شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 (/showthread.php?tid=826)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - drivyyy - 2014-07-05 11:16 PM

کاربر عزیز Viper این رگولاتور تا حالا روی چند تا قبضه تست کردین ؟؟

در صد خرابی چه قدره ؟؟ امکان تعمیرش وجود داره ؟؟ در طول این مدت چند هزار شات باهاش شلیک کردین و در کل از نظر کیفیت چه طوره ؟؟

تولید انبوه که مد نظرتون نیست ؟؟

اگر همش سوالات اعصاب خورد کن و وقت گیر شد معذرت می خوام ولی ذهنم رو واقعا مشغول کرده بود

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2014-07-06 02:47 AM

(2014-07-05 09:58 PM)taktirandaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز viper22 اگر امکان دارد یک شماتیک از رگولاتورتان بگذارید تابتوان بهتر عملکرد و معایب و مزایای آنرا مطرح کرد Khansariha (8)

با درود بر شما

گذاشتن شماتيك سيستم در برابر توضيحاتي كه داده شده كاملا بي فايده هست تعريف بسيار ساده هست و اگر سازه بر مبناي توضيحات بتونه عمل كنه عيبي نداره كه بخواد مطرح بشه
حدود 2 سال هست كه اين طرح عملي شده و در حال حاضر به 2 صورت اينترنال و اكسترنال ارائه ميشه و بر خلاف انتظار در خارج از سايت هاي ايراني و بين افراد غير حرفه اي اهميت بيشتري پيدا كرده كه اين باعث تعجب من بوده كه چطور افراد غير حرفه اي چنين شناختي نسبت به اين موضوع پيدا كرده اند
البته موضوع خيلي ساده تر از تصور من بود و مستقيما مربوط به دقت ميشد و اين شناخت از طرف مصرف كننده تنها مديون شناخت محصول از جانب فروشنده بود
خوشبختانه در حال حاضر بسياري از فروشندگان نسبت به محصولات pcp شناخت و آشنايي بسيار بالايي بدست آوردن و با توجه به قيمت بالاي تفنگهاي رگوله و شناخت رگولاتور هاي دست ساز اين مهم را با قيمت بسيار پايين تري براي مشتريان خود بر آورده ميكنند
بنابر اين به نظر من فكر ميكنم اگر شما با مطالعه مطالب كلي نسبت به عملكرد رگولاتور هاي تفنگي مخصوصا رگولاتور هاي والتر شناخت خودتون رو بالاتر ببريد و با ذكر سوالات فني با توجه به شناخت كامل عملكرد رگولاتور اقدام به طرح سوال بفرماييد براي شما و ساير كاربران ميتونه مفيد تر باشه

موفق و سربلند باشيد

(2014-07-05 11:16 PM)drivyyy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کاربر عزیز Viper این رگولاتور تا حالا روی چند تا قبضه تست کردین ؟؟

در صد خرابی چه قدره ؟؟ امکان تعمیرش وجود داره ؟؟ در طول این مدت چند هزار شات باهاش شلیک کردین و در کل از نظر کیفیت چه طوره ؟؟

تولید انبوه که مد نظرتون نیست ؟؟

اگر همش سوالات اعصاب خورد کن و وقت گیر شد معذرت می خوام ولی ذهنم رو واقعا مشغول کرده بود

با درود بر شما
دوست عزيز در مورد تعداد واقعا نميدونم چند تا نصب داشتم ولي حدود 20 مورد بايد باشه
در مورد خرابي هم درصدي وجود نداره چون رگولاتور سيستم خيلي پيچيده اي نداره و چون سيلندر داخلي بسيار خوب پرداخت ميشه و از اورينگ هاي وايتون استفاده ميكنم استحلاك بسيار پايين هست چون كل ميزان حركت حدود 2 ميليمتر بيشتر نيست
قابليت تعمير هم به راحتي وجود داره
در مورد تعداد شات هم واقعا اطلاع دقيقي ندارم ولي تفنگ خودم شايد طي يك سال گذشته 2 تا 3 هزار شليك داشته و هنوز به مشكل رگولاتور نخورده البته دوستاني هم بودن كه طي 1 سال 100 شليك بيشتر نداشتن بنابر اين ميشه گفت هنوز مشكلي پيش نيامده
از نظر كيفيت هم بنده نميتونم توضيحي بدم چون ميشه تعريف و مثال بقال و ماست و ... البته دوستاني هستند كه در اين سايت هم حظور دارن و مشتري بنده بودن كه ميتونن در اين مورد توضيح بدن
توليد انبوه هم فعلا ندارم ولي اگر شما پيشنهادي داشته باشيد بنده هم شنونده هستم
دوست عزيز از بنده با حوصله تر در جوابگويي پيدا نميكنيد مطلب ديگه اي هم اگر باشه در خدمتم

موفق و سربلند باشيد

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - کلنل - 2014-07-06 08:41 AM

سلام
لطفا در مورد رگولاتور برای بی تی 65 وتعداد شات آن وقدرتش بعد از نصب اگر مقدور هست بفرمایید با تشکر

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - farshidgh - 2014-07-06 09:35 AM

میشه حدودا بفرمایید هزینه نوع اینترنال و اکسترنال برای ای تی 44 چقدر میشه ؟
و اینکه حتما باید سیلندر برای شما ارسال بشه یا میشه رگلاتور رو بفرستین خودمون نصب کنیم چون از نظر فنی مشکلی نیست و میتونم مخزن رو از هم باز کنم .
ضمنا میشه قدرت خروجی رو سفارش بدیم ؟
چون من بیشتر هدف زنی میکنم تعداد شات برام مهمتره .

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2014-07-06 09:42 AM

(2014-07-06 08:41 AM)کلنل نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
لطفا در مورد رگولاتور برای بی تی 65 وتعداد شات آن وقدرتش بعد از نصب اگر مقدور هست بفرمایید با تشکر

دوست عزیز در پست های قبلی مطالب مورد نظر شما درج شده ولی به چشم سعی میکنم بصورت کلی توضیح بدم
برای bt در صورتی که قدرت 40 ژول در نظر گرفته بشه میتونیم در حدود 30 شات منظم داشته باشیم اما مورد خاصی هم وجود داشته که با ساچمه باراکودا وقدرت 40 ژول 55 شات گرفته شده این حالت در شرایطی بوجود آمد که تنظیمات فقط برای ساچمه 21 گرین انجام گرفت و تفنگ هم بسیار خوب جواب داد

موفق و سربلند باشید

(2014-07-06 09:35 AM)farshidgh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میشه حدودا بفرمایید هزینه نوع اینترنال و اکسترنال برای ای تی 44 چقدر میشه ؟
و اینکه حتما باید سیلندر برای شما ارسال بشه یا میشه رگلاتور رو بفرستین خودمون نصب کنیم چون از نظر فنی مشکلی نیست و میتونم مخزن رو از هم باز کنم .
ضمنا میشه قدرت خروجی رو سفارش بدیم ؟
چون من بیشتر هدف زنی میکنم تعداد شات برام مهمتره .

فرشید عزیز قیمت اینترنال 350 و اکسترنال 500 هست و برای اکثریت تفنگ ها تفاوت نمیکنه
شما میتونید رگولاتور رو خودتون نصب کنید و اجباری در ارسال مخزن و تفنگ وجود نداره اما به دلیل رفتار متفاوت هر تفنگی با هم مدل خودش متفاوت هست بهرین کار ارسال کل تفنگ هست دلیل اصلی اونهم این هست که تنظیمات دقیقتری در بالا بردن راندمان میتونه انجام بشه
فشار رگولاتور بنابر قدرت هر تفنگی روی مقدار خاصی از 90 الی 140 بار تنظیم میشه و میتونید هر قدرتی رو سفارش بدید که بعد از تنظیمات نهایی با علامت گذاری های مربوطه در صورت نیاز خودتون میتونید قدرت دلخواه رو تنظیم کنید

موفق و سربلند باشید

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - taktirandaz - 2014-07-06 06:18 PM

(2014-07-06 02:47 AM)viper22 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-07-05 09:58 PM)taktirandaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز viper22 اگر امکان دارد یک شماتیک از رگولاتورتان بگذارید تابتوان بهتر عملکرد و معایب و مزایای آنرا مطرح کرد Khansariha (8)

با درود بر شما

گذاشتن شماتيك سيستم در برابر توضيحاتي كه داده شده كاملا بي فايده هست تعريف بسيار ساده هست و اگر سازه بر مبناي توضيحات بتونه عمل كنه عيبي نداره كه بخواد مطرح بشه
حدود 2 سال هست كه اين طرح عملي شده و در حال حاضر به 2 صورت اينترنال و اكسترنال ارائه ميشه و بر خلاف انتظار در خارج از سايت هاي ايراني و بين افراد غير حرفه اي اهميت بيشتري پيدا كرده كه اين باعث تعجب من بوده كه چطور افراد غير حرفه اي چنين شناختي نسبت به اين موضوع پيدا كرده اند
البته موضوع خيلي ساده تر از تصور من بود و مستقيما مربوط به دقت ميشد و اين شناخت از طرف مصرف كننده تنها مديون شناخت محصول از جانب فروشنده بود
خوشبختانه در حال حاضر بسياري از فروشندگان نسبت به محصولات pcp شناخت و آشنايي بسيار بالايي بدست آوردن و با توجه به قيمت بالاي تفنگهاي رگوله و شناخت رگولاتور هاي دست ساز اين مهم را با قيمت بسيار پايين تري براي مشتريان خود بر آورده ميكنند
بنابر اين به نظر من فكر ميكنم اگر شما با مطالعه مطالب كلي نسبت به عملكرد رگولاتور هاي تفنگي مخصوصا رگولاتور هاي والتر شناخت خودتون رو بالاتر ببريد و با ذكر سوالات فني با توجه به شناخت كامل عملكرد رگولاتور اقدام به طرح سوال بفرماييد براي شما و ساير كاربران ميتونه مفيد تر باشه

موفق و سربلند باشيد

من مطالعات مناسبی روی رگولاتور داشتم و بعضی از مدلهای معرفی شده در اینترنت را دقیق تحلیل کردم و نقاط قوت و ضعف آنها را تا حدی شناسایی کردم ولی با توجه به مطالعه کل این تاپیک متوجه شدم تلرانس رگولاتور شما بالا است (بیشتر از 4 متر بر ثانیه در 30 شلیک ساچمه و ایده آل یک متر بر ثانیه) البته شما استادید و تجربیات گرانبهایی دارید ولی خوشحال میشوم اگر بتوانید شماتیک (نه نقشه اصلی) رگولاتور خود را برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و بررسی بیشتر قرار بدهید با تشکرKhansariha (8)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - saburi - 2014-07-06 09:51 PM

با سلام به همه دوستان و عذر خواهی بابت دیرسر زدن به سایت
من تشکر میکنم از همه دوستان که تو همه ی زمینه ها تلاش دارند که بچه ها بتونن با حداقل هزینه به بهترین کیفیت و نتیجه برسن خدایی من که
خودم خیلی ناچیز درمورد بیشتر مطالب تخصصی اطلاعات داشتم اما خداروشکر از موقعی که با دوستان سایت نام نمیبرم همه و همه آشنا شدم
کلی اطلاعات بدست آوردم و سعی کردم بیشتر به عنوان شاگرد خدمت دوستان باشم .
دوستان خواهش میکنم که جمع دوستانتون رو به خاطر گذشت نکردن از یکسری حرف ها خراب نکنید من در حدی نیستم که بخوام این حرف ها رو
به شما استادان بزنم اما اگر همین تایپیک رو یک نفر دنبال کنه نظر خیلی بدی نسبت به سایت و جمع ما که همه جزء اون هستیم پیدا میکنه .
امیدوارم دوستان گذشت کنن و به مسائل زیباتری چون بررسی و برطرف کردن نقاط ضعف بپردازند.
بازم در آخر از مدیران سایت و همه دوستان عذرخواهی میکنم شاید اینجا جای این حرفا نبود اما گفتم شاید یه تلنگری به دوستان باشه .
بابت ساخت رگلاتور هم از viper22 عزیز و همه دوستان که زحمت می کشند تا ما بهره اون رو ببریم تشکر ویژه میکنم و خسته نباشید میگم و انشااله
رگلاتور با موفقیت هر چه تمام تر به اتمام برسه و ما هم از اون استفاده کنیم . Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2014-07-07 03:03 PM

نقل قول :من مطالعات مناسبی روی رگولاتور داشتم و بعضی از مدلهای معرفی شده در اینترنت را دقیق تحلیل کردم و نقاط قوت و ضعف آنها را تا حدی شناسایی کردم ولی با توجه به مطالعه کل این تاپیک متوجه شدم تلرانس رگولاتور شما بالا است (بیشتر از 4 متر بر ثانیه در 30 شلیک ساچمه و ایده آل یک متر بر ثانیه) البته شما استادید و تجربیات گرانبهایی دارید ولی خوشحال میشوم اگر بتوانید شماتیک (نه نقشه اصلی) رگولاتور خود را برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات و بررسی بیشتر قرار بدهید با تشکرKhansariha (8)

ببینید دوست عزیز باز همون بحث اول شد و فرقی نکرد
شما نقاط ضعف و قوت رگولاتور های وایرخ و والتر رو در چی میدونید ؟
مشخصا کدوم رگولاتور رو مورد تجزیه و تحلیل قرار دادید ؟
به نظر شما در عملکرد یک رگولاتور چه مشخصه ای باید شاخص قرار بگیره ؟ سرعت ، دقت ، ... ؟
تعریف تلرانس از نظر شما چیست ؟
اگر ممکنه نمونه ای با ذکر مرجع نسبت به اختلاف 1 متر بر ثانیه ارائه بدید !
بنده هم استاد نیستم و از این واژه جدا دوری میکنم اما مواردی که در بالا ذکر کردم تنها به این دلیل هست که بتوانم سطح جوابدهی خودم به شما رو بهتر تشخیص بدم بنابر این سپاسگذارتون میشم اگر لطف کنید و موارد بنده رو جوابگو باشید چون فرمودید مطالعات مناسبی در خصوص رگولاتور داشتید

موفق و سربلند باشید

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - taktirandaz - 2014-07-07 03:51 PM

البته از مطالبی که فرمودید من نتیجه میگیرم شما تمایلی به اشتراک گذاشتن اطلاعات ندارید چون شما فرمودید من اول بروم شناخت خود را نسبت به رگولاتور بالا ببرم بعد سوال کنم که من هم گفتم تا حدودی رگولاتورهای موجود را مطالعه کردم از جمله رگولاتور والتر -حالا سوالات دیگر میپرسید تا سطح جوابدهی خود را به من معلوم کنید!!! به نظر من بهتر است برای همه اشخاص احترام قائل شوید و با بهترین سطح ممکن جواب دهید من هم اصلا اصراری ندارم موفق باشید

RE: ساخت رگولاتور برای HATSAN bt - 65 - viper22 - 2014-07-07 05:25 PM

نقل قول :البته از مطالبی که فرمودید من نتیجه میگیرم شما تمایلی به اشتراک گذاشتن اطلاعات ندارید

بله حق با شماست !
از 13 صفحه مطلب مشخصه که من تمایلی به اشتراک گذاری ندارم

موفق و سربلند باشید