شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز (/showthread.php?tid=84)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - Kalashnikov - 2013-11-03 08:58 PM

(2013-11-03 07:43 PM)aras نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
احتمالاً کشیدن بالا!!!!

جالبه !

اخه چقدر ؟

با تشكر.

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - mirlohi - 2013-11-04 03:26 PM

ببخشید اسسسسستتتتتتتاااااااااااااد.(amirgoon)

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - HiTLER - 2013-11-04 06:02 PM

با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت همه ي دوستان

تا اونجا كه من ميدونم و شايد چندين بار واسه اين مسئله (شكار غير مجاز) نه واسه خودم بلكه واسه خيلي از دوستام كه همراهشون بودم و از نزديك روند كارشو دنبال ميكردم شكار غير مجاز و بدون پروانه شكار دو تا جريمه رو همراه داره.
اول دوستان بدونند به دليل اينكه از اين قبيل مشكلات پيش نياد و كلا بتونند نيروي انتظامي رو با محيط زيست هماهنگ كنند طبق ابلاغيه جديد كه به ناحيه انتظامي دادند به جهت اينكه وقتي نيروي انتظامي كسي رو با شكار ميبينه بلافاصله از اون پروانه شكار ميخواد و چون نيروي انتظامي هم ميدونن تاريخ صدور مجوزها چه موقع هست و حق دخالت در اين امر رو نداره وسيله نقليه و سلاح شما رو به نحوي توقيف ميكنه و بلا فاصله با محيط زيست محل اطلاع ميدن و شكارچي غير مجاز رو با شكار غير مجاز واسه تشكيل و تكميل پرونده به محيط زيست محل ارجاع ميدن.بلا فاصله تعيين خسارت وارد شده به محيط زيست براورد ميشه و مبلغي رو تعيين ميكنن كه به حساب محيط زيست ريخته ميشه و فيش به پرونده الصاق ميشه.بعد از اون مامور محيط زيست با پرونده تكميل شده شكارچي رو به دادگاه ميبره و به قاضي معرفي ميكنه.در اين مرحله قاضي پرونده با توجه با صلاحديد مبلغي رو واسه قانون شكني با توجه به نوع شكار تعيين ميكنه كه در بعضي موارد چندين برابر مبلغ جريمه هست و در صورتي كه اين كارها يك روزه انجام بشه (كه نميشه) قاضي باز هم بنا به صلاحديد دستور آزاد سازي سلاح و شكارچي رو صادر ميكنه و در صورتي كه اين كارها يك روزه انجام نشه و شكار مبلغ جريمه بالايي داشته باشه معمولا يك كارمند دولت با فيش حقوقي و كارت شناسايي معتبر يا يك جواز كسب به همراه شخص كاسب لازم هست تا بشه تنها شكارچي رو (اسلحه رو شامل نميشود) از بازداشتگاه نجات داد.در غير اين صورت شخص شكارچي بايد بازداشت باشه تا پول كامل به حساب دادگاه ريخته بشه.
لازم به ذكر كه بگم واسه ضمانت شكارچي حتي سند ملك هم به درد نميخوره چون سند ملك يا خودرو بايد حتما كارشناسي بشه و خودش پروسه ي زمانبريه.

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - mirlohi - 2013-11-04 07:44 PM

فکر کنم کار محیط بان ها باج گیری بوده نه جریمه!!!

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - رضا قلعه قافی - 2013-11-04 08:00 PM

دوستان دقت کنید که در پروسه شکارغیر مجاز محیط زیست سمت شاکی خصوصی داره ومیتونه فقط با جریمه ویک صورت جلسه کاررو خاتمه بده .البته مقدار جریمه محیط زیستی هرنوع شکاری مشخص هست وکم وزیاد نداره .اگرمحیط زیست تنها به جریمه محیط زیستی قانع نباشه کاربه پیگیری قضایی میرسه وبا توجه به نوع شکار ومحل شکار براساس مواد قانونی حگم صادر میشه .تا صدور حکم اسلحه ولوازم شکار توقیف هست وقاضی همراه حکم وضعیت لوازم توقیفی رو هم مشخص میکنه.من مواردی دیدم که بخاطر شکار یک قرقاول اون هم برای بار اول قاضی حکم ضبط سلاح رو به نفع دولت داده .

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - HiTLER - 2013-11-04 08:28 PM

دوستان سلام
نكته اي كه دوست دارم همه دوستان بدونند تا جايي كه ميتونيد شكار غير مجاز نكنيد اما در صورتي كه احيانا اين كار انجام شد و خدايي ناكرده گرفتار شديد حتما تمام لوازم شكار رو كه همراه داريد (كه محيط زيست يا پاسگاه اونها رو ازتون گرفته و توقيف كرده)بديد صورت جلسه كنند چون اگر كليه لوازم توقيف شده صورت جلسه نشه امكان 100% ناپديد شدن بعضي لوازمتون هست.چون در هنگامي كه محيط زيست كسي رو ميگيره تمام لوازم شكار اعم از چاقو،دوربين،قطار فشنگ، فشنگها و.... رو هم توقيف ميكنه و با خودش ميبره.

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - esibig - 2013-11-04 10:15 PM

سلام دوستان واقعا راهنمایی هاتون عالی بود ومنو به فکر کردن فروووووو بردید اولش تصمیم گرفتم تفنگو رد کنم بره بعدش تصمیم گرفتم برم مجوز حمل سلاح بگیرم و هم پروانه شکار گنجشک سانان تفنگ فوق 5.5 با این تعریفاتی که دوستان کردند فکر کنم معقول ترین راه شکار بی در دسر و بی سر.......... همون راه قانونیه .همه هی می گفتن بابا بادی که مجوز نمی خواد حتی آقای فروشنده حالا خداروشکر مشگلی پیش نیومد باز هم از همه دوستان خوبم تشکر می کنم که راهنمایی می کنید Khansariha (8)

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - مگنوم - 2013-11-05 01:51 AM

(2013-11-04 08:28 PM)HiTLER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام
نكته اي كه دوست دارم همه دوستان بدونند تا جايي كه ميتونيد شكار غير مجاز نكنيد اما در صورتي كه احيانا اين كار انجام شد و خدايي ناكرده گرفتار شديد حتما تمام لوازم شكار رو كه همراه داريد (كه محيط زيست يا پاسگاه اونها رو ازتون گرفته و توقيف كرده)بديد صورت جلسه كنند چون اگر كليه لوازم توقيف شده صورت جلسه نشه امكان 100% ناپديد شدن بعضي لوازمتون هست.چون در هنگامي كه محيط زيست كسي رو ميگيره تمام لوازم شكار اعم از چاقو،دوربين،قطار فشنگ، فشنگها و.... رو هم توقيف ميكنه و با خودش ميبره.
سلام
به اين موردي كه دستمون اشاره كردند حتما توجه كنيد
ولي سال 90 كه از من تفنگ گرفتند توي كلانتري 28 اصفهان وقتي ازشون خواستم صورت جلسه كنند ميخواستن بازداشتم كنند اون هم به جرم حمل سلاح غير مجاز خخخخخخ البته منظورشون تفنگ بادي 5/5 بود!!!!!!!!!!يارو اين قدر بي سواد بود كه
ميگفت كاليبر تفنگ شيشه گفتم از كجا فهميدي؟ ميگه اينجا نوشته(حالا داشت نوع ماشه تفنگ كه t06 بود رو ميخوند)
و اينجور جا هاست كه آدم واقعا نياز به پارتي داره چون دستش به هيچ جا بند نيست
اوج سوزشم از اون جا بود كه با تفنگ حال كرده بودند و چند بار مسلح كردند و خالي ميچكاندند و من رو هم از ساختمان بيرون كرده بودند(از بس داد و فرياد كردم كه بابا شما يه بيسيم بزنيد و استعلام كنيد كه تفنگ بادي5/5 مجازه يا نه) در ضمن شكار هم ازم نگرفته بودند
و ماشينم رو هم بردند پاركينگ و بعد از چند روز دوندگي و هزينه پاركينگ و... كه رفتم ماشين رو گرفتم زير صندلي رو كه نگاه كردم ديدم كارد هاي شكاريم نيستن مسئول پاركينگ گفت داديم به كلانتري رفتم كلانتري براي گرفتن كارد ها كه همون ستوان نفهم گفت "چي حمل سلاح سرد؟؟؟؟؟ توي ماشينت چاقو ميزاري؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بورو تا آخر يه جا دسدتو بند نكردم"اين عين جمله اي بود كه شنيدم و بعدم با پوز خندي گفت ديگه دنبال اين چيز ها نگرد و ... خلاصه حافظ جان و مال مردم توي روز روشن از آدم زور گيري ميكنه
اما آقاي مير لوحي شما حتما پيگيرش بشو چون پول كمي نيست كه آدم از خيرش بگذره.

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - mirlohi - 2013-11-05 02:57 PM

امروز رفتم کلانتری و موضوع رو گذارش دادم.تمام وسایل شکار و تجهیزات منو از توی خونه اومدند و بردند و صورت جلسه کردن.ای کاش نرفته بودم.عوض اینکه موضوع رو پیگیر کنن تفنگو برا یک ماه توقیف کردند.واقعا توش موندم چیکار کنم.!!!بعد از یک ماه هم حتما نصف تجهیزات رو برمیدارن(کی به کیه)75 تا فشنگ. یه قطار فشنگ 29تایی چرمی و سلاحم رو توقیف کردن.حتی چوک های اضافی که خریده بودم رو هم بردند.دوستان کسی آشنا نداره کار مارو راه بندازه؟؟؟؟خخخخخخخخخخخخخخخخخخ

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - baracuda - 2013-11-05 04:01 PM

شوخى ميكنى. كلانترى چكار به لوازم شما داشته شما بايد از دست اون دوتا مأمور به رييس محيط زيست يا قانونى شكايت ميكرديد ولى ربطى نداشته. كه بيان تجهيزات شكارتون رو ببرن اگه از طريق محيط زيست اقدام ميكردى بهتر بود