شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) (/showthread.php?tid=848)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - falah - 2012-06-19 02:04 AM

با سلام خدمت دوستان عزیز.
مطلبی بود در مورد چپ زدن که خدمتتون عرض میکنم.
بسیار پیش میآید که کسانی شکایت داند راجع به این موضوعات و این طبیعی است مثلا برخی از کسانی که دولول بغل دارند میگن یه لوله سر میکنه و یه لوله ته میکشه و دولول سوار و میگن ماشه 2 یعنی لول بالا چپ میزنه و تمام کسانی که لولشون چپ میزنه اسلحه رو از راست میکشن و کسانی که از چپ اسلحه رو میکشن به راست میزنه.
چند مورد داره : 1 اصولا در کسانی که لاغر تر هستند استخان کتف بر آمده تر هست و وقتی که سلاح رو روی شانه قرار میدن استخوان به طور نا خواسته مانع از جفت شدن سلاح میشه و در نتیجه لوله بالا کمی متمایل به چپ میشه و چون لوله پایین حول محور خودش میچرخه انحراف تقریبا نداره ولی لوله بالایی به سمت چپ مایل میشه و در چپ کش ها برعکس .(یعنی شما سلاح رو کج نگرفتید ولی لوله بالا به سمت داخل بدن افتاده) شما به تنها چیزی که باید حواستان باشه اینه که از چرخش دورانی سلاح جلو گیری کنید و اصولا سلاحهای شکاری به دلیل کمتر بودن خم قنداق نسبت به سلاحهای تمرینی این مورد رو داره.البته این ویژگی هست که تبدیل به این مورد شده که ایراد نیست فقط باید سلاح رو درست کشید.
سلاحهای شکاری هم به این دلیل خم قنداق کمتری دارند که بتونند ضربه های محکمتری رو تحمل و مهار کنند و فشنگهای پرقدرتی بزنند و سلاحهای تمرینی برای این خم بیشتری دارند که راحتتر در آسمان کشیده میشوند و جفت میشن و دقیقتر میزنند.
خدا یارتان
سلام دوباره .
شرمنده یادم رفت بگم که این مورد مربوط به سلاح خاصی نیست و مربوط به کسی هست که سلاح رو میکشه.
یا حق

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - sani - 2012-06-19 08:36 AM

خدمت دوست عزیزم عرض کنم من که با تفنگم تک گلوله نمیزنم آخه اینقدر مطالب بد در موردش خوندم که میترسم....
و با ساچمه 4و3 زدم که کج زد
دلم میخواد یه وقت آزاد پیدا کنم برم خارج از شهر یه پترن بگیرم و از راهنمائی همه دوستان استفاده کنم
انشاالله عکساشو میزارم
ممنون
(2012-06-12 08:39 PM)sani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-06-12 03:09 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حالا که بحث این سوزنها شد یادم افتاد که منم دارم خخخخخخ
از این سوزنها (فارسونگا) خیلی سالها پیش مکانیک ماشینهای سنگین شرکتمون چندتائی بما داد که واقعا جنس سختی هم دارند و بجای سمبه کوبی ازش استفاده میکنم اینم عکسش Khansariha (214)
[تصویر: 13395010271.jpg][تصویر: 13395010272.jpg]

تشکر فراوان

داداش یه چیز بگم بخندی
این سوزن و گرفتم بردم تراشکار واسم درست کنه گفت من تیغ دستگاه رو رو این خراب نمیکنم این جنسش خیلی سفته

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - babakdana - 2012-06-25 06:45 PM

سلام میکنم به بچه های انجمن. یه سوال درمورد چوک لوله چیفسان داشتم که اگه کسی میدونه لطفا" راهنمایی کنه.(البته مطالب پستهای قبلی رو خوندم و همینطور مطالب مربوط به چوکها رو ولی چیزی دستم نیومد.البته چوک چیفسان ثابته و تو پستهای قبلی خوندم که بالا 2/1 و پایین 4/1 هستش. فقط میخوام ببینم که با کدوم لوله میشه چارپاره یا تک گلوله انداخت که به لوله زیاد صدمه نزنه ؟ (البته میدونم باسه لوله ضرر داره) البته اینم بگم که فشنگهایی که استفاده میکنم ساخت ترک هستن و کمی طولشون هم بیشتره .Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - choliche - 2012-06-25 06:55 PM

بالول پايين بنداز طوريش نميشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - alborzshop - 2012-07-17 09:45 AM

سلام Khansariha (8)
شايد اينجا جاش نباشه ولي مشخصات دولول سوار zirve ترك را جستجو كردم ولي چيزي پيدا نشد.
اگه كسي ميدونه راهنماييم كنه.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - ahmadniknam - 2012-09-07 08:24 PM

سلام خدمت دوستان
چند روز قبل یه دولول رو هم دو ماشه در حد نو چیفسان گیر آوردم در حد نو سبک و خوشدست لوله حدود 73 سانت
اما نمیدونم خریداری کنم یا نه میخواستم از نظراتتون بهره بگیرم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - royal - 2012-09-07 09:01 PM

قیمتش چنده ؟؟/

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - HALFMAN2010 - 2012-09-07 09:04 PM

(2012-09-07 08:24 PM)ahmadniknam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان
چند روز قبل یه دولول رو هم دو ماشه در حد نو چیفسان گیر آوردم در حد نو سبک و خوشدست لوله حدود 73 سانت
اما نمیدونم خریداری کنم یا نه میخواستم از نظراتتون بهره بگیرم

داداش من خودم حدود دو بسته باهاش شلیک کردم
اصلا اصلا ازش راضی نیستم
قطر لولش خیلی نازکه و هر لحظه میترسی بترکه
خیلی هم پخش میزنه
من که راضی نبودم
دوستان بازم نظر بدن

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - ahmadniknam - 2012-09-29 07:19 PM

سلام خدمت همه شکارچیان
خیلی جالبه عین جملات منو دوستان برا خودشون میارن حلا راستی راستی چیفسان گیر آوردی یها همینجوری میخوای حالشو ببری اگه از سلاح چیزی نومیدونین اظهار نظر نکنین

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - babakdana - 2012-09-30 01:18 PM

سلام . من خودم چیفسان رو هم دارم البته تازه خریدم . (یعنی یه هفته میشه تحویل گرفتم ) ولی ازش خیلی راضیم . نمیدمنم دوستی که میگه خوب نبود دلیلش چیه . ولی پترن گیری که ازش کردم عالی بود دو سه تا هم شکار باهاش زدم . خیلی هم دقیق میزنه . فقط تنها ایرادش قنداقشه . اونم بخاطر اینکه من قد بلند هستم و دستام بلنده , قنداقش برام یه خورده کوتاه هستش.اینم بگم درسته تازه تفنگ خریدم ولی از بچگی با تفنگ بزرگ شدم و درضمن چیفسان تو ایران جوابشو پس داده و مثل تفنگای جدید مثل زیروه و کرال و شاهین ... نیست که بعد از استهلاک معلوم نیست چی به سرشون میاد.