شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مسابقات field-target - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بنچ رست و فیلد تارگت (/forumdisplay.php?fid=140)
+--- انجمن: مسابقات فیلدتارگت (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- موضوع: مسابقات field-target (/showthread.php?tid=821)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: مسابقات field-target - Don Corleone - 2013-05-12 10:59 AM

عالیه سعید جان انشالله که هر چه زودتر با همکاری اعضای سایت ما و دیگر سایتها این ورزش مفرح در ایران هم کلید بخوره و مطمئنم که این ورزش روز به روز پیشرفت میکنه و تبدیل به سرگرمی اصلی بچه ها میشهKhansariha (8)

RE: مسابقات field-target - unique - 2013-05-31 11:01 PM

امروز توی یه مسابقات تیراندازی با تفنگ بادی شرکت کردم.
من که برای اول شدن رفته بودم.نتونستم حتی یه امتیاز بگیرم.
رفیق بنده که حتی نمیدونست ساچمه بادی رو از کدوم طرف جاگذاری کنه امتیازش از من بیشتر شد.تفنگها همه لق شده و زهوار در رفته بودن ولی ساچمه ها فینال بودن.
جالبه بدونید که اسلحه هاشون "تندباد" بود.
اینهمه وراجی کردم که اینو بگم:
آخر مسابقه پیشنهاد کردم که کاش میگفتین که هرکسی تفنگ خودشو بیاره که عده ای موافق و عده ای مخالف شدن.موافقا که معلوم دلیل موافقتشون و مخالفا میگفتن که شاید یکی اسلحه المانی بیار و یکی مثلا چینی و این منطقی نیست.
حالا سوال بنده هم دقیقا اینه که به نظر شما منصفانه است توی مسابقات زیر 20 متر هرکسی اسلحه خودش ولی ساچمه یکسان ببره؟
ضمنا خواستم یه موضوع جدید به نام"اصول وقوانین مسابقات تیراندازی با سلاح های بادی" در قسمت"اصول ومبانی تیراندازی"باز کنم و در اونجا به قوانین(مثلا فواصل،نوع سلاح و.... )پرداخته بشه که،........Khansariha (172)جرات نکردم.

RE: مسابقات field-target - mahammaham - 2013-06-01 01:11 AM

مطمئناً اين كه همه از يك نوع سلاح استفاده كنن كار حرفه اي نيست و در مسابقات آماتور در هر رشته ورزشي اين كار رو ميكنن، از طرفي قرار دادن سلاح ١٠٠ ژول پي سي پي و يه سلاح فنري معمولي در يك كلاس ظلمه!
Khansariha (8)

RE: مسابقات field-target - unique - 2013-06-03 10:25 AM

آخه 100 ژول در فاصله 10 متر كاري از پيش نميبره.ضمنا هركسي كه مياد و در مسابقه اي شركت ميكنه و بهش اعلام كنن كه با اسلحه خودش بياد مطمئناَ از خودش و تفنگش خاطرجمعه.
ضمنا دوست من منظور بنده هم مسابقات آماتوره ما كجا حرفه اي كجا؟

RE: مسابقات field-target - viper22 - 2013-06-23 09:50 AM

دوستان عزیز
اولین نمونه از اهداف فیلد تارگت آماده و تست شد که میتونید ویدیوی اونرو هم مشاهده بکنید این اهداف به شکل خرگوش و کلاغ در نظر گرفته شده و از ورق آهن با قطر 4 mm ساخته شده تا بتونه در برابر قویترین تفنگ های بادی مقاومت داشته باشه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 13718838531.jpg]

RE: مسابقات field-target - Don Corleone - 2013-06-23 11:53 AM

عالی شده.اهداف قابل ریست هم هست؟؟Khansariha (8)

RE: مسابقات field-target - viper22 - 2013-06-23 12:17 PM

بله میشه با کشیدن ریسمان دوباره به حالت اولیه برگردوند سیستم خیلی ساده ای داره تا کمتر به مشکل بخوره در اصل روی بدنه و قاشقک سوراخ شده تا ریسمان از بدنه عبور کنه و به قاشقک بسته بشه و زمانی که ریسمان کشیده میشه قاشقک به بدنه فشار میاره و اونرو بلند میکنه و در انتها بدنه روی قاشقک سوار میشه و با اصابت پرتابه به قاشقک تکیه بدنه از بین میره و سقوط میکنه
فردا تست های اصلی رو در محل مسابقه میگیریم تا از نظر دید مشکلی وجود نداشته باشه در ضمن به احتمال زیاد مسابقه تا 15 روز دیگه و قبل از ماه رمضان برگزار خواهد شد بنابر این دوستانی که قصد شرکت در مسابقه رو دارن آماده باشن

RE: مسابقات field-target - frank - 2013-06-23 01:00 PM

با سلام
داستان حرفه ای و آماتور مهم نیست مهم اینه که از یه جا استارتش بخوره ودر سالهای آینده حرفه ای تر و حرفه ای تر بشه ...در مورد pcp,ژول,فنری واینگونه مسایل هم به نظر من استادی تیرانداز و میزان تمرینش مهمه .چه بسا یه آدم وارد بتونه با یه فنری 16ژول اول هم بشه ..صد در صد مسابقات بزرگ دنیا در هر رشته ای از روز اول کیفیت الان رو نداشته اند و تا الان هر سال با تجربه کردن ایرادات سری قبل و رفع اون در سری جدید قدمی برای بهتر شدن وبه قول دوستان حرفه ای ترشدن اون برداشته اند
ارادت

RE: مسابقات field-target - viper22 - 2013-06-23 03:02 PM

دقیقا همینطور هست که میفرمایید در خیلی از مسابقات نفر اول با فنری تونسته برنده مسابقه باشه در صورتی که pcp های خیلی دقیق هم جزو شرکت کنندگان بودند ولی دوم و سوم شدن در حال حاضر سعی بر این هست که گرد همایی بوجود بیاد تا بشه از این طریق محل مناسبی رو ایجاد کرد که تا به حال مقدمات بصورتی داره آماده میشه که از سطح انتظار ممکنه بالاتر باشه و میدانی تا برد 300 متر در دسترس باشه که از این به بعد دوستان بتونن از این محل برای انواع تیراندازی در فواصل مختلف استفاده کنن
نا گفته نماند که برای احداث محل دائمی هم از طرف جناب سرهنگ ملکی به ما پیشنهاد شده ولی فعلا تصمیمی گرفته نشده اما درصورت فراهم شدن امکانات لازم ممکنه در باشگاه سایت بادی هم راه اندازی بشه که از تمام امکانات لازم برخوردار باشه بنابر این پیشنهاد میدم دوستان درصورت عدم شرکت در مسابقه حتما در روز مسابقه به عنوان بازدید کننده حظور داشته باشن تا بشه از امکانات بهتری برای آینده استفاده کرد

RE: مسابقات field-target - morteza - 2013-06-23 03:03 PM

تا اونجایی که اطلاع دارم مسابقات فیلد تارگت در سه کلاس1- فنری 2 - پی سی پی 3- آزاد (پی سی پی و فنری) برگزار میشه و انتخاب اسلحه و ساچمه با تیر انداز هست .ولی در مورد ساچمه کمی شک دارم . من تو تایپکهای مقررات یادم نمیاد چیزی در این مورد باشه . دوستان دیگه اگر میدونند اطلاع بدهند.Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
سعید جان درضمن من نتونستم تو هر دو سایت ویدئو را ببینم.