شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز (/showthread.php?tid=84)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - baracuda - 2013-08-22 04:01 PM

اگه بتونید از قاضی نامه آزادی اسلحه ات و لوازمتو بگیری میتونی بری از محیط زیست تفنگ بادی و لوازم مصادره شده اتو بگیری تاحالا دوبار از من تفنگ بادی گرفتن و تونستم با لطف قاضی تفنگمو آزاد کنم

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - key - 2013-10-02 09:54 AM

آقا من یه چیز بگم . شما میری چند میلیون میدی بالای تفنگ . چند صد هزار میدی بالای مهمات . چند ده هزار میدی بالای لوازم شکار . دیگه یه مجوز هم بگیرید خلاص کن خودتو دیگه . آخه چه کاریه . به جای اینکه 5 میلیون بدید بالای pcp برای شکار همون رو بده یه دولول بخر . نمیگم تفنگ بادی بده و فلان و بهمان . اتفاقا تیر اندازی به صورت دقیق خیلی هم لذت بخشه . ولی خداییش قوانین خرید اسلحه و صدور مجوز تو کشور ما خوبه !! 18 سال تمام باشی برو تفنگ شکاری بخر . 6 ماه در سال هم که فصل شکاره . خیلی جاها مجوز شکار 2 ماهه صادر میشه . خداییش خوبه دیگه بعدش هم اگه یکی دو بار بگیرنت و ببینن همه چیزت قانونیه یه جورایی به عنوان بچه مثبت منطقه شناخته میشی . تو مناطق ما که اینطوریه . بالاخره هر چیزی یه محدودیتهایی هم داره دیگه .عزیزان . پورشه هم بخری سرعت بالای 120 ممنوعه . تو اینگلیس که بالای 110 ممنوعه . به هر حال اصل تفنگ شکاری ساچمه زنیه نه بادی . البته از قدیم گفتن آدم از چیزی منع بشه بهش حریص میشه همینه . حالا اگه محیط زیست از همون اول شکار با بادی رو ممنوع نمیکرد همه میگفتن اووووووووووه 4 یا 5 میلیون بدیم pcp بادی بخریم که چی ؟ میریم دولول میخریم دیگه !!!!Khansariha (214)

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - royal - 2013-10-03 12:50 AM

دوست عزیز اینایی که شما میگید وقتی درسته که شرایط مناسب باشه و هر چیزی در جای خودش باشه امروز 11 روز از فصل شکار گذشته ( به صورت قانونی وگرنه خیلی از شکار ها رو یه ماه پیش هم میشد زد ) ولی هنوز نه دفترچه ای صادر شده و نه از پروانه شکار خبری هستش یا وجود کم کردن سهمیه و همچنین نایاب شدن فشنگ سهمه و پول گزافی که بابت فشنگ باید صرف بشه اصلا نمیصرفه خودم هم ساچمه زنی دارم و هم بادی بیشتر از شکار با ساچمه زنی لذت میبرم ولی خب موانع سر راه ساچمه زنی خیلی زیاد شده شکار با بادی خیلی بی دردسر تره Khansariha (8)

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - key - 2013-10-03 02:02 PM

بالاخره شکار تفریح هزینه بری هستش و در این موضوع شکی نیست . ناشکری نکنید که دیدید از سال بعد گفتن اسلحه آزاد دیگه از سهمیه و سوبسید و اینا خبری نیست ! به هر حال من سر حرف خودم هستم . یه اسلحه یک و نیم میلیونی ساخت داخل رو اگه باهاش 1000 عدد فشنگ آزاد بخری میشه پول یه pcp چهار و نیم میلیونی ! حالا دیگه صلاح مملکت خویش خوسروان دانند !!Khansariha (214)

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - bycal - 2013-10-18 06:23 PM

سلام خدمت دوستان عزیزKhansariha (8)
یه سوال دارم از دوستانی که جدیدا یعنی در همین یکی دوسال گیر برادران خدوم محیط زیست افتادن یا شنیدن

اگه شخص در منطقه ازاد بدون سابقه قبلی اقدام به شکار کنه حالا پرنده یا چرنده ایا میتونن خود شخص رو دستگیر و چند شب بازداشت کنن تا مراحل قانونی طی بشه یا خیر همون ضبط سلاح تا طی مراحل قانونی کفایت میکنه و لزومی به بازداشت شخص شکارچی نداره؟

تشکرKhansariha (8)
حق نگهدارتون

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - حسین - 2013-10-18 06:41 PM

(2013-10-18 06:23 PM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه سوال دارم از دوستانی که جدیدا یعنی در همین یکی دوسال گیر برادران خدوم محیط زیست افتادن یا شنیدن

اگه شخص در منطقه ازاد بدون سابقه قبلی اقدام به شکار کنه حالا پرنده یا چرنده ایا میتونن خود شخص رو دستگیر و چند شب بازداشت کنن تا مراحل قانونی طی بشه یا خیر همون ضبط سلاح تا طی مراحل قانونی کفایت میکنه و لزومی به بازداشت شخص شکارچی نداره؟

تشکرKhansariha (8)
حق نگهدارتون

سلام دوست عزیز آدم گیر هر کسی بیفته اما محیط بان نیفته!
دوستان من بارها شکار غیر قانونی زدن و دستگیر شدن اما فقط تفنگ مصادره کردن وبقیه ماجرا!
پرنده که فقط تفنگ میگیرن اگر 4 پا اعم از کل و قوچ و یا حیوانات وحشی مثل پلنگ و خرس و ...... بزنی همون شب اول میبرن بازداشت که با یه سند حله!
میای بیرون و فردا میری دادگاه!
ولی بروبچ مارو با کل هم گرفتن فقط اسلحه مصادره شد و از بازداشت خبری نبود!
تازه تو خود محیط زیست که بازداشتگاه نداره!
خیلی بخوان اذیت کنن میبرن کلانتری منطقه و .....

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - mik - 2013-10-18 06:44 PM

با سلام
خیلی کار کنن اسلحه را مصادره می کنن بازداشت برای پلنگ هم نمی کنند و اخرش هم جریمه و خلاص

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - vahidroshandel - 2013-10-18 10:57 PM

(2013-10-18 06:41 PM)حسین نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-18 06:23 PM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

تشکرKhansariha (8)
حق نگهدارتون

سلام دوست عزیز آدم گیر هر کسی بیفته اما محیط بان نیفته!
دوستان من بارها شکار غیر قانونی زدن و دستگیر شدن اما فقط تفنگ مصادره کردن وبقیه ماجرا!
پرنده که فقط تفنگ میگیرن اگر 4 پا اعم از کل و قوچ و یا حیوانات وحشی مثل پلنگ و خرس و ...... بزنی همون شب اول میبرن بازداشت که با یه سند حله!
میای بیرون و فردا میری دادگاه!
ولی بروبچ مارو با کل هم گرفتن فقط اسلحه مصادره شد و از بازداشت خبری نبود!
تازه تو خود محیط زیست که بازداشتگاه نداره!
خیلی بخوان اذیت کنن میبرن کلانتری منطقه و .....
دوست عزیز اقا حسین گل درست گفتند اگه با نیروی انتظامی روبرو بشی میری بازداشت تا صبح بری دادگاه ولی اگه شما رو محیط بان بگیره وظیفه داره تفنگ و شکار شما رو مصادره و با تنظیم صورتجلسه به دادگاه ارائه بکنه که بعد از این جریان به شما اخطار خواهد شد تا در دادگاه حضور پیدا کنی ولی اگر اسلحه شما قاچاق باشه دیگه موضوع فرق میکنه و شما رو یکسره تحویل نیروی انتظامی میدن

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - bycal - 2013-10-18 11:28 PM

(2013-10-18 10:57 PM)vahidroshandel نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز اقا حسین گل درست گفتند اگه با نیروی انتظامی روبرو بشی میری بازداشت تا صبح بری دادگاه ولی اگه شما رو محیط بان بگیره وظیفه داره تفنگ و شکار شما رو مصادره و با تنظیم صورتجلسه به دادگاه ارائه بکنه که بعد از این جریان به شما اخطار خواهد شد تا در دادگاه حضور پیدا کنی ولی اگر اسلحه شما قاچاق باشه دیگه موضوع فرق میکنه و شما رو یکسره تحویل نیروی انتظامی میدن
تشکر از همه دوستان که راهنمایی کردن

در بحث نداشتن پروانه شکارنیروی انتظامی میتونه خودش اقدام بکنه؟منظورم بدون هماهنگی با محیط زیست ..ضمنا بحث فقط نداشتن پروانه هست بقیه موارد همه قانونی

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - vahidroshandel - 2013-10-18 11:41 PM

(2013-10-18 11:28 PM)bycal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-10-18 10:57 PM)vahidroshandel نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تشکر از همه دوستان که راهنمایی کردن

نیروی انتظامی میتونه خودش اقدام بکنه؟منظورم بدون هماهنگی با محیط زیست ..ضمنا بحث فقط نداشتن پروانه هست بقیه موارد همه قانونی

بله نیروی انتظامی خودش مستقیما وارد عمل میشه بدون هماهنگی با محیط زیست بنده همین مشکل رو داشتم وقتی تو ایست بازرسی ما رو گرفتند با داشتن پروانه شکار و تعداد مجاز شکار تفنگهامون رو گرفتند و ما فردا صبح مجبور شدیم بریم دادگاه و تا ظهر سرگردون شدیم و در نهایت هم تبرئه شدیم فقط بخاطر بیسوادی اون مامور نفهم که میگفت ( دادگاه باید تصمیم بگیره اگه شما مدارکتون کامله نگرانی نداره صبح برین دادگاه تفنگهاتونو بگیرین)

مثلا اگه موقعی که شما تو کوه هستید محلی ها شما رو بفروشن به 110 زنگ میزنن نه محیط بان