 08:19 PM

سلام جناب kapkKhansariha (8)
بی زحمت ازسلاحتون چندتاعکس بذارید،تایه کم فیض ببریم
باتشکرKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)