شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 (/showthread.php?tid=826)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - homayonfar - 2012-04-30 11:03 AM

سعید خان بالاخره اسمتونم یاد گرفتیمKhansariha (48)
مثلا تو 120 بار تنظیم بشه ریگلاتور تا زمانی تو مدار هست که( فشار مخزن تفنگ>=فشار تنظیم شده رگلاتو)
باشه؟
خوب با ی حساب سر انگشتی میشه گفت که اسلحه مورد نظر بعد از نصب ریگلاتور به چند ژول میرسه
فقط ی سوال:از 200 بار تا 120 بار چند شات خواهیم داشت؟مثلا ی مخزن 180سی سی هاتسان شما چند شات رگورله(regular( گرفتید؟ Khansariha (256)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2012-04-30 11:59 AM

دلیل دقت بالای سلاح شما با 28 گرین برای این هست که ساچمه سنگینه و با سرعت کمتری حرکت میکنه حالا اگر این قدرت کمتر بشه میتونید با ساچمه سبکتر از 28 گرین مثل باراکودا هم به همون دقت برسید چون سرعت کم شده ولی این به معنی از دست دادن قدرت در باراکودا نیست و به احتمال زیاد میشه به مقدار دلخواه شما نزدیک شد
و این مطلب با نظر شما
نقل قول :احتمال داره با نصب رگلاتور فرضا jsbمانستر رو خوب بزنه؟
همسو هست
یکی از پارامترها در دقت والتر شما رگولاتور هست و بعد از اون لوله و تکنولوژی ساخت اون سلاح بهر حال مرغوبیت والتر فقط روی رگولاتورش نیست
ولی رگولاتور بخاطر ثباتی که بوجود میاره میتونه شما رو به دقت بیشتری برسونه
توضیح دیگه اینکه تا الان سلاحی غیر از bt - 65 مسلح به این سیستم نشده تا بتونم نظر قطعی و میزان دقیق تغییرات رو بگم ولی زمانی که اولین نمونه از سلاح های مختلف بدستم برسه همه چیز برای اون نوع سلاح با تست مشخص میشه
سعی داریم تا روز 4 شنبه اولین سوماترا که متعلق به آقای قدیری هست رو تجهیز و تست کنیم و بعد از اون نمونه های دیگه
(2012-04-30 11:03 AM)homayonfar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سعید خان بالاخره اسمتونم یاد گرفتیمKhansariha (48)
مثلا تو 120 بار تنظیم بشه ریگلاتور تا زمانی تو مدار هست که( فشار مخزن تفنگ>=فشار تنظیم شده رگلاتو)
باشه؟
خوب با ی حساب سر انگشتی میشه گفت که اسلحه مورد نظر بعد از نصب ریگلاتور به چند ژول میرسه
فقط ی سوال:از 200 بار تا 120 بار چند شات خواهیم داشت؟مثلا ی مخزن 180سی سی هاتسان شما چند شات رگورله(regular( گرفتید؟ Khansariha (256)

باعث افتخاره دوست عزیز
بله تا زمانی رگولاتور تو مدار هست که فشار بیشتر یا مساوی باشه <= بعد از اون دیگه اون عملکرد رو نداریم ولی بخاطر اینکه در هنگام شلیک کمی تاخیر ( 1 ثانیه ) در پر شدن مخزن رگولاتور داریم تا حدی ثبات رعایت میشه
من با bt - 65 که مخزن 250 cc داره در 90 بار 20 شلیک یکدست داشتم با سرعت 200 الی 202 متر بر ثانیه با استاندارد دبی ایشن 1.73 داشتم که کلیپ گرونو گرافی شبیح به اون رو در همین تاپیک قرار دادم که sd اون فکر کنم 3.4 بود

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - craftsman - 2012-04-30 01:22 PM

دوستان ارجمند من زياد از فيزيك سر در نميارم بخاطر همين اين جمله برام مبهمه ميشه لطفا برام بيشتر توضيح بديد؟كه چجوري وزن تير باراكودا ثابته اما سرعتش كم ميشه از اونطرف قدرتش كم نميشه؟
دلیل دقت بالای سلاح شما با 28 گرین برای این هست که ساچمه سنگینه و با سرعت کمتری حرکت میکنه حالا اگر این قدرت کمتر بشه میتونید با ساچمه سبکتر از 28 گرین مثل باراکودا هم به همون دقت برسید چون سرعت کم
شده ولی این به معنی از دست دادن قدرت در باراکودا نیست
و به احتمال زیاد میشه به مقدار دلخواه شما نزدیک شد

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2012-04-30 01:52 PM

(2012-04-30 01:22 PM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان ارجمند من زياد از فيزيك سر در نميارم بخاطر همين اين جمله برام مبهمه ميشه لطفا برام بيشتر توضيح بديد؟كه چجوري وزن تير باراكودا ثابته اما سرعتش كم ميشه از اونطرف قدرتش كم نميشه؟
دلیل دقت بالای سلاح شما با 28 گرین برای این هست که ساچمه سنگینه و با سرعت کمتری حرکت میکنه حالا اگر این قدرت کمتر بشه میتونید با ساچمه سبکتر از 28 گرین مثل باراکودا هم به همون دقت برسید چون سرعت کم
شده ولی این به معنی از دست دادن قدرت در باراکودا نیست
و به احتمال زیاد میشه به مقدار دلخواه شما نزدیک شد

خب خیلی ساده هست ! ممکنه من اشتباه کنم و قدرت خیلی کم بشه ! چون همونطور که گفتم هنوز تست نشده

نقل قول :به احتمال زیاد میشه به مقدار دلخواه شما نزدیک شد

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - craftsman - 2012-04-30 02:19 PM

ممنون از جوابتون اما تا جايي كه من ميدونم شما از نظر اطلاعات فيزيك در حد بالايي هستيد و حتي اون دوست 14 ساله اطلاعاتش از من بيشتره اما اينو من با سواد كم خودم ميدونم وقتي باراكودا از دو تفنگ شليك بشه چون وزن تير باراكودا ثابت
هست ولي در يك تفنگ سرعتش كم ميشه قدرتشم كم ميشه و اين نيازي به تست فكر نميكنم داشته باشه
مگر اينكه قانون اثبات شده: ژول مساوي با يك دوم جرم ضربدر سرعت اوليه به توان 2 به نحوي نقض شده باشه
بهرحال ممنون از جوابتون

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - Don Corleone - 2012-04-30 02:21 PM

ولی این به معنی از دست دادن قدرت زیادی در باراکودا نیست و به احتمال زیاد میشه به مقدار دلخواه شما نزدیک شد.فکر کنم منظور اقا سعید این بوده باشه.چون مسلمه که با کاهش سرعت قدرت نیز کاهش پیدا میکنهKhansariha (8)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - ALIANA-54-T06 - 2012-04-30 02:30 PM

با نظر آقا امین موافقم بیشتر منظور آقا سعید(viper22) این بوده که کاهش سرعت باعث نمیشه که شما را ناراضی کنه بلکه هنوز باراکودا قدرت مطلوبی در بردارد و شما را راضی نگه میدارد (مقدار دلخواه شما ) . Khansariha (214)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - craftsman - 2012-04-30 02:35 PM

بله من معذرت ميخوام اشتباه از من بود اولشم گفتم زياد از فيزيك سر در نميارم
موفق باشيد

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - ALIANA-54-T06 - 2012-04-30 03:08 PM

(2012-04-30 02:35 PM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله من معذرت ميخوام اشتباه از من بود اولشم گفتم زياد از فيزيك سر در نميارم
موفق باشيد
این حرفها نیست جاوید جان این فرمایش چیه ؟ شکسته نفسی میکنید ؟! Khansariha (8)
فعلا آقا سعید دارند روی مدلهای دیگه هم تست میکنند امیدوارم نتایج و گزارشات دوستان رضایت بخش باشه . Khansariha (256)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - رضا قلعه قافی - 2012-04-30 05:33 PM

اقا مشکل من با ar6اینکه حتی در 100 بار هم ساچمه باراکودا یا جی اس بی با گرین های مختلف رو خوب نمیزنه .پس عامل بی دقتی چیزی جدای سرعت ساچمه تو اون فشاره .خیلی عالی میشه که فرضا 60 زول قدرت رو در ar6با ساچمه 25 گرین بشه گرفت با دقته 28 گرین .چون سرعت بالاتره ولذت تیر اندازی بیشتر.در هر حال بابت تلاش ووقتی که میذارید تشکر میکنم