شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
مسابقات field-target - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: بنچ رست و فیلد تارگت (/forumdisplay.php?fid=140)
+--- انجمن: مسابقات فیلدتارگت (/forumdisplay.php?fid=142)
+--- موضوع: مسابقات field-target (/showthread.php?tid=821)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: مسابقات field-target - damoon_61 - 2012-12-10 01:58 PM

شرایطش چطوریه مرتضی جان با کجا باید هماهنگ کرد مدارک چی میخواد؟؟؟

RE: مسابقات field-target - امیرحسام - 2012-12-10 02:23 PM

(2012-12-01 10:51 AM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بامید خدا انگاری این مسابقه قراره 24 آذر تو تهران برگزار بشه و دوستان هم میتونن شرکت کنندKhansariha (48)Khansariha (256)
تا اونجایی که تو سایت همسایه خوندم ، این مسابقه کنسل شده :
علت آن هم از سوی یکی از بانیان برگزاری چنین آمده :

من این ریسک رو نمیکنم که یه عده آدم رو که نمی شناسم و توی اینترنت برای هم شاخ و شونه میکشن بیارم توی شهر بین زن و بچه مردم اونم با اسلحه پر!
البته تاپیک مسابقه فیلد تارگت را نتونستم در سایت همسایه پیدا کنم تا تمام ماجرا را نقل قول کنم ولی از قرار معلوم این مسابقه کنسله و حالا دلیل واقعیش چی بوده الله و اعلمKhansariha (172)

RE: مسابقات field-target - THUNDER - 2012-12-10 03:13 PM

ما دیگه نباید وابسته به این و اون باشیم.
فقط نیاز به یکم برنامه ریزیه...
یه باغ شخصی جور بشه و دو سه نفری به عنوان داور برگزیده بشن...
اگر بچه های تهران و اصفهان (که از همه ی استان ها تعدادشون بیشتره) استارتش رو بزنن سایت میشه اولین برگذار کننده مسابقات فیلد تارگت در ایران!

RE: مسابقات field-target - morteza - 2012-12-11 01:42 PM

والا نمیدونم کی برای کی شاخ وشونه کشیده بود که اولتیماتوم جنگ جهانی سوم را دریافت کرده بودند . من خودم یکی از دوستاران این رشته هستم و جزو نفرات اولی بودم که ثبت نام کردم(ازطریق سایت مربوطه ) و کلی برنامه هامو جابجا کردم و تدارک دیدم ولی متاسفانه عدم مدیریت باعث کنسلی شد . ولی من از ابتدا که این برنامه اعلام شد چند بار در مورد مقررات سوال کردم که فقط پورنگ لطف کرد و جسته گریخته جواب داد و از برگزار کنندگان هیچکدام یا جوابی نداشتند یا اصلا با مقررات آشنا نبودند و یا ما در حد سوال نبودیم.
کل تایپیک هم که کاملا پاک شد که جای سوال داره(شاید میشد با بحث و گفتگو در همون تایپیک مسئله یابی بشه و حلش کرد) و خاطره تلخی شد برای گروه بعدی که بخواهند این تفریح جذاب را در این مملکت راه بیاندازند .
دوست عزیز شما از بچه هایی که حداقل دوساله تو این سایتها با هم آشنا شدن ترسیدی یا از اون غریبه هایی که گفتید دارن تو مغازه های فردوسی ثبت نام میکنند ؛کیا تو ایتر نت برای هم شاخ وشونه کشیدن ؛ کدومشون ثبت نام کرده بودند . این یک توهین هست . اکثر اعضای هر دو سایت افراد تحصیل کرده هستند , یعنی که این افراد جنبه ندارند؟؟؟؟لات و لوط های چال میدون هم با هرکی در گیر میشدن دور از چشم زن وبچه طرف بود . این چه پاسخ و دلیلی هست که شما عنوان میکنید مگر اینکه "کافر همه را به کیش خویش پندارد"
امیدوارم باعث کنسلی کدورت شخصی نباشه که ........ وا اسفا برای اینگونه بچه بازی ها

RE: مسابقات field-target - ALIANA-54-T06 - 2012-12-11 02:30 PM

(2012-12-11 01:42 PM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
.........
دوست عزیز شما از بچه هایی که حداقل دوساله تو این سایتها با هم آشنا شدن ترسیدی یا از اون غریبه هایی که گفتید دارن تو مغازه های فردوسی ثبت نام میکنند ؛کیا تو ایتر نت برای هم شاخ وشونه کشیدن ؛ کدومشون ثبت نام کرده بودند . این یک توهین هست . اکثر اعضای هر دو سایت افراد تحصیل کرده هستند , یعنی که این افراد جنبه ندارند؟؟؟؟لات و لوط های چال میدون هم با هرکی در گیر میشدن دور از چشم زن وبچه طرف بود . این چه پاسخ و دلیلی هست که شما عنوان میکنید مگر اینکه "کافر همه را به کیش خویش پندارد"
امیدوارم باعث کنسلی کدورت شخصی نباشه که ........ وا اسفا برای اینگونه بچه بازی ها
مرتضی جان مخاطب شما که خدائی نکرده بچه های ما که نیست خخخخخخ Khansariha (8)
چون آقا حامد بنقل از گفته های سایت همسایه این خبر را اعلام کرده
حامد : ((تا اونجایی که تو سایت همسایه خوندم ، این مسابقه کنسل شده : علت آن هم از سوی یکی از بانیان برگزاری چنین آمده و ......... :))
امیدوارم سوء تفاهمی بوجود نیاد .
البته منم افسوس میخورم که چنین مسابقاتی با این همه استقبال کننده بدلیل (نمیدونم چی ....... حالا ) کنسل شده امیدوارم روزی بشه چنین مسابقات و گردهمائیهای را با مشارکت تمامی اعضا و بروبچ سایتهای ایرگانزی در ایران شاهد باشیم . Khansariha (256)

RE: مسابقات field-target - امیرحسام - 2012-12-11 02:51 PM

این هم قوانینی که آقای قدیری در سایتشون قرار دادند و در جلسات هماهنگی با برگزار کننده حضور داشتند : (به نقل از سایت تیراندازان پارسی persian-shooters)
باز هم از اینکه این مسابقات کنسل شد ناراحتم ولی سید امیر حسین خوب گفت. شنیدم بچه های اصفحان در حال تدارک یه مسابقه فیلد تارگت بودند. انشاالله که این کار را ادامه بدهند و در این زمینه روی کمک این حقیر هم حساب بفرمایند.

درود به همه دوستان.
امروز طبق قرار با آقای سرآبادانی جلسه ای داشتیم تا در خصوص نحوه برگزاری مسابقه صحبت کنیم. پیرو صحبتهای امروز سعی میکنم تا در خصوص مسابقه و نحوه برگزای آن با توجه به قوانین جهانی توضیحات مختصری داشته باشم.یادآور میشوم که برخی از مفاد در قوانین فیلد تارگت با شرایط ما مغایرت داشته.به همین دلیل از توضیح دادن آنها خودداری خواهم کرد و در خصوص برخی فاکتورها صرفا جهت توضیح نکاتی را خواهم گفت.

مسابقات فیلد تارگت برای پیستولها و تفنگها مجاز میباشند که در حال حاضر کلاس تفنگها از محبوبیت بیشتری برخوردار است.همچنین ۲ پایه(base) برای تفنگها وجود دارد.تفنگهای فنری و تفنگهای PCP.
هر تفنگ spring piston مجاز به شرکت در مسابقه میباشد.

اکثر هدف ها در مسابقات فیلد تارگت از فولاد سنگین و سخت ساخته شده است که بعد از برخورد تیر از بدنه اصلی جدا شده و امکان بازگشت مجدد را دارند.همچنین اهداف از زاویه نیم رخ قرار میگیرند که عمومن در اشکال حیوانات کوچکی هستند که با تفنگ بادی شکار میشوند.
این حیوانات دارای یک دایره جدا شونده در قسمت کیل زون هستند .همچنین یک اهرم و بازو در پشت این دایره قرار گرفته که معمولا با رنگ نارنجی و های لایت مشخص میباشند که پس از برخورد تیر به دایره٬اهرم از جای خود حرکت کرده و کل سازه فلزی به زمین خواهد افتاد که اصطلاحا حیوان میمیرد.در صورت برخورد تیر به کل بدنه سازه هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و تیرانداز موفق به ثبت امتیاز نمیگردد.

اهداف جدید در مسابقات طوری طراحی شده اند که فقط با برخورد مستقیم تیر خواهند افتاد.حتی برخود تیر به گوشه دایره نیز باعث افتادن نخواهد شد.
در این اهداف سایز کیل زون ۲ اینچ میباشد که سایز دایره با توجه به نوع چلنجها کاهش پیدا میکند.بنابراین غیر عادی نیست که اهدافی به کوچکی یک دوم اینچ هم ببینیم.همچنین در قسمت جلوی اهداف فیلد تارگت دایره ای با دقت بالا قرار دارد که در صورت تشخیص نا صحیح مسافت ٬حتی در حد یکی دو یارد٬تیر به کیل زون برخود نخواهد کرد.

البته در مسابقه ما از اهداف فلزی خبری نیست(فعلا)بنابراین اهدافی با اشکل پرنده و یا حیوان خاصی در روز مسابقه آماده خواهد شد که در قسمت سر برچسب شبرنگی قرار میگیرد و در قسمت بدن دو برچسب چسبانده خواهد شد.
اهداف در مسافتهای رندوم از ۱۰ تا ۵۵ متر قرار میگیرند .یکی از چلنجها در این نوع تیراندازی تخمین مسافت از محل شلیک تا اهداف میباشد و تیرانداز با توجه با داشتن ابعاد دوایر٬امکان تشخیص مسافت را خواهد داشت.
در هر بار که هدف مورد اصابت قرار میگیرد٬یک امتیاز طبق قوانین برای تیرانداز توسط داور مسابقه درنظر و ثبت میگردد.تیر اشتباه محاسبه نخواهد شد.اهداف در یک خط قرار میگیرند که در مسابقه ما در هر خط یک هدف با سه محل برخورد درنظر گرفته میشود و تعداد خطوط برای هر تیرانداز ۵ خط میباشد .هر خط با یک پست در راست و چپ مشخص شده است. مسابقه دهندگان با توجه به محل مسابقه و قوانین در محل خود قرار میگیرند.
بنابراین همانطور که گفته شد با داشتن ۵ هدف که هر یک متشکل از ۳ دایره میباشند در جای خود به صورت رندوم قرار میگرند که در مجموع ۱۵ هدف خواهیم داشت.

در ۳ خط اول یعنی خط ۱-۲ و ۳ (سه مسافت رندوم اول) سه برچسب به شکل زیر قرار خواهند گرفت:

۱-قطر برچسب ۲ سانتیمتر-امتیاز این برچسب ۱۰
۲-قطر برچسب ۴ سانتیمتر-امتیاز این برچسب ۷
۳-قطر برچسب ۶ سانتیمتر-امتیاز این برچسب ۵

در خطوط ۴ و ۵ نیز مراتب به ترتیب زیر خواهند بود:

۱-قطر برچسب ۳ سانتیمتر-امتیاز این برچسب ۱۰
۲-قطر برچسب ۵ سانتیمتر-امتیاز این برچسب ۷
۳-قطر برچسب ۷ سانتیمتر-امتیاز این برچسب ۵

درصورتی که تیر خارج از برچسبها برخورد کند محاسبه نخواهد شد.تیرهایی که در مرز برچسب برخورد کند با توجه به نظر داوران در آخر مسابقه محاسبه میشوند.

هر تیرانداز برای هر خط فقط دو دقیقه زمان شلیک دارد که در این زمان موظف به تخمین مسافت و تنظیم دوربین خود و یا hold down و یا hold over جهت شلیک میباشد.

مجموع امتیازها ۱۵۰ میباشد که تیرانداز با توجه به توانایی خود میتواند هر ۳ تیر خود را فقط به برچسب امتیاز ۱۰ شلیک کند.

مسابقه دهندگان میتوانند از هر پوزیشنی که میخواهند استفاده کنند.البته اکثر از حالت نشسته استفاده میکنند.کشیدن پاها درست به سمت سینه و قرار دادن گردن به عنوان پایه.

استفاده از شوتینگ رستها و یا دوپایه ها مجاز نیست.اما طبق قوانین فیلد تارگت استفاده از انواع straps ها جهت بست کمر و یا پا مجاز است و همچنین انواع اکستنشنها مخصوص اینکار میتواند مورد استفاده قرار بگیرد که هر تیرانداز موظف است در خصوص اینکار از طریق منابع موجود در اینترنت اطلاعات اینکار را بدست آورد.

مهمترین قسمت در فیلد تارگت که تعیین کننده دقت است٬تشخیص صحیح مسافت میباشد.
همه تیراندازها از دوربین استفاده میکنند که تقریبا کار مسافت سنجی را انجام میدهد

ولی از قدیم گفته اند سنگ بزرگ نشان نزدنه! برگزاری یه چنین مسابقاتی در وحله اول آن هم در سطح کشوری کاریه که سنگینه و هزینه و وقت زیادی را میطلبه. به نظرم این طورکه از صحبت ها معلوم بوده علت کنسل شدن ، چیزی غیر از مسایل شخصی و بین سایتی بوده خخخخخخخخخخخخخخخ
در پایان پاسخ آقای قدیری را که در سایت تیراندازان پارسی مرقوم فرمودند را اینجا میزارم

بنظر من آقای سرآبادانی پیش خود تصور کردند که شاید نفرات این مسابقه به حد نساب نرسد و بیشتر متضرر گردند.بنابراین پیش از برگزاری کلا مسابقه را کنسل کردند.

نظر من هم این هست که این تصمیم اشتباه ترین تصمیمی بود که میتوانست گرفته شود و به قول مهرشاد اگر افراد فعال در این رشته اینقدر وحشی مانند انسانهای اولیه تصور شده اند٬باید بگم که لغو این مسابقه توهینی بیش نیست و شخصا هرگز حاضر نخواهم شد که دیگر در مسابقات آینده ای که شخص آقای سرآبادانی بانی آن خواهد بود٬شرکت کنم.

RE: مسابقات field-target - morteza - 2012-12-11 04:14 PM

علی جان اصلا این فکر را نکن . من تنها کسی بودم که تواین سایت خبر بر گزاری این مسبقه را دادم و البته کمی هم متعجب شدم از عدم استقبال دوستان , من خودم خیلی با شوخی و مزاح سعی کردم دوستانی را که تو سایت هانتر پیگیر بودن را تشویق به شرکت کنم تنها کسی هم که یاری میکرد پورنگ بود . ولی اگر شرکت کننده کم بود باید آقای سرابادانی اینجور جواب بده. واقعا جای تاسف داره.
حامد جان همانطور که تو تایپیک مربوطه در مورد مقررات سوال کردم وجوابی نشنیدم به آدرس فدراسیون جهانی فیلد تارگت که یکی از دوستان تو تایپیک قرار داد . از طریق همون با انجمنهای فیلد تارگت امریکا و انگلیس آشنا شدم و همین قوانینی را که آقای قدیری اعلام کردند, خواندم .
خب آقای سرابادانی نمیتونستند این تایپیک را به سایت هانتر انتقال بدهند؟همه از مسئواین ایراد شفاف سازی میگیریم ولی موقعی که نوبت به خودمون میرسه تا اونجایی که میتونیم تاریک سازی میکنیم.
آیا اگر تعداد شرکت کنندگان کم بود میتونیم توهین کنیم؟ نمیدونم درست یا غلط باشه از یکی شنیدم که ایشون قبلا عضو تیم ملی و مقام دار تیر اندازی (تفنگ یا کمان) بوده . دلمون خوش بود که بالاخره یه کار جدید را یکنفر حرفه ای داره شروع میکنهKhansariha (226)

RE: مسابقات field-target - viper22 - 2012-12-11 07:35 PM

با درود خدمت دوستان عزیزم
خیلی ساده مینویسم و بدون طعنه و کنایه و بقولی مستقیم از روبرو
مسابقه ای قرار بود انجام بگیره در جهت کمک به بیماران ms و در ظاهر هیچ مشکلی هم وجود نداشت و همه چیز خوب پیش میرفت تا اینکه خوشبختانه یا شوربختانه با زدن پستی از طرف یکی از دوستان بحث کوچکی براه افتاد و در نهایت قرار بر شرطی بزرگ شد که در صورت تکرار گروپ یاد شده در پست دوستومون با تمامی شرایط یکسان شرط گذاران به عنوان باخت یک قبضه ایرولف به برنده اعطا کنند
در این میان مسئله بسیار ظریفی زیر سوال رفت و اونهم دقت و ادعایی بود که روی سلاح و ساچمه خاصی شده بود و با باخت مدعی گروپ ممکن بود اون نوع سلاح زیر سوال برده بشه و نوعی بد بینی و بد اندیشی در رابطه با این سلاح بوجود بیاد
که به یکباره از طرف برگذار کننده اعلام شد که عده ای از تگزاس شرکت کردن و ممکنه همه رو قتل عام کنن و بهتره برگذار نشه البته منظور ایشون چه کسانی بود نمیدونم من هم مثل شما ! حتما ایشون اطلاعات خاصی از این موضوع داشتن
بهر حال قرار بود ایشون بدون در نظر گرفتن منافع شخصی در جهت رشد این رشته و کمک به بیماران این عمل رو انجام بدن و با بوجود اومدن بحث و درگیری لفظی نتیجه جنگ جهانی هم میتونست باشه

حالا حتما میپرسید که این دو مقوله به هم چه ربطی داشت ؟؟؟ درسته و من هم مثال گنه کرد در بلخ آهنگری زدند در شوشتر گردن مسگری رو برای ایشون زدم
این مطلب 24 ساعت بعد برای من به این صورت در اومد که شاید قرار بوده تفنگ یا ساچمه مورد نظر که چند وقتی هم بود که شاهد گروپهای بسیار عالی در حد گروپ 0 mm اون بودیم جوایز رو بخودش تعلق بده و این مطلب به نوعی دوباره بشه تبلیغ مجانی برای محصولی که از طرف بانی وارد شده ! حالا برنده کی باشه نمیدونم شاید همون افرادی که به واقع برای همه ما نا آشنا و غیر قابل پیگیری باشه و اینکه سهم واقعی ایشون از مبلغ جایزه چقدر میتونه باشه بماند که صد در صد خیلی کمتر از واقعیت بود

در هر صورت این فکری بود که من کردم و اگر اشتباه بود خداوند مرا مورد بخشایش قرار دهد ولی با همه این تفاسیر دو دو تا میشه چهارتا
ولی از این داستان که بگذریم بچه های سایت پرشین ( همسایه ، اون یکی سایت ، یا هر چی ! من همه رو با اسم خودشون بیان میکنم همونطور که به سایتهای خارجی اشاره میکنیم ) قصد داریم ترتیب برگذاری مسابقات فیلد تارگت ، بنچ رست و نمایشی بصورت همزمان رو بدیم که هیچ مدعی ، بانی خاص و ذینفعی جز شرکت کنندگان نداره و خیلی خوشحال میشیم که دوستان بتونن کمکی به هر چه بهتر برگذار کردن اون میشه بکنن البته موارد در حال بررسی هست و برنامه ریزی ها داره انجام میشه ولی بهر صورت هر کس به هر شکلی بتونه کمکی بکنه به نفع خودمون و آینده این رشته به حساب میاد
در مجموع از کادر مدیریت این سایت و دیگر سایتها مثل هانتر و ایرگانز هم انتظار پشتیبانی داریم تا بتونیم به بهترین شکل این برگذاری رو انجام بدیم جوایز هم میلیونی نیست و در حد تندیس و ساچمه و شوتینگ رست و اهداف فیلد تارگت هست حالا اگر هم شرکت کننده زیاد بود که چه بهتر فکر ویلای شمال هم میکنیم
یه توضیح هم بدم که در قدم اول هزینه هایی برای ساخت اهداف و لوازم مربوطه میشه که در صورت مشارکت عموم میشه در اختیار مسابقات بقیه شهر ها به نسبت مشارکت بصورت امانی قرار بگیره و مابقی به جهت جایزه در نظر گرفته میشه ولی در دوره های بعدی که ممکنه 2 ماه یکبار باشه سهم اهداف بسیار کمتر میشه
این مسابقه در صورتی که 15 نفر هم شرکت کنن انجام میشه تا اولین برگذاری باشه

موفق و سربلند باشید

RE: مسابقات field-target - viper22 - 2013-05-06 12:25 PM

در رابطه با برگزاری مسابقه فیلد تارگت بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب
روز گذشته به اتفاق آقای قدیری موفق به ملاقات با جناب سرهنگ ملکی در باشگاه ساصد شدیم . ایشون مقررات رو مطالعه کرده بودن و نظر موافق خودشون نسبت به این برگزاری رو اعلام کردن و بعد از توجیه امنیتی برگزاری قطعه زمینی در کنار سایت گلوله رو که تا 130 متر هم میدان داره به ما پیشنهاد کردن که قرار شد بازدیدی از اونجا داشته باشیم تا در صورت مناسب بودن به بقیه امور بپردازیم که به دلیل تاریک بودن هوا به روزهای آتی موکول شد
به هر حال در حال حاضر با گرفتن موافقت مدیریت باشگاه میشه گفت 50% برگزاری حاصل شده و 50% موارد بعدی مستقیما برمیگرده به میزان مشارکت دوستان که با احتساب تعداد کاربران عضو در سایت ها باید انتظار تعداد بالای مشارکت رو داشت که حاصل اون برگزاری بهتر از نظر کیفیت و کمیت خواهد بود
در حال حاظر سعی بر این هست تا بتونیم از وجود اسپانسر بهره ببریم تا هزینه های مربوط به شرکت کنندگان رو به حد اقل برسونیم و سطح جوایز رو بالا برد که باز هم تاکید میکنم نقش مشارکت در این راستا تایین کننده اصلی به حساب میاد البته وجود 15 تا 20 نفر هم میتونه مسابقه رو برگزار کنه ولی 50 تا 60 نفر قضیه رو خیلی تغییر میده
در این بین دوستانی که میتونن در برگزاری هم کمک کنن خوشحالمون میکنن ولی طبق قوانین مسابقات حق شرکت در مسابقه رو ندارن
در آخر منتظر نظرات و پیشنهادات دوستان هستیم از مدیریت سایت هم به دلیل پیگیری مجدانه تشکر میکنم

موفق و سربلند باشید

RE: مسابقات field-target - masih.hunter - 2013-05-06 03:37 PM

ممنونم سعید جان بخاطر پیگیریهای شما Khansariha (8)

برای اهداف فکری کردید؟؟