شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 (/showthread.php?tid=826)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - romin - 2014-07-07 06:27 PM

(2014-07-07 05:25 PM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نقل قول :البته از مطالبی که فرمودید من نتیجه میگیرم شما تمایلی به اشتراک گذاشتن اطلاعات ندارید

بله حق با شماست !
از 13 صفحه مطلب مشخصه که من تمایلی به اشتراک گذاری ندارم

موفق و سربلند باشید

دوست عزیز اگر تمایلی به اشتراک گذاری برای اعضا ندارید دلیل باز کردن این تایپینگ نوعی تبلیغ برای طر ح خودتون می دونید ؟؟؟؟این انجمن هدف اولش به اشتراک گذاری اطلاعات بین اعضاش واحترام متقابل . اگر لازم نمی دونید در مورد مثلا طرحی که خود شخص شما تایپینگش رو باز کردید (پست بزارید )بنا بر این لطفا تایپینگ رو ببندید .

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - amin.faraji - 2014-07-07 08:19 PM

دوست عزیز کمی صبور تر باشین طرح اصلی و شماتیک رو که اقای ازادیان تو صفح های قبل گذاشتن توضیح های کامل رو هم دادن این طرح رو چند نفر از دوستان که میشناسم استفاده کردن خیلی هم راضی بودن رگولاتور های دیگه هم تو نت هست میشه با یه سرچ به اون چیزی که هر شخص برای اطلاعات میخاد برسه.
در مورد خود شخص اقای ازادیان از زمانی که انجمن های تیراندازی تو نت بالا امد ایشون همیشه فعالیت داشتن تو انجمن ها همیشه هر کمکی از دسشون بر میاد دریغ نمیکنن برای همه دوستان.

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - taktirandaz - 2014-07-07 11:26 PM

البته بنده اصلا اصراری به دانستن طرح این بنده خدا ندارم امین جان- ولی سوال من خیلی ساده بود و یک جواب ساده داشت در ضمن من همه پستهای قبلی را خواندم و توضیحی از ایشان به صورت مناسب وجود نداشت و حتی اگر هم داشت ایشان میتوانست من را به اون ارجاع بدهد به هر حال من بسیار مودبانه پرسیدم و این نوع جواب دادن اصلا جالب و در شان افراد قدیمی این انجمن نیست- بهتر است دیگر این بحث ادامه داده نشود

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - kingzax - 2014-07-07 11:57 PM

با سلام خدمت همه دوستانKhansariha (8)
راستش آقای آزادیان و بنده از نزدیک ندیدم ولی در مورد ایشون زیاد شنیدم و با امین جان کاملا موافق هستم.Khansariha (8)

و اما در مورد کار ایشون و جوابهای که به دوستان دادن به شخصه دو نظر دارم.
1. ایشون نزدیک به 2 سال در مورد این کار تحقیق کردن و به نتیجه رسیدن و کسی هم نمی تونه انتظار داشته باشه که ایشون زحمت 2 سالشون و بیاد خیلی راحت در اختیار همه قرار بده. شایدم فردایی مثل قضیه کیت شارژ آقا سهیل به نام کسه دیگه با کیفیت نا معلوم تولید بشه.

2. با تمام این تفاصیل ایشون عملکرد کلی دستگاه را کاملا توضیح دادن. البته من به شخصه با فیزیک ضعیفم کمی در مورد عملکرد سیستم فهمیدم. خب کسی که بهتر از من بفهمه چه خبر هست باید خودش آستین بالا بزنه و بسازه. هر چند مطمئنم اگر در راه ساختش از آقای آزادیان هم کمک بخواد ایشون حتما کمکش میکنند.

پس دوستان عزیز لطف کنید با تامل بیشتر به این جریان نگاه کنید. Khansariha (256)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - tactirandaz - 2014-07-08 11:15 AM

با سلام به همه دوستان گرامی
با وجود اینکه من هم تعاریف زیادی از آقای آزادیان شنیدم و برای ایشون احترام زیادی قائلم ولی تا حدی با نظر دوستان موافقم. من کل این تاپیک رو خوندم ولی تنها اطلاعاتی که کسب کردم تست رگولاتور روی بعضی از تفنگها بود و هیچ طرح شماتیک و ساده و ابتدایی هم از این رگولاتور و نحوه کارش ندیدم و حتی مشخصات ساده ای مثل وزن و شکل و حجم این رگولاتور هم گفته نشده. و این به تبلیغ برای فروش بیشتر شبیه تا اشتراک گذاری اطلاعات. البته درباره طراحی و طرز کار انواع رگولاتور مطالب زیادی تو نت میشه پیدا کرد و به نظر من اگه کسی بخواد این طرح رو به نام خودش تموم کنه و باهاش کسب درآمد کنه خیلی راحت میره یکی از آقای آزادیان میخره و از روش کپی میکنه و شروع به فروش میکنه. به نظر شما این ساده تر از این نیست که بخواد از روی یه طرح شماتیک یه طرح عملی و کاربردی طراحی کنه (که تقریبا طرح شماتیک شباهتی به طرح عملی نداره و بارها نمونه سازی و عیب یابی شده تا طرح عملی کامل شده). باز هم از همه دوستان عزیز و گرامی عذر خواهی میکنم. تنها دلیلم برای بیان این مطالب فقط این بود که از این تاپیک توی این سایت انتظار بیشتری میره
با آرزوی موفقیت برای همه دوستان بخصوص آقای آزادیانKhansariha (8)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - esijoon - 2014-07-08 02:37 PM

دوستانی که از کار آقای آزادیان ایراد گرفته اند در نظر داشته باشند که اگر خودشون هم کلی وقت روی یک طرح گذاشته باشند حاضر نیستند همینجوری در اختیار دیگران قرار بدند...

من هم روی ساخت رتیکل کلی وقت گذاشتنم...ولی حاضر نیستم روش ساخت و یا آدرس سازنده و یا نوع دستگاه رو اعلام کنم

همینطور دوستی که کلی وقت گذاشته و قنداق بالپاپ جهت تراش با CNC آماده کرده حاضر نیست طرحش رو همینجوری منتشر کنه...

آخه این چه توقعیه که برخی دوستان دارند؟؟؟

حالا که انجمن دوستانه هست که قرار نیست همه چیزمون رو بریزیم رو داریه

کدامیک از شما حاظرید رمز دوم و CVV2 و تاریخ انقضای عابر بانکتون رو در اختیار دیگران قرار بدید؟؟؟

آقای آزادیان هم به نظرم در پاسخگویی ذره ای کم نمیزاند...همونطور که در ساخت والو و رگولاتور اومارکس هیچی برا من کم نذاشتند و خدایی هر آنچه من لازم داشتم از اطلاعات در اختیارم گذاشتند

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - میثم کماسایی - 2014-07-08 02:51 PM

بدور از هرگونه جانبداری در خصوص اصل قضیه ، از ادبیات حرفه ای و بدور از تنش کاربر عزیز taktirandaz در این قضیه لذت بردم Khansariha (8)
جناب آزادیان هم قطعا علم و تجربشون در این سایت از کسی پوشیده نیست Khansariha (8)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2014-07-08 02:52 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز جناب tactirandaz
اعداد بالا مربوط به پست هایی است که در اونها اشکال و عکس ها و نحوه عملکرد رگولاتور بخوبی توضیح داده شده البته ممکنه پست های دیگه ای هم وجود داشته که به ضرورت پاک شده باشه البته در دو پست هم عکس وجود داشته که یکی به دلیل از بین رفتن سایت آپلود قابل رویت نیست و دیگری هم اصلا لینک پاک شده که انجام اینعمل از دست بنده هم خارج بوده و باید بررسی این مورد رو به مدیریت سپرد
در کل نحوه عملکرد رگولاتور با مطالعه این پست ها بخوبی معرفی شده
و اما در مورد نحوه جوابگویی به شما
ابتدا اینکه هیچ توهین یا بی ادبی از طرف بنده نسبت به شما ابراز نشده و اینکه چطور شما و یا دیگر دوستان به این نتیجه رسیدید جای بحث دارد که جای اونهم در اینجا نیست و به مدیریت پیشنهاد میکنم تاپیک خاصی رو به این موضوع اختصاص بدن تا شکل تاپیک ها مثل این تاپیک به هم نریزه که کاربران در حین مطالعه مطالب فنی و علمی وارد بحث های حاشیه ای نشوند
با توجه به مطالب رد و بدل شده بین بنده و شما مبنی بر توصیه بنده به شما در رابطه با مطالعه بیشتر و شناخت بهتر شما فرمودید که
نقل قول : من مطالعات مناسبی روی رگولاتور داشتم و بعضی از مدلهای معرفی شده در اینترنت را دقیق تحلیل کردم و نقاط قوت و ضعف آنها را تا حدی شناسایی کردم
و با بیان این جمله و ابراز نظری که نسبت به اختلاف سرعت 4 متر داشتید
نقل قول : با توجه به مطالعه کل این تاپیک متوجه شدم تلرانس رگولاتور شما بالا است (بیشتر از 4 متر بر ثانیه در 30 شلیک ساچمه و ایده آل یک متر بر ثانیه)
بنده به این نتیجه رسیدم که مطالعات شما کافی نبوده و با طرح سوالات مختلف سعی بر این داشتم که به شما عرض کنم که اگر مطالعات مناسب و قابل قبول داشتید چنین پستی نمیزدید
از بنده خرده نگیرید که چرا شما رو امتحان کردم چون از طرح سوال شما نتیجه ای غیر از نمیتونستم بگیرم
دوست عزیز در هیچ کجا ملاک مقدار تلرانس واحد نیست بلکه مشخص کننده دقت sd شات ها هست ! ممکنه شما 10 شلیک داشته باشید همه با 1 الی 2 متر اختلاف ولی یکی یا 2 شلیک 5 متر اختلاف بنابر این باید گفت که اختلاف سرعت در این سازه 5 متر هست ؟
در اصل نوع خاصی از آمار گیری انجام خواهد گرفت که معدل جزء به جزء گرفته شده و به نسبت اونها معدل کل که همون sd هست اعلام میشه
نحوه برخورد شما در پست اول مثل این بود که به عنوان مثال شخصی با اطلاعات اولیه نسبت به مثلا والیبال بخواد با دیدن فیلمی از یک بازیکن لیگ بازی ایشون رو مورد تجزیه و تحلیل قرار بده
پس تا موقعی که شما سوال داشته باشید بنده در خدمت شما و پاسخگو هستم ولی زمانی که صحبت بر سر تجزیه و تحلیل عملکرد بنده پیش بیاد باید بدونم موقعیت شما از نظر اطلاعات فنی موضوع بر چه میزانی واقع شده چون در اون لحظه شما بنده رو بر سنگ محک نشاندین !
بنده در 13 صفحه حالا بیشتر یا کمتر هر چه بوده به عرض دوستان رساندم و با خیلی ها هم که سر از ته رگولاتور نمیشناختن بحث و مجادله کردم تا اطلاعات درست در اختیار دیگران قرار بگیره بنابر این تا زمانی که صلاحیت لازم وجود نداشته باشه نه به خودم و نه به دیگری اجازه نقد نخواهم داد
متاسفانه در این انجمن در بعضی موارد برخورد مناسب با هر نوع اظهار نظر بدون پشتوانه ای انجام نمیشه و من بارها این مورد رو به صمع دوستان خوبم در مدیریت رساندم ولی به دلیل نرمش بیش از اندازه دوستان ( به نظر من ) سعی میشه تا با آرومی از کنار این مقولات عبور کنند که این موضوع حتما در سیاست های کلی سایت درست تشخیص داده شده ( اینو گفتم که از تیغ علی آقا و سهیل و اسماعیل و آقا جلال در رفته باشم )
در مورد تبلیغ هم اطمینان داشته باشید نیازی به این کار نیست به تاریخ پست ها نگاهی بکید حتما متوجه خواهید شد که مطالب اصلی مدت ها قبل در زمانی گفته شده که کسی حاضر نبود قدرت رو فدای دقت بکنه ولی امروز از همون افراد بپرسید که تفنگ فعلی و مورد علاقشون چیه صد در صد به شما میگن وایرخ 100 ! بنابر این زمان مشخص کننده نیت بنده بوده در غیر اینصورت با اجازه آقا سهیل یک تاپیک فروش رگولاتور هم زده بودم در صورتی که بارها در این تاپیک و یا در خصوصی دیگران بحث قیمت و خرید رو پیش کشیدن بنده هیچوقت بدنبال بازار یابی و فروش نبودم و نیستم
به هر حال امیدوارم بنده رو ببخشید ولی دفعه بعد قبل از اینکه کسی رو زیر ذره بین قرار بدید سعی کنید خودتون رو به ایشون ثابت کنید
مطالب خیلی ظریف هم حتما دیده میشه متمئن باشید
نقل قول :1 - من مطالعات مناسبی روی رگولاتور داشتم
2 - تا حدودی رگولاتورهای موجود را مطالعه کردم

موفق و سربلند باشید

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - ALIANA-54-T06 - 2014-07-08 03:18 PM

ممنون آقا سعید گل که همچنان با موشکافی خاصی مطلب را رساندید خخخخخخ Khansariha (48)
البته از من هم یک توصیه داشته باشید سعید جان بعضی وقتها لازمه احتیاط کرد و مواظب دست آوردها بود Khansariha (214) داستان کیت شارژ آقا سهیل را که یادت هست تا بیائی ثابت کنی اصل طرح و سازه مال خودت بوده میبینی تو دکانهای بازار دارند مشابه اش را میفروشند خخخخخ Khansariha (219)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2014-07-08 05:14 PM

مخلصیم علی جان
حقیقتا من دنبال این چیزا نیستم بعضی چیزها رو اگر بتونی کپی کنی میتونی بهترش رو بسازی رگولاتور هم از همین دست به حساب میاد به هر حال کار نشد نداره ولی باید تواناییش رو هم داشته باشیی الان نوی همین تاپیک چند تا طرح گویا از طرف کاربر ها ارائه شده که میشه خیلی راحت اقدام به ساختشون کرد ولی باید خودت کننده باشی و ابزار داشته باشی و کمی هم دست در محاسبات
طرح ها و سازه های من هم تا امروز خیلی فرق کرده و میدونم که از دیدن شماتیک کار کسی نمیتونه به نتیجه من برسه و حتی اگر من طرح آخرین سازه خودم رو هم با ابعاد و اندازه واقعی اینجا قرار بدم تا کسی بیاد بره و بسازه من 2 تا طرح دیگه دادم و خیلی جلوترم
به هر حال دوستانی اینجا هستن که همیشه پشتیبان بنده بودن و هستن و از ایشون هم خیلی سپاسگذارم و اگر هم تونسته باشم در حل مشکلاتشون کمکی کرده باشم باعث خوشحالی و افتخارم هست در حقیقت من دوست داشتم بعد از دو سال شاهد ساخت رگولاتور یا موارد اینچنینی بهتر از طرف بقیه دوستان باشیم البته ی اقداماتی هم شده که بد نیست مثلا دوستی که در حال حاضر هم در سایت هنوز فعالیت دارن در زمینه ساخت pcp خیلی خوب پیشرفت کرده در صورتی که روز اول به من گفت شما ی طرح به من بده منم بدم تراشکار بسازه که بنده هم گفتم پس شما این وسط چکاره هستی طرح رو من بدم کار رو هم یکی دیگه انجام بده و شما هم بگی تفنگ ساختم ؟ خب الان با حداقل امکانات و سختی زیاد ولی با شور و اشتیاق داره مدل های مختلفی رو میسازه ولی متاسفانه فقط حرف و بحث و جدل و .... نتیجه = 0
به هر حال امیدوارم دوستان بنده رو ببخشن خداییش از بس جنس چینی و کپی بدون کیفیت دیدم از هر چی تولیده متنفر شدم