شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) (/showthread.php?tid=848)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - choliche - 2012-06-08 02:07 PM

2-قفل آن از نوع کف خواب هست که وقتی لوله بسته میشه جایی که فشار اصلی رو تحمل میکنه با کپ یکی میشه و به همین علت که لق شدن در این سلاح بی معنی هست و هرکی لق شدن این سلاح رو دیده به من اطلاع بده.
دوست عزیز اولا احتمالا شما این دو لولو با پرازی یا برتا ایتالیا اشتباه گرفتی دومن پسر عموی من 10 ساله یکی ازاینارو دازه تا حالا 5 بار لق شده خواستی شمارشو بت بدم سومن دولولی که همین الان جواز دارش نصف قیمت هم نسلهای ترکیه خودش هست چه مزییتی داره در پایان طوری ندانسته از این سلاح تعریف نکنید که افراد تازه کار تحت تاثیر این حرفا دچار اشتباه بشن تفنگ کیفسان ترکی چه قلمکاری چه ماشه طلای چه توله روسی همشون یکیند وجز اسلحه های متوسط رو به پایین ترکی میباشند با تجربه ای که حداقل 50 مورد ازاین سلاح کار کردم در انواع مختلف

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - wildlife - 2012-06-08 02:28 PM

سلام
چیفسان یا به قول ما سیفسان سلاح خوب و خوش دستیه و الگوی پخش خوبی داره.هنوزهم با امکانات سلاح های قدیمی ساخته میشه یعنی فقط دو ماشه و بدون چوک و بدون ضامن اتوماتیک.مثل موتورهای هوندای ایرانی شانسی هستند و خوب و بد دارند.
نمونه هایی هم که لول لقی پیدا کرده من زیاد دیدم.درکل سلاح بدی نیست و برای کسانی خوبه که خیلی کم میخوان شلیک کنند چون بر خلاف ظاهرش خیلی ظریفه.شکستن سوزن هم داخلشون دیدم.
بلند زدن هم داخلشون دیدم که با بزرگ کردن مگسک و اصلاح قنداق بهتر شده.
بازم میگم شانسی هست و نمونه هایی داره که بعد از چندین سال و شکار زیاد هنوز آخ نگفتن.
نحوه کار با سلاح و نگهداری صحیح در سلاح مهمه بخصوص در مواردی مثل سیفسان ظریف هستن.
یا علی

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - falah - 2012-06-08 04:40 PM

سلام علیکم
خودتونو ناراحت نکنید نه من این سلاح رو دارم و میخوام به شما بفروشم و نه شما میخواید بخرید.
اگر شما 50 تا از این سلاح رو دیدید پس اونا این که من میگم نیستند چون این سلاحی که من عرض میکنم سال 63 یا 64 بود که ستاد ارتشداران 90 قبضه رو به آقای خاقانی در تهران واگذار کرد که تمامی آنها با شماره های دستکوب و سنبه شده بود و چون من با برادر ایشان در شهر بوکان کردستان بودیم یک قبضه به دایی خانوم بنده بنده و یک قبضه دیگر رو به یکی از دوستان نزدیکم داد که هنوز دارند و اگر این سلاح هنوز هم تولید میشه به طوری یک نفر میتونه 50 مدال از این سلاح رو ببینه توی این بازار پس حتما چیز شک برانگیزی هست و من به شما حق کامل رو میدم که اینگونه به شک بیفتید و من اگر سلاحی رو ببینم که اینقدر ریخته توی بازار دیگه اسمشم نمیارم مثل این سلاح های ترکی که دولت همینطوری به طور سهمیه و مصادره ای ریخته توی بازار .ولی واقعا سلاح عالی بود
خدا یارتان

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - sani - 2012-06-08 08:12 PM

(2012-06-08 02:28 PM)wildlife نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
چیفسان یا به قول ما سیفسان سلاح خوب و خوش دستیه و الگوی پخش خوبی داره.هنوزهم با امکانات سلاح های قدیمی ساخته میشه یعنی فقط دو ماشه و بدون چوک و بدون ضامن اتوماتیک.مثل موتورهای هوندای ایرانی شانسی هستند و خوب و بد دارند.
نمونه هایی هم که لول لقی پیدا کرده من زیاد دیدم.درکل سلاح بدی نیست و برای کسانی خوبه که خیلی کم میخوان شلیک کنند چون بر خلاف ظاهرش خیلی ظریفه.شکستن سوزن هم داخلشون دیدم.
بلند زدن هم داخلشون دیدم که با بزرگ کردن مگسک و اصلاح قنداق بهتر شده.
بازم میگم شانسی هست و نمونه هایی داره که بعد از چندین سال و شکار زیاد هنوز آخ نگفتن.
نحوه کار با سلاح و نگهداری صحیح در سلاح مهمه بخصوص در مواردی مثل سیفسان ظریف هستن.
یا علی

سلام
این دوستمون درست میگه تفنگ چیفسان من هم سوزن بالاش سکست ولی من که عاشقشم تا حالا نشده روی منو زمین بندازه چه هوا زنی چه روی زمین عالی میزنه
تا دلتون بخواد باهاش 4پاره زدم و عشق کردم ولی به نظر من هم شانسیه چون دوتاش رو دارم و یکیش و نتونستم الگو گیری کنم فروختمش جهت اطلا دادم 45میلیون ریال ....
من کسی رو ندیدم که ازش شکایت کنه و از تفنگای قدیم ترکه و مثل این جدیدا بی کیفیت نیست و از تفنگهای مارک ترک البته بعد از آکار ....

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - shekarchiekabk - 2012-06-08 11:50 PM

سلام داداش شرمنده شما خودتون باز کردید دیدید سوزن شکسته ؟ چون من ماله خودمو سوزنشو عوض کردم بعید میدونم بشکنه مال من عقب سوزن یه کم له شده بود سیستم یه جوره که یه وزنه که پشتش فنره ضربه میزنه به سوزن سوزنم که داخل یه سوراخه بعیده بشکنه حالا وقت کردم تفنگو باز میکنم عکسشو میزارم سوزن قبلی رو هر چی گشتم پیدا نشد در ضمن اون دوستمون هم که گفته بود بلند میزنه اکثر ساچمه زنهای ترک بالا میزنه بخاطر اینکه شکار قرقاول زیاد میرن برا همین اگه یه 10 20 سانت بالا بزنه بهتره البته ناگفته نماند تفنگ من اینقدر که دوستان میگن قدیمی نیست شایدم سیستم فرق کرده

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - royal - 2012-06-09 12:15 AM

دوست عزیز منظور شما از این که میگید شکار قرقاول زیاد میرن یه 20 سانت بالا بزنه بهتره اصلا حرف منطقی نیست مگه فقط شکار قرقاول شکاره و کبک و خرگوش و بلدرچین و .... اینا شکار نیستن در ضمن اکثر مدل های ترکیه صادراتی هستن و نمیشه گفت ساچمه زن های ترک اینطوری هستن و اگه تفنگ شما اینطوری باشه این یه عیب محسوب میشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - shekarchiekabk - 2012-06-09 12:35 AM

عزیز من که خودم ترکیه نبودم اطلاعاتیه که تو سابتهای معتبر خوندم حالا منبشو اگه شد پیدا میکنم برات من نگفتم فقط قرقاول میزنن بیشتر شکار قرقاول میکنن و االبته من گفتم 10 20 سانت که مال من تقریبا 10 سانت بالا میزنه که اصلا مشکلی باهاش ندارم اتفاقا برا خیلی از شکارا بهتره مثلا شکارهایی که رو زمین باشن مثل خرگوش البته پرنده ای که موازی بازمین در حال پرواز باشه رو لوله رو زیرش میزارم که اینم باز خوبه چون شکارو بهتر میبینم در ضمن در نظر داشته باشید که تفنگ ساچمه زنی الگوی پخش حدودا 80 سانتی تو فاصله 40 متر داره

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - royal - 2012-06-09 12:42 AM

دوست عزیز منم این چیزا رو میدونم من با ساچمه زنی های مختلف کار کردم ولی نمیشه گفت 10 یا 20 سانت بالا زدن عادیه چون اکثرا تو ترکیه قرقاول شمار میکنن و در ضمن مهم پخش زدن نیست مهم اینه که فاصله بین ساچمه شلیک شده فاصله های معینی باشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - shekarchiekabk - 2012-06-09 12:50 AM

من نگفتم مهم پخش زدنه یا مال من پخش میزنه هونطور که میدونید اون به چک ربط داره ولی حدودا عرض کردم خدمتتون که همه ساچمه زنها تو 40 متر الگوی پخش حدودا 80 سانت دارن که 10 سانت زیاد تاثیر گذار نیست البته چون اکثر هدفهایی که ما میزنیم از پایین با بالا میرن به نظر من یه حسنم هست

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - royal - 2012-06-09 01:00 AM

دوست عزیز من حوصله بحث ندارم ولی شما منظور منو نفهمیدید مهم اینه که تو اون 40 متر حداقل 70 درصد ساچمه با فاصله های کم از هم به هدف بخوره طوری که مثلا اگه به یه بلدرچین شلیک کردید فاصله ساچمه ها از هم اونقدر زیاد نباشه که یه بلدرچین از میونشون رد بشه

لطف کنید دیگه ادامه ندید و عذر میخام که تایپیک به بیراهه رفت