شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
آشنائی با سگهای شکاری - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: آشنائی با سگهای شکاری (/showthread.php?tid=817)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: آشنائی با سگهای شکاری - cordoba - 2012-05-27 01:56 AM

پوینتر بالغ از نظر اندازه و سایز از سگ های بومی بزرگتره؟

یا اندازش نسبت به جرمن شپرد چطوره؟

RE: آشنائی با سگهای شکاری - alborzhunting - 2012-05-27 11:06 AM

سلام

.... خوب تو همه نزادها شما سگهاي چاق و لاغر يا بلند كوتاه داري د اما به طور كلي

وزن ، ارتفاع
وزن در نرها: (20-30) ک.گ ، وزن در ماده ها: (20-30) ک.گ
ارتفاع در نرها: (55-62) س.م ، ارتفاع در ماده ها: (54-60) س.م

شايد اينجا كمكتون كنه :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: آشنائی با سگهای شکاری - gorjimahalle - 2012-06-06 01:35 PM

امروز رفتم پیش یکی از دوستان که یه جفت سگ شکاری داره هر دو پوینتر. نر از نزاد المانی و ماده انگلیسی.راستش من که زیاد سر در نمیارم عکساشو میزارم دوستان استاد تر مثل alborzhunting جان نظر بدن ما هم استفاده کنیم مادش اماده بود واسه جفت گیری این نر هستش [تصویر: 13389762461.jpg] [تصویر: 13389762462.jpg] اینم ماده [تصویر: 13389762463.jpg] [تصویر: 13389762474.jpg]

RE: آشنائی با سگهای شکاری - leopard - 2012-06-08 11:13 AM

داداش اگه خودت شکار چی هستی یه جفت توله برا خودت بگیر ازش
این سگا برا شکار معرکه هستن
یه سری مشخصاتش ایناس:طول عمر بین 12 تا 13 سال،به دلیل طبع آرومی که داره با کودکان رفتار خوبی داره،وظعیتی که در برخورد با شکار میگیرن منحصر به فرد و مختص این نژاده(به حالت اشاره روبه شکار)،خوش اندام ، خوشرو، قوی و سریع،قد نر ها بین 63 تا 69 سانتی متر(قد از جدوه گاه حساب میشه)و در ماده 61 تا 66 سانتی متر و وزنی معادل 20 تا 30 کیلو گرم
توله های دو ماهشم در صورت تعیلیم دیدن میتونن شکارو دنبال کنن و یا بیار دوندگان خوبیم هستن

RE: آشنائی با سگهای شکاری - shekarchiekabk - 2012-06-13 12:39 AM

با سلام
این سگ و پارسال از شمال گرفتم 5 ماهه بود طرف میگفت بردمش شکار البته با تور . وقتی اوردیمش بریدمش شکار فاخته و اردک و خودکه اولا که از تیر به شدت میترسید و در میرفت دوما اصلا به شکار اهمیت نمیداد تا فصل شکار تموم شد منم باهاش کار میکردم در حد چیزی پرت کنم بیاره یه تفنگ ترقه ای هم گرفتم برا عادت دادنش به تفنگ تا اینکه جند وقت پیش بلدرچین خریدم برا تمرین اقا تا بوی بلدرچین بهش خورد قاطی کرد شروع کرد به گشتن میره بالاسرش هنگ میکنه یه نگاه به بلدرچین میکنه یه نگاه به من تا میرم جلو با دستش میزنه به پشت بلدرچین تا بپره به هیچ وجه نمیگیرتش البته این بلدرچینها هم که حال پریدن ندارن خلاصه حال کردم خیلی باهوشه انگار بچه بوده برا بلدرچین میبردنش اونم با تور خلاصه ترسشم از تفنگ کم شده فقط چند تا سوال اول اینکه کسی میدونه نزادش چیه ما فکر میکردیم پوینتره که یه فروشنده سگ گفت نیست گفت یه نزادیه مخصوص شکار پرنده است اسم کشورشم گفت ولی من اهمیت ندادم یادم رفت دوم اینکه میترسم بهش یاد بدم که شکارو با دهن بگیره بیاره اونوقت پرنده زنده رو هم بخواد بگیره و پوینت نکنه به نظر شما چه کار کنم نظر خودم اینه که وایستم تا موقع شکار کم کم یاد بگیره که چیکار کنه میترسم اگه الان بلدرچین مرده بدم بگیره بیاره کار خراب شه چون الان خیلی عالیه به هیچ وجه دهن نمیزنه فقط با پا میزنه پشت بلدرچین اونم که نمیپرید پشته بلدرچینه کبود شده [تصویر: z045r6w4p9ecv168n9.jpg][تصویر: 3nltpv1i9t7otnddm64.jpg][تصویر: r6n8dwk5o8fsuc75x4td.jpg]

RE: آشنائی با سگهای شکاری - tmr - 2012-06-13 09:54 AM

سلام
سگ شما ظاهرا اصل نیست و دورگه هست که یه رگه از دوبرمن یا روتوایلر میتونه داشته باشه
البته دم دوبرمن و روتوایلر اصل کوتاه هست
من هم یه دورگه دوبرمن و ژرمن شفهرد دارم که طرح بدنش شبیه همینه ولی خیلی واضح تر و دمش هم کوتاهه
سگ من هم تا حدی شکار بلده و البته خودش به تنهایی تا الان یه قمری و یه کبوتر شکار کرده که همونجا خورده!

RE: آشنائی با سگهای شکاری - shekarchiekabk - 2012-06-13 12:14 PM

با سلام داداش این سگ من خیلی جسش کوچیکه بعیده اینی که شما میگید باشه خودم یه دو نزاد پیدا کردم به اینها شبیه یه نگاه بنداز
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: آشنائی با سگهای شکاری - leopard - 2012-06-13 12:22 PM

(2012-06-13 09:54 AM)tmr نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
سگ شما ظاهرا اصل نیست و دورگه هست که یه رگه از دوبرمن یا روتوایلر میتونه داشته باشه
البته دم دوبرمن و روتوایلر اصل کوتاه هست
من هم یه دورگه دوبرمن و ژرمن شفهرد دارم که طرح بدنش شبیه همینه ولی خیلی واضح تر و دمش هم کوتاهه
سگ من هم تا حدی شکار بلده و البته خودش به تنهایی تا الان یه قمری و یه کبوتر شکار کرده که همونجا خورده!
احتمالاً پینچره
ایول داداش سگ منم جرمن دوبره.مزیت ترکیب این دو نژاد به اینه که باهوشیشو از جرمن شپرد میگیره جستش رو از دوبرمن
مال من فقط میدوئه دنبال گوسفند (ماده هم هست)

RE: آشنائی با سگهای شکاری - tmr - 2012-06-13 12:41 PM

اگه عکسی گذاشتید از یک سگ بالغ باشه پس من اشتباه کردم!
از لحاظ ظاهری خیلی شبیه ترکیب ژرمن و دوبرمن هست ولی من به گوشهاش توجهی نکردم که خیلی بزرگه.
لئوپارد عزیز ترکیب این دو نژاد دقیقا هم با هوش میشه و هم هیکلی و انرژی زیادی هم داره که کنار اومدن باهاش کمی سخته! ( تا قبل از یکسالگی من رو بیچاره کرد روزی 2 دست لباس میشستم!)
زمانی که بالغ شد هم قدرت درک فوق العاده ای پیدا کرد و هم عاقل شد! الان طوری شده که با اشاره میفهمه ازش چی میخوام و سریع انجامش میده
سگ من نر هست و 2 سالشه

RE: آشنائی با سگهای شکاری - cordoba - 2012-06-13 12:53 PM

از این میکس هاتون چند تا عکس بزارید ببینیم چیه؟Khansariha (8)