شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 (/showthread.php?tid=826)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - masih.hunter - 2012-04-30 07:14 PM

رضا جان رفتار هر ساچمه در هر اسلحه ای تفاوت میکنه این طبیعی هستش مثال سوماترا باراکودا رو خوب شلیک میکنه ولی من این دقت رو توی رین استورم و بیلیزارد و ای ار 6 و .... ندیدم . ولی رگولاتور در ثابت شلیک خیلی نقش داره و این خودش باعث دقت میشه چون تلورانس در هر شات کم میشه .

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2012-05-01 12:12 AM

دوستان عزیز از اینکه جور بنده رو کشیدن ممنونم
و از جناب جاوید هم عذر خواهی میکنم که متوجه منظورشون نشدم تا جواب مناسب رو بدم ولی بقیه دوستان از جمله بندی من متوجه اصل موضوع شدن و به اون اشاره کردن
متاسفانه امروز بعد از آخرین پستی که در این تاپیک داشتم خط تلفن قطع شد و در حال حاظر از طریق dial-up منزل ارتباط دارم
ولی امروز تست دیگه ای داشتم که مربوط به همون نظری بود که در مورد تفاوت سرعت و انرژی گفته بودم من در کرونوگرافی قبل که مربوط به فشار 90 bar و ساچمه 25 گرین بود به سرعت 200 متر بر ثانیه و 20 شلیک بود رسیدم که میشد 32.4 ژول و امروز با تنظیم رگولاتور بر روی 110 bar با ساچمه 25 گرین به 240 متر و 25 شلیک رسیدم که انرژی برابر با 46.6 ژول داشت و قتی با ساچمه 20 گرین تست کردم به سرعت 261 متر رسید که انرژی برابر با 44.1 ژول رسید که با کسر 5 گرین اختلاف به 2.5 ژول رسید نکته جالب این بود که با وجود فشار و انرژی بیشتر تعداد شات 25% اضافه شد
در ضمن امروز ساخت رگولاتور سوماترا هم تموم شد و روز 4 شنبه اون رو تست میکنیم و امیدوارم اونهم موفقیت آمیز باشه البته در سوماترا با وجود ولوم تغییر قدرت قضیه خیلی رویایی میشه چون رگولاتور در 13 وضعیت دارای ثبات سرعت میشه و بنوعی میشه رگولاتور با قابلیت تنظیم آنی

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - homayonfar - 2012-05-01 12:29 AM

آقا سعید من درست متوجه نمیشم
رو 90 بار تنظیم کردید 20 شات داده ولی رو 110 بار 25 شات؟مگه نباید هر چی فشار کمتر باشه شات هامونم بیشتر؟
کاش رو ایوانیکس هم ی تستی بگیریدKhansariha (256)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2012-05-01 12:48 AM

درسته و دلیل اون ایجاد فشار سطحی بیشتر به سطح ولو هست که باعث میشه کمتر باز بشه
در تمامی pcp ها در فشار 200 بار راندمان کمتر از 175 یا 180 بار هست یعنی وقتی فشار روی 200 هست شیر نمیتونه درست باز بشه و دبی کمه ولی وقتی این فشار کم میشه ولو بهتر باز میشه برای همینه که در مقطعی راندمان میره بالا و دوباره افت پیدا میکنه در اصل مصرف هوا در فشار بالا کمتر از فشار پایین هست مثلا اگر در فشار 200 2.5 cc مصرف کنیم در 150 بار میشه 4 cc بنابر این سرعت ما از زمانی که فشار در 160 بار هست بیشتر میشه و به همین خاطر هست که اکثر رگوله ها روی 120 بسته میشه تا بهترین راندمان رو داشته باشه

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - homayonfar - 2012-05-01 09:25 AM

کاملا درستهKhansariha (256)
سعید خان ما همچنان منتظر تست های دیگتون هستیم به امید موفقیت های بیشترKhansariha (8)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - masih.hunter - 2012-05-03 04:23 PM

سلام به همگی دوستان امروز زحمات اقای ازادیان به ثمر نشست تست دو اسلحه رگوله شده BT65و سوماترا 500
سعید جان تبریک میگم دستمریزاد . Khansariha (8)
BT65 -رگوله شده در فشار ۱۱۰ بار
ساچمه:airarms 18gr

extreme spread

1-278.3
20-265.3
میانگین سرعت شلیکها:۲۷۱.۶
مقدارSD برابر با:۲.۶۴
انرژي:42.7j
و

سوماترا:
فشار رگولاتور ۱۱۰ بار.
ساچمهJSB 25.4gr
extreme spread
1-252.4
22-250.5
میانگین سرعت تیر:252.8
مقدارSD برابر با :1.41 میباشد.
انرژی:52.5j.

جالبیش اینجاست که مقدارSD در Airwolf Daystate که والو الکترونیک هستش حدود 5 .

از اقا سعید خواهش میکنم توضیحات تکمیلی رو خودشون قرار بدن .

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - masih.hunter - 2012-05-06 04:50 PM

سعید جان ما همچنان منتظر توضیحات شما هستیم .Khansariha (8)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2012-05-06 08:23 PM

مسیح جان ببخشید من امروز خیلی در گیر بودم و مطلب شما رو مدیدم
در مورد زحمتی که کشیدید و جور بنده رو در ارائه مطالب اخیر کشیدید واقعا متشکرم
البته تستی که از bt - 65 انجام شد به نظر من تست دقیقی نبود و شلیکها خیلی سریع انجام شد و من فکر میکردم آقای قدیری در جهت کنجکاوی و تجربه دارن اینکار رو انجام میدن ولی باز هم نتیجه بدی نبود ولی در این رابطه در فشار 110 bar فیلمی دارم که sd رو در 1.73 میده ولی چون 9 شلیک بود و بدلیل کم آوردن حافظه موفق به ثبت شلیکهای دوم و اول نشدم در هیچ کجا قرار ندادم ولی امیدوارم در روز جمعه با مساعدت یکی از دوستان با کاربری cholpe یک قبضه ar6 و یک قبضه at- 44 متعلق به آقای خراسانی که چند ماه پیش برای یکی از آشنایان خریداری کردم هم مجهز به رگولاتور بشن و حد اقل در روز جمعه با سوماترای یکی از دوستان مجموعا 5 قبضه سلاح pcp مورد آزمایش قرار بگیرن که در اینصورت موفقیت بنده با پشتیبانی و دلگرمی شما دوستان حتما به نتیجه نهایی خواهد رسید
تا اون روز حتما اطلاعات گسترده تری هم بدست خواهد آمد که در اختیار دوستان قرار خواهم داد

موفق و سربلند باشید

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - milad123 - 2012-05-06 08:48 PM

با سلام خدمت همه عزیزان سایت .سعید عزیز من پیشنهاد میکنم یک bt هم بدون رگلاتور بیاد وسط و در تست قرار بگیره تا تفاوت وجود رگلاتور و عدم وجود اون بیشتر برای دوستان مشخص بشه.متاسفانه شخصا دیدم درفرومهای دیگه برای سودجویی شخصی افرادی سعی کردن با زیر سوال بردن زحمت دوستمون این وسیله رو بدون کارایی نشون بدن.برای همینه که میخوام این کار انجام بشه تا هم کارایی وسیله برای همه عزیزان مشخص بشه و هم این افراد نا اگاه که بدون اینکه علمی از کاری داشته باشن خودشون رو در اون دخالت میدن سرجاشون بشینن.

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - craftsman - 2012-05-06 08:58 PM

آقا مسيح ببخشيد يه سوال

1-278.3
20-265.3 معنيش اينه كه از شليك اول تا سوم سرعت 278 متر بر ثانيه بوده و شليك سوم تا 20 سرعت265 متر بر ثانيه؟؟فكرنميكنيد در اين مدل يكم افت سرعت بيش از اندازه ست براي يه تفنگ ريگلاتوري؟