شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) (/showthread.php?tid=818)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - craftsman - 2022-03-26 07:11 AM

سلام ضمن تبریک سال نو

به این نکته توجه کنید که شاهین سه نوع هست
یکی که خود آکاره و زیرش هم حک شده آکار و برادران خدوم و زحمتکش لطف کردن بغلش حک کردن نخجیر و در حقیقت خود آکار هست همین دو نوع لول داره یکی لول براق زاج خورده و یکی هم لول مات که یه کوتینگ خاص روش داره شبیه زاج نیست و هردوی اینها کپ فولادی دارن و ماشینکاری با کیفیتی دارن و در حقیقت اینا داستانش اینه که زمانی که آکار توسط دولت از ترکیه خریداری شد گفتن لوازم یدکیش رو هم بدید که ما برای گارانتی استفاده کنیم ترکیه هم لوازم یدکی رو داد اینا اومدن همونا رو مونتاژ کردن و به اسم تفنگ ایرانی دادن دست مردم و اتفاقا کیفیت خوبی داره قنداق سنتیتیک هم براش هست تو بازار که فابریک خودشه (گارانتی هم که بهتر از من در جریانید که معنی گارانتی در ایران چیه) صفحه 25 همین تاپیک رو مطالعه بفرمایید.
نوع سوم هم شاهین ساخت و اختراع همون برادران خدوم که از در و دیوارش بی کیفیتی میباره
بنابر این اگه شاهین شما از نوع اول و دوم هست بدون تردید نگهش دارید و اگه نوع سوم هست دیگه کیفیتش با همون کرال و تفنگای کارگاهی ترکیه میشه گفت در یک سطح هست

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - mrred - 2022-03-26 05:01 PM

سلام برادر خسته نباشین لطف کنین بفرمایید نوع سوم کدومه و شما از کجا متوجه نوع سوم شدید من تا حالا 98 صفحه تعریف و تمجید از شاهین دیدم مطالب شما اختصاصص لطفا توضیح بدین تا متوجه نوع سوم بشیم و ضمنا تاریخ ساخت چقدر مهمه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - amn - 2022-03-26 05:05 PM

سلام دوست عزیز. ( این همون جوابیه که من در خصوصی به شما دادم )
عرض شود من خودم هم قبلا عنوان کرده بودم که کرال جز بهترین سلاح های ترکیه به حساب میاد و بحثش از چیفسان ، سردار و... جداست حتی اون روزی که گفتید کدوم رو نگه دارم کدوم رو بفروشم من گفتم کرال رو نگه دار.
عرض شود که اون متن نظر اقا جاوید بود. خب بگذریم.
ایشون عنوان کردن ۳ نوع اکار وجود داره.
یکی ترکیه ای ؛ یکی با قطعات ترکیه و یکی هم تولید داخل.
اون اوایل که سلاح شاهین اومده بود ؛ ( به اولین پست های اون تاپیک رجوع شود )
یکی از عزیزان عنوان کردن که با اکار اصل تفاوت زیادی نداره چون عملا قطعات در دو یکی بود جز لول که تولید ایرانه ؛ در مورد شاهین کاوه که جدیدا تولید میشه بعضی از دوستان گلایه دارن که این تفنگ مشکل داره و مثل شاهین های سابق نیست.
فکر می کنم اقا جاوید هم منظور شون همین بوده ؛ بازم اگه خودشون توضیح بدن همه چیز روشن تر میشه.
برای اینکه بدونید تفنگتون کاوه هست یا نه فقط کافیه روی چمبر ( جان لوله ؛ خضانه ) رو نگاه کنید اگه کاوه باشه به وضوح لوگو کاوه به چشم میخوره.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - romin - 2022-04-26 01:05 AM

سلام . من خودم اکار سری اول که با هارد کیس فروخته می شد رو دارم ولی اکار من فکر کنم با سریال 6180 شروع می شه و پترن خوبی داره ولی مقداری متمایل به چپ
به قیمت 5/5 خریدم
ی ماه پیش هم برای برادرم کاوه خریدم مدلی که تسمه بین لول کوتاهی داره ماشین کاری به اکار نمی رسه ولی خوبه و نمره خوبی داره از نظر من ... ولی پترن بسیار خوب تر از اکار من داره .چندین بار با ساچمه های مختلف مارک و نمره پترن گرفتم از اکار بهتر الگو داره .سلاح باید خوب بزنه اگر رزینی هم باشه ولی پترن مناسب نداشته باشه ارزشی در شکارگاه نداره .
سلاحی که همه چیش خوب باشه ولی پترن دلخاه نده مالی نیست

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - amn - 2022-04-28 06:27 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوستان.
این بحثی که کدوم شاهین کدومه الان خیلی وقته داغه.
خب من و یکی از عزیزان با نام کاربری mrred الان چند روزی هست که توی ؛ خصوصی در مورد بحث میکردیم چون ایشون مشکلی دارن و نمیتونن توی فروم پیام ارسال کنن.

همه میدونیم ۳ نوع اکار وجود داره که شامل مدل ترکیه ای ؛ مونتاژ ایرانی و تمام ایرانی هستن.

برای تمایز دادن مدل ترکیه ای از مدل های ایرانی و مونتاژ ایران باید بدونید که
در اکار اصلی روی چمبر ( جان لوله ) به صورت حلی نوشته شده :
AKKAR SILAH SANAYI وقتی این عبارت رو دیدید بدونید سلاح ترکیه ای هست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای تمایز دادن سلاح های مونتاژ داخل و ساخت داخل تا اینجایی که ما بهش رسیدیم ۲ تا فرق وجود داره.
از سال ۱۳۹۴ تفنگ اکار در صنایع شهید کاوه به صورت کاملا ایرانی شروع به تولید شد.
تفنگ کاوه روی چمبر سلاح لوگو کاوه که همون دوتا گوزن زرد هست چاپ لیزر شده و محافظت ماشه سلاح به رنگ سیاه هست ولی در شاهین منتاژی محافظت ماشه به رنگ کروم هست و چیزی روی جان لوله نوشته نشده.
این عکس دومی هم گپ و سیستم ماشه اکار هستش.
انشاالله مفید بوده باشه.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - majidkh - 2022-04-30 09:59 AM

(2022-04-26 01:05 AM)romin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام . من خودم اکار سری اول که با هارد کیس فروخته می شد رو دارم ولی اکار من فکر کنم با سریال 6180 شروع می شه و پترن خوبی داره ولی مقداری متمایل به چپ
به قیمت 5/5 خریدم
ی ماه پیش هم برای برادرم کاوه خریدم مدلی که تسمه بین لول کوتاهی داره ماشین کاری به اکار نمی رسه ولی خوبه و نمره خوبی داره از نظر من ... ولی پترن بسیار خوب تر از اکار من داره .چندین بار با ساچمه های مختلف مارک و نمره پترن گرفتم از اکار بهتر الگو داره .سلاح باید خوب بزنه اگر رزینی هم باشه ولی پترن مناسب نداشته باشه ارزشی در شکارگاه نداره .
سلاحی که همه چیش خوب باشه ولی پترن دلخاه نده مالی نیست

سلام دوست عزیز
منم شاهین کاوه گرفتم مثل مال داداش شما
ولی فکر میکنم پترنی که میده نسبت به آکار کمی بازتره
شما کار خاصی روی اسلحه داداش انجام دادید که پترن خوب داره مثلا چوک اکسترنال گذاشتید یا از فشنگ خاصی استفاده کردید
یا این که این اسلحه شانسیه و بعضیاش بهتر پترن میده بعضیا نه

راهنمایی کنید ممنون میشم Khansariha (8)Khansariha (48)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - merrd - 2022-05-22 01:08 PM

سلام به حضور تمام استادان و تازه واردها مثل خودم اکثر صحبت ها تو این 99 صفحه فقط راجب پترن بود ولی کسی به فرق شاهین تولید داخل با مونتاژ داخلی اشاره ای نکرده بود چون هیچ کس فرقشان را نمیدونه در صورتی که تولید تمام داخل میگن بی کیفیته محخصوصا مونتاژ لول ها ولی مونتاژ ایرانی که تمام قطعات از ترکیه میاد خیلی مرغوبه در حد آکار ترک. بنابر این خیلی مهمه مطلب . من طی تحقیق و برسی تو تاپیک و مطالعه و دیدن تصاویر و صلاح و مشورت با استاد عزیز آقای اسماعیل از اعضای با تجربه انجمن با این نتیجه رسیدیم که شاهین تمام داخلی محافظ ماشه و اهرم ضامن مشکی رنگه .ولی شاهین مونتاژ ایران که تماما ساخت ترکیه میباشد محافظ ماشه عین رنگ کوپ اصله به رنک استیله و اهرم ماشه هم تقریبا همونطوره . آیا کسی از اعضا اشکالی در این تحقیق میبینه لطفا اعلام کنن تا بتوانیم به نتیجه برسیم ممنون از برادران عزیز

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - craftsman - 2022-05-22 03:05 PM

مجددا توضیح میدم

سه نوع تفنگ از این نوع تو بازار داریم

نوع اول آکار ترکیه هست و کلا ساخت ترکیه لول زاج مشکی براق و کپ فولادی و دارای کیفیت ظاهری خوب حتی ماشینکاریش کاملا نشون میده که با کیفیته

نوع دوم مونتاژ ایران که کپ فولادی و قنداق و بچه قنداق کاملا ساخت ترکیه س و هیچ اثری از نبوغ وطنیها توش بچشم نمیخوره تنها فرقش این موارد هست که لول
مات داره و اینکه بغل
کپش لوگوی نخجیر زده ولی زیر کپ لوگوی آکار کماکان سرجاش هست و شماره سریال تفنگ هم زیر اهرم لوله به انگلیسی و تمیز حک شده

نوع سوم ساخت وطن که مثل بقیه تولیداتش درز زیاد داره و نگاش میکنی زار میزنه

در مورد پترن داستان کاملا متفاوته و مربوط به نوع فشنگ و وزن باروت و نوع باروت و مقدار وزن ساچمه و سایز ساچمه و چوک تفنگ و نوع ود و حتی نوع پرس فشنگ میشه
برای مقایسه باز و بسته بودن پترن باید فشنگ یکسان در دو تفنگ استفاده بشه وگرنه نتیجه قابل استناد نیست حتی ممکنه یه تفنگ با فشنگ خارجی خوب نزنه اما با فشنگ ایرانی خوب بزنه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - merrd - 2022-05-22 03:57 PM

سلام برادر جاوید خسته نباشین شما قبلا هم به این سه مورد اشاره کردین ولی اصلا اشاره ای به این موضوع نمیکنین چرا بعضی از شاهین ها محافظ ماشه شان مشکیه و بعضی محافظ ماشه استیل .حتمت فرقی بین این دو هست بدون دلیل که نمیشه بعضی استیل و بعضی مشکر باشنند حتما دلیلی داره لطفا در این مورد صحبت کنین تا بیشتر آگه بشیم ممنون

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - amn - 2022-05-22 04:59 PM

سلام و درود.
به توضیحات دوستان اضافه کنم که بک راه دیگه هم برای فهمیدن اکار اصلی
و مونتاژی با تمام ایرانی وجودد داره و اونم رجوع به کارخانه هست.
اگر یک ایمیل با ذکر شماره سریال برای شرکت اکار ارسال کنید به شما خواهند گفت که تفنگ ساخت خودشونه یا نه.
البته اگه سریال روی لول حک شده باشه فایده نداره ؛ اگه سریال روی گپ باشه قابل فهمیدن و پیگیری هست.

فرمایش اقا علی ( merrd ) در مورد رنگ محافظت ماشه هم قابل تامل هست ؛