شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) (/showthread.php?tid=818)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - رضا قلعه قافی - 2012-03-30 08:52 AM

(2012-03-30 08:03 AM)ahmadaniknam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان خوبم
سال نوتون مبارک باشه
کسی اطلاعاتی در مورد اینکه اسلحه دولتی تو سال 91 از چه زمانی توزیع میشه داره منظورم تو تهرانه

یکی از دوستان که اسلحه فروش گفت بعد خرداد وقیمتها 35%افزایش داره

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - هدف - 2012-04-01 11:40 PM

(2012-03-30 08:03 AM)ahmadaniknam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان خوبم
سال نوتون مبارک باشه
کسی اطلاعاتی در مورد اینکه اسلحه دولتی تو سال 91 از چه زمانی توزیع میشه داره منظورم تو تهرانه

---------------------------------------------------------------------------------------
سال نو شما هم مبارك باشه
از 14 فروردين باد مرتب به فروشگاه هاي مجاز سر بزني
فروشگاه آهوان اگر اشتباه نكنم سهميه داره

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - Hunter - 2012-04-03 06:32 PM

با سلام خدمت دوستان و ارزوی سلامتی برای همه ی عزیزان.......

توی پست های قبلی دیدم که دوستان بین شاهین اکار و نخجیر اکار سردرگم شدند،واسه همین قصد دارم تو این پست شباهت ها و تفاوت های جنس ایرانی با ترک را گوشزد کنمKhansariha (8) البته واسه خودم هم سوال شد و کمی ریز شدمKhansariha (214)

نکته ی اول اینکه دوستانی که اکار دست گرفته باشن با دیدن شاهین و دست گرفتن اون متوجه خواهند شد..

نکته ی بعدی در کیفیت چوب این اسلحه است که مشخصا کمی سبک تر و کدرتر از اکار ترکیه میباشد.

[تصویر: 13334637901.jpg]

[تصویر: 13334639471.jpg]

وقتی که دقیق شدم دیدم که هیچ تفاوتی محسوسی با اکار نداره ولی روی جان لوله در شاهین هیچ چیزی حک نشده درحالیکه در اکار روی جان لوله نوشته شده نخجیر و کلمه ی Akkar Silah Sanayi درج شده است...

[تصویر: 13334644081.jpg]

[تصویر: 13334644094.jpg]

[تصویر: 13334655141.jpg]

[تصویر: 13334644093.jpg]

پس با این اوصاف دو عکس اولی مربوط به شاهینه و عکس های بعدی مربوط به اکار

موارد دیگر اعم از ارم نخجیر روی کوپ اسلحه و همچنین برامدگی در پشت اسلحه و درج کلمه ی اکار در هر دو مشترک هست....

[تصویر: 13334651972.jpg]

[تصویر: 13334651971.jpg]

مورد اخر هم اینکه توی جواز اسلحه مربوط به اکار ترکیه هیچ اثری از ایران نیست و مطلقا قید شده ساخت ترکیه.

موفق باشید.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - رضا قلعه قافی - 2012-04-03 07:39 PM

دوست عزیز جناب hunterمن تقریبا 18 ماه قبل اکار دولتی گرفتم وتو جوازش نوشته ساخت ایران.رو کپ سلاح عبارت اکار سیلاح سنایی هم هست.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - snipshooter - 2012-04-03 07:50 PM

دکتر صالحی عزیز برای من هم همینطور بود یعنی عبارت آکار سیلاح سنای روی لوله بود ولی تو برگ کارشناسی زده ساخت ایران

[تصویر: akkar_data.jpg]

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - Hunter - 2012-04-03 09:52 PM

دوستان عزیز راستش بنده هم بعد این قضیه کمی مشکوک شدم و رفتم جواز ها را بررسی کردم....

[تصویر: 13334770681.jpg]

این متعلق به اکار بود و پایینی متعلق به شاهین

[تصویر: 13334770682.jpg]

خودتون قضاوت کنید.....

جواز اولی ماله ساله 89 هست و دومی ماله 90..

ولی با مشاهده ی عبارت ساچمه زنی ته پر بنده یقین حاصل کردم که نوشته های درون جواز سند مطمئنی برای تعیین نوع سلاح نیست Khansariha (214)

دسته اخر همون Akkar Silah Sanayi را مد نظر بگیرید...البته معلوم نیست اونم چند روز دیگه درستش کنن.
ولی کیفیت سلاح همیشه حرف اول را میزنه......

موفق باشید

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - NEMESIS - 2012-04-03 11:08 PM

سلام
من یک نمونه آکار ترک دست یکی دیدم که روی جان لوله نوشته شده بود نخجیر و زیرش هم زده بود آکار ساخت ترکیه و این نوشته ها هم حک نشده بود و چاپی بودن....طرف به نرخ آزاد 5 تومن خریده بودKhansariha (128)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - choliche - 2012-04-04 12:40 PM

سلام دوستان
هيچ كارخونه اي اجازه نميده يه كشور ديگه از برندش سو استفاده كنه اين دوتا اسلحه ساخت تركيه است فقط يراي دلخوشي يكيشو ساخت ايران ميزنند اگه شك داريد لول دوتاي رو وزن كنيد شايد دليلي كه يكيشو ساخت ايران ميزنند اين باشه كه فقط ذر ايران قنداقشو درست ميكنند و اونو مونتاژ مي كنند اگه ايران بتونه اسلحه پرونه تك ماشه چوكدار درست كنه رولولش ميزنه آكار يا كپش چرا دولول كه از روي سنته تين فرانسه كپي كرد روش مارك اون شركت نبود يا تك لول كه از روي تك لول ژاپني زده مارك اون شركتو نداره ودر آخر دو نتيجه داره
1 يا آكار تو ايران يه نمايندگي توليد سلاح زده كه به نام ايران بفروش ميرسه
2يا اين اسلحه مونتاژ ايرانه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - snipshooter - 2012-04-04 01:12 PM

سعید جان صنایع نظامی ایران توانایی های بالایی داره. توان ساخت انواع سلاح را هم داره ، چه شکاری و چه جنگی و دفاعی . برنویی که ایران میزده هنوز تو دنیا ارزشمند تر از بقیه مدل هاس. بعید نیست که لول آکار را خودشون بتونن بزنن . چیزی که لج من رو در میاره اینه که دارن با 30 درصد توان خودشون کار می کنن . با مدیریت درست و خصوصی سازی حداقل میتونن به 10 تا کشور دیگه سلاح شکاری وجنگی صادر کنن و کلی ارز وارد مملکت کنن. تازه برای جوون ای ایرانی هم تعداد بیشماری کار ردیف شه . یه جایی از همین فروم قبلا گفتم که خیلی از ما شاید ندونیم اما توی تبریز قطعه تولید میکنن به سفارش بنز آلمان . ایرانی خودتو دست کم نگیر .

Khansariha (31) آخه ما چیمون از ترکیه کمتره Khansariha (31)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - choliche - 2012-04-04 03:24 PM

دوست عزيز ما هنوز هيچي خودمون درست نكرديم تنها كاري كه كرديم مهندسي معكوس بوده اگه ايران خودش اين دولولو درست ميكرد به هيچ وجه اسمي از آكار روي اين سلاح نبود شايد براي يه محصول بتونه يه قطعه اي درست كنه اما آيا خودش ميتونه ماشين مثل بنز درست كنه تفنگي كه تو خريدي من دستم گرفتم مطمئن باش كاملا آكار هست