شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) (/showthread.php?tid=818)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - NEMESIS - 2015-01-21 09:06 PM

همین نخجیر ۳ که فرمودین متریالش رو وارد میکنن و داخل تولید نمیشه
با دستگاه و برقوهای خارجی خان کشی و تراشکاری میشه
یک قسمت خیلی مهم از همین موشک ها که فرمودین قطعات الکترونیکیشه که شما اگه تونستید یه آی سی ساخت داخل پیدا کنید الباقی قسمتهای مکانیکی و....را هم من اطلاعی ندارم .......
جریان همون خودرو ملی هست که ۹۹٪ تکنلوژی خارجیه و خیلی از قطعاتش هم وارداتی هست و فقط اسم ملی یا ساخت داخل رو دنبال خودش یدک میکشه
توی صنعت نظامی سرمایه گزاری زیادی میشه و اون که شما میگید واسه اینه اما بحث ما سر اینه که شاهین ساخت داخل نیست و فقط جوش بین لول و منتاژ اون داخل انجام میشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - asman - 2015-01-21 10:10 PM

عاشق سیاوشم اهنگاشو خیییلی زیادگوش میدم/یاحق

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - jubin - 2015-01-22 12:17 AM

درود بر دوستان...اگه شاهین و آکار را از نزدیک با هم مقایسه کرده باشین متوجه خواهید شد که حتی جوش بین لوله ها هم داخل انجام نشده شاید و فقط شاید زاج کاریش ایرانی باشه....دلیم هم اینه که اگر جوش بین لوله ها ایرانی بود باید حداقل وزن لوله با آکار متفاوت بود.....دوستان عزیز من تو صنعت سر رشته دارم و با اطمینان خدمتتون عرض میکنم که شاهین با آکار هیچ فرقی نداره یا حداقل شاهین من با آکار فرقی نداره...با سپاس....راستی منم عاشق آهنگای سیاوشم مخصوصا اون قدیمیاش....چشمای منتظر به پیچ جاده

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - sajadm - 2015-01-22 05:18 PM

(2015-01-22 12:17 AM)jubin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان...اگه شاهین و آکار را از نزدیک با هم مقایسه کرده باشین متوجه خواهید شد که حتی جوش بین لوله ها هم داخل انجام نشده شاید و فقط شاید زاج کاریش ایرانی باشه....دلیم هم اینه که اگر جوش بین لوله ها ایرانی بود باید حداقل وزن لوله با آکار متفاوت بود.....دوستان عزیز من تو صنعت سر رشته دارم و با اطمینان خدمتتون عرض میکنم که شاهین با آکار هیچ فرقی نداره یا حداقل شاهین من با آکار فرقی نداره...با سپاس....راستی منم عاشق آهنگای سیاوشم مخصوصا اون قدیمیاش....چشمای منتظر به پیچ جاده

سلام
حالا من بحث آهنگ سیاوشو به این بحث نمیدونم ولی حرفهای شما درست اما مجبورم یه مثال دیه بزنم که مستقیم به بحث ما ربطی نداره پوزش.فقط میخوام یه خورده از تواناییهامون بگم:وقتی میخواستن ماشین هارو دوگانه سوز کنن مونده بودن که وسایلشو از کجا بیارن تا اینکه وزارت دفاع قبول کرد که اونارو درست کنه الان به مراکز سی ان جی که مراجعه میکنی از بین رگولاتور ایتالیایی و ایرانی که به نام فناوران معروفه میگن ایرانی بهتره چون خواستن و شد.در ضمن توی این شرایط تحریم چطوری مواد مورد نیازو وارد میکنن؟ نگفتین که چرا مشکل ضامنو در نخجیر برطرف نمیکنن آیا نمیتونن؟فکر کنم که نمیخوان در ضمینه ی سلاح شکاری سرمایه گذاری کنن.ممنون که قابل میدونین مه بحث میکنین. تایپ کردن خداییش بلخه ایه.یا علی:Khansariha (256)من عاشق محمدمKhansariha (256)

اینکه میگین دو اسلحه کاملا یکی هست بهتره به صفحات قبل مراجعه کنین متوجه میشید که به لحاظ لول خیلی با هم فرق داشتند و این سری های جدید دیگه با هم تقربا فرقی ندارن شاید بخاطر اینکه حداقل تو این یه مورد دارن بیشتر دقت میکنن نه اینکه ترکی هستن چون دراین صورت اختلاف قیمتی که بین این دوتا ایرانی ترکی وجود داره بی معناستKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - NEMESIS - 2015-01-22 05:53 PM

دوست عزیز خواستن توانستن است و شکی هم درش نیست ولی بحث ما بر سر اینه که اسلحه شاهین ساخت داخل نیست و کاری به ضامن نخجیر 3 و رگولاتور های سی ان جی و ماهواره امید نداریم......

دلیل ارزانتر بودن شاهین نسبت به آکار هم (که البته تفاوت آنچنانی نیست) اینه که وقتی شما قطعه منتاژ و ماشینکاری نشده را میخری کلی برای خریدار ارزانتر تمام میشه و وقتی که با کیفیت پایینتری ماشینکاری و منتاژ میشه قطعا باید ارزانتر هم باشه و به نظر من این تفاوت قیمت به تنهایی میتونه به دلیل کیفیت پایین زاج روی لول باشه و چشم روی بقیه مسائل بست

اگر این اسلحه ایرانی بود زیر کپ آرم آکار حک نمیشد ......اگه این اسلحه ایرانی بود خیلی از مشکلات اسلحه های دیگه (ازجمله همون ضامن نخجیر3) هم درست میشد
چه دلیلی داره که اسلحه سازمون بخواد شاهین با کیفیت بالا مثل نمونه اصلیش درست کنه اما دلش نخواد که نخجیر 1 و 2 را که به اسم خودش هست تقریبا، دستی بر سر و رویشان بکشه؟

منی که دیروز رفتم برای بیلمون دسته بیل چینی خریدم (برای روز درخت کاریKhansariha (266) )به هیچ عنوان باورم نمیشه که این اسلحه ایرانی باشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - sajadm - 2015-01-22 07:25 PM

دسته بیلو که گفتی با حال بود
در مورد نخجیر 3 منظورم اینکه درست کردنش کاری نداره وقتی یه اسلحه ساز میتونه انو درست کنه اسلحه و مهمات نمیتونه؟ منظورم اینکه اهمییت نمیدن.در مورد شاهین گپشو فکر کنم ترکیه میزنه لولش ایرانیه اینم خودشون گفتن

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - shekarmi - 2015-01-23 01:18 PM

(2015-01-23 01:07 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باخت تیم ملی رو تسلیت میگمKhansariha (399)

سلام دوست عزیز به عنوان تاپیک نگاهی بکن ببین دولول رو هم شاهین با باخت تیم ملی شباهتی رابطه ای فامیلی نزدیکی داره ...

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - sajadm - 2015-01-23 06:55 PM

(2015-01-23 01:18 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-01-23 01:07 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باخت تیم ملی رو تسلیت میگمKhansariha (399)

سلام دوست عزیز به عنوان تاپیک نگاهی بکن ببین دولول رو هم شاهین با باخت تیم ملی شباهتی رابطه ای فامیلی نزدیکی داره ...

بوخشی

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - eman - 2015-01-23 09:27 PM

آقا سلام. چیه چرا یدفعه آمپر چسبید!
من کارشناس اسلحه نیستم ، حواسم نبود.
دوست عزیز، شما که کارشناس هستی، چند تا لوله شاهین ترکوندی ؟ چند بار با آکار مقایسش کردی و دیدی شاهین کم آورده؟ نه از نظر ظاهر، بلکه از نظر عملکرد و کیفیت عرض میکنم.
البته شاهین تحویل ۹۳ رو میگم.
منظوراز یکی بودن کیفیت و نحوه عملکرد هست استاد، نه قیمت. قیمت همون یه تومن اختلاف هست که اونم به خاطر اسم آکار هست. وگرنه شاهین هیچی از آکار کم نداره و خود آکار هست که ایران سفارش داده و اومده.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - sajadm - 2015-01-24 01:38 PM

حتی اگه ایرانی باشه بازم نمیشه بگیم کیفیتش پایینه روی زاج که نمیشه قضاوت کرد کیفیت لول پایینه یا بالا.Khansariha (8)