شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 (/showthread.php?tid=826)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - smoker - 2015-07-07 06:37 AM

یه چیزی برای من خیلی جالب چرا کارخونه این کارو نمیکونه حالا شاید بعضی ها بگم چون هزینش بیشتر میشه درست ولی میتونن 200تکمن گرونتر بفروشن و همه استقبال میکنن چون فابریک خود کارخونست چون اینطوری خیلی بده ای تی حداقل باید 80تا شات بده آخه 30تا شات بدرد نمیخوره هرجا بری باید کپسول ببری چون فقط 30تا میتونی تیر بزنی ولی اگر میشه یه پولی بزاریم که این کار رو دوست عزیز مون انجام بده ولی واقعا واسه کارخونه هاتسان متاسفم مثلا کیفیت ای تی در ترکیه و اروپا خیلی فرق داره با ایران آخه این چه وضشه

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - mehdijoon - 2015-07-07 07:02 AM

سلام.
وقتی دوست من هر کالای اشغالی رو میریم میخریم واصلا به کیفیتش توجه نمیکنیم،مجبورنیستن دقت در ساخت باشه،چون هر چه بودمیخریم.
جالبه خیلی هم راجبش تبلیغ میکنیم.
اگر همه نخرن مجبورمیشن کالا رو باکیفیت تحویل بدن.
نمایندگی هم فقط فکر سود خودشه ودیگه کاری به کیفیتش نداره.Khansariha (8)
ببخشید ربطی به بحث نداشت ولی خوب نیاز بود تذکر داده بشه.

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - صادق قرنجیکی - 2015-07-07 07:57 AM

نقل قول : دوستان Khansariha (8) یه سوال فنی.... آیا با کاهش قدرت و نصب رگلاتور روی اسلحه ای مثل ar6 میشه انتظار دقت بالاتر از pcpهای شکاری رو داشت؟ اگر نه. چرا؟
در این رابطه تجربیات و مباحث انجام گرفته سازنده و یکی از دوستان رضا از گلستان در مورد اوانیکس AR6 در این تاپیک موجوده.

نقل قول :یه چیزی برای من خیلی جالب چرا کارخونه این کارو نمیکونه حالا شاید بعضی ها بگم چون هزینش بیشتر میشه درست ولی میتونن 200تکمن گرونتر بفروشن و همه استقبال میکنن چون فابریک خود کارخونست چون اینطوری خیلی بده ای تی حداقل باید 80تا شات بده آخه 30تا شات بدرد نمیخوره هرجا بری باید کپسول ببری چون فقط 30تا میتونی تیر بزنی ولی اگر میشه یه پولی بزاریم که این کار رو دوست عزیز مون انجام بده ولی واقعا واسه کارخونه هاتسان متاسفم مثلا کیفیت ای تی در ترکیه و اروپا خیلی فرق داره با ایران آخه این چه وضشه
دوست عزیز ، تاپیک مرتبط با ساخت رگولاتور برای BT65 و مدل های مشابه و مباحث مرتبط با آن هست. تصمیمات و سیاست های سازنده و یا فروشندگان چه ارتباطی به موضوع داره! ؟ برای هاتسان نمونه هایی شبیه به همین طرح در خود ترکیه و خیلی از کشورهای دیگه برای مدل های AT44 و یا BT65 عرضه شده اما بصورت آپشنال، قبل از بیان موردی کمی جستجو می تونه در ارسال و نظردهی مفید باشه ،
اگه تعداد شات رو کمتر می بینید می تونید تفنگ دیگه ای که رگوله و دارای شات مناسب تری هست انتخاب کنید. کاربر ایرانی تفنگ ارزون می خواد ، دقیق و تارگتی هم باید باشه ، قدرت هم داشته باشه و تازه شات بالا هم می خواد سر آخر برای چی !؟ شکار .... این رو کلی عرض کردم چون سطح توقع ایرگانرهای ما واقعا عجیبه Khansariha (226)

نقل قول :سلام.
وقتی دوست من هر کالای اشغالی ...
ببخشید ربطی به بحث نداشت ولی خوب نیاز بود تذکر داده بشه.
دوست عزیز وقتی خودتون هم آگاه هستید ربطی به موضوع نداره چرا موضوع و بحث یک تاپیک که موضوع مشخصی داره ، پست غیر مرتبط ارسال می کنید! تذکر به چی و کی ؟

از همه دوستان و اعضای جدیدتر خواهشمندم در رابطه با ارسال پست های خود در تاپیک ها دقت بیشتری داشته باشند ، حفظ نظم و مرجعیت موضوع و بحث حول آن موضوع اولویت اول هر تاپیک-موضوع- تخصصی و یا اختصاصی است.

از همکاری همگی ممنون و سپاسگزاریم Khansariha (8)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - رضا قلعه قافی - 2015-07-07 10:34 AM

(2015-07-06 11:23 PM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان Khansariha (8) یه سوال فنی.... آیا با کاهش قدرت و نصب رگلاتور روی اسلحه ای مثل ar6 میشه انتظار دقت بالاتر از pcpهای شکاری رو داشت؟ اگر نه. چرا؟
سپاسKhansariha (8)Khansariha (8)
دوست عزیز اولین رگلاتور که درایران ساخته شد من روی ar6 نصب کردم .هرچیزی وقتی اوایل کارهست نواقصی داره ودرنهایت دراون زمان بعلت تجربه کم من ومهمترازاون دیدگاه من درباره یک اسلحه بادی باعث شد کارنصب رگلاتورروی سلاح من درنیمه راه کنسل بشه ،من دراون زمان اسلحه بادی رو برای شکارمیخواستم واون رگلاتور دیرشارژ میشد وهمین باعث شد که بیخیال رگلاتوربشم .الان رگلاتورهایی که درداخل ساخته میشند اون مشکلات اولیه رو ندارند وبه مرور رفع شدند.درحال حاضر در اطراف خودما تیونرهایی هستند که واقعا علم بسیاربالایی دارند.
ar6 بعنوان یک سلاح 100% هانتینگ سلاح دقیقی هست وتوکل دنیا هم طرفدارهای خودشو داره ،ولی اگر شما رگلاتور انشوتز روهم روش ببندی نباید انتظار معجزه داشته باشی ،سلاحی که وزن ماشه حدود 2500 گرم هست ،مکانیزم چکش وماشه ووالو برای شکارطراحی شده وخیلی از ظرافتهای سلاح تارگت مدنظر سازنده نبوه نمیتونه صرفا باداشتن ثبات شلیک تبدیل به سلاح تارگت بشه ،پیشنهادمن این هست اگر کاهش قدرت ،داشتن تعداد شات بیشتر ودرکناراون ثبات شلیک ومقداری تفییردردقت مدنظرت هست بفکر نصب رگلاتور باشی والا این سلاح باهمون هدف سازنده سلاح خوبی هست .Khansariha (8)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - garshasb - 2015-07-07 02:24 PM

سلام دوست خوب.
دقت در pcp ها یک امر نسبی است چون این لقب دقت را ما به این نوع سلاح نسبت میدهیم، چرا؟ چون دقت را به تعداد شاتهای کلی یا گروپ تعمیم میدهیم. دقت در یک فشار و یک نوع ساچمه دقت مطلق تفنگ هست مثلا در فشار ۱۵۰ بار اگر شلیک بشه بعد دوباره فشار به ۱۵۰ بار رسیده و تکرار شلیک انجام بشه میشه دقت تفنگ، ولی چون فشار در اسلحه بعد شلیک تغیر میکنه دلیل بر بی دقتی نیست چون قابله محاسبه و اندازه گیری هست که درست در همون نقطه قبلی برخورد انجام بشه، و چون برایه ما اینکار دشوار هست از همون دقت نسبی بجایه واژه دقت مطلق استفاده میشه،
Ar6 با ساچمه مناسبش دقت خوبی داره اما بدلیل افت نزولی از ابتدا این جوری معروف شده،
برایه تصحیح هم چون تو این تاپیک مجالش نیست براتون پ خ دادم و گفتم بجز رگولاتور به چه چیزهایی برایه رگوله کردنش احتیاج دارید،
مخلصه شما و عکس اواتارتان هستم دادا پ خ بده،

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - garshasb - 2015-07-07 07:01 PM

(2015-07-07 06:37 AM)smoker نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه چیزی برای من خیلی جالب چرا کارخونه این کارو نمیکونه حالا شاید بعضی ها بگم چون هزینش بیشتر میشه درست ولی میتونن 200تکمن گرونتر بفروشن و همه استقبال میکنن چون فابریک خود کارخونست چون اینطوری خیلی بده ای تی حداقل باید 80تا شات بده آخه 30تا شات بدرد نمیخوره هرجا بری باید کپسول ببری چون فقط 30تا میتونی تیر بزنی ولی اگر میشه یه پولی بزاریم که این کار رو دوست عزیز مون انجام بده ولی واقعا واسه کارخونه هاتسان متاسفم مثلا کیفیت ای تی در ترکیه و اروپا خیلی فرق داره با ایران آخه این چه وضشه

دوست عزیز میشه بگید قبل تر از کودوم تفنگ استفاده کردید که میگید ای تی باید ۸۰ تا شات بده، ؟؟ خیلی تفنگهای دیگه هستند که نصف این تعداد رو عملا نمیدن، یا همین تعداد رو با تلورانس خیلی بالا میدن، برایه مشاوره با من صحبت کردید و بعد از عنوان یک سری مسایل به شما گفتم نخرید، خوب گوش نکردید و خرید کردید، معلومه مثل من عاشق سلاح هستید، اما دادا من نمیگم چرا این حرفا رو زدی میگم چرا خام حرف میزنی؟ یه خورده تاپیکهایه مربوط به تفنگهایه دیگرو بخون تا کمی مطلب دستت بیاد،
داداش گلم ای تی رو با بابکت مقایسه نکن، ایتی ۱۸۰ سی سی مخزن ۲۰۰بار داره و با این حال ۳۳ تا شات قوی از ۲۰۰ تا ۱۰۰ بار میده، من که گفتم ۱۰۰ شات میده، قدرت به یک سوم کاهش پیدا میکنه، و اینجوری میشه که به این تعداد میرسه،
بی زحمت یکدونه ایتی که کسی از ترکیه یا هر جایه دیگه دنیا اورده رو بیار مقایسه کنیم ببینیم فرقی هست یا نه، ؟ یا یک ایمیل به هاتسان بزن ببین ایا کارخونه در ساله ۲۰۱۵ و ۲۰۱۴ سفارشی برایه ایران گرفته که ژولش پایین باشه یا کیفیتی پایین تر از جایه دیگه داشته باشه، ؟
همین تفنگ با همین مشخصات همه جایه دنیا داره فروش میره اتفاقا همه جا هم همین ایراداتی که از قنداق یا قیافش میگیرن رو میگیرن، ولی در کل خیلی قابلیتها هم داره،

درباره اون دوستمون هم که لفظ اشغال رو بکاربرد:
هر تفنگی ولو چینی باشه یا ایرانی یا امریکایی با لوله المانی ، تفنگه و تفنگ یک کلمه کاریزماتیکه و نباید با این لفظ نامیده شه،
میتونید بگید از نظر من کیفیت پایینی داره،
خیلی از دوستان با وجود کلی گرفتاری فقط دستشون به تفنگ چینی میرسه و خیلی هم تفنگشون رو دوست دارن، یه pm بطوره تصادفی به یکی از دوستانم تو همین سایت رسید، برام فرستاد که تورو بهابوالفظل یه تفنگ ارزون برایه من قسطی جور کن،
حالا اگه این ادم حرف شما رو بخونه ایا برایه وجدانتون اتفاقی نمیوفته!!؟؟ چون شما متمول هستید بیشتر باید این مسایل رو رعایت کنید.Khansariha (8)
از اقا صادق هم بابت زبون درازیم عذر میخوام،

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2015-07-08 12:26 AM

با درود و سپاس به دوستان عزیز و علاقمند به بحث رگولاسیون
مطلبی که مورد بحث قرار گرفته ساخت و نصب رگولاتور به جهت استفاده در تفنگ های بدون رگولاتور هست که در وحله اول ممکن هست این تفکر رو بوجود بیاره که وقتی رگولاتور بسیار دقیقی رو روی هر یک از تفنگ های بدون رگولاتور قرار بدیم باید نتیجه ای در حد تفنگی با برند معروف و گرانقیمت بگیریم
خب ابتدا با توجه به این تفکر اول باید مقایسه ای بین دقت و ساختار تفنگ های غیر رگوله داشته باشیم . ابتدا با مقایسه بین قیمت ها به کیفیت ساخت و برند میرسیم که هر دو تقریبا مکمل هم هستند جز مواردی خاص که مثلا مثل هاتسان در ابتدای کار با مدلهای محدود هستند
حال اگر اجزائی مثل قنداق ، لول ، ماشه و مخزن رو در نظر نداشته باشیم به اشتراکاتی میرسیم که تفاوت چندانی با هم در عملکرد ندارن مثل چکش ، فنر ، بدنه ، ولو و کانالهای خروجی !
بنابر این با کمی دقت به این نتیجه میرسیم که اصول مکانیک در همه به یک شکل عمل میکنه چه در AT 44 و چه در lg 110 یا ...
پس بنابر این تفاوت قیمت به چه دلیل میتونه باعث دقت و کیفیت بشه در حالی که اشتایر lg 110 در حال حاضر با قیمتی در حدود 11 تا 12 و tm 1000 با قیمتی در حدود 9 و وایرخ با 6 میلیون تومن در صورتی که همه اینها دارای دقت و کیفیت و رگولاتور بسیار خوبی هستند ؟!
این موضوع همچنین در غیر رگوله ها هم وجود داره ! بنابر این به این نتیجه میرسیم که جزئیات بسیار ریز و حساسی وجود داره که بنابر استفاده از محصول در نظر گرفته شده که در قیمت و برند سازی نقش بسیار مهمی ایفا میکنه
مثلا در عملکرد کنترل چکش سیستم های مختلفی طراحی شده که هیچکدوم به پای اشتایر نمیرسه و نخواهد رسید ! در برند رپید از ضربه معکوس داخلی در چکش استفاده شده که نیاز به اجزاء اضافی مثل وزنه و فنر هست که باعث میشه ولو یکبار مورد اصابت قرار بگیره اما در اشتایر هیچ جزء اضافه ای وجود نداره و بعد از برخورد چکش هیچ حرکت اضافه ای دیده نمیشه
البته در مکانیزم هاتسان هم به نوعی این سیستم در نظر گرفته شده و جالبتر اینکه در وایرخ هیچ مکانیزمی وجود نداره و چکش تا 13 دفعه به ولو ضربه میزنه که 4 برخورد اون مواثر هست
بنابر این همه توضیحات بنده بیانگر این موضوع هست که برای رسیدن به هر حدی از انتظار به همون اندازه هزینه میشه پس هیچوقت انتظار نداشته باشید که با قرار دادن وسیله خاصی در تفنگ معجزه ای انجام بشه مخصوصا در تفنگ هایی با عملکرد هانتینگ

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - صادق قرنجیکی - 2015-07-08 03:05 PM

قبل از هر چیز از آقا سعید عزیز بابت پاسخگویی ممنون و سپاسگزارم. امیدوارم این تاپیک بتونه در این مورد دوباره پویا و فعال بشود.

نقل قول :از اقا صادق هم بابت ..... Khansariha (226)
محمد عزیز ، واقعا موندم چی بگم! نه پست اون دوستمون به موضوع مربوط بود و نه توصیه های شما جاش اینجا بود. نیازی به تسهیل من و یا سایر ناظمین انجمن نیست و بهتره دوستان خودشون ناظم خودشون در انجمن باشند تا قبل از ارسال هر مطلبی به موضوع مورد نظر و همخوانی آن و ادبیات نوشتاری خود دقت بیشتری داشته باشند.

در هر صورت بعد از ارایه طرح در آن زمان ، همزمان برخی دوستان طرح های دیگه ای نیز داشتند. همینطور برخی دوستان انجمن نیز خود با استفاده از تجربیات شما و دیگر دوستان دست به ساخت طرح هایی زده بودند. در حال حاضر نیز دوستانی از این نوع ساخته ها استفاده می کنند و بنا به ادعای عامیانه ، عملکرد این رگولاتور را بسیار موثر در افزایش دقت می دانند تا جایی که یک مدل گالاتیان را در حد وایرخ 100 از نظر دقت می دانند. البته آگاه هستم که این اظهار نظرهای غیر آگاهانه و بدون مبنای علمی و عملی جایگاهی در بین دوستان با تجربه تر در این زمینه ندارد. اما به هر صورت باعث شده برخی به امید داشتن یک سلاح دقیق و کارا نسبت به تهیه این نوع قطعات اقدام می کنند.
توضیح پست قبلی شما تا حدودی موارد موثر در شات های خوب و با تلورانس کم ، دقت و عملکرد کلی سلاح های رگوله و غیر رگوله را مورد اشاره قرار داده است. اما سئوالاتی نیز در ذهنم ایجاد شده به عنوان مثال :
- عملکرد رگولاتور اشتایر ها سری 100 و 110 تا چه میزانی متفاوت تر از مدل هایی همانند RAW TM1000 و یا AA EV2 دارد که آن را به صورت ویژه ای متمایز کرده اید؟

با تشکر Khansariha (8)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - adak - 2015-07-08 06:08 PM

درود سعید جان
خدا رو شکر شما هم سیستم قفل چکش هاتسان رو تایید کردید، ما که قبلا این موضوع رو بهش اشاره کرده بودیم اقایون به سخره گرفته بودن حداقل از اینجا به بعد خوانندگان مطلب رو جدی خواهند گرفت. بازهم تشکر

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - farshidgh - 2015-07-08 07:18 PM

والا در مورد این سیستم قفل هاتسان قبلا تو تایپیک وایرخ بحث شد بنده هم توضیح دادم ولی دوستان فبول نکردند ...........