شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) (/showthread.php?tid=848)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - korang - 2012-10-13 03:10 PM

دوستان میخواستم بدونم برد مفید دولول چیفسان حدوداٌ چند متره.با چهارپاره و تک گلوله و ساچمه 1 .به خاطر اینکه در شکار تخمین فاصله بزنیم و تیر به خطا نره .ممنونم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - dieselpower - 2012-10-13 04:33 PM

بستگی به نوع فشنگ و سایز فشنگ و چوک اسلحه و حتی طول لول اسلحه داره و باید یه چند تا فشنگ نازنین در فاصله های مختلف تست کنی تا فاصله مورد نظر را پیدا کنی ولی ساچمه زنها در بهترین حالت حدود 100 متر جواب میدن

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - korang - 2012-10-13 05:46 PM

عکسهایی که صفحه 6 این انجمن در مورد سرویس دولول چیفسان گذاشته شده چرا باز نمیشن.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - berno - 2012-10-14 12:59 PM

با سلام،کیوان عزیزدر مورد نوع چوک و ساچمه و بطور کل قسمت اول جوابی که دادید با شما موافقم اما جایی که فرمودید تا 100 متر ساچمه زنها جواب میدن برام سواله که چه چیزی تو 100 متری جواب میده؟چهار پاره_تک گلوله و یا ساچمه البته بنده جوابو میدونم اما ممکنه برای دوستان تازه کار سوال باشه چراکه ممکنه بعضیها به خاطر تجربه کم و خواندن بعضی از این جوابها که بعضا فنی و درست هم نیست اقدام به تیراندازی کرده که علاوه بر هدر رفت مهمات باعث زخمی شدن جانوران مختلف شوند.در اخر از شما و دیگر دوستان معذرت میخوام امیدوارم که باعث رنجش نشده باشم امیدوارم که زودتر اسلحه خودتونو تحویل بگیرید و باهاش نشاط کنید و بهترین کار همونه که از عزیزانی مثل اقا مسیح کمک بگیرید(همانطور که در قسمت دیگری از اقا مسیح راهنمایی خواسته بودید)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - dieselpower - 2012-10-14 03:16 PM

عزیز دل عرض کردم بهترین حالت حدود 100 متر
بعد هم نوشتم شما با اسلحه خودتون و فشنگی که دارید تست کنید و برد مفید اسلحه رو بدست بیارید .خوب دوستان واسه چی باید اشتباه کنن??? مگر اینکه 3 خط مطلب رو نخونن و فقط 100 متر رو ببینن.فکر کنم شما هم کامل نخوندین
تازه توی تراپ با فشنگی که 1.2 گرم باروت داره توی فاصله 70 متری بشقاب میزنیم دیگه فشنگ شکاری که حدود نیم گرم هم بیشتر داره
بله البته باعث افتخار بنده هست که توی اصفهان میتونم از کمک اساتید بزرگی مثل آقا مسیح استفاده کنم
راستی یادم رفت به نظر من اتفاقا دوستان باید اول یکسال دنبال اسلحه بدوند بعد هم کلی مهمات حروم کنند و چند تا حیوون هم زخمی بشوند و آفتاب و پیاده روی بیابون رو هم بکشند تاشکارچی بشوند اگه قرار بود هر کی از راه برسه بیاد اینجا 4 تا پست بزنه شکارچی بشه که خیلی خوب میشد ولی متاسفانه اینجوری نیست بیشتر کسانی که من میشناسم و شکارچی هستن همه این مراحل رو گذروندن و وقت و پول و زندگیشونو واسه این کار گذاشتن

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - korang - 2012-10-14 03:49 PM

دوستان برای ساخت تک گلوله چند گرم باروت باید استفاده بشه تا بهترین نتیجه رو برای دولول چیفسان بده.برای چهارپاره چند گرم؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - dieselpower - 2012-10-15 04:42 AM

برای هر دو تا 2 گرم باروت هم میشه استفاده کرد اما بیشتر از 1.8 یه مقدار خطرناک میشه و به تفنگ خیلی فشار میاره شما با همون 1.8 شروع کن ببین واسه کار شما نتیجه میده یا نه بعد که انشاالله دستت راه افتاد خودت میتونی زیاد کنی اگر هم که کارتون رو جواب داد که چه بهتر البته میشه با 1.6 هم پر کرد اما چون معمولا چهار پاره و اسلاگ برای چهار پاهای بزرگ هست نیروی بیشتر مد نظره
البته اگر بتونی از چهار پاره فابریک هم استفاده کنی هم خطرش کمتره هم واسه اسلحه مطمئن تره من این روش رو بیشتر ترجیح میدم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - korang - 2012-10-15 05:10 PM

دوستان محترم آیا دولول رو هم چیفسان پوکه پران هست یا خیر؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - dieselpower - 2012-10-15 09:17 PM

البته مدلهای مختلف داره و هم جدیدتر و قدیمی تر ولی من 4 تا دونشو دیدم همشون پوکه پرون داشته

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - babakdana - 2012-10-17 11:34 AM

سلام . ولی تا اونجایی که من میدونم نداره چون چیفسان دو نوع اسلحه داره یکی با لول 76 یکی با لول 71 .اونایی که هم من دیدم هیچکدومشون نداشتن. البته اگه دوستمون میگه دیدم ، خوب حتما" داره.چون مال خود من جدیده ولی پوکه پران نداره