شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) (/showthread.php?tid=818)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - NEMESIS - 2012-03-01 11:20 AM

سلام
اینم عکس شاهینKhansariha (214)[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
البته جاییش ننوشته شاهین[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - sattar - 2012-03-01 01:16 PM

دوست عزیز فکر کنم این اسلحه شاهین نباشه من چند روز پیش رفتم یک مغازه اسلحه فروشی از همین ها هم داشت البته می گفت که مال کسی هست از این ثبت نامی جدید بود. گفت که این اسلحه کاملا ساخت ترکیه هست در اصل این همون اسلحه آکار هستش و چون به سفارش ایران بوده روش حک شده نخجیر این از همون اسلحه هایی است که بجای پول گاز گرفتیم . خلاصه که که تا اون جایی که من خبر دارم این شاهین نیست چون شاهین نیمه وارداتی هست یعنی لولشو ایران می زنه البته من خودم اسلحه شاهین رو ندیدم. در هر صورت مبارکتون باشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - snipshooter - 2012-03-01 01:18 PM

سلام جناب نمسیس از عکس ها ممنون . اگه ممکنه از نوشته های روی لول تفنگ هم یه عکس قرار بدید ؟ ممنون

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - NEMESIS - 2012-03-01 01:32 PM

Khansariha (8)سلام دوست من
روی لول هیچ چیزی نوشته نشده
لول این اسلحه ساخت ایران هست که از کیفیت پایینتری نسبت به نخجیر آکار برخورداره
اما کوپ این سلاح ساخت ترکیه هست که به سفارش نخجیر ایران وارد کشور شده

این اسلحه رو من 2100000 تومان خریدم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - snipshooter - 2012-03-01 05:10 PM

نمسیس عزیز از پاسخت ممنون Khansariha (8) تولید ایران بودنش روی موبیل چوک بودون و الگوی پخش ودقت سلاح چقدر اثر داشته ؟ اگه بتونیید یه مقایسه ای با بچه هایی که آکار اصلی دارن ترتیب بدید فوق العاده میشه؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - SOHEIL-GUNSMITH - 2012-03-01 05:38 PM

دوست عزیز
فکر میکنم یکی از تفاوتهای قابل تشخیص رنگ جوش بین دولوله هست که از نوک لول معلومه
تااونجای هم که من دیدم جعبه اکار ایرانی یا همون شاهین با جعبه اکار ترک فرق میکنه
ایرانی ها جعبش تقریبا قرمز رنگه
شبیه جعبه های نخجیر تک لول و دو لول
در ضمن چون این اسلحه کپی شده اکار ترک هست تفاوتی تو الگوی پخش نداره

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - ziaxon - 2012-03-02 12:34 AM

آخرش برادر ما گلخیجه گرفتیم الان غیر از اینکه به فروشنده اطمینان کنیم راهی دیگه نداریم که بفهمیم فرق شاهین و نخجیر آکار چیه؟؟؟؟ اون دوستی که میگه روش شاهین حک شده میشه بگه کجاش هک شده؟ اگه به نام نخجیر آکار به ما یه شاهین بفروشند از کجا باید بفهمیم؟؟؟؟ جز اینکه هرچه فروشنده بگه باید قبول کنیم؟؟؟؟؟ این شاهین رو کی دیده که حک شده؟؟؟؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - NEMESIS - 2012-03-02 09:50 AM

Khansariha (48)دوست من از رنگ و روی لول خیلی ساده میتونی بفهمی
البته اگه نخجیر آکار رو دیده باشی

اگه آکار ترک باشه رو لولش حک شده
اگه هم چیزی روی لولش نبود بفهم که شاهینه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - superboy - 2012-03-02 02:27 PM

ﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ Khansariha (8)
ﺗﻔﻨﮕﯽ ﮐﻪ ﻣﻦ ﺧﺮﯾﺪﻡ (ﻧﺨﺠﯿﺮ ﺁﮐﺎﺭ )ﺯﯾﺮ ﻟﻮﻟﺶ ﻧﻮﺷﺘﻪ :ﺳﺎﺧﺖ ﺗﺮﮐﯿﻪ ﺍﺣﺘﻤﺎﻻ ﺷﺎﻫﯿﻦ ﺁﮐﺎﺭ ﭼﻨﯿﻦ ﭼﯿﺰﯼ ﺭﺍ ﻧﻨﻮﺷﺘﻪ
ﺟﺎﻟﺒﻪ ﮐﻪ ﻫﯿﭽﮑﺲ ﻫﻨﻮﺯ ﺷﺨﺼﺎ ﺷﺎﻫﯿﻦ ﺁﮐﺎﺭ ﺭﺍ ﻧﺪﯾﺪﻩ !!!
ﻭﻗﺘﯽ ﻧﻤﯽ‌ﺗﻮﻧﻨﺪ ﯾﮏ ﮐﺎﺗﻮﻟﻮﮒ ﻓﺎﺭﺳﯽ ﺑﺠﺎﯼ ﮐﺎﺗﻮﻟﻮﮒ ﺍﻧﮕﻠﯿﺴﯽ ﺭﻭﺵ ﺑﮕﺬﺍﺭﻥ ﭼﺠﻮﺭﯼ ﻣﯿﺘﻮﻧﻦ ﻟﻮﻟﺶ ﺭﺍ ﺑﺴﺎﺯﻧﺪ ؟؟!؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - sadra9496 - 2012-03-02 02:42 PM

دوست عزیز بهترین راه شناخت شاهین از آکار قیمت دولتیش هست که 200 تومن تفاوت داره.چون فعلا تازه اومده و آزادش نیست باید دید در زمانی که 3 سال این سری اول تموم بشه و برای فروش آزاد نیاز به تشخیص باشه کارشناسان فن چه نکاتی رو برای تشخیص مد نظر قرار میدن.مثلا شماره سریال و غیره.دوست عزیز اتفاقا راحت میتونن لوله رو بسازن.این سیاست هاست که تعیین میکنه چیو بسازن چیو وارد کنن و چیو مونتاژ کنن.شاهین هم کپش همون کپ آکاره بدون هیچ تفاوت.در ضمن دیگه کم کم آکار واگذاریش کنسل میشه چون دیگه وارد نمیشه و فقط شاهین واگذار میشه.در ضمن مطمئن باش با توجه به فناوری های نظامی ایران ساخت بهترین تفنگ هم بسیار سهل هست ولی چون اسلحه شکاری در مملکت ما با خط قرمز روبرو هست در حداقل توجه و تولید قرار داره.در واقع فقط میسازن که رفع و رجوء نیاز داخلی بشه و مهم نیست چی و با چه کیفیتی باشه