شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) (/showthread.php?tid=818)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - Armangh - 2016-01-08 12:40 AM

خیلی ممنون از راهنماییتون این اولین تفنگیه ک میخوام بخرم یجورایی اماتورم پس کرال رو تایید میکنید؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - hossinmahmodi.1376 - 2016-01-08 12:41 AM

(2016-01-08 12:38 AM)garin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-01-07 11:52 PM)hossinmahmodi.1376 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2016-01-07 11:26 PM)Armangh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون لطف کردید
دوست عزیز شک نکن کرال لول ۸۱سانتی کپ آلومینیوم سبک خوش دست خوراکه اسلاگ و چارپاره س و مخصوص شکار قرقاول و هوازنی بسیار عالی حتی یک‌درصد هم شک نکن تو خرید این مدل کرال با گارانتی بیس ساله من داداش سالی ۲۰۰تا تکگلوله قوی میزدیم باهاش هیچی ش نمیشه به خدا حتی لق هم نمیشه

hossin
با سلام
دوست عزیز لطفا در مشاوره دادن دقت کنید هوا زنی با لول 80 سانتی خیلی سخته ودر ضمن کرال اون تفنگ تعریفی که شما میگید نیست واصلا به درد اسلاگ وچارپاره نمیخوره کرال تفنگی برا مصارف حرفه ای نیست
دوست عزیز من درس پس میدم ولی تجربیاتمو میگم به زور که تحمیل نمیکنم در ضمن این مدل چوک خوره و با چوک سیلندر تو هوازنی چیزی ازش رد نمیشه و شکار های الان هم بیشتر از دور میپرن چون از بس تیر دیدن

hossin

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - Armangh - 2016-01-08 12:45 AM

ممنون

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - garin - 2016-01-08 12:57 AM

کرال تفنگ بدی نیست ولی تفنگ خوبی هم نیست برا مصارف معمول خوبه
حسین جان بحث چوک نیست که شما سیلندر ببندی اگه اینجوری باشه لول 70 هم میتونی چوک فول ببندی
بحث لول بلند بحث قراول رفتن وفیت کردن با شکاره که ادم حرفه ای میخواد وسخته
دوست عزیز به نظر من برا اولین تفنگت اگه برا هوا زنی میخوای هر چی میگیری لول 70 بگیر که قراول گرفتن باهاش راحتره

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - hossinmahmodi.1376 - 2016-01-08 01:02 AM

(2016-01-08 12:57 AM)garin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کرال تفنگ بدی نیست ولی تفنگ خوبی هم نیست برا مصارف معمول خوبه
حسین جان بحث چوک نیست که شما سیلندر ببندی اگه اینجوری باشه لول 70 هم میتونی چوک فول ببندی
بحث لول بلند بحث قراول رفتن وفیت کردن با شکاره که ادم حرفه ای میخواد وسخته
دوست عزیز به نظر من برا اولین تفنگت اگه برا هوا زنی میخوای هر چی میگیری لول 70 بگیر که قراول گرفتن باهاش راحتره
سلام‌مجدد باید عرض کنم که ما زیاد حرفه ای هم نیستیم ولی با لول ۸۰ بد تیر نمیزنیم دیگه مونده به مهارت شکارچی که زود قلق پیدا کنه وگرنه صلاح خویش خسروان دانند

hossin

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - Armangh - 2016-01-08 01:11 AM

من واسه هوازنی میخوام بازم ممنون دوستان از راهنماییتون واقعا استفاده بردم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - samani - 2016-01-08 08:50 AM

(2016-01-07 10:34 PM)Armangh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خسته نباشید به نظر شما شاهین بهتره یا کرال؟

سلام دوست گرامی وقتتون بخیر
راستش مشاوره دادن خیلی سخت میشه وقتی که بخوای کاملا منطقی و به دور از تعصب برند خاصی نظر بدی
من نظر شخصی خودم رو میگم شما اگه تا این حدود قیمت میخواید خرید کنید به نظر من اکار و بعد هم شاهین که تفاوت خیلی زیادی با هم ندارند خصوص من شنیدم شاهین های سری اول تمام اجزا ترک بود حدود قیمت هم از کارکرده 5500 تا 6500 هست و میشه تهیه کرد
در مورد لول بلند راستش برای دولول اصلا جالب نیست اما تک لول بحثش جداس و خودم برای تک لول لول بلند رو میپسندم
همینطور بعضی دوستان گفتند قراول رفتن خیلی سخت میشه تو اسلحه دولول با مشخصات لول 80
خیلی مواقع شما داخل ماشین لازمه اسلحه رو دست به دست کنید چه راننده چه سمت شاگرد
در اخر نظر نهایی من اگه میتونید تا 6500 تهیه کنید حتما اکار بخرید شما تعداد اکار که داره استفاده میشه رو ببینید چه تو باشگاه و چه دوستان شکارچی درسته برخی معایب جزیی داره اما خرابی و مشکلات ضعف سیستم قفل و عدم کیفیت ساخت قطعات به هیچ وجه
کاملا امتحانش رو پس داده
از اون گذشت شاهین هم میتونه انتخاب بعدی شما باشه
امیدوارم اسلحه خوبی بخرید

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - sajadm - 2016-01-08 01:26 PM

با آکار منم بیشتر موافقم اما کلا اون مشکل لول بلند چیزی نیس که بخوای ازش یه غول بسازی حالا چه تک و چه دو لولKhansariha (256)
اما آکار شهرت بیشتری داره و در کل هیچکدوم برای اسلاگ و چاپاره به صورت حرفه ای نیستند
منم خودم با لول بلند موافقم چون با توجه چک خور بودنش میشه چه فاصله نزدیک و یا فاصله دورتر نسبت به لول کوتاه رو راحت تر زد
مگه لولش چقد بلندتره نخجیر 1 رو بیاد بیارین حالا یه لول دیگه بزار کنارش چی میشه؟با کیفیت سلاح کار ندارم چون اصلا آشنایی ندارمKhansariha (256)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - کوهنورد - 2016-01-09 01:03 AM

با سلام :
دوست عزیز آقای حسین محمودی من خوشحالم شما تجربه تفنگ های متفاوتی رو دارید Khansariha (8)Khansariha (8)
اما شاید بهتر باشه برای راهنمایی دیگر دوستان به بیان تجربه خودمون اکتفا کنیم و تصمیم گیری رو به شخص واگذار کنیم . گفتن کلماتی مثل اینکه حرف نداره و خوراکه چارپاره و اسلاگه و ......خیلی راحت میتونه از تفنگ یا برند خاصی ، برای اشخاص یک رویا یا یک ایده آل بسازه و هنگامیکه شخص اون کالا یا تفنگ رو بخره دچار نا امیدی و یاس میشه .
من خودم از تفنگهای لول 80 خیلی خوشم میاد حتی برند کرال رو برای خرید 5 تیرش در نظر دارم ولی فکر نمیکنم 2 لول های کپ آلومینیومی برای من و شما که فقط میتونیم 3 انتخاب داشته باشیم ، بینظیر باشه . اون گارانتی 20 ساله که شما راجع بهش فرمودید که در ایران یک رویاست . ممنون میشم اگر با دقت بیشتری به دوستان خصوصا کسانی که تجربه قبلی ندارند ، مشاوره بدین

کاربر آسمان یا آقای احمدی عزیز ما ، عکسی از تفنگشون گذاشته بودند و اینکه پل بین دو لول در نقاطی به لول متصل نیست . خدمت ایشون باید عرض کنم در بسیاری از دو لولها تسمه وسط کار خاصی انجام نمیده و بیشتر بخاطر زیبایی نصب میشه . البته باید در نظر داشته باشیم طرح اتصال قطعات از کدام الگو پیروی میکنه (استثنا هم وجود داره ) ولی بطور کلی نقش اصلی نگهداری و حفظ زاویه مناسب بین دو لول توسط عینکی در عقب و جوشکاری سر لول تعیین میشه ( خیلی خلاصه : اول و آخر لوله ها ) اینکه تسمه وسط ، در تمام مسیر به لوله ها لحیم بشن خیلی خوبه و در اکثر سلاحهای اروپایی این رو میبینیم یکی از مزیتهاش هم اینه که نفوذ رطوبت رو در فضای بین دو لوله ، غیر ممکن میکنه ولی از تفنگهای ترک و ایرانی و ..... زیاد انتظار نباید داشت . مورد بعدی اینه که بعضی از دوستان خاصیتهای عجیب و غریب به این پل نسبت میدن یکی میگه هواکشه !!!! (در مورد پلهای سوراخدار )
یکی دیگه میگه استحکام لول رو زیاد میکنه !!!!
یکی دیگه میگه اگر نباشه یا در تمام نقاط لحیم نباشه ، تفنگ پرت میزنه !!!!
(اینها رو که میگم در ارسالی دوستان دیدم ها ) ولی متاسفانه یا خوشبختانه اینها برداشتهای شخصی هست و احمدی جان شما هم نگران این مساله نباشید اگر این فاصله روی اعصاب هست !!! با خوراندن کمی چسب دوقلو (البته کار ظریفی است ) آنرا فیکس کنید . چسب دوقلو بخاطر مقدارجزیی انعطاف که داره گزینه خوبیه . چسب 1-2-3 توصیه نمیشه چون شکننده است .
موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - yahyarav - 2016-01-09 01:25 AM

سلام به همگیKhansariha (8)
ببخشیدمیپرم وسط حرف اساتیدKhansariha (8)
بایدعرض کنم که استادکامران کاملادرست درست ومتین میفرمایند،تسمه مابین لولهابیشترین نقش درزیبایی تفنگ هست البته نقش استحکامی نیزایفامیکند
درسلاحهای دولول تنها چیزی که مابین دولول بایدبهش دقت بشه همون جوش سرلول ومحل اتصال به خزانه هاست،حالانمیخوام زیادسرتونودردبیارم،وهدفم ازاین عرایض اینه که شرکت بااصل ونسبی همچون کریگهاف اکثرتفنگاشوبه این صورت تولیدمیکنه وهیچ مشکل خاصی هم ندارهKhansariha (8)
به عکسای زیرتوجه کنیدKhansariha (8)
[تصویر: 21575819-1.jpg]
[تصویر: vicki-krieghoff1.jpg]
یاحق