شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) (/showthread.php?tid=818)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - merrd - 2022-07-02 09:41 AM

سلام دوست عزیز عکس جدیدی ندیدیم اینا عکس اصلحه آقای محمده . اگه اصلحه جناب عالی لگو آکار داره بنابر این آکاره شک نکنین . البته شما پیشکسوت هستین من فضولی کردم نظر دادم
به نظر من شکل اصلحه و داخلی و یا مونتاژ مهم نیست کاش برادران هر کی یه عیبی تو اصلحه شاهین خودش دیده اینو مطرح کنه تا به کفیت اصلحه پی ببریم و معایبش را بدانیم نحوه عملکرد پوکه پران . داغ کردن اصلحه . زیاد خم نشدن .وگرنه الان دها صفحه راجب پترن صحبت شده خیلی ها سالی یه دونه نشانه گیری ندارن . کرال من پترن عالی داشت چه فایده تیراندازی باهاش خیلی کند صورت میگرفت .پوکه پران گاهی گیر داشت اینجور چیزها مطره بشه .من خودم کرال درجه یک سفارشی کوپ فولادی سقید صفر داشتم پوکه پران عمل نکرد یک سال قبل .تعمیر کار بردم . یه تراش زد گفت حله ولی بازم اونطور بود . فروشنده بردم روغن زد گفت حله ولی من خیلی اعصابم خراب بود اصله از چشم افتاد گذاشتم فروش .شاهین مونتاژ آکار صفر خریدم رفتم تیر اندازی دیدم پوکه پران عمل نکرد دیگه داشتم از دولول متنفر میشدم .اومدم دقت کردم دیدمم فشنگهایی که با کرال و شاهین زدم سرشان مقوا دارند .فوری فشنگ سر پرس گذاشتن تیراندازی کردم دیدم اصلا کرال پوکه پرانش عالیه و شاهین هم همینطور منظورم اینه اینجور چیزها هست که حتی تعمیرکارها هم متوجه نیستن بنابر این بهتر ایرادهای صلاحمان را مطرح کنیم تا اطلاعاتمان بره بالا و به هم دیگه کمک کنیم تا معایب اصلحه هانون حل شه ممنون از تمام اعضا و استاد ارجمند آفای صالح که بحث را تا اینجا آوردن و تاپیک شاهین هر روز پر رونقتر میشه ممنون

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - amn - 2022-07-02 07:49 PM

سلام علی جان ؛ ممنونم یادی از ما کردی ؛ کاری نکردم ؛ فشنگ هایی که سهمیه میگیرید چه ساچمه زن چه گلوله زن رو یه دور باز کنید و سورت کنید ؛ اینا باروتشون و ساچمه شون یک نواخت نیست ؛

اگه هم سوالی در مورد فشنگ داشتید توی تاپیک مربوط پیگیری کنید ؛ دوستان جوابگو خواهند بود ؛ اینجا جاش نیست ؛ منم به عنوان یاد اوری و گوشزد کردن اعلام کردم.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - Fds - 2022-07-02 09:23 PM

سلام-معمولا فقط نظرات دوستان رو میخونم ولی صحبت از فشنگ شد باید بگم ک وزن فشنگ ها واقعا جای تعجب داره!!سهمیه امسال رو یکی از بستگانم گرفته (ماهان) و خونه ما گذاشته و با ترازو وزن کردم مثلا نمره 5 تو ی بسته 25 تایی از 44 گرم فشنگ هست تا 49 گرم!!دوره های قبل هم تقریبا همین بوده!باروت تقریبا اکثرشون 1.8 هست و ساچمه تا اونجا یادمه 36 یا 38 گرم.من خودم دست پر 1.6-32 استفاده میکنم و فابریک رو ی وقت هایی استفاده میکنم لگد بدی داره جوری ک بعضی موقع ها کتفم کبود میشه.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - amn - 2022-07-02 09:49 PM

بله فشنگ های فابریک جدید اونایی که امسال توضیع شده خیلی خرابه ؛
فقط لطفاً اگه چیزی مونده توی تاپیک فشنگ مطرح بشه.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - merrd - 2022-07-03 11:25 AM

سلام چشم استاد از فشنگ صحبت نمیکنیم فقط اینو جواب بدین کافیه . این فشنگها واسه اصلحه خطری نداره .ممنون

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - amn - 2022-07-03 11:53 AM

سلام علی جان.Khansariha (8)
خطر که نه ؛ اینا شارژ باروتش ترولانس بالایی داره ؛ تفنگ یکنواخت نمیزنه ؛ و لول رو هم کمی کثیف میکنه که باید بهتر تمیزش کنید.
پیشنهاد میکنم حتما حتما ؛ یه سمبه خوب و روغن مخصوص بخرید برای تمیز کردن لول ؛ بعد از هر بار استفاده تفنگ رو قشنگ تمیز کنید.
و بهتره که به صورت جدا از هم ؛ یعنی لول جدا از گپ باشه ؛ نگه داری بشه تا فشار رو فنر های اجکتور ( پوکه پرون ) در زمانی که بلا استفاده هست نباشه.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - merrd - 2022-07-03 05:28 PM

سلام استاد ممنون از راهنمایی اون موقع باید فنرها را آزاد کنیم یا نمیخواد

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - craftsman - 2022-07-04 09:41 AM

[تصویر: IMG_20220702_000437.jpg]
[تصویر: IMG_20220702_000453.jpg]
[تصویر: IMG_20220702_000618.jpg]
[تصویر: IMG_20220702_000514.jpg]

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - amn - 2022-07-04 08:28 PM

(2022-07-03 05:28 PM)merrd نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام استاد ممنون از راهنمایی اون موقع باید فنرها را آزاد کنیم یا نمیخواد

سلام علی جان. خواهش میکنم وظیفه ست ؛ فقط لول باز باشه همین.
جاوید جان تفنگت به نظر شاهین مونتاژی باشه ؛ چون اون عبارت اکار سیلاح سانای رو چمبر نیست ؛ چمبر و لول هم ساده ست و چیزی روش ننوشتن.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - Fds - 2022-07-04 09:27 PM

این اکار-نجیر لول تولید ایرانه؟تو عکس نمیتونم قطعی چیزی بگم.
لول اکار سمت چپ خزانه بالا بصورت برجسته حک شده Akkar Silah Sanayi و ردیف زیرش هم عدد و حروف و مشخصات.