شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) (/showthread.php?tid=844)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - guilanshekar - 2014-10-05 12:53 PM

سلاح ورزشی بک بورند
احتمالا یلدیز جز اوناست
اسد میتونی یه تعریف از بک بور و تری بور داشته باشی؟
البته بگرد ببین کجا میشه مطرحش کرد

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - asadjavan - 2014-10-05 01:35 PM

تو مجله شکار و ماهیگیری یه مقاله در موردش هست پیداش میکنم و میذارمش فقط بگین کجا؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - guilanshekar - 2014-10-05 04:07 PM

(2014-10-05 01:35 PM)asadjavan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تو مجله شکار و ماهیگیری یه مقاله در موردش هست پیداش میکنم و میذارمش فقط بگین کجا؟

مقاله جناب دهقان رو مطالعه کردم
همینجور برداشت خودتون رو میخواستم بدونم
اصلا همینجا بگید زیادم بی ربط نیست

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - asadjavan - 2014-10-06 12:12 PM

همانطور که میدونید در بک بور قطر داخلی لوله بعد از خزانه گشاد شده و بزرگتر از سیلندر میشود بعد در سر چوک تغییر میکند ولی در تری بور همین گشادی تا حدود بیست سانتی چوک ادامه دارد سپس تنگ تر از سیلندر شده (به طول کمتر از یک سانت) بعد از آن لوله سیلندر شده و به چوک میرسد تا چوکهای متفاوت نقش خود را اعمال کنند و فلسفه شون اینه که آن تنگ شدن ناگهانی د راواخر لوله باعث افزایش سرعت ساچمه شده که باعث برد بیشتر و زهر بیشتر ساچمه میشود(مثل شیلنگ آب که با انگشت سرش رو میگیریم سرعت و پرتاب آب بیشتر میشود) من فکر میکنم لول یلدیز های ما که دولتی گرفتیم و مدل شکاری هست باید تری بور باشد تو سایتش هم خیلی چیزا در مورد تفنگ مثل تست فشار لوله و قابلیت شلیک استیل و ... نوشته شده ولی در مورد طراحی لوله من چیزی ندیدم!!

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - Zba - 2014-10-14 06:08 PM

سلام بر دوستان عزیز
بنده یکی از اینا رو میخام بخرم
اسلحه نو هست و فقط پنجاه شلیک داشته جواز ارتش داره
ارزش خریدن داره؟
چند میارزه؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - Zba - 2014-10-14 07:41 PM

پاسخی نبود
منتظرم خواهشا کمک کنید
باسپاسKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - asadjavan - 2014-10-15 12:22 AM

داداش گلم
منم یلدیز دارم و کاملا ازش راضیم خیلی دقیق و بی مشکل شلیک میکنه هر فشنکی که فکرشم بکنی باهاش شلیک کردم و مشکلی تا به حال براش پیش نیومد (البته با فشنگهای کارخونه ای و دست پر خودم )نه عمل نکردن فشنگ نه سوراخ کردن چاشنی نه شلیک دو تایی نه عمل نکردن تیر دوم هیچ یک از مشکلاتی که دوستان از تفنگهای مختلف مطرح میکنند من از این اسلحه ندیدم ( تو رو خدا چشش نکنید !!خ خ خ ) ولی قیمتشو نمیدونم چون اصلا به فکر فروشش نبودم ولی باید هم قیمت اکار باشه حداقل.حدود 7-8 تومن
راستی یه با تو باشگاه تراپ 50 شلیک پشت سر هم انجام دادم آخ نگفت!!

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - amirsalaramirsalar - 2014-10-15 08:50 AM

البته فکر می کنم بدلیل اینکه درحد کم توزیع شد و نسبت به آکار در سطح بازار هم محدود وجود داره قیمتش از آکار بیشتر باشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - jubin - 2014-11-01 02:57 PM

سلام دوستان.....من تازه عضو شم و از مطالبتون استفاده می کنم....دوتا موضوع می خواستم مطرح کنم..اولا که من میخوام ی یلدیز مکس تراپ که مال دوستم هست و بگیرم ...که وازش ورزشیه.....با آهنربا امتحان کردم جذبش شد و این یعنی که کپش از فولاد هست دلیل دوم اینه که روی لوله توسط کپ خط افتاده(ابتوای لوله قسمتی که در کپ چفت میشه.......میخواستم ببینم که با این تفصیر کپ اسلحه فولادی هست یا نه..........مساله دوم این که آیا امکان داره جواز ورزشی رو به شکاری تبدیل کرد......از همکاری تون ممنونم........

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - 300WSM - 2014-11-01 03:11 PM

بله کپ فولادی هست.خیر,تا به امروز که امکان تبدیل جواز ورزشی به شکاری وجود ندارد؛آینده رو هم خدا میداند.