شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) (/showthread.php?tid=844)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - barbud - 2016-12-13 05:33 PM

سلام فولادمحکمتره ،الومینیوم سبکتر،ولی ماکه خیری ازفولاد نخجیرندیدیم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - karbakhsh - 2016-12-13 06:18 PM

فولاد که تکلیفش معلومه ولی الومینیوم اگه تولید زیرزمینی ترکیه نباشه ؛اونم در نوع خودش خوبه و کاری.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - asman - 2016-12-13 07:03 PM

(2016-12-13 05:33 PM)barbud نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای سلاح نخجیر خیالتون راحت باشه که اهن هست وفولاد به کار برده نشده واگر فولاد هست یه فولاده نرمه نه فولادی سخت
(2016-12-13 06:18 PM)karbakhsh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فولاد که تکلیفش معلومه ولی الومینیوم اگه تولید زیرزمینی ترکیه نباشه ؛اونم در نوع خودش خوبه و کاری.

من کلا از شنیدن ودیدن الومینیوم بیزارم وبه نظر من جون به جونش کنند الومینیومه ونرم وضعیف
(2016-12-13 03:10 PM)broning نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حالا کدوم کپ بهتره فولاد یا آلومینیوم مزیت ها و معایب

واضحه
وشک نکنید که کپ فولاد یه چیز دیگست
استحکام ودوام فولاد با الومینیوم قابل قیاس نیست
حرفی ندارم جز اینکه بگم
دم اهالی انجمن همیشه گرم بادKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - barbud - 2017-01-29 12:38 AM

سلام ازسایت یلدیزیه تصویرازشکل فلزلول وکوپ قبل ازپرداخت به جزییات اون دانلود کردم که میذارمش استفاده ازمیله های توپربرای لول جالبه
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - barbud - 2017-03-24 12:56 AM

سلام درمورد یلدیز سلاحهایی که توایران واگذار شده همه کوپ فولادی هستندونوع الومینیومش اصلاتوزیع نشده،الان بیشترمانورکمپانی یلدیزروی مدل الومینیومش هست به دلیل تقاضاي زیاداسلحه سبک درترکیه که یه تفاوتهای جزیی ازلحاظ شکل باهم دارن طبق اعلام کمپانی الومینیونم استفاده شده 7075یا7570هست که متالوژیستها بهترمیدونن چقدسختی داره قیمت فولادیش بیشتره واکثرابرای صادرات به کشورهایی که تقاضا کنن مثل ایران تولیدمیشه وگرنه روندتولیدکارخانه الومینیوم هست
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
این نمونه کوپ الومینیوم هست

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - amin.faraji - 2017-03-24 11:14 AM

(2016-12-13 05:33 PM)barbud نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چون کپ نخجیر ریخته گری شده هست نه فرز کاری.
در مورد الومینیوم 7075 یکی از سبکترین الومینیوم ها هست و سخت ترین، معروف به الومینیوم نظامی هست قبلا در بازار ایران پیدا میشد که به خاطر تحریم ها خیلی کمیاب شد 7075 بعد انادایز به رنگ مشکی نظامی اسلحه ها درمیاد ولی مابقی مشکی مایل به بادمجونی.
به راحتی برای شاتگان جواب میدهد ولی بازم به فولاد فرز کاری شده نمیرسه.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - mohammadfaragi - 2017-03-26 11:16 PM

کپ آکار چطور هست ریخته گری یا فرز کاری

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - amin.faraji - 2017-03-27 12:47 AM

اکار خبر ندارم تو وب سایتش بگردین اگه مثل این تصویری که دستمون قرار داده از مراحل تولید یلدیز باشه یعنی با فرز کاری تولید شده و از شمش یه تیکه. در مورد نخجیر هم عکسی از مراحل تولیدش نیست تو گوگل ولی یکی از دوستان همین انجمن که قبلا فعال بود تو شرکت نخجیر هم کار میکرد که میگفت نخجیر از کپ ریخته گری استفاده میکنه قطعات اخر کار پرداخت میکنه فقط قسمت های متحرک رو از شمش فرز کاری میکنن. الان 99 درصد تولید کارخانه ها فرز کاری توسط دستگاه سی ان سی هستن.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - asman - 2017-04-10 11:48 PM

سلام عزیزان جمعه قبل باشگاه تراپ بودم یه مهمون یه یلدیز اورده بود وازانجایی که رنگ و لعاب کپ یلدیز خیلی شبیه به الومینیومه مشکوک شدم وبا اهن ربا تستش کردم اما کپ به خوبی اهن ربارو جذب کرد واما درمورد اینکه سختی این کپ تا چه حد هست رو نمیدونم
دم اهالی انجمن همیشه گرم باد Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - abbasf - 2017-04-11 10:51 PM

دوستان عزیز من جدیدا یه تفنگ یلدیز خریدم .سال خاتش 1992هست کپ فولادی هست بنظرتون چطوره
عکسشو نمیتونم اپلود کنم
دوماشه هست ماشه طلائی و مدل ایتالیا
دوستان هر کس اطلاعاتی داره بگه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم عکس اسلحه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.