شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) (/showthread.php?tid=844)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - HALFMAN2010 - 2012-01-17 11:04 AM

سلام بردوستان
به نظر شما تر کیه کارخونه ای به نام نخجیر هم داره؟یکی از دوستام یه دولول سوار داره که خیلی کیفیت خوبی داره و روی کپ اون نوشته نخجیر من تا حالا ندیده بودم ولی خیلی با کیفیت بود قابلیت تعویض چوک هم داشن خیلی سبک و کوتاه بود داد میزد که ایرانی نیست

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - nakhjir - 2012-01-17 11:29 AM

درود بر شما
دوست عزیز ترکیه همچین کارخانه ای ندارد ، این اسلحه به سفارش ایران تولید شده و به همین خاطر نام نخجیر بر روی اون هک شده.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - 300WSM - 2012-01-29 11:23 PM

سلام .من امسال یه یلدیز گرفتم. پترنش خیلی جالبه,چند تا چارپاره استرلینگ هم باهاش شلیک کردم عالیه.فشنگ دست پر هم مشکل نداره.فقط چارپاره رو با سیلندر اصلاح شده شلیک بکنید.سیستم قفل وکپ این تفنگ نسبت به آکار کیپ تره.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - sattar - 2012-01-29 11:28 PM

(2012-01-29 11:23 PM)300WSM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام .من امسال یه یلدیز گرفتم. پترنش خیلی جالبه,چند تا چارپاره استرلینگ هم باهاش شلیک کردم عالیه.فشنگ دست پر هم مشکل نداره.فقط چارپاره رو با سیلندر اصلاح شده شلیک بکنید.سیستم قفل وکپ این تفنگ نسبت به آکار کیپ تره.

دوست عزیز شما با چوک های خود کارخانه چهار پاره زدید ؟ یعنی چک سیلندر یا همان چک شماره 5 ؟
ممنون

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - 300WSM - 2012-01-30 01:07 PM

بله.با چوک 4خط یا همون سیلندر اصلاح شده.استفاده از چوک تنگتر از مادیفاید نه تنها باعث آسیب به سلاح میشه بلکه با دفرمه کردن چارپاره ها ,کارایی اونارو کاهش میده.تک گلوله هم مشکلی نداره فقط به خاطر اینکه احتمال آسیب به کرومکاری لوله وجود داره ازش پرهیز کنید,وبرای شرایط اضطراری چارپاره خوب جواب میده.
نمیدونم چطوری عکس آپلود کنم , اگه تونستم یه عکس از حلبی رو که با چارپاره زدم میذارمش.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - 300WSM - 2012-01-30 03:08 PM

[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
http://[/img]
فاصله+50 متر
اینم دوتا عکس دیگه[.دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - sattar - 2012-01-30 03:27 PM

ممنون از لطف شما دوست عزیز
در ضمن بر خلاف تصور بعضی دوستان که می گفتن جنس کپ این تفنگ از جنس آلومنیوم هست من فکر کنم که کپش از جنس آلمنیوم نیست شاید از آلیاژی استفاده شده که به رنگ آلمنیوم باشه یا درصدی از آلمنیوم داخلش باشه ولی کاملا از جنس المنیوم نیست یک روش تست ساده اینه که با آهن ربا تست کنیم چون آهن ربا المنیوم رو جذب نمیکنه . اما کپ یلدیز آهن ربا را جذب میکنه
نظر شما در آین مورد چیه ؟؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - 300WSM - 2012-01-30 03:46 PM

منم با شما موافقم.بنده دوستی دارم که تعمیرکار مجاز هستن ویک تراشکار حرفه ای. ایشون هم گفتند که کپ فولادیه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - sattar - 2012-01-30 03:51 PM

اگر شما با چوک اصلاح شده (4 خط) چهار پاره زدید پس با چوک سیلندر (5 خط) دیگه نباید مشکلی باشه ؟؟
ولی به نظر من بازم به قول خودتون باید در مواقع ضروری فقط از چهار پاره استفاده کرد . چون در بلند مدت دچار مشکل میشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - 300WSM - 2012-01-30 03:58 PM

نه.اصلا هیچ مشکلی نداره به نظر بنده سیلندر اصلاح شده پترن بهتری میده

در مورد کیفیت تفنگ اینو میتونم بگم که به شدت مورد توجه مشتریان اروپایی وآمریکایی قرارر گرفته.اگه دقت کنید روی لوله عبارتNBD TS 870 حک شده ,وبه این استانداردبه مفهوم هست که هر تولید کننده سلاح در ترکیه که میران تولیدش از 50 قبضه در ماه تجاوز بکنه ملزم به تست تفنگ با فشنگهایی با فشار 1500Kg/cm2 هستند.(Namlu Basinc Deneyi) واین معادل همان proof test در اروپا وامریکاست.این عبارت حتی روی تفنگهای غیر استاندارد وکارگاهی هم حک میشه و باید دقت بیشتری در مورد خرید مارکهای متفرقه داشته باشین.اینم بگم که لوله سلاح های ساخت این کارخونه تو اتاق پروف بیرمنگهام بریتانیا مورد آزمایش قرار گرفته وتایید شدند.

namlu:لوله Basinc:فشار DENEY:مقاومت.دوام.....

مخلص همتون هم هستم.