شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز (/showthread.php?tid=84)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - royal - 2013-10-19 01:55 AM

عجب حکایتی شده این شکار !!!!!!! اخه شکار کردن چه ربطی داره به نیروی انتظامی وقتی که همه چیزت قانونی باشه اخرش من نفهمیدم چه ارگانی مسول محیط زیست و شکار هستش

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - bycal - 2013-10-19 12:57 PM

سلام خدمت دوستان
خدای نکرده این بحث حمل بر بی قانونی و در رفتن از قانون نیست به هر حال هر کسی خلافی بکنه موظف به پرداخت جریمه هست لذا صرفا در جهت روشن سازی و شفاف سازی مراحل قبل از جریمه صید هست که چه ارگان و سازمانی موازی با هم دارن قانون رو اجرا میکنن و طاهرا هر کدام هم از کانال و دیدگاه خود به این امر میپردازن

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - حسین - 2013-10-19 04:03 PM

(2013-10-18 11:28 PM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-18 10:57 PM)vahidroshandel نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز اقا حسین گل درست گفتند اگه با نیروی انتظامی روبرو بشی میری بازداشت تا صبح بری دادگاه ولی اگه شما رو محیط بان بگیره وظیفه داره تفنگ و شکار شما رو مصادره و با تنظیم صورتجلسه به دادگاه ارائه بکنه که بعد از این جریان به شما اخطار خواهد شد تا در دادگاه حضور پیدا کنی ولی اگر اسلحه شما قاچاق باشه دیگه موضوع فرق میکنه و شما رو یکسره تحویل نیروی انتظامی میدن
تشکر از همه دوستان که راهنمایی کردن

در بحث نداشتن پروانه شکارنیروی انتظامی میتونه خودش اقدام بکنه؟منظورم بدون هماهنگی با محیط زیست ..ضمنا بحث فقط نداشتن پروانه هست بقیه موارد همه قانونی

سلام مجدد آقا بیژن هیچ جای قانون نیومده یا حداقل من ندیدم که نیروی انتظامی برای پروانه شکار بخواد گیر بده چون اصولا پروانه شکار و ..... همه مربوط به محیط زیست میباشد!
اما اگر یکی از نیروی خدوم نیروی انتظامی بخواد کاسه داغ تر اش بشه و گیر بده بعدشم به محیط زیست آمار بده بله میتونه اذیت بکنه!
کلا وظیفه نیروی انتظامی حداکثر درباب شکار چک کردن اینه که بدونه تفنگ برای شما هست یا نه! جواز داره یا بی جوازه!
بزارید یه خاطره براتون بگم که برای خودم قبلا پیش اومد!
یه روز رفته بودم شکار تازه 4-5 تا تیرانداخته بود که دیدم یه ماشین کلانتری با سرعت وحشتناک بالا داره تو خاکی از یه فرعی به من نزدیک میشه منم بی خیال موندم رسید به من تفنگ دید و رفتش برداشت نگاه کرد گفت وای 2 لووووووووووووووووووووله منم گفتم آره چطور مگه؟
گفت مجوز منم بهش نشون دادم بعدش گفت میشه باهاش یه تیر بزنم؟Khansariha (399)
گفتم باشه تیر که زد گیر داد که این عجب لگدی داره! و باید بیای تو کلانتری!Khansariha (367)
گفتم این مجوز و ......... گوش نکرد تفنگ برد منم که خیلی خیلی عصبانی بودم رفتم کلاتری پیش رییس گفتم چرا گشت اومده با این که جواز داشتم گیر داده و .....
اونم که جواز رویت کرد سریع پیج کرد فلانی تو غلط میکنی جواز دیدی تفنگ گرفتی! (منم تعجب کردم !)
مامور اومد گفت داشت تیراندازی به کبوتر ها میکرد و ...............!
رییس گفت بتوچه؟ مگه تو محیط زیستی؟
ایندفعه که توبیخ برات زدم میفهمی دیگه به مردم گیر الکی ندی!
منم دیدم اینوری گفتم راستی ایشون با چه حقی با تفنگ من تیراندازی کرده؟ رییس پرسید فلانی راست میگه تیراندازی کردی؟
اون ساده گفت آره قربان عجب لگدی داشت! رییس گفت تو خیلی بی جا کردی! خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
رییس به من گفت شما چند دقیقه بیرون باشید تا صورت جلسه کنم فقط یه چیزی تفنگ تا فردا میمونه اینجا تا بروبچ حفاظت بیان و بعد شما فردا صبح بیا من هم توبیخ میزنن و هم اینکه حال اساسی از ایشون میگیرم که چرا با تفنگ شما تیراندازی کرده!
آقا مارو میگی هنگ کرده بودیم! از این برخورد شایسته!Khansariha (219)
خلاصه بیرون وایساده بودیم که دیدم رفیق مامور اومده میگه بابا بی خیال شو تازه اومده این کلانتری و ..........
دیدم رییس دوباره مارو صدا کرد رفتم تو همون مامور جلو همه از من عذرخواهی کرد منم گفتم عیبی نداره آقای سرهنگ فلانی شما هم تفنگ بدید ایشون توبیخ نکنید!
خلاصه تا برن تفنگ بیارن فهمیدم رییس هم خودش شکارچی و یه آکار داره!
تازه فهمیدم چرا به مامور گفت بتوچه مگه تو محیط زیستی!
خوب حالا حرفم چیه اینه که اگر کلانتری آدم سالمی باشه و از قوانین شکار که به کلانتری و غیره ربطی نداره آگاهی داشته باشه حق دخالت در امر شکار نداره
این مواردی رو هم که میبینید نیروی انتظامی خودش قاطی میکنه اولا با حکم دادگاه میره خونه یارو شکارچی بدبخت میگرده 2 وما یا لج کرده و دیگه چاره ای نیست!
و 3وما بروبچ محیط بانی و محیط زیست سم پاشی میکنن و نیروی انتطامی هم میگه من مامورم و معذور!
حالا یه چیزی از اون موقع من میرم همون جایی که به تفنگم گشت گیر داده بود کلی شکار میترکونم دیگه هیچ کسم نیست گیر بده خخخخخخخKhansariha (215)Khansariha (215)

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - babakdana - 2013-10-20 12:42 PM

سلام
آقا جان اگه تفنگ مشکلی نداشته باشه و مدارک تفنگ جور باشه ، اصلا" نیروی انتظامی نمیتونه باسه پروانه شکار گیربده .چون اصلا" ربطی بهش نداره . اگه هم گیر داده باشه طرف مقابلشو خواسته بترسونه و از این حرفا.

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - mirlohi - 2013-11-03 05:33 PM

دوستان چرا جریمه ها این قدر زیاده؟؟؟؟من یه غاز زدم(شهرکرد) محیط بان اومد تفنگو گرفت.با التماس راضی شد 3میلیون بنویسه.خدا شاهده میخواست 5تومن بنویسه لاکردار!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - mohammadaskari - 2013-11-03 05:38 PM

این چه اعداد و رقمیه 3 میلیون اشلوق وایییییییییییKhansariha (367)

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - amirjoon - 2013-11-03 05:56 PM

(2013-11-03 05:33 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان چرا جریمه ها این قدر زیاده؟؟؟؟من یه غاز زدم(شهرکرد) محیط بان اومد تفنگو گرفت.با التماس راضی شد 3میلیون بنویسه.خدا شاهده میخواست 5تومن بنویسه لاکردار!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من تا حالا فکر میکردم تایین کننده نرخ جریمه با دادگاه باشه نه محیط بان!!! و طبق مصوبه ای که دولت تایین کرده باشه 80 تومن باشه ( آنقوت , طاووسك , غاز , اردك سرسفید , اردك مرمری و مینا ۸۰۰ هزار ریال)
داداش همچین تعریف میکنی انگار افسر راهنمایی راننگی جریمت کرده! خخخ

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - hosseinebadian - 2013-11-03 05:58 PM

(2013-11-03 05:38 PM)mohammadaskari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این چه اعداد و رقمیه 3 میلیون اشلوق وایییییییییییKhansariha (367)

مگه شهر بي كلانتر دوست عزيز هركي هر چي بخواد بنويس قرقاول با اين هم عظمت 400 تومن جريمه چه جوري غاز 3 ميليون ميشه؟

يه پيگير كن شايد اين قيمت نباشه 3 ميليون 5 ميليون ؟يعني چي؟مگه پلنگ زدي؟

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - baracuda - 2013-11-03 07:36 PM

اقاى ميرلوحى اصلا محيط زيست حق جريمه شما رو در اون محل نداشته روال كار اينه كه اسلحه شمارو بگيره بعد يه صورت جلسه با مهروامضاء بتون بده كه بريد محيط زيست اونجا مبلغ جريمه رو يا كارت ميكشى يا ميرى بانك ميرزى به حساب محيط زيست بعد پرونده شما ميره دادگاه براى جزاى كيفرى و حقوقى

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - aras - 2013-11-03 07:43 PM

احتمالاً کشیدن بالا!!!!