شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) (/showthread.php?tid=818)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - javadzahra - 2014-12-02 10:53 PM

با سلام. اگه یه اسلحه سهمیه ای رو بعد از اومدن جواز موقت بخوایم از اسلحه فروش تحویل بگیریم اسلحه به همراه چه مدارکی باید به ما تحویل بشه.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - eman - 2014-12-03 11:09 AM

با تشکر از همه دوستان که راههنمایی کردن. احتمالا از فشنگها بود. چون مال چندسال پیش بود. فشنگها رو پس دادم. ولی چرا لوله پایین مشکل نداشت و فقط لوله بالا مشکل داشتو نمیدونم. آخه اگه از فشنگها بوده چرا با لول پایینی مشکل نداشت؟
با سر بقچه ای هر چی چکاندم مشکل نداره .

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - jubin - 2014-12-03 01:09 PM

درود بر ایمان عزیز
احتمالا لوله پایینیت چوکش باز تر نبود؟ اگه باز تر بوده موقع خروج ود و ساچمه ها از سر لوله فشار کمتری به پوکه وارد میشه..................

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - eman - 2014-12-06 04:49 PM

درست میفرمایید . لوله بالای تفنگم چوک 2 هست و پایینی چوک3، احتمالا به همین دلیل بالایی پوکه توش گیر میکرد.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - eman - 2014-12-15 07:41 PM

با سلام خدمت همه دوستان. عرض کنم خدمتتون که اکثر شکارهایی که اینجا انجام میدم مرغابی و پرندگانی تو همین گروه هست. هوازنی خیلی کم انجام میدم. با توجه به اینکه پرنده ها رو اکثرا تو آب شکار میکنم، میخوام تفنگمو دور زن تر کنم. خیلی وقتها با چوک ۲ از فاصله تیر انداختم اما همشون فرار کردن و رفتن. تو بازار افزایش دهنده طول لوله آکار دیدم که 10 سانت طول لوله رو اضافه میکرد و چوکهای مختلف هم روش سوار میشد. تو فکرم برای تفنگم بگیرم و چوک ۱ هم روش سوار کنم تا هم فول چک بشه هم طول لولم 10سانت اضاف و بشه 81 سانت. به نظرتون برای شکار ثابت دور مثل مرغابی نشسته تاثیر ساچمم بیشتر میشه؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - karbakhsh - 2014-12-18 01:58 PM

شما که با این فاصله ها حال میکنی چرا یک تفنگ تک لول بلند نگرفتی که بردشم بیشتر باشه. میگن حدود 10متر این اضافه لولها برد بیشتر میکنن. هر چیزی بهر کاری ساخته شده و باید در همون مورد استفاده بشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - kohestani - 2014-12-19 10:23 PM

با سلام.میخواستم از اساتید سوال کنم 1-اگه من یه اسلحه با مجوز و از اسلحه فروش بخرم با توجه به اینکه مجوز بنام کس دیگه ای صادر شده باید چکار کنم تا مجوز سلاح بنام خودم بشه ؟ 2- علامت o , u روی اسلحه لوله بالا و پایینو مشخص میکنه علامت p برای چیه ؟ ممنون از راهنماییتون.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - AKKR - 2014-12-19 11:58 PM

سلام دوست عزیز وقتی شما اسلحه را از اسلحه فروش میخرید بعد پرداخت مبلغ سلاح به همراه صاحب سلاح به اداره اسلحه مهمات مراجعه میکنید و صاحب سلاح چند تا فرم پر میکند بعد شما مدارک که بهت میگنو میدی وفرمارو پر میکنی وصبر میکنی تا جواز موقت بیاد بعد اسلحه رو از اسلحه فروش تحویل میگیری در خانه نگهداری میکنی تا جواز داعم بیاد تا جواز داعم بیاد حق استفاده حمل اسلحه را ندارید ودر مورد علامت p یعنی اسلحه زامن هست و روی s یعنی مسلح. موفق باشی. Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - amirsalaramirsalar - 2014-12-20 12:52 PM

(2014-12-15 07:41 PM)eman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت همه دوستان. عرض کنم خدمتتون که اکثر شکارهایی که اینجا انجام میدم مرغابی و پرندگانی تو همین گروه هست. هوازنی خیلی کم انجام میدم. با توجه به اینکه پرنده ها رو اکثرا تو آب شکار میکنم، میخوام تفنگمو دور زن تر کنم. خیلی وقتها با چوک ۲ از فاصله تیر انداختم اما همشون فرار کردن و رفتن. تو بازار افزایش دهنده طول لوله آکار دیدم که 10 سانت طول لوله رو اضافه میکرد و چوکهای مختلف هم روش سوار میشد. تو فکرم برای تفنگم بگیرم و چوک ۱ هم روش سوار کنم تا هم فول چک بشه هم طول لولم 10سانت اضاف و بشه 81 سانت. به نظرتون برای شکار ثابت دور مثل مرغابی نشسته تاثیر ساچمم بیشتر میشه؟

دوست عزیز تجربیات علمی و میدانی ثابت کرده که طول لول 76 سانت و فول چوک بیشترین برد را در هدایت ساچمه ها داره پس اگه شما طول لول رو یک متر هم در نظر بگیرید تاثیری در دورزنی تفنگ نداره اگه دقت کنید دولولهای رویهم ورزشی ایتالیا اکثرا از همین طول لول تبعیت می کنند تا بتونن بشقاب را در فواصل دور منهدم کنند

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - jubin - 2014-12-20 04:15 PM

درود بر دوستان...چوک اکسترنال فول تو بازار پیدا میشه؟امروز تو فردوسی که نتونستم پیدا کنم اکثرا مدیم داشتن...