شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) (/showthread.php?tid=818)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - ROOBAH - 2020-04-08 09:38 AM

(2020-04-08 08:45 AM)yasersadghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-04-07 11:45 PM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شماره سریال لول و کپ برابره دیگه؟
زیر لول و زیر اهرم باز و بست.Khansariha (214)
شاید هم سیاهی دوده نبوده،چیزی که من و شما با فرچه پاک کنیم رو دیگه فروشنده هم میتونسته .Khansariha (8)

اره شماره برابره برگ کارشناسی داره
پس چی بوده من قبلا ۷ سال دولول بغل داشتم بارها تمیز کردم لوله رو
لول این شاهین دقیقا همون الودگی هارو داشت همین تناقضات خیلی برام
جالبه

با سلام
بله، من هم دقیقا با استاد سامانی عزیز موافقم، حتما پترن در شرایط استاندارد بگیرید تا هم از سلامت لول ها مطمئن شوید و هم الگوی پخش تفنگ دستتون بیاد. در مورد رد پوکه روی پیشونی کپ هم باید بگم که با چند تا دونه شلیک اثرش نمی مونه و امکان داره که مثلا در حد چند شلیک کسی تست کرده باشه، نمیشه گفت آکبند نیست چون به هر حال تا اسلحه توسط خریدار قبلی دریافت بشه و مراحل مجوز اون طی بشه و مدت قانونی واگذار کردن اون بگذره و برای فروش به اسلحه فروش واگذار بشه ممکنه یه چند تا تیری شلیک کنه ( ممکنه یه مشتری تست کرده باشه )... با توجه به اینکه گفتید آلودگی لوله ها سخت تر از معمول پاک شد نشون میده که مدتی از شلیک میگذشته و کسی که تست کرده بوده لوله رو تمیز نکرده ( شاید یادش رفته )

به هر حال سعی کنید از تفنگتون لذت ببرید و زیاد روی مواردی که مشکلی در عملکرد تفنگتون نداره حساس نباشید...

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - yasersadghi - 2020-04-12 01:34 PM

(2020-04-08 09:38 AM)ROOBAH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-04-08 08:45 AM)yasersadghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-04-07 11:45 PM)kooman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شماره سریال لول و کپ برابره دیگه؟
زیر لول و زیر اهرم باز و بست.Khansariha (214)
شاید هم سیاهی دوده نبوده،چیزی که من و شما با فرچه پاک کنیم رو دیگه فروشنده هم میتونسته .Khansariha (8)

اره شماره برابره برگ کارشناسی داره
پس چی بوده من قبلا ۷ سال دولول بغل داشتم بارها تمیز کردم لوله رو
لول این شاهین دقیقا همون الودگی هارو داشت همین تناقضات خیلی برام
جالبه

با سلام
بله، من هم دقیقا با استاد سامانی عزیز موافقم، حتما پترن در شرایط استاندارد بگیرید تا هم از سلامت لول ها مطمئن شوید و هم الگوی پخش تفنگ دستتون بیاد. در مورد رد پوکه روی پیشونی کپ هم باید بگم که با چند تا دونه شلیک اثرش نمی مونه و امکان داره که مثلا در حد چند شلیک کسی تست کرده باشه، نمیشه گفت آکبند نیست چون به هر حال تا اسلحه توسط خریدار قبلی دریافت بشه و مراحل مجوز اون طی بشه و مدت قانونی واگذار کردن اون بگذره و برای فروش به اسلحه فروش واگذار بشه ممکنه یه چند تا تیری شلیک کنه ( ممکنه یه مشتری تست کرده باشه )... با توجه به اینکه گفتید آلودگی لوله ها سخت تر از معمول پاک شد نشون میده که مدتی از شلیک میگذشته و کسی که تست کرده بوده لوله رو تمیز نکرده ( شاید یادش رفته )

به هر حال سعی کنید از تفنگتون لذت ببرید و زیاد روی مواردی که مشکلی در عملکرد تفنگتون نداره حساس نباشید...
سلام خدمت اساتید عزیز امروز جواز ما رسید در اولین فرصت پترن فشنگهای دست پر و استاندارد رو جهت مشاهده ونظر میزارم که لطف کنید راهنمایی کنید

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - yasersadghi - 2020-04-14 11:09 AM

سلام اینم چنتا پترن گیری به سبک غارنشینی دوستان ببخشند بچه کوچولم صدا میداد دیوونه کرد مجبور شدم زود فرار کنم نشد بیشتر
تیر اندازی کنم راجب سیبل هم دوستان ببخشید درسته ۱۲ سال اسلحه دارم ولی تازه واردم با شاگردی اساتید درست میشه.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فقط اون عکسی که نوشته مهام نمره ۴ ساچمه شماره ۵ هست

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - ROOBAH - 2020-04-14 11:29 AM

(2020-04-14 11:09 AM)yasersadghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اینم چنتا پترن گیری به سبک غارنشینی دوستان ببخشند بچه کوچولم صدا میداد دیوونه کرد مجبور شدم زود فرار کنم نشد بیشتر
تیر اندازی کنم راجب سیبل هم دوستان ببخشید درسته ۱۲ سال اسلحه دارم ولی تازه واردم با شاگردی اساتید درست میشه.

فقط اون عکسی که نوشته مهام نمره ۴ ساچمه شماره ۵ هست

با سلام و درود به شما دوست عزیز و اساتید گرامی
سپاس بابت به اشتراک گذاری تصاویر. بسیار عالی ... فقط یه نکته، کاش محل هدف گیری روی مقوا رو با دایره کوچکی مشخص میکردید و یه دایره بزرگ به قطر حدود 70 سانت و به مرکزیت دایره کوچک ( هدف گیری ) با همون ماژیک رسم میکردید تا بشه میزان برخورد ساچمه ها با توجه به چوک به داخل دایره و همچنین میزان بالا یا پایین یا چپ و راست زدن رو مشخص کرد. چون هدف اصلی از پترن گیری بدست آوردن الگوی پخش ( که نباید نقطه کور یا حفره داشته باشه ) و شناسایی رفتار فشنگ و لوله و چوک به لحاظ اختلاف محل برخورد نسبت به نقطه هدف گیری است. البته خودتون استادید و من شاگرد شما و بقیه اساتید هستم ( اگر مارو به شاگردی قبول داشته باشید [تصویر: khansariha%20(8).gif])
تاپیک تصاویر پترن گیری از سلاح ساچمه زنی مطالب خوبی در این مورد داره:

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - haamidreza - 2020-04-15 12:25 PM

سلام
از روی این پترن نمیشه نظری داد
دوست عزیز تاپیک پترن گیری رومطالعه کنید
حالا نه به اون دقت ولی یه دایره هفتاد و شیش سانت بکشید و به مرکز دایره شلیک کنید سعی کنید از فشنگ شماره پنج یا چهار استفاده کنید
فاصله هم همون حدود چهل متر

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - Yasersadeghi - 2020-05-05 12:31 PM

سلام دوستان یه سوال اگه به عنوان مثال لوله اسلحه رو
چند روز بعد از تیر اندازی تمیز کنیم چه اتفاقی میوفته
ایا دیر تر پاک میشه ویا به لوله اسلحه اسیب میزنه
مرسی

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - ROOBAH - 2020-05-05 01:23 PM

(2020-05-05 12:31 PM)Yasersadeghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان یه سوال اگه به عنوان مثال لوله اسلحه رو
چند روز بعد از تیر اندازی تمیز کنیم چه اتفاقی میوفته
ایا دیر تر پاک میشه ویا به لوله اسلحه اسیب میزنه
مرسی

سلام دوست عزیز
قطعا اگر کثیفی لوله چند روز بمونه سخت تر پاک میشه، اما این تمام ماجرا نیست، اگر این روند تاخیر در تنظیف ادامه داشته باشه بعد از مدتی کروم داخل لوله کدر میشه و حالت آیینه ای خودش رو از دست میده و بدتر از اون پسماند های حاصل از شلیک میتونه در دراز مدت باعث ایجاد خوردگی هایی درون لوله بشه.
لوله مهمترین بخش هر تفنگی به خصوص اسلحه ساچمه زنیه، سعی کنید همیشه پس از استفاده و در اولین فرصت، لوله رو تنظیف کنید.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - Yasersadeghi - 2020-05-11 06:54 PM

سلام به نظر اساتیدبهترین ساچمه و ودبرای پر کردن چیه یعنی چهمارکیه
خیلی تعریف از ساچمه تهران شنیدم اما گرد نیست قلمبه است
ولی میگن چون سرب خالصه اینجورییه و گروپ بهتری میده

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - ROOBAH - 2020-05-11 08:33 PM

(2020-05-11 06:54 PM)Yasersadeghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به نظر اساتیدبهترین ساچمه و ودبرای پر کردن چیه یعنی چهمارکیه
خیلی تعریف از ساچمه تهران شنیدم اما گرد نیست قلمبه است
ولی میگن چون سرب خالصه اینجورییه و گروپ بهتری میده

با سلام
بهتره سوالتون رو در تاپیک دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مطرح کنید، اینجا تاپیک بررسی اسلحه شاهین هست و سوال شما مربوط به ریلود فشنگ و مباحث مربوطه میشه.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - Yasersadeghi - 2020-06-12 08:07 PM

سلام اساتید کسی میدونه معنی این ارم وسمبه چییه
چون روی بعضی اسلحه ها نیست