شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز (/showthread.php?tid=84)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - رضا قلعه قافی - 2013-11-10 07:21 PM

(2013-11-10 06:48 PM)ESI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
مبلغ جریمه فرق هم میکنه مثلا با دیانا کبک بزنی یا با کمر شکن ؟
یا با پلخمون؟ببخشین همون تیر کمون
کلا فکر کنم قانون اینجاها کمی دلخواه قاضی عمل میشه ؟

دوست عزیز اون 60هزارتومن جریمه برای کبک جریمه محیط زیستیش هست وکم وزیاد نداره ،حتی اگر پرنده بخوره به ماشینت وبمیره ومحیط زیست بگیرتت این مقدار جریمه میشی.
اونچه که مربوط به قاضی میشه جریمه تعزیری شکارغیر مجاز که بسته به شرایط ومحل شکارمتفاوته

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - HiTLER - 2013-11-10 07:57 PM

با سلام خدمت دوستان
ميدونم كه همه دوستان ميزان مبالغ جرائم شكار غير مجاز رو ميدونند اما واسه اون عزيزاني كه نميدونند فايلي درست كردم كه تقريبا مبلغ همه جرائم شكار غير مجاز توش قيد شده و اميدوارم مفيد فايده واقع بشه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - mirlohi - 2013-11-10 09:10 PM

پس منو به حساب جریمه کرده بودند.

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - MAX - 2013-11-11 09:47 PM

نوشته سایر مارمولک ها1میلیون ریال.یعنی اگر من یک مارمولک بکشم از این خونگی ها اینقدر جریمه میشم؟Khansariha (290)

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - HiTLER - 2013-11-12 10:25 AM

با سلام خدمت دوستان

بله همون مارمولكي كه شايد بودن و نبودنش زياد اهميتي نداشته باشه در صورتي كه يك محيط بان بخواد گير بده ميتونه باعث جريمه بشه.همونجوري كه دوستان هم ميدونند در صورتي كه 1محيط بان بخواد گير بده به كسي حتي ميتونه به چاقوي خون آلود و يا حتي به يك پر( كه مثلا مال يك پرنده محافظت شده باشه ) كه توي ماشينتون باشه يا مثلا يك قطره خون كه از شكار روي مثلا كفي ماشين ريخته باشه گير بده و اونو واسه آزمايشگاه بفرسته و در صورتي كه مشخص بشه مال فلان جانور باشه جريمه همونو بايد طبق ليست پرداخت كنيد.به خاطر همينه كه من هميشه به دوستام ميگم اگه داشتيد از يكجا گذر ميكرديد و مثلا سر يك پازن ديديد روي زمين به خودتون اين اجازه رو نديد كه شاخهاهاي قشنگشو رو با خودتون حمل كنيد و1% امكان اينو بديد كه گير بيفتيد و جريمه اون پازن بيفته گردنتون

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - key - 2013-11-12 10:35 AM

(2013-11-11 09:47 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نوشته سایر مارمولک ها1میلیون ریال.یعنی اگر من یک مارمولک بکشم از این خونگی ها اینقدر جریمه میشم؟Khansariha (290)
الان دوستان شمالی جرات دارن اعتراف کنن خداییش چند تا مارمولک رو به دیار حق فرستادین . شمال از این مارمولک ها زیاده . فکر کنم با این قیمت محیط زیست هر خانوار تو شمال بالای 50 میلیون به محیط زیست بدهکارن .خداییش بعضی از قوانین حسابی باعث مسرت و شادی آدم میشه Khansariha (266)
منظورم این نیست که کشتن مارمولک ایرادی نداره ولی آخه قانونش همچین .......... چی بگم والا Khansariha (8)

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - kavehatm - 2013-11-12 01:11 PM

(2013-11-10 09:10 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پس منو به حساب جریمه کرده بودند.

ببخشيد ، اما مطابق با كدام بند شكار غاز 3 ميليون تومان است ؟

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - mirlohi - 2013-11-12 01:21 PM

طبق لیستی که جناب hitlerتوی تاپیک آپلود کرده بودن.

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - royal - 2013-11-12 01:39 PM

دوست عزیز این قیمت ها به ریال هستش

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - bycal - 2013-11-12 02:37 PM

(2013-11-12 10:35 AM)key نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.........................
منظورم این نیست که کشتن مارمولک ایرادی نداره ولی آخه قانونش همچین .......... چی بگم والا Khansariha (8)
سلام خدمت دوست عزیزkeyKhansariha (8)
من فکر میکنم بعضی مواقع قانون گذار ضمن اینکه وظیفه حفظ همه گونه های محیط زیستی رو داره فکر تبعات اتی ازاد گذاشتن بعضی موارد رو میکنه مثلا اگه همین قانون جریمه صید یا کشتن مارمولک نبود همه ما شاهد ظهور انواع وسایل مثل کمربند کیف و جاموبایلی و.....از جنس پوست مارمولک بودیم و اگه به عکس های سایر کشورها که این رده اجناس لوکس رو تهیه میکنن نگاه کنیم میبینیم این پوست ها بعد از فراوری بسیار زیبا و گرون هستن. و الا در صورت ضرر و زیان ار نظر قانون و مجاری قانونی حتما باید دفع ضرر بشه.و از نظر شرعی هم حکم کشتن حیواناتی که باعث ضرر و زیان میشن احکامش مشخصه که به اون نمیپردازم.