شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 (/showthread.php?tid=826)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - esibig - 2015-07-04 05:03 PM

سلام دوستان اخر کسی یه گروپ تهیه نکرده ببینیم با رگلاتور چطور می شه ممنونم لطفا قیمت هم بگیدKhansariha (8)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2015-07-05 11:03 PM

دوست عزیز در خیلی از موارد تنها با ایجاد ثبات در سرعت نمیشه به دقت رسید چه بسا تفنگهایی مثل وایرخ یا p 1000 و رپید ایر که با وجود رگولاتور گروپهای بسیار بدی داشتن

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - cornet - 2015-07-05 11:10 PM

(2015-07-05 11:03 PM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز در خیلی از موارد تنها با ایجاد ثبات در سرعت نمیشه به دقت رسید چه بسا تفنگهایی مثل وایرخ یا p 1000 و رپید ایر که با وجود رگولاتور گروپهای بسیار بدی داشتن

وایپر عزیز Khansariha (8)
ميشه توضیح بدید غیر از ثبات تلورانس سرعت، چه عوامل دیگه ای تو دقت رگلاتور ها تاثیرگذارن؟
باتشکرKhansariha (8)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - garshasb - 2015-07-05 11:13 PM

دوستان کسی ساخت تعداد ۲۰ رگولاتور بهمراه تضمینش قبول میکنهKhansariha (8)
لطفا پ خ بدهید مرسی

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2015-07-06 11:53 AM

(2015-07-05 11:10 PM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-07-05 11:03 PM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ميشه توضیح بدید غیر از ثبات تلورانس سرعت، چه عوامل دیگه ای تو دقت رگلاتور ها تاثیرگذارن؟
باتشکرKhansariha (8)

ساختار باید متعادل باشه و عملکرد قطعاتی مثل چکش و فنر از عوامل مهم هستند و بعد از اون لوله که شامل بر سلامت خان و ورودی و خروجی میشه !
تفاوت های اصلی رو در مقایسه تفنگهای رگوله فابریک با تفنگ های غیر رگوله میتونید ببینید
در این بین تفنگ هایی مثل Fx رو میتونید ببینید که در برخی مدلهای رگوله و غیر رگوله هیچ تفاوتی در ساختار وجود نداره و فقط رگولاتور گذاشت و برداشت میشه

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - cornet - 2015-07-06 03:34 PM

(2015-07-06 11:53 AM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-07-05 11:10 PM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باتشکرKhansariha (8)

ساختار باید متعادل باشه و عملکرد قطعاتی مثل چکش و فنر از عوامل مهم هستند و بعد از اون لوله که شامل بر سلامت خان و ورودی و خروجی میشه !
تفاوت های اصلی رو در مقایسه تفنگهای رگوله فابریک با تفنگ های غیر رگوله میتونید ببینید
در این بین تفنگ هایی مثل Fx رو میتونید ببینید که در برخی مدلهای رگوله و غیر رگوله هیچ تفاوتی در ساختار وجود نداره و فقط رگولاتور گذاشت و برداشت میشه
درود وایپر عزیز Khansariha (8)
من از توضیح شما این برداشت رو کردم که در صورت استفاده از ساچمه ی سازگار و سلامت خانها و عملکرد استاندارد فنر و چکش ،نهایتآ ثبات سرعت ساچمه ها تا خارج شدن رگلاتور از مدار، موجب دقت بالاتر گروپ ها میشه. اگه برداشت درستی نداشتم ممنون میشم راهنمایی بفرماییدKhansariha (8)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - صادق قرنجیکی - 2015-07-06 05:06 PM

البته مطمئنا اقا سعید توضیح کاملی خواهند داشت اما برداشت من با توجه به پست های این تاپیک و نوشته و تجربیاتشون در منبعی دیگر این هست که صرف داشتن و یا تعبیه یک رگولاتور بر وی سلاح نمی تونه تضمین کننده دقت سلاح باشه !! اشاره ایشون به سلاح های فابریک رگوله هم از نظر من در برخی مدل ها تنظیمات رگولاتور در تعادل و هماهنگی بسیار خوبی با سایر اجزای مؤثر در گرفتن نتیجه خوب هستند. مثل وایرخ 100 در محدوده کاری خودش. در مواردی دیدم دوستانی تفنگهای خودشون مانند at44. و یا گالاتیان را مجهز به رگولاتور کرده بودند و شات های یکنواخت خوبی داشتند اما دقت لازم با توجه به گفته سازنده حاصل نشده.
من اطلاعات کمتری نسبت به خیلی از دوستان در مورد ساختار رگولاتورها و عملکردهاشون دارم و بیشتر عملکرد آن در تیراندازی رقابتی برام مهم بوده و اطلاعاتم در ان زمینه محدود شده . امیدوارم اقا سعید و دوستان اگاه دیگه دوباره بحث این تاپیک رو گرم کنند و ما بتوانیم اطلاعات بیشتری کسب نماییم . تشکر

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - hunter extreme - 2015-07-06 07:08 PM

سلام .

شاید بهترین کار که رگلاتور برای محصولات هاتسان بتونه انجام بده حفظ قلق اسلحه در فواصل مختلف هست و با تغییر فشار اسلحه بالاپایین نمیزنه
مثلا هاتسان اat44گه تو فشار 190 دوربین صفرشده باشد در فواصل بالا تو فشار 150 بار کلی قویتر میشه و باید تجربه داشته باشی تو اون فشار چطور میزنه

پس مهمترین مزیت و کارایی رگلاتور تغییر بسیار کم در نظم شات و سرعت پرتابه در نتیجه یکنواختی قلق البته رگلاتوری خوبه که حداقل تا 30 شلیک 4-5متر نهایتا تلورانس داشته باشه

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - garshasb - 2015-07-06 08:01 PM

مرسی دوست عزیز از راهنمایتون، فکر کنم میدونم رگولاتور چی هست،،،،
عادت تک تک شاتها با at44 و هر pcp دیگری باید دسته صاحبش باشه این واقعا نصیحت خوبی هست،
منظور درخواست من از رگولاتور چیزه دیگریست، ای تی در حد ۲۰ ژول تا ۱۶ ژول رو میتونم بدونه رگولاتور با همین بازه تنظیم کنم،۱۰۰ شات از فشار ۲۰۰ تا ۱۰۰ بار بدست میاد،بطوره کاملا صعودی، یعنی دقیقا ۱ بار برایه هر شلیک، منتهی از فشاره ۱۰۰ به پایین مقداره مصرف ۱/۵ بار میشه و قدرت تا ۲۵ ژول بالا میره، و از فشاره ۸۰ بار به پایین به ۲بار میرسه و قدرت بالاتر هم میره،
با استفاده از رگولاتور و تنظیم رگولاتور در فشار پایین میشه انتظاره ۱۸۰ شات ۱۶ ژول داشت ، با تلورانس خیلی خیلی پایین، وگرنه با تنظیم دقیق at44 صد شات با تلورانس پایین بدونه رگولاتور و گروپ کمتر از یکسانت در ۲۰ متر در ۱۰۰ شات از این تفنگ میگیرم.
بازم ممنون از ارسال پستهای دوستان.
اگر علاقه مند به چندوچونه این مراحل هستید نکته به نکته سوال کنید، با کمال میل اگر دوستان تذکر ندن براتون توضیح میدم،

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - cornet - 2015-07-06 11:23 PM

دوستان Khansariha (8) یه سوال فنی.... آیا با کاهش قدرت و نصب رگلاتور روی اسلحه ای مثل ar6 میشه انتظار دقت بالاتر از pcpهای شکاری رو داشت؟ اگر نه. چرا؟
سپاسKhansariha (8)Khansariha (8)