شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 (/showthread.php?tid=826)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - رضا قلعه قافی - 2015-07-08 09:39 PM

(2015-07-08 06:08 PM)adak نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود سعید جان
خدا رو شکر شما هم سیستم قفل چکش هاتسان رو تایید کردید، ما که قبلا این موضوع رو بهش اشاره کرده بودیم اقایون به سخره گرفته بودن حداقل از اینجا به بعد خوانندگان مطلب رو جدی خواهند گرفت. بازهم تشکر
دوست عزیز کسی مکانیزم هاتسان رو به سخره نگرفت ،براساس قوانین مسلم فیزیک این مکانیزم کارایی ناچیزی داره هاتسان ای تی 44 با مخزن بزرگترازوایرخ صد درقدرتی برابر درحالت دیفالت با 30 شات از200 به 100تا110 بار میرسه ووایرخ از200 باربه 120بار ،وایرخ با وجود پرتی هوا این تعداد شات رو داره ،خوب پس مکانیزم هاتسان چه کارایی داشته وچه مقدار پرت هوا وتعداد شات رو اصلاح کرده؟

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - صادق قرنجیکی - 2015-07-08 10:29 PM

(2015-07-08 06:08 PM)adak نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود سعید جان
خدا رو شکر شما هم سیستم قفل چکش هاتسان رو تایید کردید، ما که قبلا این موضوع رو بهش اشاره کرده بودیم اقایون به سخره گرفته بودن حداقل از اینجا به بعد خوانندگان مطلب رو جدی خواهند گرفت. بازهم تشکر

آقای دانشور عزیز،
تا جایی که پست سعید عزیز رو خوندم و با توجه به پیگیری موضوع این تاپیک از قبل و مباحث انجام شده در آن ، منظور ایشون در ستایش یا خوب و بد بودن این سیستم در تفنگ های هاتسان نبوده و حالا برداشت شما چیست نمی دونم !
به این قسمت از پست آقای آزادیان توجه کنید:

نقل قول :بنابر این همه توضیحات بنده بیانگر این موضوع هست که برای رسیدن به هر حدی از انتظار به همون اندازه هزینه میشه پس هیچوقت انتظار نداشته باشید که با قرار دادن وسیله خاصی در تفنگ معجزه ای انجام بشه مخصوصا در تفنگ هایی با عملکرد هانتینگ

ایشون در پایان پست شون صریحا به گرفتن نتیجه با توجه به کارایی و هزینه انجام شده برای سلاح تاکید کرده بودند. به هر صورت شاید ایشون و بنده و رضا و خیلی از دوستان در اشتباه باشیم ! بنابراین می توانید دقیقا مکانیزم قفل چکش هاتسان و تاثیر آن بر کارایی بهتر در عملکرد و گرفتن پرتی هوا و ایجاد تلورانس مطلوب شاتی و نیز در پایان با توجه به موضوع تاپیک در صورت نصب رگولاتور تاثیر این سیستم را بر عملکرد کلی سلاح رو توضیح بدهید!؟ برای من خیلی جالبه! اگه این سیستم کارایی بسیار بالایی داره و می شه با نصب یک رگولاتور مثل ساخته های آقا سعید و یا سایر دوستان به نتایج بسیار خوبی رسید سرمون درد نمی کنه که بریم وایرخ و اشتایر بخریم به خاطر موارد تکنیکی و دقت مورد استفاده در بحث های رقابت های ورزشی مثل بنچ رست !
در ضمن در این رابطه بحثی در تاپیک وایرخ 100 پیش اومده بود که یادم نیست شما در این رابطه پستی ارسال کرده باشید ولی کاربر farshidgh که ظاهرا از هموطنان مازنی و بابلسری ما هستند در مورد سیستم قفل چکش هاتسان مواردی رو عرض کردند که هنوز بحث ها موجوده و در پایان مشخص نکردند این سیستم که به قول ایشون ساده بودن آن کارآمدیش رو تامین و تضمین می کنه چقدر می تونه کارا باشه که نمی تونه در هاتسان یک منحنی شات مطلوب و پرتی هوایی کمتری ایجاد کنه ! عملکرد هاتسان بخصوص مدل AT44 و منحنی شاتی و کرنوگرافی های زیادی که از این مدل انجام شده و الگوی عملکردی آن برای خیلی از دوستان شناخته شده است.
کسی اینجا مباحثی همانند این موضوع و بخصوص خلاقیت های علمی و عملی دوستان مانند ساخت رگولاتور و تحقیقات انجام شده را به سخره نمی گیرد و نخواهد گرفت و در این صورت برابر مقررات با ایشان برخورد می شود! در کدام مبحث و در چه پستی در این مورد حرف و گفته شما به سخره گرفته شده است!؟ در صورت نبود این موضوع این به معنی تهمت به دوستان می باشد. لطفا در ارسال پست هایتان ملاحظه کنید.

از دوستان بار دیگر تقاضا دارم با توجه به موضوع تاپیک ، در رابطه با رگولاتور و تاثیر آن بر روی محصولات هاتسان بخصوص BT65 و موارد مرتبط پست ارسال کنند و اگر بحث جدید تری در این رابطه دارند می توانند در تاپیکی هماننددیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مباحث را ادامه دهند.
باتشکر Khansariha (8)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - adak - 2015-07-09 12:39 AM

(2015-07-08 09:39 PM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود سعید جان
دوست عزیز کسی مکانیزم هاتسان رو به سخره نگرفت ،براساس قوانین مسلم فیزیک این مکانیزم کارایی ناچیزی داره هاتسان ای تی 44 با مخزن بزرگترازوایرخ صد درقدرتی برابر درحالت دیفالت با 30 شات از200 به 100تا110 بار میرسه ووایرخ از200 باربه 120بار ،وایرخ با وجود پرتی هوا این تعداد شات رو داره ،خوب پس مکانیزم هاتسان چه کارایی داشته وچه مقدار پرت هوا وتعداد شات رو اصلاح کرده؟

درود

همونطور که دوست خوبم اقا سعید اشاره کردن راندمان و بهره وری یک سیستم فقط وابسته به یک جز از اون سیستم نیست و تو هاتسان هم همینطوره و موارد دیگه ای هم هستند که تو کاهش یا افزایش راندمان این سلاح موثر هستند ولی برای درک بهتر و اثبات تاثیر این موضوع میتونید یه ای تی رو با عملکرد سیستم مذکور و پس از اون با حذف سیستم تست کنید و نهایتا با مقایسه نتایج میزان تاثیر رو ملاحظه بفرمایید.
در کل بنده هم مدعی حصول نتایج خارق العاده ای در این سیستم نیستم ولی خوب بر طبق همون قوانین فیزیک نبودن اون صد در صد در افت راندمان سیستم تاثیر گذاره و نمیشه منکر اون شد.
(2015-07-08 10:29 PM)صادق قرنجیکی نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود سعید جان

آقای دانشور عزیز،
تا جایی که پست سعید عزیز رو خوندم و با توجه به پیگیری موضوع این تاپیک از قبل و مباحث انجام شده در آن ، منظور ایشون در ستایش یا خوب و بد بودن این سیستم در تفنگ های هاتسان نبوده و حالا برداشت شما چیست نمی دونم !
به این قسمت از پست آقای آزادیان توجه کنید:

نقل قول :بنابر این همه توضیحات بنده بیانگر این موضوع هست که برای رسیدن به هر حدی از انتظار به همون اندازه هزینه میشه پس هیچوقت انتظار نداشته باشید که با قرار دادن وسیله خاصی در تفنگ معجزه ای انجام بشه مخصوصا در تفنگ هایی با عملکرد هانتینگ

ایشون در پایان پست شون صریحا به گرفتن نتیجه با توجه به کارایی و هزینه انجام شده برای سلاح تاکید کرده بودند. به هر صورت شاید ایشون و بنده و رضا و خیلی از دوستان در اشتباه باشیم ! بنابراین می توانید دقیقا مکانیزم قفل چکش هاتسان و تاثیر آن بر کارایی بهتر در عملکرد و گرفتن پرتی هوا و ایجاد تلورانس مطلوب شاتی و نیز در پایان با توجه به موضوع تاپیک در صورت نصب رگولاتور تاثیر این سیستم را بر عملکرد کلی سلاح رو توضیح بدهید!؟ برای من خیلی جالبه! اگه این سیستم کارایی بسیار بالایی داره و می شه با نصب یک رگولاتور مثل ساخته های آقا سعید و یا سایر دوستان به نتایج بسیار خوبی رسید سرمون درد نمی کنه که بریم وایرخ و اشتایر بخریم به خاطر موارد تکنیکی و دقت مورد استفاده در بحث های رقابت های ورزشی مثل بنچ رست !
در ضمن در این رابطه بحثی در تاپیک وایرخ 100 پیش اومده بود که یادم نیست شما در این رابطه پستی ارسال کرده باشید ولی کاربر farshidgh که ظاهرا از هموطنان مازنی و بابلسری ما هستند در مورد سیستم قفل چکش هاتسان مواردی رو عرض کردند که هنوز بحث ها موجوده و در پایان مشخص نکردند این سیستم که به قول ایشون ساده بودن آن کارآمدیش رو تامین و تضمین می کنه چقدر می تونه کارا باشه که نمی تونه در هاتسان یک منحنی شات مطلوب و پرتی هوایی کمتری ایجاد کنه ! عملکرد هاتسان بخصوص مدل AT44 و منحنی شاتی و کرنوگرافی های زیادی که از این مدل انجام شده و الگوی عملکردی آن برای خیلی از دوستان شناخته شده است.
کسی اینجا مباحثی همانند این موضوع و بخصوص خلاقیت های علمی و عملی دوستان مانند ساخت رگولاتور و تحقیقات انجام شده را به سخره نمی گیرد و نخواهد گرفت و در این صورت برابر مقررات با ایشان برخورد می شود! در کدام مبحث و در چه پستی در این مورد حرف و گفته شما به سخره گرفته شده است!؟ در صورت نبود این موضوع این به معنی تهمت به دوستان می باشد. لطفا در ارسال پست هایتان ملاحظه کنید.

از دوستان بار دیگر تقاضا دارم با توجه به موضوع تاپیک ، در رابطه با رگولاتور و تاثیر آن بر روی محصولات هاتسان بخصوص BT65 و موارد مرتبط پست ارسال کنند و اگر بحث جدید تری در این رابطه دارند می توانند در تاپیکی هماننددیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مباحث را ادامه دهند.
باتشکر Khansariha (8)

درود

بنده عادت به تفسیر مطالب دوستان ندارم و در خصوص عملکرد این سیستم هم اشاره ای بسیار مختصر در پست قبل به موضوع داشتم، و اما جهت کمک به حافظه حضرت عالی که فرمودید در این خصوص یادتون نمیاد که مطلبی گفته باشم ، به صفحه 52 و پست 517 تاپیک وایرخ 100 مراجعه کنید خواهید دید که بنده به این موضوع اشاره داشتم و حتی شما هم در پستهای بعدی در جواب مطالبی رو گفتید و پس از اون هم جناب فرشید در تایید عرایض بنده اشاره به بحث فیزیکی مربوطه داشتن که پاسخهای مربوطه موجود و واضحه .... در اینجا هم نه ایشون و نه بنده اشاره ای به عملکردخارق العاده ای در سیستم مذکور نداشتیم و فقط جهت اطلاع دوستان خواننده به وجود اون و عملکردش اشاره داشتیم که نهایتا ایشون و هم بنده با توجه به اینکه درکمون از قوانین فیزیک متفاوت (البته پس سالها مطالعه و تدریس) از شماست بحث رو ادامه ندادیم.
البته شخصا اعتقادم بر این هست همون ای تی رو اگه درست و اصولی مواردی توش اصلاح و اضافه کنیم نتایج بسیار خوبی میشه ازش گرفت. کما اینکه این تجربه رو دوستمون اقا سعید هم داشتن و نتیجه اش هم مشخصه.
در نهایت هم موضوع اتهام زنی هم نیست ولی جهت یاداوری همون مورد اول کافیه و مشک نمونه .... و نیازی به ادامه بحث نیست.
در نهایت اینجا بحث اصلی رو راندمان سیستم قفل چکش هاتسان نیست بلکه رو وجود همچین سیستمی در هاتسانه.

موفق باشید

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - garro - 2015-07-09 01:29 AM

سلام اساتید بزرگ
بنده یه طرح ساده برای رگلاتور کشیدم با نقاشی داغونم
میخواستم منو راهنمایی کنید و بگین کجاهای این طرح مشکل داره؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

وقتی هوا از مخزن به رگلاتور میره باعث میشه که میله قهوه ای شککل به بیرون هل داده بشه و با وصل کردن این میله به دسته شیر باعث بسته شدنش بشه.با فنر های مختلف میتوان مقدار فشار رگلاتور را تنظیم کرد.Khansariha (8)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - صادق قرنجیکی - 2015-07-09 01:52 AM

نقل قول :در نهایت اینجا بحث اصلی رو راندمان سیستم قفل چکش هاتسان نیست بلکه رو وجود همچین سیستمی در هاتسانه.
دوست عزیز ممنون از یادآوری شما بابت ارجاع مطلب در تاپیک وایرخ 100 ، با این وجود در ص مورد نظر بر ارسال شما سخره ای وارد نبوده و تنها در پستی دیگر در پاسخ به سوال من که آیا تنها یک ضربه در این سیستم هاتسان به چکش وارد می شود ؟در پست 519 اشاره کردید که دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
که هنوز برای من سئوال مانده است! اما بحث و اشاره به این موضوع در این تاپیک بار دیگر از جانب شما بوده و در همون رفرنس نیز گرفتن نتیجه خوب از این سیستم در مقابل سیستم های بهینه تری بعد از شما از طرف کاربر farshidgh ادامه داشت که در هر صورت به نتیجه مناسبی نرسید و بار دیگر ایشان پستی بدون توضیح کافی در این تاپیک ارسال کردند.

نقل قول :با توجه به اینکه درکمون از قوانین فیزیک متفاوت (البته پس از سالها مطالعه و تدریس) از شماست...

چیزی که من هم اشاره کردم و گفتم امکان خطا و اشتباه از طرف من و سایر دوستان هست ، با این حال از شما سئوالی کردم : " چگونگی کارکرد این سیستم در هاتسان و نکات مثبت آن و بعد تاثیر این سیستم در نصب رگولاتور برای بهینه تر شدن بروی هاتسان ها چیست؟ " می توانیم در تاپیک هاتسان AT44 و یا مرتبط تر با این موضوع یعنی هاتسان BT65 ادامه دهیم. منتظر پاسخ جامع و کامل تر با توجه به تجربه مطالعاتی بیشتر همراه با تدریس شما هستم. امیدوارم این بار این فرصت را در اختیار دوستان خود برای ارسال جامع تر همراه با توضیح قرار دهید. بی صبرانه منتظر هستم.
از همکاری شما ممنونمKhansariha (8)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - adak - 2015-07-09 10:29 AM

درود

اقا رضا و صادق خان

یاد اوری کنم که سیستم هاتسان یه طراحی انگلیسی هست و نه ترک تازه ترک هم که باشه چه ایراد داره کار خوب ربطی به نشنالیتی نداره ، و اما در خصوص موارد فیزیکی باید عرض کنم اقا رضا، شما حقوق دان و اقا صادق شما هم در رشته کاردانی تربیت بدنی مشغول تحصیل هستید (البته تا اونجایی که میدونم) که هیچ کدوم ارتباط مستقیمی با فیزیک تخصصی ندارن لذا سوالم اینجاست، به‌نظر بنده چرا با تعصب به موضوع نگاه میکنید و از همون ابتدا کل مسئله رو نفی میکنید؟
با یه مقدار سعه صدر هستند دوستانی که از بار علمی اونها همگی میتونن بهره ببرن البته مشروط به ایجاد فضای مناسب.
(پیشاپیش باید عرض کنم که ادبیات گفتاری شما و دقت در عملکرد برخی دوستان دیگه (مشابه عدم شرکت فرشید در ادامه بحث) به نظر بنده موید این موضوع هست)

اقای قرنجیکی، بنده که هیچ ، یعنی فکر میکنید هیچ فیزیکدانی تو انجمن نیست که پاسخگو باشه؟؟!! که البته هست، ولی چرا تو بحث شرکت نمیکنن؟! به نوع جوابها به فرشید تو همون تاپیک نگاه کنید، کاملا واضحه ،
یا به جواب خودتون به بنده نگاه کنید، واقعا فکر کردید طرف مقابل تیکه انداختن و لحن ... معابانه شمارو نمیفهمه!!!
راه دور نمیرم همین پست قبلی فرمودین،

(منتظر پاسخ جامع و کامل تر با توجه به تجربه مطالعاتی بیشتر همراه با تدریس شما هستم)

این یعنی چی؟؟ ولی خوب اگه فکر میکنید ایرادی نداره و طبیعه بنده هم خیلی طبیعی مثل خودتون باید عرض کنم،

اینجا کلاس درس فیزیک نیست و بنده هم مدرس فیزیک در اینجا نیستم و وقتی هم برای شما ندارم و شما هم در حال حاضر پیش نیازهای این درس رو تو سطوح لازم ندارید ، انشاله در اینده در صورت کسب مدارج لازم توسط شما، اگه فرصتی بود در خدمت خواهم بود.

بنده نه ادعایی دارم و نه علامه دهر هستم و نه قصد داشتم ازرده خاطرتون کنم ولی خواستم یاد آوری کنم که درخت هرچی پربار تره سر به زیر تره و طبل هرچی تو خالی تر صداش بیشتر، یادم هست که همین سال گذشته اغلب پستهاتون تو جاهای مختلف سوال در رابطه با موارد معمولیه ایرگان از دوستان بود، و حالا .... ،،دوست عزیز علم و دانش و تجربه چیزی فراتر از اطلاعات کپی پیست و ادیت شده است . .... بگذریم.

از دوستان دیگه عذر خواهی میکنم،ولی واقعیاتی بود که شاید تکرارشون بد نباشه و برای انجمن هم مفید.
بحث رو همینجا از طرف خودم تمام میکنم.

اقا صادق شماره بنده رو دارید، اگه در خصوص موارد مذکور توضیح داشتید میتونید تماس بگیرید در خدمتم ولی جهت حفظ نظم تاپیک در اینجا جوابگو نخواهم بود.

در صورت نیاز مدیران محترم میتونن نسبت به حذف پست اقدام کنن
موفق باشید.

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - رضا قلعه قافی - 2015-07-09 12:24 PM

(2015-07-09 10:29 AM)adak نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود

اقا رضا و صادق خان

اینجا کلاس درس فیزیک نیست و بنده هم مدرس فیزیک در اینجا نیستم و وقتی هم برای شما ندارم و شما هم در حال حاضر پیش نیازهای این درس رو تو سطوح لازم ندارید ، انشاله در اینده در صورت کسب مدارج لازم توسط شما، اگه فرصتی بود در خدمت خواهم بود.
جناب دانشور من سال 84 کارشناسی برق -گرایش قدرت روتموم کردم والان نزدیک به ده ساله فعالیت شغلی من دراین زمینه هست .حقوق رشته مورد علاقه من هست وبعنوان تفریح خوندم ومیخونمKhansariha (8)
،بازهم شما قضاوت عجولانه کردید ،شما گفتید استاد فیزیک هستید ومن خواستم براساس قوانین فیزیک توضیح بدید نقش قفل هاتسان چی هست ،الان که متوجه شدید کمی ازفیزیک میدونم ،نگران نباشد انرژیها رو میشناسم .درفیزیک نمونه ای وجود نداره که با چیزی به اسم قفل امکان حذف انرژی مضروجودداشته باشه ،مگربصورت سیستم abs که قبلا توضیح دادم .
درهرحال شرکت راپید متعلق به مارتین راترفورد هست ومال من نیست ،این اسلحه رو حتی بعنوان مصرف کننده هم ندارم ،پس چرا بایست تعصب وجودداشته باشه .درتولیدات راپید برای حذف انرژی مضر از قانون مسلمی استفاده شده یعنی f+(-f)=0 .این یعنی تعصب؟
شرکت هاتسان هم دراین زمینه صرفا یک ابتکارداشته که پایه علمی نداره ولی ممکن درعمل کمی جوابگو باشه ولی پایا نیست ،دلیل این حرف من هم همون شکسته شدن قفل دربعضی موارد هست .من درتاپیک جداگانه براساس قوانین فیزیک توضیح دادم این کارپایه علمی نداره ،ولی شما یک جمله سعید ازادیان که هنوز توضیح ندادند منظورشان چی بوده روبانیت بد مطرح کردید وازمتن پست قبلی این مورد بیشترواضح هست.

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - صادق قرنجیکی - 2015-07-09 12:28 PM

نقل قول :یاد اوری کنم که سیستم هاتسان یه طراحی انگلیسی هست و نه ترک تازه ترک هم که باشه چه ایراد داره کار خوب ربطی به نشنالیتی نداره ، و اما در خصوص موارد فیزیکی باید عرض کنم اقا رضا، شما حقوق دان و اقا صادق شما هم در رشته کاردانی تربیت بدنی مشغول تحصیل هستید (البته تا اونجایی که میدونم) که هیچ کدوم ارتباط مستقیمی با فیزیک تخصصی ندارن لذا سوالم اینجاست، به‌نظر بنده چرا با تعصب به موضوع نگاه میکنید و از همون ابتدا کل مسئله رو نفی میکنید؟
با یه مقدار سعه صدر هستند دوستانی که از بار علمی اونها همگی میتونن بهره ببرن البته مشروط به ایجاد فضای مناسب.
(پیشاپیش باید عرض کنم که ادبیات گفتاری شما و دقت در عملکرد برخی دوستان دیگه (مشابه عدم شرکت فرشید در ادامه بحث) به نظر بنده موید این موضوع هست)

آقای دانشور برای درک مواردی مانند عملکرد چکش ، ولو ورگولاتور و کارکرد آن در PCP ها در حد یک پیگیر کننده ، نیازی به کسب مدارج عالیه آموزشی در یک علم خاص مثل فیزیک نیست! شما اظهار بر این داشتید که سطح مطالعاتی و تجربه من کمتر بوده و شما سالها تدریس و مطالعه داشته اید ، این گفته خودتون بود که من عینا آوردم ! تیکه و لحن ... مابانه کجا بود؟! تیکه رو شما انداختید که در همه موارد در موضوعات دیگر با احترام با شما برخورد می شود اما متاسفانه شما همیشه به جای همراهی و اشتراک گذاری معمولا تاکید بر در اشتباه بودن طرف مقابل و درستی خودتان به هر نحوی دارید؛
دوست عزیز نمی دونم به چه زبان و چه منظوری به شما این مورد را انتقال بدم !؟شما بحثی را در یک تاپیک با موضوع مشخصی مطرح کردید، به تبع سئوالی از شما شد ، اگر مسلط به بحث مطرح شده از طرف خودتان هستید آن را در بیانی که من بی سواد و نادان از علم فیزیک نیز بتوانم تا حدودی درک کنم در اینجا بیان کنید و یا کاملا تخصصی موضوع را بررسی کنید که همه مخاطب اینجا من و رضا که علم فیزیک نداریم نیستند و کل انجمن و یا مخاطبی خارج از اعضا می تواند باشد که به قول خودتون دوستان فیزیک دان زیاد داریم ، این گفته شما تنها توهینی به همه اعضا در هر سطح علمی است.
شما اومدی بستی دوختی و نتیجه گرفتی ! کجا تعصبی با شما و یا در برخورد با موضوع اخیر شما صحبت شده!؟ تا الان چندین بار محترمانه از شما در چندین نوبت خواستار توضیح کامل تری در مورد گفته خودتان بودیم!؟ ولی ...

نقل قول :وقتی هم برای شما ندارم و شما هم در حال حاضر پیش نیازهای این درس رو تو سطوح لازم ندارید ،

من بی سواد و پیش نیاز نگذارنده ، قبول ! اعضایی که این موضوع را پیگیری می کنند برای ارسال پست ها و پیگیری آنها برعکس شما وقت عزیز خود را برای انجمن اختصاص می دهند تا درستی یا نادرستی و یا خوب و بد بودن موضوعی بررسی و اشتراک گذاری شود و این شامل همه اعضا با هر سطح علمی نیز هست! اگر شما وقتی برای شرکت در بحث ندارید لطفا پستی هم ارسال نکرده و کسی را هم به سطح پایین بودن در موضوعی متهم نکنید.

نقل قول : اقا صادق شماره بنده رو دارید، اگه در خصوص موارد مذکور توضیح داشتید میتونید تماس بگیرید در خدمتم ولی جهت حفظ نظم تاپیک در اینجا جوابگو نخواهم بود.

بحث در تاپیک عمومی از طرف شما بیان شد و خوب عمومی هم پاسخ دهی شد و شما هم در پیام خصوصی و یا تلفنی به ما موضوع را نگفتید که من سوالم را در خصوصی و یا تماس تلفنی از شما بپرسم و بخواهیم از راه ارتباطی دیگر ادامه بدهیم. فکر می کنم اگر کمی در مورد روش های بحث و گفتگو در فضای مجازی و مشارکتی مطالعه بیشتری داشته باشید به این واقعیت پی خواهید برد و این نتیجه گیری بیهوده و پست هایی که تنها نشان دهنده عدم تسلط شما بر گفته خودتان و ناتوانی در بیان موضوع را نشان می دهد ارسال نمی کردید.

نقل قول :همین سال گذشته اغلب پستهاتون تو جاهای مختلف سوال در رابطه با موارد معمولیه ایرگان از دوستان بود، و حالا .... ،،دوست عزیز علم و دانش و تجربه چیزی فراتر از اطلاعات کپی پیست و ادیت شده است . .... بگذریم.

دوست عزیز این نوشته نهایت ضعف شما را به من ثابت کرد و درواقع نیازی به پاسخ دیگری برای من نیست! اما لازم به ذکر هست که من به خودم افتخار می کنم که در این چند ساله تا حد توان از دوستان مطلع استفاده و کسب دانش داشته ام چه این انجمن و چه انجمن های دیگر که امروز بتوانم وقتی موردی رو بیان می کنم در رابطه با آن توضیحی هم داشته باشم ولی خوب دانش بسیار و داننده هم بسیار و همیشه به کسانی که سعی در به اشتراک گذاری دانسته های خود با دیگران دارند احترام قائل هستم و مخلص همه دوستانی که توانستند در افزایش دانسته های من سهیم باشند هستم.

copy و past کردن !!! دوستان و اعضای محترمی که بنده را می شناسند می دانند که در مورد موضوعی اگر سئوال و مسئله ای داشته باشم تا حد امکان و با توجه به توانم در آن مورد کسب تجربه و دانش می کنم و طبیعتا از اطلاعات دیگران نیز استفاده خواهم کرد. فکر می کنم شما هنوز مفهوم تحقیق و جستجو را دریافت نکرده اید که چنین موردی را بیان کرده و ضعف خود را در گذشته دیگری پنهان می کنید.

پست های اخیر تا مدت معین در تاپیک خواهند بود و بعد از آن ویرایش و یا حذف خواهد شد تا بحث اصلی بدور از این نوع پست های بی ارتباط با موضوع اصلی تاپیک باشد.
Khansariha (8)

رضا جان پست شما رو الان دیدم ، در هر صورت من گفته های ایشان را به نیت بد مطرح نکردم و فکر می کنم ایشان هنوز روش مطرح کردن بحث و گفتگو را به درستی یاد نگرفته اند و برای من تعجب برانگیز بود که تجربه سالها دانش و تجربه چرا چنین توانایی را در ایشان ایجاد نکرده است. در هر صورت در پست قبلی برای من و خیلی از دوستان آگاه مسلم شد که ایشان در مورد گفته خودشان یا تسلط کافی نداشته اند ، یا اصلا چیزی در مورد سیستم مورد بحث نمی دانستند و یا خوب به قول خودشون وقتی برای گفتگو ندارند که خوب موضوع باز هم مشخص هست.

موفق باشید Khansariha (8)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - ALIANA-54-T06 - 2015-07-09 04:29 PM

(2015-07-09 03:28 PM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا صادق دکتر دانشور رو اصلا اصلا با یکی مثله من مقایسه نکنید، شما که اهل تحقیق هستید اول طرفتونو بشناسید، ایشون اندازه من یا شما و دوستان در این سایت نیستند که شما بخواهید راهنمایشون کنید، پر مدال در تیر اندازی و استاد این رشته، کلی شاگرد دارن مثله من و شما در این رشته ، یک نظامی که مربیه دوران تکاوری بنده که ارتش از هر نظر ایشون رو مخفی میکردند تا ترور نشن رو خوب میشناسن که همین نشانه نزدیکیشون وتخصص ایشون هست، عضو هیت علمی دو دانشگاه در این مملکت هستند، و حالا حالا باید بدویم تا به گرد پاشون برسیم، از قضا ایشون بخاطر تواضع خودشون رو در حد ما قرار دادن تا از تجربشون استفاده کنیم، وقتی بحث رو تموم میکنن چطور نمیتونید غرور رو کنار بزارید !!!
با این حرکت نابجا که مطمن هستم سهوا بوده نباید امثاله مارو از حضورشون محروم کنید،
ایشون همین الان در باشگاه تیر اندازی در نوبنیاد مشغول اموزش نیروهایه مسلح هستند،
به صرف اینکه یک مطلب رو قبول نمیکنند نباید مورد بی حرمتی قرار بگیرند، سعی کنید از حضورشون استفاده کنیم نه اینکه خودمون رو به ایشون اثبات کنیم، خیلی از گروپها در این سایت جایه بحث داره ولی من به احترامه اساتید چیزی نمیگم ، چون چیزی از من کم نمیشه، سعی کنید اینجوری باشید، در مقابل ایشون که با کلت کالیبر ۴۵ همون کاری رو میکنن که منو شما با رست و بادی انجام میدیم ، ساکت بودن نعمته،
شما یکی مثله من رو راهنمایی بفرمایید و منهم قبول میکنم ولی نه کسی مثله ایشون رو .
اگر هم نمیتونید از غرورتون دست بردارید بدونه مخاطب قرار دادن عرضتون رو بفرمایید،
ژرفایه درک در وجود شاگرد است نه در حرف استاد
آقای گرشاسب لطفا از موضوع و ادب تاپیک خارج نشوید دوستان دارند بحث فنی میکنند و اگر جوابی باشه باید بصورت کارشناسی اظهار شود .
شما با دخالت غیر ضرور خود و الفاظ و موضوعات غیر مرتبت دارید بین دوستان تنش ایجاد میکنید . بعنوان تذکر جدی به شما یادآوری میکنم که مراعات کنید و الا اخطار لازم را خواهید گرفت . در ضمن پست شما نیز حذف میگردد

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - farshidgh - 2015-07-09 08:54 PM

دوستان بهتره که احساسی بحث نکنیم .
اگه قراره که علمی بحث بشه بهتره قبل از اظهار نظر یه خورده به حرف طرف مقابل فکر کنیم .
بنده تو تایپیک وایرخ به این دلیل که احساس کردم تایپیک داره به بیراهه میره و دوستان مایل نیستن ادامه ندادم .
شخصا با وجودی که آقا رضا رو ندیده ام ولی از سالها قبل مطالبشون رو میخوندم و از تجربیاتشون استفاده میکردم . پارسال که فرمودند بعلت مشغله شخصی تصمیم دارن فعالیتشون رو کم کنن خیلی ناراحت شدم .
فکر کنم آقا رضا یه نکته کوچیک رو در نظر نگرفتن . تو تایپیک وایرخ هم گفتم ولی توجه نکردین . قانون بقای انرژی رو هممون قبول داریم ( البته فعلا کاری با قانون بقای جرم و انرژی نداریم چون تغییر جرم نداریم ) .ولی نکته اینه که تو قانون بقای انرژی نگفته انرژی دقیقا به همون شکل مقدارش ثابته مثلا انرژی جنبشی به همون شکل حفظ بشه بلکه گفته مقدار کل انرژی ثابته ولی میتونه به شکل دیگه تبدیل بشه .
اتفاقی که میوفته اینه که انرژی تبدیل به گرما میشه . حالا چرا درک این مساله برامون سخته ؟ چون اولا ما اکثرا تبدیل ناگهانی انرژی جنبشی رو ندیدیم و بهش توجه نمیکنیم و فکر میکنیم که انرژی باید به تدریج بشه . دوما تصور ما از مقدار انرژی و ظرفیت گرمایی فلزات غالبا درست نیست یعنی فکر میکنیم اگه یه انرژی جنبشی اگه میخواد تبدیل به انرژی گرمایی بشه باید تغییر قابل حس بوسه لامسه ایجاد کنه حالا مقدار انرژی هرچقدر کم باشه مهم نیست .
تصور آقا رضا این بود که این انرژی جنبشی باید حفظ بشه و باید دقیقا در جهت مخالف اعمال بشه و امکان تبدیل اون به شکل دیگه انرژی مثلا گرمایی وجود نداره ولی واقعیت اینه که کل انرژی حالا چه با سیستم قفل و چه بدون اون در نهایت تبدیل به گرما میشه منتها این انرژی آنقدر کم هست که منجر به تغییر دمای قابل ملاحضه ای نمیشه . کاری که سیستم قفل انجام میده اینه که سرعت انجام این کار و زیاد میکنه و بجای اینکه این انرژی تو 5 تا ضربه تبدیل بشه تو دو تا تبدیل میشه .
امتحان میزان گرما هم راحته . شما با یه چکش سنگین محکم به یک سندان بکوبید و بلافاصله نقطه برخورد رو لمس کنید .تغییر زیادی حس نمیکنید . بنده همین الان حس تست کردم .
تغییر ناگهانی انرژی جنبشی تو موارد زیادی هست ولی بچشم نمیاد مثلا تو فندک های اتمی تبدیل به اکتریسیته میشه .
در ضمن تو هاتسان با برداشتن قفل چکش حداقل 5 شات از شاتهای مفید کم میشه . این مورد رو بنده امتحان کردم .
در مورد اینکه چرا شاتهای هاتسان کمه یه سینوسیه یا ........... اینا بیشتر بعلت طراحی لوله و طول لوله و سیستم ولو و غیره هستن نه سیستم قفل چکش از شما دیگه بعیده آقا رضا Khansariha (333)
کسی نگفته که هاتسان آخر طراحیه بلکه جزو تفنگهای رده متوسط به پایین هست ولی نکته مثبت تو هر چیزی باشه میشه ازش استفاده کرد .Khansariha (48)