شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: موضوعات مرتبط (/forumdisplay.php?fid=58)
+--- موضوع: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید (/showthread.php?tid=839)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - cordoba - 2012-02-13 11:17 PM

خب اگه این وسط خوک ، گرگ یا مثل آقا مسیح اینا سگ به سمتمون حمله ور شد ، بهشون شماره 4 شلیک کنیم؟

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - royal - 2012-02-13 11:23 PM

دوست عزیز منم تو همینش موندم در این حالت ما باید چکار کنیم بشینیم تفنگمونو بدیم دست اقا گرگه هر جور صلاح دونست باهامون رفتار کنه حالا خواست ما رو بخوره وگرنه مردونگی کنه بزاره بریم تفنگمونو هم میتونه ضبط کنه (خخخخخخخ) Khansariha (219)

ولی دوستان مطمین باشید گرگ یا سگ و حیواناتی تو این جسه با فشنگ شماره 1 یا کشته میشن و یا زخم کاری بر میدارن Khansariha (8)

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - cordoba - 2012-02-13 11:33 PM

(2012-02-13 11:23 PM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز منم تو همینش موندم در این حالت ما باید چکار کنیم بشینیم تفنگمونو بدیم دست اقا گرگه هر جور صلاح دونست باهامون رفتار کنه حالا خواست ما رو بخوره وگرنه مردونگی کنه بزاره بریم تفنگمونو هم میتونه ضبط کنه (خخخخخخخ) Khansariha (219)

ولی دوستان مطمین باشید گرگ یا سگ و حیواناتی تو این جسه با فشنگ شماره 1 یا کشته میشن و یا زخم کاری بر میدارن Khansariha (8)

درسته با شماره 1 نفله میشن ولی من کلی گفتم!

شما کل خوک یا همون قابان رو در نظر بگیر .............دریش ، بوم و در اخر مرگ!

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - کوهنورد - 2012-02-14 02:22 AM

رویال جان اینکه من این مطالب را از کجا میدانم برمیگردد به مدت وعلاقه وافری که صرف دانستن مسایل مربوط به اسلحه کردم باز هم میگویم ای کاش در این موردمثل قوانین راهنمایی رانندگی کتابی وجود داشت که همه مطالعه میکردیم تا از درد سر دور باشیم .مسئله مهمتر اینست که قانون که نمیدانیم هیچ به دیگران توصیه های عجیب هم میکنیم !! بار ها تو همین سایت دیدم دوستان به هم میگویند فلان اسلحه دولتی را به نام یکی از افراد خانواده بگیر چون خودت الان تفنگ داری !!؟بابا میدانی با تفنگ دیگری جلویت را بگیرند چه بلایی سر خودت و صاحب تفنگ بیچاره میاورند ؟؟ دیگر اینکه شما ها که بهتر از من میدانید که ساچمه زن از فواصل نزدیک چه غوغایی میکند ودر حملات هم ناچارا باید از نزدیک شلیک کرد نمیشود گفت که من از 100 متری فهمیدم اون گرگه میخواست به من حمله کنه وزدم باباشو سوزوندم !!در مورد اقا مسیح هم دیدید که برخورد از فاصله بسیار نزدیک بوده شما کاملا درست میگویید باساچمه 1 دیدم یک گراز متوسط رابا نخجیر 1 زدند فاصله هم یه30 _35 متزی بودضرب انقدر زیاد بود که انگار سیلی خوزده صورتش برگشت جستی زد و یه 20 متر جلو تر افتاد کوردوبا جان سگ با ساچمه 6 هم بزنی می افتد در اخر از تایید صدرا جان هم تشکر میکنم راستی لول تفنگ جدیدت چند سانتی است ؟ باز هم مبارک باشد

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - aghajoon - 2012-02-14 04:04 AM

(2012-02-14 02:22 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رویال جان اینکه من این مطالب را از کجا میدانم برمیگردد به مدت وعلاقه وافری که صرف دانستن مسایل مربوط به اسلحه کردم باز هم میگویم ای کاش در این موردمثل قوانین راهنمایی رانندگی کتابی وجود داشت که همه مطالعه میکردیم تا از درد سر دور باشیم .مسئله مهمتر اینست که قانون که نمیدانیم هیچ به دیگران توصیه های عجیب هم میکنیم !! بار ها تو همین سایت دیدم دوستان به هم میگویند فلان اسلحه دولتی را به نام یکی از افراد خانواده بگیر چون خودت الان تفنگ داری !!؟بابا میدانی با تفنگ دیگری جلویت را بگیرند چه بلایی سر خودت و صاحب تفنگ بیچاره میاورند ؟؟ دیگر اینکه شما ها که بهتر از من میدانید که ساچمه زن از فواصل نزدیک چه غوغایی میکند ودر حملات هم ناچارا باید از نزدیک شلیک کرد نمیشود گفت که من از 100 متری فهمیدم اون گرگه میخواست به من حمله کنه وزدم باباشو سوزوندم !!در مورد اقا مسیح هم دیدید که برخورد از فاصله بسیار نزدیک بوده شما کاملا درست میگویید باساچمه 1 دیدم یک گراز متوسط رابا نخجیر 1 زدند فاصله هم یه30 _35 متزی بودضرب انقدر زیاد بود که انگار سیلی خوزده صورتش برگشت جستی زد و یه 20 متر جلو تر افتاد کوردوبا جان سگ با ساچمه 6 هم بزنی می افتد در اخر از تایید صدرا جان هم تشکر میکنم راستی لول تفنگ جدیدت چند سانتی است ؟ باز هم مبارک باشد

سلام آقای کوهنورد
ممنون که اطلاعات خودتون را با بچه ها در میان میگذارید.
انشااله که بتوانیم از حظور شما بهره کافی ببریم.
فقط یه سوالی !!!
شما احیانا اصالتا مال استان فارس نیستید ؟
آخه یه اصطلاح به کار بردید که من اونطرفا خیلی شنیدم.

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - ehsannikoo - 2012-02-14 05:08 AM

با سلام خدمت اساتید عزیز.
درخصوص ممنوع بودن و نبودن چهار پاره در شکار عرض شود که بستگی به به محیطبان داره ولی طبق قانون میحیط زیست:چنانچه شکارچی در شکارگاه با اسلحه مسلح با فشنگهای غیر متعارف(در ایران ساچمه های چارپاره و اسلاگ غیر متعارف به حساب میان) در حین شکار رویت شود حتی در صورت عدم شلیک جرم محسوب میشود.
تبصره:دارندگان پروانه نیمه شکار(پروانه دافع چارپایان موزی)مجازند اسلحه را با فشنگ های غیر متعارف رایج مسلح و افدام به شلیک کنند.
البته این نوع پروانه رو به کشاورزان میددن و فقط توی منطقه کشت اونا اعتبار داره و اگر اونا در شکارگاه با این پروانه و این فشنگ ها مشاهده بشن باز مجرمند.
(این نکته رو توجه داشته باشید که قانون منع استفاده از چارپاره فقط مخصوص محیط زیست هست و در صورتی میتونن شمارو اعمال قانون کنن که در شکارگاه باشید و پروانه شما پروانه معمولی و برای شکار پرندگان باشه و شما پرنده مجاز هم شکار کرده باشید ولی اسلحه شما مسلح به فشنگ غیر رایج باشه که اونم شرایط داره)ولی در شرایط عادی طبق قانون حفاظت اسلحه و مهمات (دارنده مجوز اسلحه مجاز به حمل و نگهداری اسلحه و مواد ناریه(مهمات) در طول سال و در سطح کشور ایران میباشد)طبق این قانون شما میتونی اسلحتونو با 200 عدد فشنگ حالا میخواد چارپاره باشه یا ساچمه 9 فرقی نمیکنه بزاری روی کولت هرجا که دوست داشتی بری به هیچ ارگانی هم ربطی نداره)ولی وقتی در شکارگاه اقدام به شکار میکنید قوانین فرق میکنه(مثل مسابقه رالی میمونه که شما وقتی وارد پیست میشید باید قوانین فدراسیون و پیست رو روعایت کنید حالا بیا بگو که راهنمایی به من گواهی نامه داده و نیروی انتظامی به من سند و کارت ماشین داده اونام بهت میگن که اینجا پیست هست و قوانین اینجارو باید رعایت کنی وگر نه خوش اومدی)
(به ارگانهایی مثل اسلحه و مهمات و محیط زیست میگن ارگانهای مرتبط یا ارگانهایی با رابطه مستقیم)پس شما مجاز به حمل و نگه داری هرنوع فشنگی که با کالیبر اسلحه شما تضادی نداشه باشه در طول سال و در کل ایران هستید.
این رو هم توجه داشته باشید که شما میتونید با هر نوع فشنگی دوست دارید با هر قدرتی توی بیابون یا باغ که 50 متر از جاده دور باشه تیر اندازی و تمرین کنید و هیچ کس نمیتونه به شما بگه چرا.توی شکار گاه هم هر چنتا تیر با هر شماره میتونید شلیک کنید تا وقتی که پرنده ای شکار نکرده اید و وقتی که پرنده شکار شد دیگه قوانین اتوماتیک میره روی قوانین پروانه و دفترچه شکار و محیط زیست و تا وقتی از شما شکاری دیده نشد پروانه شکار هم رویت نخواهد شد و قوانین محیط زیست روی شما تاثیری ندارد.(با اولین شکار قوانین تغییر میکند)
بعضی از قانونا مثل این قانون:اسلحه شکاری فقط مخصوص شکار حیوانات مجاز با همانگی محیط زیست میباشد و هرنوع اقدام به غیر از شکار هماهنگ شده اعم از دفاع از خود جرم محسوب میشود.....این قانون میگه که شما از اسلحه حتی برای دفاع از خود در برابر حیوانات وحشی نمیتونید استفاده کنید و اگر حیوانی را که به شما حمله ور شد و شما با استفاده از اسلحه حالا با هر ساچمه ای کشتید شما به هر حال باعث کشته شدن یک حیوان ممنوع توسط اسلحه شخصی و دفاع از خود توسط سلاح مخصوص شکار شدید و مجرم هستید.
این قانونشه ولی من که از یه مامور محیط زیست درمورد برخود با این مساله پرسیدم گفت:اگه بخوایم به این چیزا گیر بدیم که باید یا مارو جمع کنن یا شکارچیارو!!! این قانونارو مامور محیط زیست میتونه اجرا کنه ولی نحوه برخود مامور و خود شخص تعیین میکنه و به منم سفارش کرد که هیچ وقت بدون ساچمه درشت توی بیابون و دشت و کوه نرو کسیم بهت کار نداره.
خیلی قانونهای ریز در شکار و هر چیز دیگه وجود داره که با شنیدن آدم باورش نمیشه و یا اصلا خندش میگیره.
ولی در کل قانونهایی هستند که عمل نکردن به اونا عرف شده مثل (حق نگه داری تا ناریه و محمات تا 2 برابر سهمیه دولتی مجاز میباشد)کی به این قانون عمل میکه؟با وجود اینکه جرمش سنگینه و در برابرش استفاده از چهارپاره هیچه.پارسال با عموم بودم فشنگ خریده بود داشتیم میرفتیم خونه تازه طرح بود یگان امدام جلومونو گرفت با 700 تا فشنگ جوازو نگاه کرد گفت فشنگم که زیادی داری!!!بعدم گفت برو راهو بند اوردی!!! یا :(فروش ناریه و محمات فقط توسط فروشگاهای مجاز اسلحه و مهمات در زمان ساعات اداری مجاز میباشد)یعنی شما فقط صبح ها حق خرید فشنگ و مهمات رو داری اونم از فروشگاهای مجاز .ولی توی فردوسی پر دست فروشه که 24 ساعته بساط چاشنی و باروت و فشنگشون پهنه کنار پیاده رو و هیچ کسی هم بهشون کار نداره انگار 30 تا مجوز فروش مهمات دارن.
ویا میدونید اگر با اسلحه مسلح شما مشغول چای خوردن ویا هر کاری به غیر از نشانه روی روی شکار باشید باشید اگر روئیت بشید میتونه صلاحیت شمارو تا آخر عمر از داشتن اسلحه باطل کنه؟!!!!!!! ولی بیشتر اوقات محیط زیست اسلحه پر توی ماشین داره و اینور اونور میره و اصلا از این قانون چیزی نمیدونه!!!!
یا در شکارگاه فاصله صاحب اسلحه با اسلحه نباید بیشتر از 1 متر باشه
یا نگه داری اسلحه در هرنوع مکانی که باعث رویت اشخاص ثالث شود ممنوع میباشد.(خداوکیلی تو اسلحه مهمات بودم معاون مدیر داشت به یه پسره میگفت:مبارکت باشه اسلحه قشنگی هست جون میده واسه ویترین من!!!!!!!)
به هر حال هرکسی اختیار داره که چه کاری رو انجام بده ولی فکر نمیکنم با این وضع کسی بیاد به شما بگه که چرا 2 تا چارپاره همرات داری و باید اعمال قانون بشی!!!
و در هر صورت باید به قانون احترام بگزاریم تا لایق احترام باشیمKhansariha (256)Khansariha (256)
شرمنده که پر حرفی کردم و وقت با ارزشتونو گرفتمKhansariha (8)و با احترام فراوان خدمت اساتید و دوستان انجمنKhansariha (8)

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - sir.ali - 2012-02-14 06:19 AM

متشکر از دوستان

ولی من فکر میکنم همه این قوانین رو باید دونست و از آنها مطلع بود.

با تشکر از دوستانی که قوانین کلی و جزئی رو مطرح کردن، دیگر دوستان هم اگه چیزی دارن بگن که بیشتر بدونیم.

یاحق Khansariha (8)

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - sadra9496 - 2012-02-14 01:54 PM

دوستان توجه داشته باشید درسته شما اسلحه بدست دارید ولی حق استفاده بجز موارد ذکر شده رو ندارید.از نظر محیط زیست به شما اسلحه داده نشده که از خودتون دفاع کنید یا گرگ و خرس و سگ بزنید.شاید منطقی نباشه ولی قانونه.منم میدونم شرط عقل اینه که همراه آدم یه دوتا فشنگ سنگین باشه.ولی محیط زیست میدونه بسیاری از صاحبان تفنگ ساچمه زن از این اسلحه پرنده زنی برای زدن 4 پا استفاده میکنن.همین نکته موجب شد که خفیف هم از رده اسلحه های قابل استفاده برای شکار خارج بشه.من خودم از مسئول محیط زیست پرسیدم میگفت ما 80 درصد حیواناتی رو که مرده پیدا میکنیم با خفیف زده شده فرار کرده.خفیف سلاح کل و قوچ زنی نیست.متاسفانه فرهنگ استفادش نیست مجبور شدیم ممانعت کنیم.شما هم اگه خودتون رو جای اونها بگذارید متوجه علت بعضی از قوانین به ظاهر مسخره میشوید.خلاصه ما باید قبول کنیم در یک سیستم سالم به سر نمیبریم.باید باهاش بسازیم.

جناب کوهنورد قابل نداره.والا طولش 71 سانت هست.81 سانتیش هم بود ولی انتظار من از اسلحه معقوله.ترجیح میدم خوش دست و راحت تو حمل باشه تا مثلا 20 متر اضافه بزنه.
راستی دوستان دیگه بحث رو ادامه ندید.تاپیک کاملا منحرف شده

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - کوهنورد - 2012-02-14 04:16 PM

از صدرای عزیز بابت تذکر به جا در مورد انحراف تاپیک ممنونم .ما غلاف کردیم ! از مطلب خوب وجامع احسان نیکو هم ممنونم که با بیان شیوا مطلب رو کاملا باز کرد وحرف اخر رو زد .خدمت اقا جون هم عرض کنم با اینکه به بچه های خوب فارس ارادت دارم ولی اهل اونجا نیستم شاید بعضی از تکیه کلامها رو از دوستان شیرازی گرفته باشم در هر صورت ما مخلص همه بچه های با صفا و اهل دل ایرونی هستیم .تیغ برا !!

RE: طول لوله در اسلحه های ساچمه زنی و ارتباط آن در برد مفید - alirahimi - 2012-10-19 07:18 PM

دوستان عزیز
من فکر میکنم برخی نکات هست که همیشه نادیده گرفته میشه شما اگه میخواید آزمایش عملی کنید ببینید چه تفنگی دور زن تر هست می بایست مثلآ همون نخجیری که به گفته دوستمون سر صندقیه و بلندتره با نخجیر معمولی مقایسه کنید هیچ وقت نباید از دو اسلحه از دو شرکت مختلف حتی با لول برابر و چوک برابر توقع یکسان داشت چون حداقل به قول ما برق لولشون با هم فرق داره مثل اینه که بگی پژو 405 با موتور 1800 با پژو 504 با موتور 1800 یه قدرت رو دارن پیشرفت و تکامل باعث شده که روز به روز اسلحه ها سبک تر و کوتاهتر اما پرقدرت تر تولید بشن در نهایت میخوان این رو بگم تنها مسئله در برد نهایی یک اسلحه لول نیست که ما بگیم چون اون بلند تره دورزن تره در ضمن لول موثر هست اما تاثیر آن این نیست که شما بگید با اون از فاصله 90 متری کبک زدم با بقیه نمیشه بیشتر از 60 متر زد آخه دوست عزیز مگه شما اون لحظه متر همراهت بود که میگی 90 متری اونم هدفی مثل کبک یه بار به یه دیوار از فاصله 90 متری با ساچمه شلیک کن ببین اصلآ متوجه میشی کجا رو هدف گرفتی . با احترام به همه دوستان