شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) (/showthread.php?tid=818)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - Hormozjanahi - 2013-07-22 09:11 PM

سلام
اکار ازاد 7500تا8500بستگی به انصاف فروشنده داره
دولتی هم 3850

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - shay - 2013-07-23 09:06 AM

(2013-07-20 03:16 PM)baracuda نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه منظورت اون تیکه سرب کوچیکه که سرلوله هست و جای خالی وسط لوله هارو پر کرده همونطور که دوستمون ‏shayعزیز فرمودن نگران نباش تفنگ آکار بنده هم درحین شکار اون قطعه افتاد هیچ مشکلی واسش پیش نیومده تا حالا

همونطور كه استاد بنده هم گفتن اين مشكل در آكار هم پيش مياد ومختص شاهين نيست.اگر چه يكي بودن يا نبودن اين دو سلاح هنوز جاي بحث داره كه اينجا جاش نيست.
برخي از دوستان با چسب دوقلو يا قلع و لحيم اقدام به پر كردنش كردن.البته بنده خودم انجام ندادم.Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - davoodrostami - 2013-07-27 12:30 AM

جناب یونس خان عزیزلطف کرده به سوالهای من پاسخ دهید.
1-شاهین را چه سالی خریدید؟
2-مگه سرلوله شاهین بین دو لوله سرب دارد؟
چون من در شاهین خودم ندیدم .عکس شاهین من
در صفحه های 25 هست لطفا دقیق توضیح دهید.
راستش من خودم در ظرف 20 دقیقه حدود 50 تا تیر باهاش انداختم فقط در اخرها کمی سفت باز میشد. و لوله اش زیاد گرم هم نشد . من پارسال بالای 400 تا تیر باهاش انداختم چیزیش نشد.
برادر عزیز لطف کرده عکس واضح ای از لوله تفنگتان بگذارید بسیار ممنون میشوم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - asman - 2013-07-27 07:21 AM

سلام به همگی وضمن ارزوی قبولی طاعات وعبادات شما دوستان//// داوودجان سلاح اقا یونس مثل سلاح بنده است بله درسته نوک لول رو با سرب نه چیز دیگر پر کردن اما سلاح شما باتوجه به عکسها وتجربه بنده در دیدن چندین اکار اصل نوک لول رو از یه نوع چسپ مثل هل یا دوقولو پرکردن /سلاح شما اکار هست نه شاهین/جدای از این مسله نحوه وکیفیت چسپاندن دوتا لول به تسمه رابط که حیاتی ترین قسمت سلاح دولوله که در امتداد لوله قرار گرفته شاهین بااکار تفاوت داره مال بنده از بعضی از قسمتاش یه لایه کاغذ رو میتونی رد کنی پیرو فرمایشات سایر دوستان عملیات اتصال دوتا لول به هم در شاهین تو ایران انجام میشه نا گفته نماند بنده حدود یه ساله که دارمش وحتی یه شلیکم باهاش نداشتم وانشا الله در اولین فرصت میفروشمش من سال 91خریدم واقا یونس سال90 یاحقKhansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - shay - 2013-07-27 11:23 AM

(2013-07-27 07:21 AM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی وضمن ارزوی قبولی طاعات وعبادات شما دوستان//// داوودجان سلاح اقا یونس مثل سلاح بنده است بله درسته نوک لول رو با سرب نه چیز دیگر پر کردن اما سلاح شما باتوجه به عکسها وتجربه بنده در دیدن چندین اکار اصل نوک لول رو از یه نوع چسپ مثل هل یا دوقولو پرکردن /سلاح شما اکار هست نه شاهین/جدای از این مسله نحوه وکیفیت چسپاندن دوتا لول به تسمه رابط که حیاتی ترین قسمت سلاح دولوله که در امتداد لوله قرار گرفته شاهین بااکار تفاوت داره مال بنده از بعضی از قسمتاش یه لایه کاغذ رو میتونی رد کنی پیرو فرمایشات سایر دوستان عملیات اتصال دوتا لول به هم در شاهین تو ایران انجام میشه نا گفته نماند بنده حدود یه ساله که دارمش وحتی یه شلیکم باهاش نداشتم وانشا الله در اولین فرصت میفروشمش من سال 91خریدم واقا یونس سال90 یاحقKhansariha (8)

ضمن تاييد فرمايشات دوست خوبم چندتا نكته هست كه بد نيست اضافه كنم (اگرچه تكراريه )
1-اون سرب سر لوله ربطي به شاهين يا آكار بودن نداره تو بعضي اسلحه هاي شاهين و آكار سربيه تو بعضي قلع خشك،من آكار 90 دارم و اون سرب رو داره!
2-اسلحه دوستمون شاهينه نه آكار چون هم محافظ ماشش مشكيه هم اهرم ضامنش.(اسمش شاهينه )
3-به نظر من كلا شاهين و آكار يكيه از يكي از تعميركاراي فردوسي پرسيدم ميگفت كپ و حتي لولش هم تركيه اينجا فقط زاج ميزنن،اگه ايران بتونه لوله به اين نازكيو سبكي بزنه خوب رو نخجيراشم ميزاره كه انقدر سنگين نشن! اين حذف عبارت Akkar silah sinayi از لولش هم به خاطر عدم مغايرت جواز با اسلحه است.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - younes - 2013-07-27 02:44 PM

داود خان عزيز سلام من شاهينمو ارديبهشت 91گرفتم جوازشم توزمستون سال91 اومد هنوزم گارانتيش تموم نشده بعدشم سردوتا لول با يفلزي پر شده من نوع جنس فلزو مشخص نكردم دوستان گفتن سرب احتمالا درستم گفتن بوسيله سرب پرشده . باعذر خواهي شرايط عكس گرفتنم نداشتم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - davoodrostami - 2013-07-27 11:35 PM

با عرض ارادت خدمت دوستان عزیز اسمان ،شای و
یونس خان ، دوستان عزیز من ضمن علاقه به سلاح
و سعی در مراقبت و استفاده درست از ان در هنگام شکار یا تمرین تا کتفم تحمل درد داشته باشد با ان شلیک میکنم . خوشبختانه تا حالا اتفاق
خاصی نیافتاده است. به نظرم دوتا لوله فولادی ارزش اینهمه توجه را ندارد البته با توجه به بیمه و خدمات بعد از فروش ان. خوشبختانه تا حالا موردی
پیش نیامده. ولی یونس خان لاقل به صفحه های حدود 25 به بعد مراجعه نماید و با عکس نوک لوله تفنگ خودم مقایسه کنید و اگر مثل هم هستند اعلام فرمایید. در ضمن اینجانب در مورد چسبها اطلاعاتی دارم چسبهایی مثل بلزونی اگر قویتر از یک جوش خوبنباشدکمتر از ان هم نیست .البته بسیار گران هم هست کیلویی 800000 تومان ولی مانند جوش محکم و حتی قابل تراش و ماشین کاری هست
البته چسبهای دوقلوی دیگری هم هستند که بسیار
محکم وقابل اعتماد هستند که میتوانند برای تعمیر
سلاح بکار روند
با تشکر از محبت دوستان

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - shay - 2013-07-28 08:05 AM

(2013-07-27 11:35 PM)davoodrostami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض ارادت خدمت دوستان عزیز اسمان ،شای و
یونس خان ، دوستان عزیز من ضمن علاقه به سلاح
و سعی در مراقبت و استفاده درست از ان در هنگام شکار یا تمرین تا کتفم تحمل درد داشته باشد با ان شلیک میکنم . خوشبختانه تا حالا اتفاق
خاصی نیافتاده است. به نظرم دوتا لوله فولادی ارزش اینهمه توجه را ندارد البته با توجه به بیمه و خدمات بعد از فروش ان. خوشبختانه تا حالا موردی
پیش نیامده. ولی یونس خان لاقل به صفحه های حدود 25 به بعد مراجعه نماید و با عکس نوک لوله تفنگ خودم مقایسه کنید و اگر مثل هم هستند اعلام فرمایید. در ضمن اینجانب در مورد چسبها اطلاعاتی دارم چسبهایی مثل بلزونی اگر قویتر از یک جوش خوبنباشدکمتر از ان هم نیست .البته بسیار گران هم هست کیلویی 800000 تومان ولی مانند جوش محکم و حتی قابل تراش و ماشین کاری هست
البته چسبهای دوقلوی دیگری هم هستند که بسیار
محکم وقابل اعتماد هستند که میتوانند برای تعمیر
سلاح بکار روند
با تشکر از محبت دوستان
عرض ارادت دارم خدمت داداش گلم آقا داوود
فكر كنم منظور آقا يونس اون قسمت پروانهاي شكل خاكستري رنگ سر لوله باشه. رفتم نگاه كردم صفحه 25 رو دقيقا سر لوله بنده مثل مال آقا داووده.ايشالا آقا يونسم نگاه كنه ببينه من درست فهميدم منظورشو يا نه؟!
اگه همونه،از تجربيات استاد داوود ميتونه استفاده كنه ولي كلا اون تيكه زياد مهم نيست بيشتر ارزش زيبايي داره

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - younes - 2013-07-28 01:02 PM

سلام به همه درتاييد گفته دوست عزيزمون شاي بله همون قسمت پروانه اي شكل ولي مطمنم فلزه چسب نيست. داود خان صفحه 25ديدم تصاوير جالبي بودن دستتون درد نكنه بعدشم من كي پاپي اين جزييات ميشم تفنگ وسيله اي كه بايد استفاده بكني خرابم بشه فدايي تار موي هرچه رفيق بامعرفتهKhansariha (256) تفنگ دوميليوني خودش چي كه كلاپاچش چي باشه داود خان ما كورديم باتفنگ بزرگ شديم ازين موارد زياد ديديم خدا بكنه خسارت هميشه مالي باشه جاني نباشه

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - royall - 2013-07-28 06:28 PM

سلام. Khansariha (8)
میدونم که سوالم تقریبا خارج بحث هست ولی تایپکی جهت پرسیدن سوالم نداشتم لذا اینجا ذکر کردم !
میشه رو تفنگ شکاری دوربین بست ؟ اگه میشه بست و با توجه به پخش شدن ساچمه ها چجوری باید دوربین رو تنظیم کرد ؟
اگه ممکنه توضیح بدید اگر هم تایپک این موضوع هست ممنون میشم بهم معرفی کنید ! Khansariha (8)
چون قصد خرید اکار دارم سوال رو اینجا مطرح کردم.