شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) (/showthread.php?tid=818)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - yasersadghi - 2020-01-25 04:13 PM

سلام اساتیدی که تجربه دارند برای انتخاب چوک
ایاچوکهای کوتاه بهتره که به طول لوله دست نخوره یا
استفاده از چوک هایی که اکستر نال هستند و حدود3سانتی
لوله رو بلند میکنند اشکال نداره چون به نظرم اسلحه زیباتر
میشه و اگه موقع شکار لوله اسلحه زمین بخوره
احتمالا لوله اسیب کمتری میبینه
اخه با اسلحه فروش که صحبت کردم میگفت لوله
شاهین تحمل اکسترنال نداره به نظرم همچین بیراهم
نمیگفت
حرف شما سند دوست عزیز ولی حقیقت مطلب اینه که اسلحه های ما متناسب باشکار ما نیست شما
فرض کن رفتی شکار کبک ولوله پایین انتخاب کردی حالا تو این کمبود کبک و پرنده ها ازدور یه کبک میپره
تا بیای اسلحه رو زامن کنی دباره لوله بالا و دور زن انتخاب کنی کبکی وجود نداره البته
شاید اسلحه نو باشه که زامنش سفته
ولی بازم طول میکشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - haamidreza - 2020-01-26 12:51 PM

(2020-01-25 04:13 PM)yasersadghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اساتیدی که تجربه دارند برای انتخاب چوک
ایاچوکهای کوتاه بهتره که به طول لوله دست نخوره یا
استفاده از چوک هایی که اکستر نال هستند و حدود3سانتی
لوله رو بلند میکنند اشکال نداره چون به نظرم اسلحه زیباتر
میشه و اگه موقع شکار لوله اسلحه زمین بخوره
احتمالا لوله اسیب کمتری میبینه
اخه با اسلحه فروش که صحبت کردم میگفت لوله
شاهین تحمل اکسترنال نداره به نظرم همچین بیراهم
نمیگفت
حرف شما سند دوست عزیز ولی حقیقت مطلب اینه که اسلحه های ما متناسب باشکار ما نیست شما
فرض کن رفتی شکار کبک ولوله پایین انتخاب کردی حالا تو این کمبود کبک و پرنده ها ازدور یه کبک میپره
تا بیای اسلحه رو زامن کنی دباره لوله بالا و دور زن انتخاب کنی کبکی وجود نداره البته
شاید اسلحه نو باشه که زامنش سفته
ولی بازم طول میکشه

سلام دوست عزیز
چوک های اکسترنال یه هوا بهتر از چوکهای داخلی و فابریک خودش هستند تو پترن گیری
نکته ی بعدی اینکه شما تا قصدت شلیک نیست نباید اسلحه رو از ضامن خارج کنی
شما اسلحه ت به ضامنه پرنده رو که دیدی در حین به شونه کشیدن از ضامن خارج میکنی و انتخاب لول هم انجام میدی و به شونه که چسبید پیشگیری و شلیک
اولش سخته ولی بعدیه مدت دستت میاد
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - yasersadghi - 2020-01-27 09:05 PM

سلام
دوستان اسلحه دار کسی از قانون جدید حمل سلاح اطلاعی نداره توصیح بده
که جماعتی از نگرانی در بیان چون ظاهرا قانون اجازه حمل سلاح رو در صورتی
میده که مجوز شکار داشته باشی یعنی اسلحه خریدی پول دادی حتی باشگاه تراپ
هم نتونی بری بزاری رو دیوار ماهی یه دفعه تمیزش کنی وسالی ۲ماه اگه لطف شد
ببری شکار گلوله زنی ها هم کلا بریم چال کنیم بهتره . . .

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - sinaahoora - 2020-01-27 09:11 PM

(2020-01-27 09:05 PM)yasersadghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

نه دوست عزیز با پیگیریهای خودم و دوستان روی جواز نوشته شده جواز حمل و شما در داخل مرزهای کشور ایران تفنگت به هرجایی که دلت میخواد میتونی ببری به جز منطقه های حفاظت شده و یا ممنوع

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - yasersadghi - 2020-02-02 11:20 AM

(2020-01-27 09:11 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-01-27 09:05 PM)yasersadghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

نه دوست عزیز با پیگیریهای خودم و دوستان روی جواز نوشته شده جواز حمل و شما در داخل مرزهای کشور ایران تفنگت به هرجایی که دلت میخواد میتونی ببری به جز منطقه های حفاظت شده و یا ممنوع

اقایی دوست من مرسی

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - yasersadghi - 2020-02-03 02:22 PM

سلام دوستان شرمنده من همش سوال میپرسم دوستان هم لطف دارن جواب
میدن
روی لوله اسلحه بنده نوشته " 12GA 3
ایا فشنگهاش فرق داره با اسلحه های دیگه یعنی منظورم میشه از فشنگهای
قویتر با ساچمه بیشتر استفاده کرد و اگه میشه تا چه اندازه قویتر وچه وزن
ساچمه ای

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - sinaahoora - 2020-02-03 09:42 PM

(2020-02-03 02:22 PM)yasersadghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میدن
ساچمه ای

یعنی کالیبر ۱۲ هستش و از فشنگ با پوکه ۳ اینچ که همون ۷۶ میلیمتر میشه یعنی فشنگ مگنوم میتونی استفاده کنی فشنگهای مگنوم هم تا ۵۰ ۵۶ گرم ساچمه برای برندهای مختلف داریم که اگه با این تفنگ استفاده نشه خیلی بهتره ضمنا اگه خواستی استفاده کنی توجه داشته باشی که روی جعبه فشنگ نوشته که اینطور فشنگهارو نهایت با چوک شماره ۳ و یا گشادتر مجاز به استفاده هستین

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - haamidreza - 2020-02-04 09:30 AM

(2020-02-03 09:42 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-02-03 02:22 PM)yasersadghi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میدن
ساچمه ای

یعنی کالیبر ۱۲ هستش و از فشنگ با پوکه ۳ اینچ که همون ۷۶ میلیمتر میشه یعنی فشنگ مگنوم میتونی استفاده کنی فشنگهای مگنوم هم تا ۵۰ ۵۶ گرم ساچمه برای برندهای مختلف داریم که اگه با این تفنگ استفاده نشه خیلی بهتره ضمنا اگه خواستی استفاده کنی توجه داشته باشی که روی جعبه فشنگ نوشته که اینطور فشنگهارو نهایت با چوک شماره ۳ و یا گشادتر مجاز به استفاده هستین

سلام
همونطور که سینا خان گفتند فشنگ سه اینچ تو خزانه تفنگتون جا میشه و میتونید شلیک کنید
ولی متاسفانه زمینه ی همچین فشنگ هایی خیلی کمه
و تقریبا نایاب هستند Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - sinaahoora - 2020-02-04 10:11 AM

(2020-02-04 09:30 AM)haamidreza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2020-02-03 09:42 PM)sinaahoora نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میدن
ساچمه ای

سلام
همونطور که سینا خان گفتند فشنگ سه اینچ تو خزانه تفنگتون جا میشه و میتونید شلیک کنید
ولی متاسفانه زمینه ی همچین فشنگ هایی خیلی کمه
و تقریبا نایاب هستند Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

بله دقیقا همینطور هستش من یک نمونه از این فشنگ دارم که عکسش میزارم با تعدادی فشنگ معمولی تا فرقشون مشخص بشه و باید دوستان یه چیزی رو هم در نظر بگیرن که این اندازه برای بعد باز شدن پوکه هستش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوتا فشنگ اول سمت راست فشنگ مگنوم ۵۰ گرمی هستش مارک بی اند پی

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - yasersadghi - 2020-02-05 04:11 PM

مرسی از دوستان واساتید عزیز حالا با توجه به اینکه
این فشنگها کم یاب هست اگه بخوام خودم پر کنم میزان
ساچمه و باروت رو چه قدر بریزم که هم اسلحه کمتر اسیب ببینه و
تا حدود زیادی بشه دورتر رو تیر زد مثلا برای شکار
کبک و ساچمه ۴ یا ۵