شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) (/showthread.php?tid=844)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - guilanshekar - 2014-09-09 04:31 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان یلدیز سوار یه عکس اینتور از موتور تون واسمون بزارید
قصد مقایسه داریم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - saeedph - 2014-09-09 05:15 PM

دوستان سلام .... من تازه عضو سایت شدم خودم یه دولول ترک روهم سردار مگنوم دارم میخواستم اگر کسی اطلاعاتی درباره این اسلحه داره بهم بگه منم سه تا عکس و اطلاعاتی رو که دارم رو اینجاقرار می دم
من دو سالی هست که این اسلحه رو دارم و ازش راضیم تیر هم باهاش زیاد انداختم هم کارخونه ای وهم دست پر هم چهار پاره دست پر و هم انواع انواع فشنگ با نمره های مختلف هیچ مشکلی هم تا حالا باهاش نداشتم
این تفنگ کپش 3 اینچیه یعنی میشه باهاش فشنگای 76 میلیمتری شلیک کرد رو کپ عبارت TS-870 درج شده که من با تحقیقی که از یکی از دوستان متالوژیستم که ساکن سوئیس هست کردم این استاندارد فولاد مورد استفاده در اسلحه های نظامی کشور های حوزه بالتیکه که فولاد بسیار مقاومی هم هست . وزناین اسلحه حدود 3 کیلو و 200 گرمه در ضمن این تفنگ لوله بلندی داره که طولش از ابتدا تا انتها 80سانتیمتره
اینم سه تا عکس از این تفنگ من که کاملا ازش راضی ام
[img]IMG_20140909_174437[/img]
[تصویر: IMG_20140909_174555]
[img]IMG_20140909_174746[/img]

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - 300WSM - 2014-09-09 05:26 PM

Khansariha (172)
قصد مقایسه داریم
[/quote]

گذاشتیم ,بگردی هست!!!صفحه 13 همین تاپیک پست 128.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - کوهنورد - 2014-09-09 10:35 PM

(2014-09-07 07:55 PM)guilanshekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-09-06 09:58 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام:
دوست عزیز ، میشه بفرمایید این دوستان تراپیست چطوری گیره !!!! یا گریه شون درمیاد از ماشه یلدیز ؟ یا چطوری لغ میوفتن ؟؟!!!
توجه داشته باشید اون اسلحه که شما میفرمایید مدل مکس ترپ هست و با این مدل فرق داره ضمنا این دوستانی که برای شکار اسلحه میخرند تعداد شلیکشون خیلی خیلی کمتر از کسانیه که اسلحه ورزشی میخرند . ولی چیزی که من خودم شخصا دیدم اینه که ییلدیز هم پترنش عالیه هم ته نمیکشه که همین باعث میشه با تغییر ندادن مدل نشانه روی تون برای لوله بالا و پایین ، تیراندازی بهتری داشته باشید .

2خط اخر رو متوجه نشدم
با سلام :
دوست عزیز اول از همه باید بهتون خوشامد بگم برای عضویت Khansariha (8)
بعدش ببخشید من خیلی خلاصه گفتم ، فکر کردم حتما تاپیکهای مختلف سلاخ رو مطالعه کردید ..............
اصولا تفنگهای شکاری چون باید شارژ های متفاوتی رو شلیک کنند قدری مقاومتر ساخته میشوند ولی در تفنگهای تراپ همیشه یک شارژ رو با یک الگوی ثابت شلیک میکنند که ضعیفتر از فشنگ شکاری است . در مورد گیر ماشه یلدیز باید بگم طرح چکاننده آن کاملا شبیه آکار است . نه تنها دو لول های ترکیه ای بلکه 5 تیر ها نیز از یک طرح واحد تبعیت میکنند و اگر دیدید مدلی مشکل داره بدونید در مدلهای دیگه هم میتونه پیش بیاد . مثلا در آکار هم شلیک هر دو لول با هم گاهی اتفاق میوفته ولی دلیل بر خرابی سلاح نیست بلکه اشتباه از کاربر سلاح میتونه باشه .
در آخر مطالعه تاپیک آکار و مشاوره تفنگهای ساچمه زنی رو توصیه میکنم چون تمام این بحث ها اونجا هست و حقیقتا بچه ها دیگه ظرفیت تکرار اونها رو ندارن .
موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - rezajf - 2014-09-09 11:43 PM

بنده هم حدود يكسال تفنگ ييلديز البته mx trap كه قيمت آن خيلي بيشتر از ساير مدل هاي super pose آن است داشته ام و مشكل گير كردن ماشه آن در راند رسمي تيراندازي پس از شليك سي تير و بيشتر آن هم در پس تير اتفاق مي افتاد به اين نحو كه اگر تير و پس تير با عجله صورت مي پذيرفت تير دوم يا سوزن دوم عمل نمي كرد و بايد ماشه را كاملا رها كرده و سپس مي چكانديم كه در اين حالت هم بشقاب در رفته بود
اينكه مي گويند آكار به دليل نداشتن بند سلاح تراپ است ، من قبول ندارم چرا كه سلاح هاي شكاري بسته به سياست توليد و منطقه فروش مي توانند بند داشته باشند يا نداشته باشند مثلا انگليسي ها بر حسب نوع شكارشان (قرقاول) و يا كلا شكارهايي كه در دشت انجام مي پذيرد و نياز به كوهپيمايي ندارد و يا مانند شكار بوقلمون و اردك كه از كمينگاه انجام مي پذيرند فاقد بند هستند و بالعكس
سلاح هاي تراپ به دليل تعداد شليك بالا از آلياژ محكم تري ساخته مي شوند ( هر چند كه 7.5 بيست و چهار گرمي شليك مي كنند) ، خلاصي ماشه كمتري دارند (آكار خلاصي بسيار زيادي دارد) اتصال بين دولول نردباني است تا لول خنك تر بماند و عموما گرانتر از نوع شكاري هستند. البته تمام اين مشخصات و استاندارد ها در سلاح هاي اسم و رسم دار هستند و شايد در ييلديز و هوگلو و .... به اندازه برند هايي مانند برتا و ... رعايت نشوند.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - guilanshekar - 2014-09-10 09:38 AM

(2014-09-09 05:26 PM)300WSM نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
Khansariha (172)
قصد مقایسه داریم

گذاشتیم ,بگردی هست!!!صفحه 13 همین تاپیک پست 128.
[/quote]
مقایسه کنید عکس بالا رو با عکس 13734769804

از سری عکسهای ص13پ128
با تشکر از300wsm
رو قاعده کپ اکار بغیر از پین نگهدارنده ماشه یه پین برای نگهداری فنری که وظیفه برگرداندن ماشه رو داره مشاهده میکنید
ولی در کپ یلدیز فقط یه پین نگهدارنده ماشه هست
و این بغیر از ساده و کارا بودن سیستم اکار
دلیل اون گیریه که گریه ها رو در تعداد تیر بالا در میاره
واما هر گردی گردو نیست همانطورد که هر 20یا شاهینی(که 2تیر با هم خالی میکنند)618 نیستند

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - NEMESIS - 2014-09-10 10:24 AM

کوهنورد جان من این حرف شما رو قبول ندارم که میگید سیستم چکاننده این تفنگها یک طرح واحد داره و اگر یکی این مشکل رو داشته باشه پس اون یکی هم میتونه داشته باشه....
این روزها دیگه همه ما با جنسهای کپی برابر اصل آشنا هستیم ...آیا عیبهایی که جنس کپی شده که دقیقا همون سیستم رو داره میتونه جنس اصلی هم داشته باشه؟
البته از حرف من برادشت غلط نشه در مورد سلاح یلدیز...،درسته که مکانیزم کلی این سیستم یکیه اما طراحی ها اندکی با هم متفاوت هست و حرف آخر رو طراحی بهتر، دقت ساخت بالاتر و کیفیت ساخت بهتر میزنه

این کپ اسلحه هم دقیقا از همین مکانیزم استفاده کرده
به نظر شما چی باعث برتری اون میشه؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - peisaz - 2014-09-10 12:03 PM

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - کوهنورد - 2014-09-11 12:10 AM

با سلام :
دوست عزیز ، کاربر نمسیس ( با پوزش از اینکه اسم شریفتون رو نمیدونم )
از اینکه موضوع رو به چالش میکشید ازتون ممنونم . از همین بحثها معمولا یه چیز هایی درمیاد اینکه یکی بگه دیگرون لایک بزنن و رد بشن بنظرم بدرد فیس بوک میخوره ...................
عکس زیبایی که از کپ اسلحه تون گذاشته بودین رو دیدم واز عکاسی حرفه ای تون لذت بردم ودر دل تحسینتون کردم . باز هم عکس جالبی گذاشتید باز هم میبینیم در حدود 90 درصد از طرح دو سلاحی که بحث داریم روشون ، یکی هستند . در کیفیت فلز کاری و متریال و تلرانس قطعات که صد در صد رزینی بهتر هست ولی خداییش مگر همین آکار یا ییلدیز هم بد کار میکنند یا قطعات با هم چفت تیستند یا .......
من منظورم این نبود که همگی صد در صد یکی هستند ، منظورم این بود اشتراک خیلی زیادی دارند ، بالای 90 درصد . مگر غیر از این طرحی برای تفنگ تک ماشه وجود ندارد ؟ بنده بدلیل کنجکاوی خیلی زیاد ( یه وقت تو دلتون نگین فضولی !!!!) تا بحال کپ چند تفنگ ترکیه ای رو دیدم همگی با اختلافات کمی دقیقا همین طرح رزینی - آکار _ ییلدیز رو داشتند و بنظرم کاملا طبیعی میاد در این پکیج اگر مثلا بعد از مسلح کردن ، تغییر در اولویت شلیک بدیم بعد بر اثر یک عادت غلط ، ماشه را لمس کنیم سپس دوباره پشیمان شده و اولویت را به حال اول باز گردانده سپس اقدام به شلیک کنیم ، در هر سه این تفنگها شلیک هر دولول را داشته باشیم . ببینید اینجا کیفیت ساخت و تلرانس قطعات خیلی مهم است ولی یک اشکال ، در یک طرح واحد ، میتواند عمومی باشد . امیدوارم تونسته باشم منظورم رو رسونده باشم .
آقا رضای گل ، امیدوارم از اون مکس تراپ به اندازه کافی لذت برده باشید ، در مورد ماشه اون باید بگم ( البته شما بهتر از بنده میدونید ببخشید جسارت بنده رو ) ما ایرانی ها بعضی عادتهایی داریم که باعث دردسرمون میشه ولی رهاشون هم نمیکنیم !!! مثلا در رانندگی من خیلی دیدم در حرکت ، طرف پاشو رو کلاچ تکیه داده بهش میگم بابا پاتو بردار پدر بلبرینگ کلاچ رو دراوردی !!! میگه فشار که نمیدم فقط تکیه دادم ( آقا منم اینطوری Khansariha (226))دیگه طرف فکر نمیکنه هر میلی متر فشار روی پدال چقدر اندازه حرکت در طرف دیگر ایجاد میکنه و........
شما بهتر از من میدانید ماشه های ورزشی نسبت به شکاری ( البته در ساچمه زنی ) چقدر حساس ترند و در اکثر تفنگهای ورزشی ماشه باید کاملا رها شده بعد دوباره فشرده شود . بعلت اینکه تیرانداز ( حالا به هر دلیلی ) اگر بخواهد این عمل را بطور کامل اجرا کند بواسطه عجله کردن برای از دست ندادن وقت برای بار دوم ماشه را با عجله کشیده و باعث ضربه میشود، پس سعی میکند برای اینکه ضربه ایجاد نکند انگشت را کاملا از روی ماشه جدا نکند ( دقیقا مثل کلاچ گرفتن یک فرد مبتدی و فردی که بواسطه سالها تمرین این عمل ملکه ذهنش شده ) و این گیر در پس تیر را باعث میشود . در مورد کیفیت سلاحهای ورزشی هم حق با شماست بنده ابدا منظورم این نبود که چون فشنگ 24 گرمی شلیک میکنند پس ضعیف یا بی دقت و.... ساخته میشوند . با پوزش از طولانی شدن مطلب
موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - NEMESIS - 2014-09-11 03:44 AM

Khansariha (8)جناب کوهنورد عزیز البته کار که نشد نداره(مخصوصا وقتی پیشونی ما وسط باشه خخخخ) اما بحث قبلی بر سر گیر سیستم ماشه بود که بنده تا حالا چنین مشکلی در سیستم ماشه آکار ندیدم و نشنیدم
شلیک هم زمان دو لول در آکار رو هم تا حالا برخوردی نداشتم باهاش و حتما یادم باشه که این کارهایی رو که شما گفتید انجام بدم ببینم چنین حالتی برای سلاح پیش میاد یا نه
بله موافق این موضوع هستم که یک نوع اشکال در یک طرح واحد میتواند عمومیت داشته باشد
مثلا دو اسلحه آکار که یک طرح و میزان تلرانس و اندازه قطعات مشابه ای دارند اما نه دو طرح و اندازه های مختلف
گاهی کوچکترین نا هماهنگی در اندازه یک قطعه میتونه مشکل آفرین باشه و این کوچکترین اندازه شاید به چشم هم نیاد و از این رو من عملکرد این دو طراحی رو با هم یکی نمیدونم و دلیل اینکه امکان وجود یک اشکال مشترک رو در این سلاح ها آنچنان محتمل نمیدانم همینه