شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 (/showthread.php?tid=826)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - Shooter - 2011-12-10 09:11 PM

دوستان معمولا رگولاتورها به این شکل کار میکنند.....اگر به تصاویر زیر نگاه کنید متوجه میشید چون از روی شکل کاملا معلومه چطوری کار میکنند...
اون سوراخ هواکش هم فکر میکنم برای اینه که هوا پشت پیستون جمع نشه و کارکرد رگولاتور رو مختل نکنه...
[تصویر: fig1.jpg]
[تصویر: regulator_3.jpg]
[تصویر: pressure_regulator.jpg]
اما رگولاتوری که آقا سعید ساختن شاید طرز کارش فرق داشته باشه چون طولش خیلی زیاده...
از ایشون میخوام اگر اشکالی نداره در مورد طرز کارش توضیح بدن...

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - SOHEIL-GUNSMITH - 2011-12-10 11:13 PM

مرسی شوتر جانKhansariha (8)
بله عکس ها کاملا گویاست و مکانیزم رو بخوبی توضیح میده
طرحی که من تو ذهنم بود یک والو کاملا معکوس بود که فنر توش نقش بستن والو رو به عهده داره ولی در این طرحها فنر توش نقش نیروی باز کننده والو رو داره و والو به وسیله نیروی وارد امده از هوای کمتر بر سطح بزرگتر پیستون بسته میشه
در خصوص اون سوراخ کوچک هم منون از توضیحتون
همونطور که بدرستی فرمودید نقشش جلوگیری از ایجاد خلا پشت پیستون هست

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2011-12-11 01:40 AM

(2011-12-10 05:39 PM)baqeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-12-06 01:12 PM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یکی از مشکلات تفنگ های pcp نداشتن رگولاتور به جهت تنظیم فشار خروجی برای تثبیت روی مقدار مشخص هست که این عمل باعث میشه تا با فشار کمتر ولی حفظ ثبات انرژی تعداد شاتهای بیشتر و کاملا یکنواختی را بدست بیاوریم
در بعضی از مدلها مثل bt - 65 با وجود مخزن 250cc و قدرت 60 ژول نبود رگولاتور شدیدا خودش رو نشون میده و در حالی که این سلاح دارای لوله بلند و مناسب برای اهداف دور میباشد ولی پس از 20 شلیک اثر افت فشار در شلیکها بوجود میاد
البته این مشکل برای افرادی که به شکار مبادرت میکنند زیاد خودش رو نشون نمیده ولی برای هدفزنها که تمایل به تیراندازی در فواصل بالای 150 متر رو دارن خیلی مواثر و کارآمد میتونه باشه
در اینجا نمونه ای رو که موفق به ساخت اون شدم میبینید که در داخل مخزن اصلی نصب میشه و میتونه فشار رو روی 50 الی 100 bar ثابت نگهداره البته این عمل در هنگام استفاده امکان پذیر نیست و برای تغییر اون باید مخزن از محل مصب باز بشه و بعد از پیچاندن شفت valve و تنظیم مجددا بسته بشه
در حال حاظر اجزاء از برنج و استیل ساخته شده که باعث شده حجم و وزن بیشتری داشته باشه که میشه با ساخت بوسیله تیتانیوم مقدار زیادی از اون رو حذف کرد
در مجموع با استفاده از این وسیله 80 شات یکنواخت و بدون افت رو در 100bar میشه بدست آورد که برای هدف زنی بسیار مناسب هست
این طرح در حال حاظر مراحل مقدماتی آزمونها رو داره طی میکنه و یکی از مسائلی که در اون ایجاد مشکل میکنه اختلاف آنی فشار بین محفظه پرفشار و کم فشار هست که در اولین تست باعث خرد شدن محفظه کم فشار شد که با افزایش ضخامت برطرف شد ولی میزان وزن رو بالا برد که امیدوارم با استفاده از تیتان برطرف بشه

[تصویر: 58qhd4o4lolbqnvz6ze.jpg]

تبریک میگم دوست عزیز
میشه بیشتر راجب مکانیزم کارش توضیح بدین ممنون میشم.

از لطف شما متشکر
از بابت مکانیزم باید بصورت کلی عرض کنم
فشار از مخزن اصلی با استفاده از یک مسیر اصلی و یک مسیر بای پس به مخزن فرعی وارد میشه و توسط یک سوپاپ که تحت تاثیر نیروی فنر و هوای با فشار بالای حد تنظیمی هست کنترل و محدود میشه
در مورد قطعات بیشتر هم باید عرض کنم شاید بدلیل این باشه که رگولاتور من قابل تنظیم هست ولی r6 خیر چون من اون رگولاتور رو از نزدیک ندیدم و چیزی هم از قابل تنظیم بودن ذکر نشده در ضمن من قطعات دیگری هم داشتم که در عکس قرار ندادم

(2011-12-10 07:53 PM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وایپر جان
اولا به خاطر ذوق و پشتکار بهت تبریک میگم
و واقعا خسته نباشیKhansariha (8)
دوست عزیز
من یک سری تصاویر مربوط به رگلاتورهای که برای اوانیکس و همچنین برای مارادور ساخته بودند دیدم
که میشد گفت دقیقا یک والو معکوس بود با یک مخزن کوچک در حد چند سی سی که مقداری هوا از این والو معکوس عبور میکرد ئ داخل اون مخزن برای شلیک ذخیره میشد
اما قطعه شما ظاهرا قطعات بیشتری داره ممنون میشم که در موردش توضیح بدید

دوم
تو بعضی عکسهای اوانیکس مدلهای رگلاتور دار دارای یک سوراخ بسیار ریز روی جدار مخزن هستند که با عنوان vent hole ازش اسم بردن
شما کارکرد این سوراخهای هواکش رو میدونید؟
[تصویر: outvalveassy.jpg]
[تصویر: audrius.jpg]

از شما خیلی متشکرم
سوال اول شما رو در پست قبلی جواب دادم
سوال دوم شما در مورد اون سوراخ کوچک
در انتهای در پوش لوله یک oring قرار داره که وقتی درپوش بسته میشه از اون سوراخ رد میشه و وقتی فشار از حد مجاز عبور میکنه اجازه میده تا اون مقدار اضافه نشت کنه و از اون سوراخ خارج بشه ( سوپاپ تخلیه ) ولی روی رگولاتور ها نقش نفس کش سوپاپ رو داره

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2012-03-19 01:37 PM

سلام
امروز در آخرین روز سال 90 یعنی 90/12/29 ساخت نمونه نهایی رگولاتور به اتمام رسید و بعد از تنظیم در 120 bar روی HATSAN bt - 65 نصب و تست شد
در تست مورد نظر که فعلا در مورد دقت شلیک بود نتیجه بسیار عالی بود چنانچه کلیه شلیکها درست در یک نقطه به هدف اصابت میکرد
البته تست های نهایی توسط 2 مخزن باید انجام بگیره تا تفاوت بهتر مشخص بشه و با توجه به کرونوگرافی سلاح میشه از عملکرد صحیح اون آگاهی کامل بدست آورد

یکی از قابلیتهای جالب این رگولاتور اینه که میشه اون رو در داخل مخزن تمام سلاحهایی که مستقیما از مخزن شلیک میشن نصب کرد
موفق و سربلند باشید
[تصویر: 13321512291.jpg]

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - SOHEIL-GUNSMITH - 2012-03-19 04:57 PM

سعید جان دست مریزاد
چند تا عکس درست و حسابی هم از این رگلاتور جدید بذار ببینیم چه کردی
اگه اوکی باشه خودم اولین سفارشو به ثبت میرسونم

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2012-03-19 05:28 PM

سهیل جان تصویر خاصی نداره یه استوانه مثل همونیه که میبینی متاسفانه چون تنظیم کردن خیلی ظول کشید و حسابی خسته شده بودم دیگه روی مخزن برای تست شلیک نصبش کردم و همین باعث شد از اون عکسی نداشته باشم ولی به محض اینکه تستها تموم شد و مشکلی نبود تولید رو شروع میکنم و سعی میکنم به تعداد زیاد تولید کنم که قیمت پایین در بیاد

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - Shooter2Bt65 - 2012-03-19 05:57 PM

sسلام اقا سعید میبنم که رگلاتور اماده شده تبریک میگم.اقا من میخوام مخزن دوم برا تست مال من روی مخزن منم یدونشو کار بذار وبرام بفرست بیاد البته هماهنگی های لازمو تلفنی انجام میدیم .باز خسته نباشی

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - djmetal666 - 2012-03-19 09:18 PM

سلام
اگر بشه که عالی منم واسه at44 میخوام!

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - ARROW - 2012-03-19 10:21 PM

بسیار عالی اقا سعید.واقعا پشتکار شما وصف ناپذیره.اگه ممکنه یه مقدار بیشتر توضیح بدین در موردش.و اینکه برای at44 جواب میده؟اگر جواب بده که من از الان یدونشو از شما سفارش میدم.

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2012-03-20 09:53 PM

این نمونه تقریبا روی تمام مخازن جواب میده و فقط بعد از تست های نهایی و تایید عملکرد و آنالیز دقیق مقادیر لازم از نظر ابعاد بدست میاد تا مشکل حجم خوری اون تا حد ممکن برطرف بشه بهر حال اگر برای مخازنی مثل at 44 مصرف بشه با وجود 188 cc بودن اون ممکنه بین 20 الی 30 cc از دست بره که این خودش ممکنه در حد 10 الی 15 شات باشه ولی دست نیافتنی نیست و بتدریج حاصل میشه