شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) (/showthread.php?tid=818)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - borzoo - 2012-10-29 09:42 PM

با سلام خدمت همه دوستان وتشکر فراوان از اظهار نظرات مفید شما Khansariha (8)

امروز که برگه معرفی نامه به اداره سلاح ومهمات گرفتم برای انجام تشریفات طبق روالی که داره متوجه شدم مدل اسلکه شکاری زده دولول رویهم کوسه !
با این حساب نه نخجیر بود ونه شاهین...Khansariha (226)
تحویل که گرفتم سعی میکنم عکشو بذارم

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - sadra9496 - 2012-10-29 10:32 PM

(2012-10-29 09:42 PM)borzoo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

امروز که برگه معرفی نامه به اداره سلاح ومهمات گرفتم برای انجام تشریفات طبق روالی که داره متوجه شدم مدل اسلکه شکاری زده دولول رویهم کوسه !

دوست عزیز تمام تفنگهای کمر شکن ته پر رو میزنن کوسه.کوسه مدل سلاح هست نه مارکش

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - seasonhunt - 2012-11-10 02:57 PM

قیمت آزاد این سلاح چنده ؟

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - davoodrostami - 2012-11-14 12:50 AM

دوست عزیز تیره بودن رنگ لوله بعید است بخاطر کیفیت الیاژ ان باشد اصولا تمامی تولید کنندهای تفنگ خصوصا دولول انها را با دو نوع زاج براق یا مات میسازند .
اگر برای شکار به کوهستان یا دشت بروید لوله براق وزیبا مانند اینه نور را منعکس کرده و موجب جلب توجه میشود ولی در لوله مات اینطور نیست.
اما در جنگل یا ورزش تراپ لوله براق فقط شکیل تر و با کلاس تر است در سایت خود اکار اکثر تفنگهای شکاری لوله ها مات میباشند. بنظراینجانب تفنگ شاهین تماما ساخت ترکیه است.
چون لوله پایین ان مانند اکار کمی پایین میزند.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - dieselpower - 2012-11-14 01:03 AM

بنده از نزدیک هر دو رو دیدم واسه مقایسه هم کنار هم گذاشتم و زیر رو کردم حداقل این که لول شاهین و اکار دقیقا یکی هست کپ و قنداق هم که از اول یکی بود فقط این 400 تومن .....
آزاد شاهین هم کمتر از 4 نیست اگر بیشتر نباشه البته چون تازه اومده و 3 سال هیچکدوم تمام نشده اگر هم آزاد باشه بندرت ولی آزاد اکار هست حدود5.5

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - younes - 2012-11-26 10:25 PM

سلام دوستان من اردیبهشت امسال یکی ازین اکار شاهین نخجیر شاهین نخجیر خالی منم هنوز دقیقا نمیدونم اسمش چی گرفتم دومیلیون تاحالاهم حدود800تافشن
گ
باهاش زدم حتی ستهای 100 تایمKhansariha (256) درچندموردشلیک کرده ام تا حالاهم مشکلی پیش نیامده است البته یکی ازدوستام 300تا بیشترداده اونم بغل کپش نوشته نخجیر ولی طول لولش 76وماشه اش طلای وکیفیت چوب قنداقش بهترهKhansariha (256)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - taiman - 2012-12-03 04:51 PM

(2012-10-29 09:42 PM)borzoo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست من سلاح های کمرشکن جدید غالبا همگی کوسه هستند. کوسه (Hammerless) به نوع ساختار سلاحهای شکاری از لحاظ فشنگ گذاری و مسلح شدن سلاح گفته می شود. موفق باشید...

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - کوهنورد - 2012-12-03 11:24 PM

(2012-12-03 04:51 PM)taiman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست من سلاح های کمرشکن جدید غالبا همگی کوسه هستند. کوسه (Hammerless) به نوع ساختار سلاحهای شکاری از لحاظ فشنگ گذاری و مسلح شدن سلاح گفته می شود. موفق باشید...
با تشکر از همگی دوستان برای توجه . کلمه کوسه که در کارت سلاح میبینید اشاره دارد به اینکه سلاح در ناحیه کپ دارای چخماق نبوده و دستگاه چکاننده صاف و عاری از هر گونه برجستگی است این لفظ اشاره به این دارد که در فارسی به شخص بدون ریش کوسه گفته میشود . مدلهای کوسه منحصر به تفنگ های جدید نبوده و بنده شخصا سرپر کوسه هم دیده ام که ساخت انگلیس بود

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - fery - 2013-01-01 02:59 AM

salam be hameye azizan.bande tazevaredam.mishe mano rahnamayi konid?mamnon misham.mikham ye dolol hodode 2-3 tomani begiram.nakhjir behtare ya tork?

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - rezajf - 2013-01-01 09:15 AM

(2012-11-14 12:50 AM)davoodrostami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز تیره بودن رنگ لوله بعید است بخاطر کیفیت الیاژ ان باشد اصولا تمامی تولید کنندهای تفنگ خصوصا دولول انها را با دو نوع زاج براق یا مات میسازند .
اگر برای شکار به کوهستان یا دشت بروید لوله براق وزیبا مانند اینه نور را منعکس کرده و موجب جلب توجه میشود ولی در لوله مات اینطور نیست.
اما در جنگل یا ورزش تراپ لوله براق فقط شکیل تر و با کلاس تر است در سایت خود اکار اکثر تفنگهای شکاری لوله ها مات میباشند. بنظراینجانب تفنگ شاهین تماما ساخت ترکیه است.
چون لوله پایین ان مانند اکار کمی پایین میزند.

صرف نظر از مساله انعكاس نور زاج براق همان كروم سياه است كه به روش الكتروليز به لوله روكش مي شود بسيار مقاوم و گران است