شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي دولول (/forumdisplay.php?fid=51)
+--- موضوع: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) (/showthread.php?tid=818)

معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - Hunter - 2011-12-03 01:33 PM

سلام دوستان،
چند وقتی است صنایع جنگ افزار سازی ایران وابسته به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی اسلحه ای با نام شاهین اکار را روانه ی بازار های دولتی کرده است.
این اسلحه از نظر ظاهری هیچ تفاوتی با اسلحه ی اکار ترک که تحت لیسانس AQA ایالات متحده هست ندارد و به گفته ی منبعی اگاه تمامی قطعات ان از ترکیه وارد میشود به استثنای لوله ی ان.
در برخورد اولیه بنده با این سلاح هیچ تفاوتی با سلاح اکار ندیدم ولی اگر دقت کرده باشید روی جان لوله کلمه ی شاهین هک شده است.
در قنداق و سایر متعلقات اسلحه تفاوتی نیست و فقط لوله ی ان کمی کدرتر شده چون الیاژ به کار رفته در ان ساخت ایران است.پس دوستان به هیچ عنوان از این لوله زیاد کار نکشند.
دوستی این اسلحه را در تمرین تراپ بکار برد و بعد از شلیک 38 تیر به گفته ی خودش اسلحه از قسمت اتصال دهنده خودش باز شده و چون اسلحه ساخت داخل است و شامل گارانتی میشود انرا برایش تعویض کردند و گفتن این نکته هم ضروری است که به علت تولید شاهین در داخل دیگر اسلحه ی اکار ترک وارد نمیشود و بصورت دولتی هم وجود نخواهد داشت.
قیمت این اسلحه در بازار دولتی دو ملیون تومان است.دوستانی بودند این اسلحه را با نرخ اکار خریداری کردند شما مراقب باشید این اسلحه رو با نام اکار ترک به شما نفروشند!
دوستان اگر کسی با این اسلحه ی ساخت داخل کار کرده است لطفا راهنمایی کند و مارا از تجربیات ارزشمندش بی بهره نسازد.
[تصویر: jy1epbdcbs5kbigb9d7o.jpg]

[تصویر: Churchill-Over-Under-Shotgun_IPB_akkar_U...2e98427ebe]
[تصویر: shotgunoverunder.jpg]
[تصویر: Breda%2012%20Bore-500x500.jpg]

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - Hunter - 2011-12-22 07:01 PM

این هم عکسه این اسلحهKhansariha (8)البته شما من رو نگاه نکنید بیشتر تمرکزتون رو اسلحه باشهKhansariha (8)خخخخخخخخخ

هیچ فرقی با آکار ندارد بجز لوله اشKhansariha (214)

تقدیم به ایران ایررایفلKhansariha (8)

[تصویر: SL383261.jpg]

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - AIRKING - 2011-12-22 09:36 PM

به نظرم این اسلحه برای یک نوبت شکار معمولی که نهایتا در 4 یا 5 ساعت 20 یا 30 شلیک باهاش انجام بشه خوبه.اما برای تیر اندازی های سنگین و با تعداد بالا مسلما باید دنبال آلیاژ های بهتری بودKhansariha (8)
من خودم اعتقاد دارم همیشه نیازمون بسنجیم و بعد خرید کنیم.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - Hunter - 2012-01-25 08:41 PM

(2012-01-20 10:53 AM)nemesis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
منم يكي از اينا رو خريدم.....البته چون كه اطلاعات زيادي از اين اسلحه نداشتم يه جورايي رفته تو پاچم....
از دوستان كسي ميدونه كه آيا ميشه لول اين اسلحه رو با يه لول اصلي عوض كرد يا نه؟
ممنون.

دوست عزیز اسلحه ی شاهین مشکلی نداره،حتی بعضا باهاش تراپ هم کار میکنند!یعنی روزی 25 تیر!

اسلحه مشکلی نداره والله من خودم باهاش کار کردم ولی جنسه بهترشم هست!مثله بایکال و......

شما نگران نباش همین اسلحه برات کلی کار میکنه،به فکره تعویض لول هم نباش که هم دردسر داره و هم گیر و گرفتاری!

شما همینو استفاده کن خیرشو میبینیKhansariha (8)اگر هم دلتو زد بعد از سه سال بفروشش و برو یکی دیگه بخر ولی ایران هم تو صنایع اسلحه سازی جز بهتریناست!Khansariha (8)

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - NEMESIS - 2012-01-31 09:10 PM

بهترینها؟؟!!!!!!

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - Hunter - 2012-01-31 09:21 PM

دوست عزیز منظور از بهترین ها توی صنایع اسلحه سازیه ایران مد نظر هستشKhansariha (8)

این اسلحه محصول مشترک ایران و ترکیه است!

لوله و قنداق ان در ایران تولید میشود و بقیه ی قطعات از جمله سیستم چکاننده و کوپ و دیگر قطعات از ترکیه وارد و در ایران مونتاژ میشود!

یه همین دلیل نسبت به نخجیر 1 و 2 و حتی صیاد 2 که تماما ایرانی هستند،یکی از بهترین محصولات ساخت داخل استKhansariha (214)

موفق باشید.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - NEMESIS - 2012-02-01 09:05 PM

خب آره بهتر از اوناست ولی خب آکارهای سری پیش یه چیز دیگن......

اگه بخوام با اسلحه های ساخت داخل مقایسه کنم شاید........

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - SAMANGH - 2012-02-16 07:28 PM

دوستان دولول رویه هم سوار نخجیر کدوم هست؟
تفنگ جدیدی هست؟قیمت هم 2تومن وخورده ای بود

ر.یه کارتنش هم نوشته بود نخجیر.
کارتن مشکی

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - aghajoon - 2012-02-16 07:56 PM

(2012-02-16 07:28 PM)SAMANGH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان دولول رویه هم سوار نخجیر کدوم هست؟
تفنگ جدیدی هست؟قیمت هم 2تومن وخورده ای بود

ر.یه کارتنش هم نوشته بود نخجیر.
کارتن مشکی

نخجیر آکار همان تفنگ آکار ساخت ترکیه است و قیمت آن 2312000 تومن است.

اگه میخواهی تفنگ بگیری دولول بایکال سوار با قیمت 2.5 بگیر.

RE: معرفی سلاح دولول سوار ساخت ایران(شاهـــین-آکــــار) - sadra9496 - 2012-02-16 07:58 PM

دوست من منظورش شاهین آکار هست.کپ ترکی و لوله ایرانی