شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) (/showthread.php?tid=848)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - sani - 2012-04-24 06:49 AM

مرسی از راهنمائی شما دوست عزیز ....

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - kiarash - 2012-04-27 02:07 PM

سلام
جناب شما که دو نمونه چیفسان دارین میشه لطف کنید یک مقایسه بین دو نمونه داشته باشید تا دوستان استفاده کنند؟سال تولیدش رو هم اگه نگاه کردین بفرمایید لطفا ممنون.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - radreza - 2012-05-01 08:08 AM

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت همه دوستان گل سایت بچه ها انصافا این دوستمون sani حق داره حالا شاید یه ذره توی متر و سانت کم و زیاد شده باشه من حقیقتا با 6 تا از این مدل ماشه نقره ای مورد بحث تیر انداختم از 4 پاره 9 و 12 و28 تایی گرفته تا مرغی نمره های مختلف .من قبلش هم زیاد با چاپ توله روسی و نخجیر 2 و استرای امریکایی تیر انداختم انصافا از همشون جمعتر میزد من این الگوی مورد بحث رو توی 50 متر با یه کم ارفاق دیدم که حدس من اینه که چون 4 پاره ها دست پر یودند و غیر اصولی این طور شد. اگه کار خونه ای میزدم به الگوی این دوستمون نزدیکتر میشد من قصد خریدش رو داشتم ولی از اینده اش ترسیدم چون یه مطلبی توی پستهای قبلی دیدم که بعد یه مدت تیر انداختن پرت و پلا زده بود .بنظرم حالا حالا ها باید دست عزیزانی که دارند کار کنه تا خوب و بدش دستمون بیاد یا حق

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - hamidzirve2 - 2012-05-24 11:47 AM

من یک دولول روی هم دارم که اسمش zirve هست دقیقا مثل عکس(کپش سیاهه) بالای حتا عکس روی کپشم مثل همینه.جنس کپشم اول فکر میکردم الومنیومه ولی بعد فهمیدم یک چیز دیگیست.لولشم همینطور بلنده سر مگسکشم برنجیغ
اشتباه تایپی بود برنجیه.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - royal - 2012-05-24 01:28 PM

دوست عزیز یه عکس ازش بزار ببینیم چی هستش ؟؟Khansariha (214)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - sani - 2012-05-27 09:02 PM

سلام به همه
دوستان کسی میدونه چیفسان با جواز قیمتش چنده؟؟؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - shekarchiekabk - 2012-06-07 06:30 PM

با سلام خدمت همه عزیزان والا من امروز تو سایت ثبت نام کردم یه گشتی زدم دیدم اینجا صحبت از دولول سوار چیفسانه البته باید ببخشید همه پستها رو کامل نخوندم ولی خوب چون من دوساله چیفسان دارم گفتم نظرمو بگم والا من بالای 2000 تا تیر باهاش انداختم و ازش کاملا راضیم فقط یه سوزنش یه کم از پشت پخ شده بود که بعضی وقتها به چاشنی خوب ضربه نمیزد که خودم باز کردم سوزنشو بردم تراشکاری یکی از روش ساخت گذاشتم سر جاش اوکی شد ولی لولش هیچ تعقیری نکرده تازه من همیشه هم نمیز نمیکنم . در ضمن سیستمش خیلی را دسته حال کردم ولی رفیقم یه نخجیر داره فنرش ضعیف شده بود بیچاره شدیم تا جمعش کردیم ببخشید وقتتونو گرفتم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - sunset - 2012-06-07 08:52 PM

(2012-05-24 11:47 AM)hamidzirve2 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من یک دولول روی هم دارم که اسمش zirve هست دقیقا مثل عکس(کپش سیاهه) بالای حتا عکس روی کپشم مثل همینه.جنس کپشم اول فکر میکردم الومنیومه ولی بعد فهمیدم یک چیز دیگیست.لولشم همینطور بلنده سر مگسکشم برنجیغ
اشتباه تایپی بود برنجیه.
l سلام به همه
من يه دولول ترك دارم همين مارك البته اينو اضافه كنم كه ازهمين مارك يه نوع كپ به رنگ الومنيم ديدم ام مال من كپش سياهه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - shekarchiekabk - 2012-06-07 11:42 PM

دوست عزیز فکر کنم چیفسان کپش از جنس تیتانیوم باشه که در اینصورت باید خیلی محکم باشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (چیـــفســــــان) - falah - 2012-06-08 04:34 AM

با سلام خدمت دوستان
ماشالله اینجا همه چیز هم پیدا میشه.
این همون سلاحی هست که بهش میگفتن (چیستان)چون موقعه ای که اومد کسی اسمشو درست بلد نبود و این سلاح یکی از سلاح هایی بود که اسم ترکیه رو توی شکارچی ها باب کرد(چیستان - دو کله - سلماز) و کسایی که تازه این سلاح رو خریدن 10 سال دیگه قدرشو میدونند نه الان.
این سلاح حدود 20 سال پیش اومد توی بازار البته اول ماشه طلایی اومد و بعد مدل توله روسی که از عجیبترین سلاحهای نه تنها ترکیه بلکه خیلی از سلاحهای دیگر بود که توی قیمت هم با مدلهای اروپایی برابر بود و هیچ ایرادی نمیشد ازش بگیری اگرم الان ایراد سنگینی میگیرند چون جزء سلاح های قدیمی با آلیاژ بالا هست سنگینه و در اون موقع هم تمام سلاح ها سنگین بودند و از فولاد.کسانی که این سلاح رو توی 5 سال اخیر از اسلحه فروش خریدن مطمئا شانسی بوده و خودشون خبر نداشتن چی خریدن.
البته یه مدل صفحه 3 یکی از دوستان عکسشو قرار داده که کله سگش معلومه و کپش دوضربه اون همون مدلی هست که من دیدم.
چند مزیت این سلاح رو عرض میکنم:(البته سلاحی که من 25 سال پیش دیدم با کوپ دوضرب یعنی یک گل کوچک روی گیره کوپ و یک قلمزن که در قسمت اتصال به قنداق هست و کله یک سگ که در زیر کوپ حک شده
1- کپ ریخته گی هست و به وسیله پیم و پرس به لوله متصل نمیشه و یه تیکه میباشد برای همین نه ریگلاژ میخواد نه جدا میشه و نه جا باز میکنه.
2-قفل آن از نوع کف خواب هست که وقتی لوله بسته میشه جایی که فشار اصلی رو تحمل میکنه با کپ یکی میشه و به همین علت که لق شدن در این سلاح بی معنی هست و هرکی لق شدن این سلاح رو دیده به من اطلاع بده.
3:کسانی که این سلاح رو دارند میدونند که این سلاح در هر دولوله از 10 تا 35 متر همونجایی میزنه که هدف میگیرید نه بالا به پایین نه چپ و نه راست و این رو مدیون لوله ای هست که ایتالیا برای این سلاح طراحی و تولید کرده و اگر به جوش بین لوله دقت کنی متوجه میشید چون ایتالیا جزء اولین کشورهایی بود که از این نوع جوش برای لوله سلاح استفاده کرد و ترکیه در اون زمان فقط صابون لوکس تولید میکرد اونم با بدبختی.
به هر حال هر کسی که داره مبارکش باشه و قدرشو بدونه