شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: اصول،مفاهیم و فرهنگ شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=89)
+--- انجمن: فرهنگ شکار (/forumdisplay.php?fid=90)
+--- موضوع: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز (/showthread.php?tid=84)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - bycal - 2013-11-05 04:16 PM

(2013-11-05 02:57 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
امروز رفتم کلانتری و موضوع رو گذارش دادم.تمام وسایل شکار و تجهیزات منو از توی خونه اومدند و بردند و صورت جلسه کردن.ای کاش نرفته بودم.عوض اینکه موضوع رو پیگیر کنن تفنگو برا یک ماه توقیف کردند.واقعا توش موندم چیکار کنم.!!!بعد از یک ماه هم حتما نصف تجهیزات رو برمیدارن(کی به کیه)75 تا فشنگ. یه قطار فشنگ 29تایی چرمی و سلاحم رو توقیف کردن.حتی چوک های اضافی که خریده بودم رو هم بردند.دوستان کسی آشنا نداره کار مارو راه بندازه؟؟؟؟خخخخخخخخخخخخخخخخخخ
سلام دوست گرامیmirlohi
موضوع شما رو با یه وکیل اشنا به مشاوره گذاشتم و نظرشون این بود که شما خیلی محکم و تا اخر خط پای احقاق حقتون بایستید و برای شروع با سامانه نظارت همگاني بازرسي كل ناجا 197 تماس بگیرید و اقامه دعوی کنید تا اخر هفته اینده پرونده شما مختومه خواهد شد.
در صورت عدم رسیدگی با ادرس ذیل شکایت خود را ثبت کنید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

حق نگهدارKhansariha (8)
(ضمنا جناب وکیل گفتن یه دکمه تشکر هم در زیر ارسال ها هست گاهی استفاده کنید......ببخشید این جمله کمی شوخی بود صلاح مملکت خویش خسروان دانند)

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - رضا قلعه قافی - 2013-11-05 04:53 PM

وقتی سلاح ولوازم شکار از توخونه توقیف میشه 100%نیروی انتظامی حکم قضایی داشتند.این موضوع نگران کننده نیست بلکه میتونه خوشحال کننده باشه .احتمال داره دادستانی که حکم ورود به منزل وتوقیف سلاح رو داده در نهایت قصد داره پای عوامل محیط بانی که جریمه 60هزارتومنی رو 3میلیون اخذکردند روبه محکمه بکشه.جریمه شکارغاز 60هزارتومن وجریمه تعزیری در بدترین حالت وبدترین شیوه شکار1800000تومن هست که من احتمال میدم شمارو 150هزارتومن جریمه کنند درحق دولت .طبق ماده 10 قانون مجازات اسلامی بعداز صدورحکم شما میتونید تعیین تکلیف سلاح وادوات شکاررو از قاضی بخواید.درمورد منطقه ای که شکارانجام شده بیشتر توضیح بدید بهتر میشه راهنمایی کرد.منظورم اینه که منطقه ازاد بوده یا مثلا پارک ملی یا منطقه حفاظت شده و...

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - mirlohi - 2013-11-06 08:18 AM

با تشکر فراوان از راهنمایی شما دوستان گرامی.حتما موضوع را پیگیری خواهم کردKhansariha (8)

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - key - 2013-11-06 11:31 AM

با سلام خدمت دوستان با توجه به موضوع شکار غیر مجاز و جریمه مرتبط با آن و همچنین مشکلات ایجاد شده برای برخی از دوستان لینک مستقیم مرتبط با قوانین این موضوع را برای دوستان قرار میدهم تا در صورت بروز مشکل کمی از مصوبات سازمان محیط زیست در این باره آگاهی یابند

در لینک اول به بند 2 و در دوم به بندهای 170 و171 و172 توجه شود جواب بسیاری از سوالات دوستان در این لینکها میباشد . فایل ها با فرمت pdf میباشد .آنها را در کامپیوتر ذخیره کنید

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ارادتمند Khansariha (8)

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - kavehatm - 2013-11-06 12:57 PM

(2013-11-05 04:53 PM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وقتی سلاح ولوازم شکار از توخونه توقیف میشه 100%نیروی انتظامی حکم قضایی داشتند.این موضوع نگران کننده نیست بلکه میتونه خوشحال کننده باشه .احتمال داره دادستانی که حکم ورود به منزل وتوقیف سلاح رو داده در نهایت قصد داره پای عوامل محیط بانی که جریمه 60هزارتومنی رو 3میلیون اخذکردند روبه محکمه بکشه.جریمه شکارغاز 60هزارتومن وجریمه تعزیری در بدترین حالت وبدترین شیوه شکار1800000تومن هست که من احتمال میدم شمارو 150هزارتومن جریمه کنند درحق دولت .طبق ماده 10 قانون مجازات اسلامی بعداز صدورحکم شما میتونید تعیین تکلیف سلاح وادوات شکاررو از قاضی بخواید.درمورد منطقه ای که شکارانجام شده بیشتر توضیح بدید بهتر میشه راهنمایی کرد.منظورم اینه که منطقه ازاد بوده یا مثلا پارک ملی یا منطقه حفاظت شده و...

مبالغي جريمه اي كه دوستان فرمودند كاملا درسته و مبلغ 3 ميليون 100% باجگيري بوده و قابل پيگيري هست . به نظرم مسئله رو همزمان با اينكه از ناجا دنبال مي كنيد به صورت موازي با محيط زيست بروجن ( البته اگه درست گفته باشم و اون منطقه تحت پوشش بروجن باشه) هم مطرح و شكايت كنيد .
فقط يك نكته خيلي مهم : شما چطور مي خواهيد ثابت كنيد كه طرف از شما پول گرفته ؟ آيا رسيدي بابت مبلغ 3 ميليون داريد ؟ آيا رسيدش معتبر هست ؟ آيا شاهد داريد ؟

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - رضا قلعه قافی - 2013-11-06 01:00 PM

امیدوارم دوستان بفکر شکار غیرمجاز نباشند،ولی خوب گاها این اشتباهات اتفاق می افته.ماده 22 قانون مجازات اسلامی مصوب 1375 رو برای دوستان مینویسم انشااله که نیاز به استفاده نباشه.(قانون مجازات اسلامی سال90 با تغییرات جزیی تصویب شد شماره برخی مواد تغییر کرده چون قانون جدید دم دست نبود باهمون شماره 22 نوشتم ولی ماده تغییری نداشته)
ماده 22: دادگاه میتوانددرصورت احراز جهات مخففه ،مجازاتهای تعزیری ویا بازدارنده راتخفیف دهد ویا تبدیل به مجازات از نوع دیگری نمایدکه مناسبتر به حال متهم باشد،جهات مخففه عبارتند از:
1-گذشت شاکی یا مدعی خصوصی
2-اظهارات وراهنمائی های متهم که در شناختن شرکا ومعاونان جرم ویا کشف اشیائی که از جرم تحصیل شده است موثر باشد
3-اوضاع واحوال خاصی که متهم تحت تاثیر انها مرتکب جرم شده است
4-اعلام متهم قبل ار تعقیب ویا اقرار او در مرحله تحقیق که موثر در کشف جرم باشد
5-وضع خاص متهم ویا سابقه او
6-اقدام یاکوشش متهم به منظور تخفیف اثرات جرم وجبران زیان ناشی از ان
دوستان این ماده مربوط به همه جرائم تعزیری وبازدارنده میشه وجرم شکار غیر مجاز از جرائم تعزیری هست.
در تفسیری ساده از ماده 22 برای جرم شکارغیر مجاز این رو به دوستان پیشنهاد میکنم که در صورت مواجه شدن با این شرایط وکشیده شدن قضیه به دادگستری در اولین جلسه دادگاه به جرم اعتراف کرده وشدیدا احساس ندامت وپشیمانی از این کار رو نشون بدند.دوستانی که سابقه شکار غیر مجاز ندارند حتما عدم سابقه شکار غیر مجاز رو به قاضی توضیح بدند ودر نهایت پیشنهاد بدند که برای جبران برخی از ضررها فرضا توانایی این رو دارند که چندتا تحقیق درزمینه محیط زیست انجام داده ومحضر دادگاه ببرند.قاضی همین جملات رو با بندهای 4و5و6 ماده هم راستا خواهد دید واحتمالا از تخفیف مجازات برخوردار خواهیدشدKhansariha (8)

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - mirlohi - 2013-11-06 04:06 PM

بله.من با پنج نفر از دوستان رفته بودم شکار.برای شهادت دادن هم هر پنج نفرشون هستند.در ضمن رسید هم دریافت کردم.

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - kavehatm - 2013-11-06 08:42 PM

(2013-11-06 04:06 PM)mirlohi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله.من با پنج نفر از دوستان رفته بودم شکار.برای شهادت دادن هم هر پنج نفرشون هستند.در ضمن رسید هم دریافت کردم.

من دقيقا متوجه نشدم كه شما براي چي به پاسگاه رفتيد . اما خوب زياد مهم نيست . به هر حال باز هم تاكيد مي كنم كه حتما مسئله رو از خود محيط زيست هم دنبال كنيد و پيگير باشيد . در نهايت شخصي از اين سازمان خلاف كرده اساسي هم كرده ... و بايد پاسخگو باشند . شما خيلي مصمم بگو : من خلاف كردم پاشم مي ايستم و همين الان آماده هستم با نماينده حقوقي شما برم دادگاه اما بايد قضيه 3 ميليون معلوم بشه و بگو در صورت عدم رسيدگي محيط زيست اينجانب از مامور شما به جرم اخاذي به دادگاه شكايت مي كنم و در نهايت رضايت هم نخواهم داد . بازرسي سازمان محيط زيست و يا فرمانده يگان حفاظت محيط زيست بهترين جا است .
دوستان در جريان هستيد كه خود سازمان محيط زيست هنگام دستگيري هر كسي حتي به خاطر يه گنجشك ابتدا يه پرونده شكار غير قانوني اقامه مي كند و در صورتي كه شما هنگام دستگيري حتي يه اخم كوچيك هم كرده باشي يا مثلا دست مامور رو پس زده باشي هم يا ... سريع يك پرونده كيفري درگيري با مامور هم براي دفاع از مامورش اقامه مي كند كه در نهايت مي تونه از پرونده خود شكار غير مجاز هم براتون بدتر بشه و زندان و شلاق و ...

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - key - 2013-11-07 12:19 AM

اگه به دوستمون رسید دادن که خیلی جالبه چون کسی نمیاد برای اخاذی به کسی رسید بده . این جوری که نمیشه . دوست عزیز پول در کجا از شما گرفته شد ؟ رسیدی که گرفتید سربرگ و شماره سریال داره یا فقط یه تیکه کاغذه ؟ اصلا مامور محیط زیست به شما کارت شناسایی نشون داد ؟

RE: مبلغ جریمه شكار و صید غیرمجاز - kavehatm - 2013-11-07 12:28 AM

(2013-11-07 12:19 AM)key نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه به دوستمون رسید دادن که خیلی جالبه چون کسی نمیاد برای اخاذی به کسی رسید بده . این جوری که نمیشه . دوست عزیز پول در کجا از شما گرفته شد ؟ رسیدی که گرفتید سربرگ و شماره سریال داره یا فقط یه تیکه کاغذه ؟ اصلا مامور محیط زیست به شما کارت شناسایی نشون داد ؟

شما كاملا درست مي فرمائيد . جناب ميرلوحي اميدوارم متوجه باشيد كه سوال و جواب هاي اخير كلا به اين منظور هست كه جنابعالي به حق خود برسيد و راه درست انتخاب بشه و خدائي نكرده طوري نشه كه فردا محكوم هم بشويد .
دليل شراكت من هم در اين بحث اينه كه تجربياتي در اين زمينه و مسائل حقوقي دارم .