شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) (/showthread.php?tid=844)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - amirsalaramirsalar - 2014-09-07 07:40 AM

من واقعاً از بعضی دوستان متعجبم فکر میکنند کپ آلمینیوم همون آلمونیومی که تو درو پنجره بکارمیره!!!! لازم به ذکر است که تفنگ پنج تیر دستکش وینچستر هم که تو بازار ایران موجوده اکثر مدلهاش کپ آلمینیوم داره و حدود 50 ساله که شلیک میکنه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - guilanshekar - 2014-09-07 07:55 PM

(2014-09-06 09:58 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام:
دوست عزیز ، میشه بفرمایید این دوستان تراپیست چطوری گیره !!!! یا گریه شون درمیاد از ماشه یلدیز ؟ یا چطوری لغ میوفتن ؟؟!!!
توجه داشته باشید اون اسلحه که شما میفرمایید مدل مکس ترپ هست و با این مدل فرق داره ضمنا این دوستانی که برای شکار اسلحه میخرند تعداد شلیکشون خیلی خیلی کمتر از کسانیه که اسلحه ورزشی میخرند . ولی چیزی که من خودم شخصا دیدم اینه که ییلدیز هم پترنش عالیه هم ته نمیکشه که همین باعث میشه با تغییر ندادن مدل نشانه روی تون برای لوله بالا و پایین ، تیراندازی بهتری داشته باشید .

2خط اخر رو متوجه نشدم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - mhrSB - 2014-09-07 08:07 PM

(2014-09-07 07:55 PM)guilanshekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-09-06 09:58 PM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام:
دوست عزیز ، میشه بفرمایید این دوستان تراپیست چطوری گیره !!!! یا گریه شون درمیاد از ماشه یلدیز ؟ یا چطوری لغ میوفتن ؟؟!!!
توجه داشته باشید اون اسلحه که شما میفرمایید مدل مکس ترپ هست و با این مدل فرق داره ضمنا این دوستانی که برای شکار اسلحه میخرند تعداد شلیکشون خیلی خیلی کمتر از کسانیه که اسلحه ورزشی میخرند . ولی چیزی که من خودم شخصا دیدم اینه که ییلدیز هم پترنش عالیه هم ته نمیکشه که همین باعث میشه با تغییر ندادن مدل نشانه روی تون برای لوله بالا و پایین ، تیراندازی بهتری داشته باشید .
2خط اخر رو متوجه نشدم
احتمالا اقا کامران به موضوع ته کشیدن لول پایین اکار اشاره دارن.و توی اکار شنیدم باید یکم نحوه گرفتن اسلحه اصلاح بشه تا لول پایین ته نکشه.(بعضیا میگن برای نحوه گرفتن هست و بعضیا هم چیز دیگه ای میگن و نظرات متفاوته و برای همین چون خودمم تجربه ای نداره اضهار نظری نمیکنم)Khansariha (226)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - NEMESIS - 2014-09-07 08:32 PM

فکر میکنم که منظور دوستمون گیر کردن سیستم ماشه یلدیز باشه که من هم دیدم

نمیدونم که این نوع اسلحه چند وقت هست که وارد شده
به نظر من باید رفت و دید که این دو اسلحه در طول زمان چه عملکرد هایی داشتند و در حال حاضر چه وضعیتی دارند و همینطوری از روی اسم مقایسه نکنیم
آکار رو که خودمم سه ساله دارم راضیم و کوچکترین گیر و اذیتی نکرده و قبولش دارم

البته منظور بنده همان اسلحه تراپ یلدیز هست

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - amirsalaramirsalar - 2014-09-08 08:18 AM

من آخر متوجه نشدم بعضی از دوستان میفرمایند نحوه صحیح گرفتن تفنگ آکار باعث میشه لول پایین ته نکشه منظور چیه؟؟؟
عزیزان توجه داشته باشید اگه لول سلاح مشکلی نداشته باشه زمانی که نوک مگسک زیر خال سیاه قرار بگیره (دوستایی که سربازی رفتن میدونن) بعد شلیک باید ساچمه ها رو در کل دایره بطور یکنواخت پخش کنه حالا میخاد هر تفنگی باشه حالا اگه تفنگی غیر از این عمل کرد یعنی شما باید نوک مگسک رو با لا و یا پایین تر از خال سیاه قرار بدی تا شلیک مطلوب بدست بیاری
این نشون دهنده اینه که کارخانه سازنده اون تفنگ در میزان کردن دولول تفنگ چه بغل باشه و چه رویهم مشکل داره و نتونسته این مشکل را حل کنه حالا میخاد هر مارکی باشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - peisaz - 2014-09-08 12:59 PM

(2014-09-08 08:18 AM)amirsalaramirsalar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من آخر متوجه نشدم بعضی از دوستان میفرمایند نحوه صحیح گرفتن تفنگ آکار باعث میشه لول پایین ته نکشه منظور چیه؟؟؟
عزیزان توجه داشته باشید اگه لول سلاح مشکلی نداشته باشه زمانی که نوک مگسک زیر خال سیاه قرار بگیره (دوستایی که سربازی رفتن میدونن) بعد شلیک باید ساچمه ها رو در کل دایره بطور یکنواخت پخش کنه حالا میخاد هر تفنگی باشه حالا اگه تفنگی غیر از این عمل کرد یعنی شما باید نوک مگسک رو با لا و یا پایین تر از خال سیاه قرار بدی تا شلیک مطلوب بدست بیاری
این نشون دهنده اینه که کارخانه سازنده اون تفنگ در میزان کردن دولول تفنگ چه بغل باشه و چه رویهم مشکل داره و نتونسته این مشکل را حل کنه حالا میخاد هر مارکی باشه

سلام
دقیقا همینطوری هست که شما فرمودید
بنده هم چند بار سعی کردم این مطلب را توضیح بدم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - karbakhsh - 2014-09-08 01:08 PM

سلام. دم شما گرم منم همینو میگم و این داستان درست گرفتن اسلحه اکار. تا ته نکشه درست نیست. من با سه مدل اسلحه شلیک کردیم و دو نفر دیکه هم تیراندازی کردن و در تمام این شلیکها اکار ته کشید و سوال من اینه که همه ماها اکارو بد گرفتیم و بقیه تفنگها درست گرفتیم. این حرفها همش نادرسته و اگر دلیل قابل قبولی نداشته باشه یه عیبه بزرگه. البته همه اکارها این داستان ندارن و خیلیها ازش به بهترین نوع استفاده میکنن و گرفتن مگسک در حالی زیر خال در بایکال هر دو لول یک جا میزنن و اکار با همون روش لول بالا و پایین فرق میکنه.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - guilanshekar - 2014-09-08 01:22 PM

جناب کوهنورد که هنوز نیامده
خواهش میکنم خواهش شما به چی میگید ته کشیدن؟ مگه ماشینه؟
اون بحث زیر خال سیاه کامل قبول دارم
ول نه برای هر سلاحی
چون موضوع بحثه عرض میکنم
سلاح اکار یه اسلحه ذاتا ورزشی
و شما در تراپ همیشه سعی میکنید بشقابک رو ببینید بنابراین زیر بشقابک رو میگیرید
حالا به شرطی شما نتیجه بهتری میگیرید که تفنگ شما یه اسلحه باشه که به اصلاح سر میزنه
و اینرو میشه با تغییراتی در قنداق یا زه یا مگسک انجام داد
دوستان تراپیست ما گاهی در پرو قنداقاشون تا 90 درصد تفنگشون رو سر زن میکنند

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - amirsalaramirsalar - 2014-09-08 01:34 PM

عزیز دلم شما بحث را نخونده از اول شروع کردی صحبت ما شلیک با تفنگ در حالت ثابته اگه سری به تصاویر پترن تفنگها در همین سایت بزنی جریان دستت میاد شرط سلامت دو لول تفنگ اینه که هر دو لول در روی دایره پترن ساچمه ها بصورت یکنواخت در روی دایره پخش کنه (فاصله 36 تا 40 متر) حالا میخاد این تفنگ ورزشی باشه یا شکاری

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ترکیه (یلـــدیــــز) - guilanshekar - 2014-09-08 01:57 PM

پترن گرفتن مثل گروپ گرفتن میمونه با شرایطی که در هر 2شما زیر خال سیاه میگیری و شلیک میکنی اما اینکه ساچمها یا تیرها کجا بخرن رو نمیشه یک جای خاص که همون وسط دایره به شعاع 75cm و در 36 متری هست در نظر گرفت چه بسا سلاح جوری fit شده باشه که شما مرکز رو بگیری ولی ساچمهات به بالاتر یا پایین تر هدف بخوره
شلیک در حال ثابت (هدف ثابت) فرقی با شلیک متحرک نداره پترن پترن میمونه فقط در متحرک اصل پیشگیری وpoll رو بایید حفظ کرد
دوستان تا یلدیزیها صداشون در نیومده بیاین این بحث از اینجا ببریم یه جای دیگه اخه این بحث از اصلش دور شده