شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز (/showthread.php?tid=84)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - baracuda - 2013-08-20 08:00 AM

بله بهترین کار همینه و اینکه جاهایی به شکار برید که به عقل جن هم نرسه وقتی که میگیرنت تازه میفهمی گیر کردن یعنی چی در ضمن به تفنگ بادی خیلی بیشتر از شکاری گیر میدن مخصوصأ به چیزی که باهاش شکار کردید

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - mik - 2013-08-20 08:09 AM

با سلام
حالا تکلیف ما که با بادی می خواهیم بریم شکار چی میشه؟

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - baracuda - 2013-08-20 08:18 AM

هیچی میری پروانه شکار میگیری البته اگه دبه نکنن بعد جایی میری شکار که تردد نباشه که ببینند اگه شک داری که باهاشون برخورد میکنی فقط گنجشک و سار بزن اونم کم اگه مطمئن بودی که کسی نیست کبک و کفتر بزن همیشه شکارتو قایم کن وقتی از شکار منصرف شدی برو سراغش

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - mik - 2013-08-20 08:57 AM

با سلام
اگر با اسلحه باشی ولی هیچ شکاری همراهت نباشه می تونن به جرم اقدام به شکار اسلحتو ضبط کنن؟

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - shecarchi - 2013-08-20 08:59 AM

(2013-08-20 07:03 AM)arash1324 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
با اين توصيفات براي ما كه آشنايي نداريم و جونمون به تفنگمون بسته است بهترين كار گرفتن پروانه شكار در فصل شكار هست . شكار بدون استرس Khansariha (8)

سلام دوست عزیز
بنا به نوشته خودتون شما تفنگ بادی اونم ایر آرمز دارین . خوب پروانه شکار هم برای بادی فقط برای گنجشک سانان یعنی گنجشک و سار میدن . پس منظورتون احتمالا اینه که یه تفنگ چند میلیونی گرفتین که فقط باهاش گنجشک و سار بزنین . که البته بعضیها همین کارو با یه تفنگه چینی 100 هزار تومنی هم انجام میدهند . در نتیجه نمی توان با تفنگ بادی با قیمتهای حدود یک میلیون تا نزدیک ده میلیونی شکار بدون استرس داشت . چون با این تفنگها کسی به شکار گنجشک اونم در تعداد مثلا هفته ای چهارتا اکتفا نمیکنه . پس همیشه استرس وجود داره . کاش کسی که این قوانین رو نوشته یه تجدید نظر میکرد که بابا دیگه با تفنگهای پی سی پی این دوره زمونه به خدا میشه پرنده های بزرگتر از گنجک هم زد . Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)

سلام - baracuda - 2013-08-20 09:16 AM

(2013-08-20 08:57 AM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
اگر با اسلحه باشی ولی هیچ شکاری همراهت نباشه می تونن به جرم اقدام به شکار اسلحتو ضبط کنن؟

بله میتونن چندتا پست قبلو بخونید کامل متوجه میشوید

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - shekarchikoohestan - 2013-08-20 11:11 AM

سلام به همه دوستان
به نظر من هنوز قانون مشخص و واضحی برای شکار با اسلحه های بادی وجود نداره و این مسائلی که هست را باید یه جورایی ساماندهی بکنن که البته پیشنهاد من اینکه که یه اداره یا سازمان و ارگان و یا هرچیز دیگه یه رابط بین شکارچی و محیط زیست باشه که بتونه این مشکلات را رفع و رجوع کنه.الان اوضاع طوری هست که شما با اسلحه شکاری حتی برای تیر اندازی به هدف هم که بری و ببیننت و بگیرنت میتونن اقدام به شکار بزنن.اصلا تکلیف شکارچی چیه ؟پس اسلحه رو واسه چی گرفته؟و این همه هزینه کرده؟

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - رضا قلعه قافی - 2013-08-20 12:08 PM

(2013-08-20 11:11 AM)shekarchikoohestan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان
به نظر من هنوز قانون مشخص و واضحی برای شکار با اسلحه های بادی وجود نداره و این مسائلی که هست را باید یه جورایی ساماندهی بکنن که البته پیشنهاد من اینکه که یه اداره یا سازمان و ارگان و یا هرچیز دیگه یه رابط بین شکارچی و محیط زیست باشه که بتونه این مشکلات را رفع و رجوع کنه.الان اوضاع طوری هست که شما با اسلحه شکاری حتی برای تیر اندازی به هدف هم که بری و ببیننت و بگیرنت میتونن اقدام به شکار بزنن.اصلا تکلیف شکارچی چیه ؟پس اسلحه رو واسه چی گرفته؟و این همه هزینه کرده؟
دوست عزیز قانون شکار با بادی کاملا واضح وروشنه،شکارباکالیبر4.5 قطعا غیرمجاز وبا کالیبر5.5 با اخذ پروانه شکار ودرایام شکار تعداد 4عدد از گونه گنجشک سانان وسار مجاز هست والباقی غیرمجاز
کسی که اسلحه شکاری میخره باید اطلاعات راجع به چگونگی حمل سلاح داشته باشه،اقدام به شکار هم به این سادگی که شما فرمودید ثابت نمیشه ،تفنگ شکاری من رو 2بار تا الان در منطقه به حساب حفاظت شده قرقاول داخل جلد گرفتن واقدام به شکار ثابت نشده .البته لوله تفنک تمییز بود وسنبه تمییز کننده هم داخل جلد سلاح بود.
کلا محیط بان میتونه شکارچی رو از غیر شکارچی که برای هدف زدن اومده تشخیص بده ولی بازهم این تشخیص وادعای اونها ملاک حکم دادگاه نیست .در نهایت بهتره جایی بری برای هدف زنی که بودار نباشه ،نمیشه تو منطقه حفاظت شده بری هدف زنی.
اسلحه برای شکار مجاز در ایام مجاز با پروانه خریداری شده وکسی که این انتظار رو از داشتن سلاح داشته باشه دچار دردسر نمیشه .
جریمه شکار قرقاول ودراج 400هزار تومن
کبک دری یک میلیون تومن

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - کوهنورد - 2013-08-20 02:29 PM

(2013-08-19 12:13 PM)tactirandaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
من این تاپیکو خوندم و چیزی که دستگیرم شد اینه که هر کس تفنگ بادی داره باید اونو یا توی دکور خونه بزاره یا باید بزنه به دیوار برای نمایش . درسته ؟
این مسخره بازیا یعنی چی ؟ از یه طرف میگن تفنگ بادی جواز نمیخواد . از یه طرف میگن بدون جواز پروانه شکار نمیدن پس یعنی فقط به اسلحه شکاری پروانه شکار میدن . از طرف دیگه میگن اگه گنجشک بزنی فلان قدر جریمه میشی بدبختیش اینه که تفنگ رو هم میگیرن . تفنگی که با هزار بدبختی پول جور کردی و خریدی . این واقعا مسخره نیست ؟
دوستان اگه کسی چیزی بیشتر میدونه بگه ما هم بفهمیم . ما که نفهمیدیم این مسخره بازیا یعنی چی .
با سلام :
دوست خوبم معنی این مسخره بازیا یعنی قانون . قانون کشور کاری نداره من با بدبختی یه تفنگ خریدم یا فقط انتخابش برام زحمت داشته .همونطور که کسی نمیگه چون من با مشکلات زیاد ماشین خریدم پس میتونم سرچراغ قرمز نایستم لایی بکشم و تو طرح برم بوق 10-11 ببندم و..........
قانون میگه تفنگ بادی مال تمرینه شما اگر 22هورنت داشتی و فشنگش هم نبود تازه اگر هم بود میگفتن زیر 6 میلیمتر جواز شکار نداره چکار میکردی ؟؟؟همینقدر که به این بادیها گیر نمیدن برو خدا رو شکر کن تو انگلیس بادی قانونا تا7ژول مجازه میدونی یعنی چی ؟یعنی به اندازه چینی !!!!! نگو مگه ما به اندازه انگلیس تو رفاهیم که دل من از تو خون تره ولی برای شکار میتونی بری ساچمه زن بگیری مثل خیلی ها که دارن ،تا خیالت هم راحت باشه سینه ات هم بدی جلو .الان هم که شکر خدا قوانین صدور جواز تفنگ راحت شده اگر 25 سال پیش میخواستی بگیری چی میگفتی ؟ برو داداشم بگیر حالشو ببر

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - shekarchikoohestan - 2013-08-21 08:03 AM

سلام و صبح بخیر خدمت همه دوستان عزیز
در مورد این مطلبی که دیروز عرض کردم جاهایی که منطقه حفاظت شده باشه و شکار ممنوع باید از طرف محیط زیست مشخص باشه؟ شاید خیلی ها هنوز این مطلب رو نمی دونن که چه مناطقی جزو این جاها هست ؟ضمنا تمام این اتفاقاتی که واسه شکارچی ها می افته از نا آگاهی شکارچیان در مورد شکار ، حمل اسلحه ، و تیر اندازی است که بخشی از این موارد بر عهده سازمان حفاظت محیط زیسته که قانون رو مشخص کنه و برای فرهنگ سازی در بین شکارچیان دوره های آموزشی و کارگاه هایی تشکیل بده که وضعیت کاملا مشخص بشه(البته از نظر من) ،که تو منطقه ما الان 5 6 سال هست که پروانه شکار ندادن و کسی هم نیومده که توضیحاتی برای رعایت کردن شکار تو این مدت واسه شکارچیا بده. خوب این میشه که شکار غیر مجاز رواج پیدا می کنه. در گیری ها بین گارد محیط زیست و شکارچی بوجود میاد. و خلی از شکارچی ها به دلیل ندونستن این موارد به دادگاه میرن و جریمه میشن حتی اگه شکاری هم نکرده باشن.پس ما بهتر با این مبالغ سنگینی که واسه تفنگامو هزینه کردیم بریم و سر بطری ، قوطی نوشابه بزنیم.ببخشید از دوستام اگه زیاد حرف زدم و شاید هم مربوط به این تاپیک نبوده باشه.