شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) (/showthread.php?tid=818)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - mirlohi - 2020-02-05 05:43 PM

مرسی از دوستان واساتید عزیز حالا با توجه به اینکه
این فشنگها کم یاب هست اگه بخوام خودم پر کنم میزان
ساچمه و باروت رو چه قدر بریزم که هم اسلحه کمتر اسیب ببینه و
تا حدود زیادی بشه دورتر رو تیر زد مثلا برای شکار
کبک و ساچمه ۴ یا ۵

سلام
باور غلط ما شکارچیا اینه که تو تصورات خودمون فکر میکنم اگه فشنگ رو مثلا با 1.9 باروت و 40 گرم ساچمه پر کنیم این میشه فشنگ مگنوم
نه خیر
این تصور کاملا غلط و خطرناک
فشنگ معمولی مگنوم و سوپر مگنوم با سه نوع باروت متفاوت پر میشن

به سایت کمپانی B&P مراجعه کنید و تو گزینه هاش powder رو سرچ کنید
انواع و اقسام باروت رو با نوع کارایی شون همراه با عکس براتون باز میکنه

پایدار باشید

Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - sinaahoora - 2020-02-05 06:01 PM

(2020-02-05 04:11 PM)yasersadghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مرسی از دوستان واساتید عزیز حالا با توجه به اینکه
این فشنگها کم یاب هست اگه بخوام خودم پر کنم میزان
ساچمه و باروت رو چه قدر بریزم که هم اسلحه کمتر اسیب ببینه و
تا حدود زیادی بشه دورتر رو تیر زد مثلا برای شکار
کبک و ساچمه ۴ یا ۵

دوست عزیز فشنگ مگنوم اصلا برای شکار کبک خوب نیست و مگنوم برای شکار اردک و غاز استفاده میکنن ضمنا سرعت تو فشنگ مگنوم بخاطر وزن بالای ساچمه کم هستش شاید منظورشما فشنگهای های اسپید باشه فشنگ با سرعت بالا که اونا هم باروتهای حتما متفاوتی دارن .... من یه فیلم دیدم کسی که صحبت میکرد یه تیر انداز حرفه ای بود در موردشکار کبک میگفت اصلا بفکر دور زدننباشین برعکس بفکر دقت و ‌کشتن باشید اون تیرانداز میگفت برای کبک سعی کنید سرعت فشنگتون بالا باشه تا قدرتش و خودش همیشه فشنگ شماره ۶ و با وزن ۲۸ گرم استفاده میکرد و میگفت اگه فشنگ فابریک با تنوع دردست رس ندارید فشنگ ۳۰ گرم با باروت ۱.۴۸ پر کنید .این نوشته من ترجمه اون شخص بود که براتون نوشتم خیلی در شکار کبک حرفه ای بودن ضمنا تفنگشونم برتا روهم چوکثابت بود که لوله پایین ۴ و بالا ۳ و قنداق کوتاهی هم داشت
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این فشنگ مخصوص کبک برند رمینگتون ۳۲ گرم شماره ۶
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینم دو نمونه فشنگ سوپر اسپید وینچستر و سگا ....بنظر من فشنگ سوپر اسپید و مگنوم خودتون درست نکنید چون اگه دقت بکونید طول برنجی فرق دارهو حتما تکنولوژی متفاوتی براش هست و امکان خطر برای تفنگ و خود شما هستش ارزش نداره

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - yasersadghi - 2020-02-05 08:35 PM

دوستان من کلا گیج شدم در واقع بهتره اینطور بگم
توی شکار امسال با توجه به زمان کم و حجم شکار چی هایه عزیز کبکها
تیر سوز بودن که از فاصله ۴۰ متری می پریدن با توجه به راهنمایی
دوستان این نوع پر کردن با ساچمه ۶ بدرد راه نزدیک میخوره
که کبک از جلوی شما میپره من میخوام توی فاصله ۶۰ متر بزنم
چه کار کنم چطور فشنگ پر کنم یا ود چاکدار بزارم یا بدون چاک
ساچمه وباروت وچوک چی چطورانتخاب کنم
یا اصلا این کار شدنی نیست دندون بکنم
کسی تجربه دور زنی کبک داره؟؟؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - sinaahoora - 2020-02-05 09:07 PM

(2020-02-05 08:35 PM)yasersadghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من کلا گیج شدم در واقع بهتره اینطور بگم
توی شکار امسال با توجه به زمان کم و حجم شکار چی هایه عزیز کبکها
تیر سوز بودن که از فاصله ۴۰ متری می پریدن با توجه به راهنمایی
دوستان این نوع پر کردن با ساچمه ۶ بدرد راه نزدیک میخوره
که کبک از جلوی شما میپره من میخوام توی فاصله ۶۰ متر بزنم
چه کار کنم چطور فشنگ پر کنم یا ود چاکدار بزارم یا بدون چاک
ساچمه وباروت وچوک چی چطورانتخاب کنم
یا اصلا این کار شدنی نیست دندون بکنم
کسی تجربه دور زنی کبک داره؟؟؟
شما نهایتش باید از چوک فول استفاده کنی که برای شکار کبک که پرنده تیز پروازی هم هستش کارو سخت میکنه شما یکبار برای امتحان برید محل تیراندازی تو فاصله ۶۰ متری یه کارتنی چیزی بزار و روش یه کبک بکش یه تیر با شماره ۵ بنداز ببین چی نشون میده فقط حتما با خودت متر ببر که ۶۰ متر درست اندازه بزنی ...شما اگه دقت کنید تمامی کمپانیهای ساچمه زنی تفنگهارو تو فاصله ۳۶ متر با چوک ۱ ازمایش میکنن تو ۶۰ متر فکر کنم پترن خیلی باز و پرت پلایی داشته باشیم که شاید حتی ۱ ساچمه هم به خود هدف برخورد نکنه بهترین فاصله با ساچمه زنی همون نهایت ۴۵ ۵۰ باشه و کسایی که میگن ما تو ۱۰۰ متری پرنده زدیم یا متر خوب تشخیص نمیدن یا داستان سرایی میکنن.. منطقی باشیم خوبه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - yasersadghi - 2020-02-17 08:03 PM

سلام دوستان ظاهرا یک سری از پستها پاک شدن
میخواستم بدونم نظر اساتید درمورد نحوه صحیح
نظافت لوله اسلحه چی هست که به طور کلی بهترین روش
که نه اسلحه خراب بشه و هم نطافت به طور کامل انجام
بشه ودر ادامه ممنون میشم راجب چنتا سنبه واسپری اسلحه
یا به گفته بعضی دوستان بنزین و گازوئیل نظر بدید
وایا تمیزی چه میزان تاثیر داره در دقت شلیک
باتشکر

اینم عکس سنبه های بنده

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - sinaahoora - 2020-02-17 09:11 PM

(2020-02-17 08:03 PM)yasersadghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باتشکر

اینم عکس سنبه های بنده
من هر وقت از شکار میام داخل لوله تفنگ با روغن چرخ خیاطی یا روغن اصیل ترکیه رنگ بنفش اسپره میکنم و بعد ۵ دقیقه داخل لوله رو با فرچه فلزی ۳ ۴ بار تمیز میکنم بعد فرچه ابری رو میزارم و داخل لوله دو عدد دستمال کاغذی دوباره فرچه ابری رو میکشم تا کاملا تمیز بشه بعد فرچه ابری عوض میکنم و یکبار دیگه داخل لوله میکشم کاملا تمیز میشه ..درمورد فرچه فلزی هم باید بگم که کاملا تمیز میکنه و هیچ مشکلی برای داخل لوله نداره فقط بایدکاملا از سر لوله خارج بشه بعد عمل برگشت انجام بدین و اینکه خوب دقت کنید که فرچه فلزی از سر و یا تهش جدا نشده باشه که خط بندازه .من چندین سال این کار انجام میدم و داخل لوله تفنگم کاملا تمیز و سالم هستش برای روی لوله و زاج هم فقط از روغن اصیل بنفش استفاده میکنم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - haamidreza - 2020-02-18 10:15 AM

(2020-02-17 08:03 PM)yasersadghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باتشکر

اینم عکس سنبه های بنده

سلام دوست عزیز

نکته ی اصلی اینه که هر تفنگی نظافت خاص خودشو میطلبه
ساده ترین نظافت ها رو تفنگ های ساچمه زنی دارن چون کروم کاری شده هستند و سطح صاف و صیقلی دارند شما با برس پلاستیکی و یه اسپری روغن داخلش رو چرب کن بعد دوتا دستمال کاغذی رو با فشار بکن داخلش و با سنبه فشار بده از اونور در بیاد تمیز و اینه میشه

برای تفنگ های بادی شما تا پونصد تیر نیاز به نظافت لول ندارید چرب کردن باعث پرت زدن چند تیر اول میشه
بعد از پونصد تیر یه نظافت انجام بدین و بعد نظافت بیست تا تیر اول یکم گروپشون باز تره

برا گلوله زنی نظافت خیلی حساس تره
تفنگ نو و خشک دقت تیر عالی نداره و معمولا بعد از پنجاه شلیک اول مس مرمی روی خلل و فرج و نواقص خان کشی میشینه و یه سطح صاف و ایده ال درست میکنه و دقت تفنگ عالی میشه
حالا شما موقع نظافت باید جوری تمیز کنید که این لایه برداشته نشه
معمولا یعد از تمیز کردن لول گلوله زنی داخل لول رو کمی چرب میکنن چون معمولا خواب تفنگ زیاده داخل لول زنگ نزنه
و قبل از شلیک حتما داخل لول رو با چند تا پارچه تمیز کاملا تمییز میکنن تا چربی کاملا پاک بشه

نکته ی دیگه اینکه به علت دمای بالا تو لول گلوله زنی سطح داخلی لول و خانها ترد تر هستند
(در حد میکوسکپی )
مخصوصا در قسمت خزانه پس موقع نظافت بیشترین دقت رو داشته باشید تا به لول اسیب نزنید

نکته ی دیگه اینکه همیشه از سمت خزانه نظافت رو انجام بدبن تا به کرون سر لول اسیب نزنید
تو بعضی تفنگ ها این امکان وجود نداره که توصیه میکنم سنبه تون روکش پلاستیکی داشته باشه
سعی شد خلاصه و مفید گفته بشه Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - yasersadghi - 2020-02-19 10:52 AM

مرسی از شما دوستانKhansariha (48)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - haamidreza - 2020-02-22 11:25 AM

دوستان زحمت کشیدن دم عیدی خونه تکونی کردن سایت رو
ولی یکم گنگه برا من
کاش یکم توضیحات بدن
به قبلی عادت کرده بودیم
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - yasersadghi - 2020-02-22 10:31 PM

اره خدایی چطوری باید ازمحبت اساتید تشکر کرد
پس واسه همه گنگه مارو بگو گفتیم چشمامون یه طوری شده