شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید (/showthread.php?tid=839)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - turkavci - 2014-01-18 08:32 AM

بله جناب رویال بنده هم این مورد رو اشاره کردم که افزایش طول لوله تا یه حدی خوبه ولی به عنوان مثال همین 7تیر قبلی ترک خودم با لول 71 سانتی برای باروت های باکیفیت و تندسوز ترکیه ای و اروپایی طراحی شده بود ولی وقتی باروت و فشنگ ایرانی استفاده میکردم به خاطر کند سوزتر بودن باروت نسبت به نوع با کیفیت خارجی طول لوله بیشتر و چوک تنگتر احتیاج بود تا زمان سوزش باروت کامل گردد و حداکثر سرعت را به ساچمه بدهد و چوک تنگ نیز باعث افزایش فشار ساچمه و دورزنی شود

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - sharingan - 2014-01-18 09:18 AM

دوستان در دورزن بودن تفنگ 3 چیز تاثیر مستقیم داره
طول لوله
چوک
فشنگ
ولی بر خلاف اعتقاد دوستان که میگن نخجیر 1 دورزن ترین تفنگ می باشد باید خدمتشون عرض کنم که استیونس 92 دورزن ترین سلاحی است که بنده دیدم و نخجیر رو میذاره توی جیب چپش Khansariha (226)
همونجور که از اسمش مشخصه طول لوله 92 سانت هستش.
من دوستی دارم که یک کارگاه تعمیرات سلاح شکاری داره و همیشه برای تست سلاح های تعمیر شده با هم به بیابان و صحرا میریم و این که میگم استیونس 92 بیشترین برد را دارد کاملا تجربی و عینی می باشد Khansariha (256)
پس بنظرم بیشترین تاثیر رو در برد ساچمه ها طول لوله سلاح دارد Khansariha (214)

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - royal - 2014-01-18 09:38 AM

دوستان دیگه واقعا به نظر من 92 سانت لوله دیگه خیلی زیاده مگه فاصله شکار تا شکارچی چقد میتونه باشه و این فشنگ های ایرانی یا حتی استرلینگه هم نهایتش تو یه لول 71 سانتی کل انرژیشو جذب میکنه Khansariha (8)

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - turkavci - 2014-01-18 10:14 AM

بله جناب royal من هم با شما موافقم دیگه 92 سانت خیلی بلند میشه مثل این تفنگهای سرپر قدیمی باید این نکته رو هم در نظر داشته باشیم که برای اونها از باروت سیاه که به مراتب کندسوز تر هست استفاده میشده .
همینطور که اساتید میدونن در دفترچه راهنمای ریلودینگ شرکت های باروت سازی تند سوز ترین باروت برای ریلود سلاح های کمری یا به اصطلاح پیستول ها به علت کوتاه بودن لوله میباشد تا قبل از خارج شدن مرمی از لوله باروت بصورت کامل سوخته باشد .

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - کوهنورد - 2014-01-19 02:10 AM

با سلام :
من فکر میکنم این اشتباه تایپی باشه چون تو استیونس من لول 92 ندیدم . اکثرا 80 بودن تفنگهای قدیمی 82 هم بود ولی از 82 بلند تر یه مدل استیونس گلنگدنی بود (3تیر ) شاید هم منظور دوستمون همون باشه و همه ما فکر کردیم منظورش استیونس کمر شکنه تک لوله . اون تفنگ سه تیر برای تیراندازی به پرندگان ابزی ، از داخل کومه ساخته شده برای همین هم اصلا نمیشه دستت بگیری تو کوه و تپه ها گشت بزنی .

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - turkavci - 2014-01-19 02:33 AM

این که شما فرمودین همون سه تیر معرف آمریکایی هست ؟
که قدیما خیلی طرفدار داشت ، سه تا تیر مثل برنو از بالا میخورد و گلنگدنش هم مثل برنو بود ولی یکمی خم داشت.

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - TAKTAZ - 2014-01-19 11:45 AM

اتفاقا دیروز اینجا یه مغازه این 3تیر آمریکایی رو زیارت کردم اونقدر تمیز هم نبود ولی میدادش 25نیلیون ناقابل گلنگدن برنویی بود

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - turkavci - 2014-01-19 05:07 PM

بابا یک تفنگیه
خیلی قوی مثل اینکه نخجیر 1 با کیفیت آمریکایی باشه و 3 تیر ، یک ساچمه ای میکشه که بالای 40 متر رو به راحتی میتونه بزنه.

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - arash1324 - 2014-01-21 11:00 PM

(2014-01-19 11:45 AM)TAKTAZ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اتفاقا دیروز اینجا یه مغازه این 3تیر آمریکایی رو زیارت کردم اونقدر تمیز هم نبود ولی میدادش 25نیلیون ناقابل گلنگدن برنویی بود

سلام و درود Khansariha (8)
تک تاز جان از این تفنگ سه عدد مغازه یکی از دوستان بود واقعا برای خودش ابهتی داره . قیمت هم دونه ای 10 میلیون ناقابل Khansariha (8)

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - ESI - 2014-01-22 01:17 AM

سلام
دوستان عزیز بیشتر سلاح ها و استاندارد لوله ها از کشورای اروپایی هست و محاسبه اونا هم بر اساس بافت جنگلی هست لذا بین مثلا 70 تا 90 سانت لوله میان60- 70 یا 75 میگیرن اما برای مناطق کویری که شکار زودتر شکارچی را میبیند باید سلاح دورزن تر باشه که طول 80 تا 90 بهترین هست ولی خیلی کم میسازن به همون دلیل بالا اگه با چوک یا بلند کردن لوله بتوانیم از راه استاندارد به 90 سانت برسیم تفنگ دور زن تر میشود چون ود تا 15 متر یا بیشترر از ساچمه جدا نمیشود پس کاهش انرژی ندارد
مثل لوله هایی که افریقا با فوت شکار میکنن علت ان این هست که نفس ادما تقریبا یکی هست اما با طول بلند لوله نی شکار میکنن انهم در فاصله زیاد اگر لوله کوچک خوب بود در طی زمان انها میفهمیدن پس طول لول در جهت دار کردن بیشتر ساچمه تاثیر داره همون دو رزنی
ببخشید که من تازه کار اضهار نظر کردم در فیزیک هم یه رابطه داریم که بعدا در میارم میزارم
بازماز استادان عزرخواهی میکنم اگر استدلالم اشتباهه