شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) (/showthread.php?tid=844)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - sattar - 2012-08-09 11:09 AM

(2012-08-09 10:47 AM)mohamadshabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ستار جان منم نمیدونم چرا اینطوره.و هنوز هم با کسی راجبش حرف نزدم چون سخت مشغول درسم واسه کنکور هستم.لطفا اگه شما میدونید که چرا تیر دوم رو بعضی اوقات شلیک نمیکنه بگین.البته اینم بگم که تیر اول رو لوله بالا انتخاب کردم و تیر دوم رو لوله پایین.تو راند دوم این این مشکل کمتر بود چون وقتی لوله رو تا آخر شکستم و همینطور با فشار نگه داشتم تا زمان شلیک این مشکل برام پیش نیومد.یلدیز من مد مکس تراپ هستش اینم عکسش واستون میذارم.فعلا اسلحه دستم نیست.روزهای بعد که اسلحه اومد دستم بیشتر واستون عکس میذارم و همراه کلیپ[تصویر: I:\Images\Camera\201301\201301A0]
لطفا راهنمایی کنین چور عکس و کلیپ بذارم

با سلام خدمت شما
من خودم هم یلدیز دارم البته من به صورت حرفه ایی شکار یا تیراندازی نمی کنم ولی تا حالا حدود 300 تا 400 تا فشنگ باهاش انداختم تا حالا با این مشکل مواجه نشدم ولی فکر کنم ربطی به شکستن لول به طور کامل نداشته باشد البته لازم به ذکر هست که شکستن لول باعث مسلح شدن میشه یعنی فنر های پشت سوزن فشرده میشن و آماده شلیک اگر در زمان شلیک ماشه خلاص نبوده این نشون میده که سوزن اسلحه در حالت مسلح بوده و همزمان با کشیدن ماشه سوزن رها شده و به چاشنی فشنگ برخورد کرده حال چرا چاشنی عمل نکرده مهم هست شما در این جور موارد باید اول چاشنی فشنگ را نگاه کنید ببینید اثری از برخورد سوزن روش هست یا نه خلاصه دلایل متعددی میتونه داشته باشه باید بررسی بشه که از کدوم قسمت هست
بنده مدل اسلحه شما را در سایت یلدیز دیدم باید اسلحه خوبی باشد .
راجع به عکس گذاشتن هم دوست عزیز شما باید اول عکس های خودتون را در یک سایت مثل پیکو فایل آپلود کنید بعد لینکش را اینجا قرار دهید در ضمن میتونید از آپلود سنتر این انجمن هم استفاده کنید

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - 300WSM - 2012-08-09 01:40 PM

(2012-08-09 10:07 AM)sattar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-08-07 03:28 PM)300WSM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کاملا صحیح میفرمایید.

دوست عزیز شما که خودتون یلدیز دارید باید دلیلی برای این حرفتون داشته باشید میشه لطفا بیشتر توضیح بدید .
ممنون

منظور بنده به هیچ عنوان رد کیفیت بالای یلدیز نیست.ومطالبی که نوشتم نتیجه مطالعه کامل فرومهای مربوط به یلدیز تو سایتهایی مثل shotgun world بوده و میخواستم بگم دوستان به جای قضاوت عجولانه یه مقدار بیشتر تحقیق بکنن ,البته این نظرات میتونه به دلیل کم بودن این سلاح تو بازار بوده باشه.بعنوان مثال زمانی که یلدیز برای اولین بار میخواست توزیع بشه تو سایت pix07 نوشته شده بود که یلدیز تفنگی بی کیفیت تر از تفنگ چمبر هست (البته منظور از چمبر رو متوجه نشدم)همونطور که میبینین این نظر زمانی نوشته شده که اصلا یلدیز هنوز عرضه نشده بود!!!!!

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - sattar - 2012-08-09 03:35 PM

هیچ کس هنوز در ایران تجربه کافی نسبت به یلدیر ندارد اگر دقت کرده باشید همه کسانی که راجع به آن اظهار نظر می کنن به صورت مطمئن و به طور یقین صحبت نمی کنند دلیلش می تونه این باشه که این سلاح هنوز در ایران ناشناخته است . وقتی که می خواهند راجع به یک سلاح اظهار نظر کنند میگن این سلاح رو فلانی داشته الان 30 ساله داره کار میکنه و مشکلی نداشته منظور بنده اینه که اکثرا به اطلاعات تجربی خودشون یا دیگران وابسته هستند و از روی تجربیات گذشته اظهار نظر می کنن این میتونه اظهار نظر مطمئنی باشه ولی خیلی زمان میبره تا اینکه مشخص بشه واقعا خوب است یا خیر فکر کنم باید صبر کرد و کسانی که با یلدیز کار می کنن به مرور زمان محسنات ومعایب این سلاح رو بیان کنند تا دیگران هم مطلع شوند
ممنون از شما

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - mohamadshabadi - 2012-08-09 05:20 PM

ستار جان مشکل از چاشنی نبود چون بار دوم که ماشه رو خواستم بکشم ماشه خلاص بود.یکی دیگه از مزایای (یلدیز مکس تراپ) این هستش که هم وزن اسلحه برتا هستش که برای کوه نوردی و شکار سنگینه.البته برای تراپ اسلحه تا یه وزن مشخصی سنگین باشه بهتره و خیلی بهتر میتونی باهاش هدف بزنی چون وقتی تیر اول رو زدی برای تیر دوم هدف پروازیت راحت تو قراولته و راحت میتونی بزنی.یه بار با یه آکار تیر زدم که خیلی سبک ود و برای تیر دوم بشقاب خیلی از قراولم دور شد و نتونستم بزنم.یه توصیه داداشانه بهتون بکنم که اسلحه قنداق متحرک بخرین.
[تصویر: 13445204821.jpg] آخیییییییییییییییش.اینم اسلحه من
[تصویر: 13445204821.jpg]

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - dieselpower - 2012-08-10 02:18 AM

محمد آقا خیلی خیلی مبارک باشه
روح من با دیدن این سلاح به پرواز در میاد
یه لطفی بکن لول این اسلحه رو با متر اندازه بگیر و طول دقیقش رو بگو این مدلی که بنده دیدم مدل شکاری با قنداق ثابت و طول لول71 سانتیمتر بود میخوام بدونم طول لول مدل ورزشی چقدر هستش ممنون و تشکر

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - mohamadshabadi - 2012-08-15 10:49 PM

طول لولش دقیق 76 سانته عزیز.فعلا اسلحه دست خودم نیست تو هیئته.هرموقه برگردوندم واستون عکس بیشتر میذارم.دوستان لطفا بیشتر نظر بدین.فدای همتون
Khansariha (48)Khansariha (214)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - mohamadshabadi - 2012-08-18 07:15 PM

سلام.دیروز که تمرین داشتم رفتم راجب مشکل نزدن تیر دوم اسلحم از دوستم که با تجربه بود پرسیدم گفت که با اسلحه یلدیز وقتی ماشه اول رو میکشی باید برای تیر دوم ماشه رو کاملا رها کنی و دوباره شلیک کنی.ولی تو اسلحه های دیگه مثل برتا این مشکل نیست و ماشه رو تا هرجا که برگردونی و دوباره شلیک کنی باز شلیک میکنه.Khansariha (214)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - arefgreen - 2012-09-07 01:18 PM

دوستان به نظرتون بهترین تفنگ شکاری برای سن16-15چیه؟غیر از بادی.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - THUNDER - 2012-09-07 01:33 PM

داداش بهتون جواز نمیدن برای این سن...

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - arefgreen - 2012-09-07 01:40 PM

داش آخه من یه اسلحه دیدم ازکمرشکن یه کم کوچیک تر.تیراشم نصف تیر کمرشکن.