شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
آشنائی با سگهای شکاری - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: آشنائی با سگهای شکاری (/showthread.php?tid=817)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: آشنائی با سگهای شکاری - BARZOV - 2014-09-30 04:06 PM

دوست عزیز واقعا عکس زیبایی گذاشتی،دستت درد نکنه.Khansariha (8)
دوستان یه بار که رفته بودم خونه ی یکی از اقوام از توابع استان اردبیل،اینها کلهم قصاب هستن و دامداری هم دارن،و البته سگ نگهبان.
با چندتا از بچهای فامیلمون رفتیم تا توله های کوچیک سگشون رو ببینیم،خیلی ناز خوابیده بودن رو علفهای خشک کنار دامداری،اما والدینشون نبودن.
فردا صبحش با چند تیکه نون تنها رفتم تا در همون جا والدین توله هارو پیدا کنم آشنا شیم با هم.خخخخخخ.
دیوارو که رد کردم یه لحظه دیدم که سه چهار پنج تا سگ گنده مونده و درشت هیکل خوابیدن کنار جای توله ها،در لحظه دوم اونا متوجه اومدن من شدن و با قیافه های شاکی و گوشای راست شده و حالت آرام اما آماده ی حمله،سریع بلند شدن و منو نگاه کردن. یه لحظه ترسی وجودم رو گرفت و در یک آن 180 درجه چرخیدم و با کمال آرامش نون در دست و دست از پا درازتر برگشتم.خخخخخ
واقعا هیکل های بزرگی داشتن سگها،هنوز هم قیافه ی پرابهت و شاکی یکی از اونها دقیقا در ذهنم هست.
چهل متر راه رو برگشتم و تو بین راه چی کشیدم خدا میدونه اما وقتی رسیدم خونه کلی به تغییر جهت 180 درجم خندیدم.خخخخخخ

دوستان مشخصات این نوع سگ رو میگم اگر کسی عکسی داره یا متوجه شد چه نژادی رو میگم راهنماییم کنه.

هیکل گنده،پوزه ی شبیه سگ شکاری مثل تصاویر پست قبلی اما ترتمیزتر و کمتر شل بود! گوشای صاف و تیز.

یادمه یه سگی با همین مشخصات و چیزی که من دیدم قبلا عکس پروفایل یکی از دوستان بود.

RE: آشنائی با سگهای شکاری - hellboy - 2014-09-30 04:28 PM

سلام
دادا احتمالا ژرمن بوده که یک نژاد اصیل و خیلی باهوشه
[تصویر: 14120817041.jpg]
شایدم دوبرمن که بسیار وحشی خطرناک اما احتمالش کمه چون تا میدیدت بهت حمله میکرد
[تصویر: 14120818551.jpg]
[تصویر: 14120818552.jpg]

RE: آشنائی با سگهای شکاری - BARZOV - 2014-09-30 10:46 PM

به سگ تو تصویر آخر خیلی شباهت داشت اما رنگ بدنشون اون رنگی نبود سفید بیشتر داشت و تیه رنگ نبودن.

RE: آشنائی با سگهای شکاری - Cayalouss.The.Removal - 2014-10-01 04:49 PM

فک میکنم شما سگ گریت دین رو میگی اگه رنگ سفید داشته.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اما بنظر من بهترین سگ واسه نگهداری و نگهبانی پیتباله....ی روانیه بتمام معنا.

RE: آشنائی با سگهای شکاری - guilanshekar - 2014-10-01 04:57 PM

دوستان کسی یه مقاله کامل در باره پوینتر داره؟

RE: آشنائی با سگهای شکاری - Cayalouss.The.Removal - 2014-10-01 05:08 PM

دوس عزیز سرچ کن تو گوگل....بنویس pointer Dogs-.pdf هرچی مقاله رایگان باشه واست میاره.Khansariha (8)

RE: آشنائی با سگهای شکاری - guilanshekar - 2014-10-01 05:30 PM

(2014-10-01 05:08 PM)erfan401 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوس عزیز سرچ کن تو گوگل....بنویس pointer Dogs-.pdf هرچی مقاله رایگان باشه واست میاره.Khansariha (8)

با تشکر من یه مقاله فارسی میخوام
میخام بزارم تو سایتم

RE: آشنائی با سگهای شکاری - Cayalouss.The.Removal - 2014-10-01 05:37 PM

تو ایران نگهداری و پرورش سگ بصورت دانشگاهی مورد توجه قرار نگرفته بنابراین فک نکنم در مورد پرورش و .... نژادهای سگ اصن کسی تحقیق کرده و یا مقاله ای نوشته باشه اونم سگ شکاری.حداقل تا جایی که من میدونم (با توجه به رشتم عرض میکنم)...بهتره از مقالات لاتین استفاده کنین چون پر مغزتره.Khansariha (8)

RE: آشنائی با سگهای شکاری - BARZOV - 2014-10-02 02:56 AM

(2014-10-01 04:49 PM)erfan401 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز آقا عرفان, پوزه اش مثل گریت دین که گفتید انقدر شل و ول به نظر نمی اومد. حالا شایدم یه گونه ای ازش بوده.
ولی قبلا یه سگ دیگه هم داشتن که بهش ببری میگفتن (خاکستری بود و خالهای کم رنگی داشت) لامصب خیلی بزرگ بود و شبیه گریت دین بود.ظاهرا آروم هم به نظر می اومد البته با اهل اون حیاط و خونه و دور و بر که اینطور بود نمی دونم دیگه سگ دعواکاری بوده یا نه! از غذا خوردن سیرم نمیشد.

RE: آشنائی با سگهای شکاری - hellboy - 2014-10-02 10:51 AM

(2014-10-01 04:49 PM)erfan401 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
دادا عرفان گل پیتبول و هستم یک دیوانست سگ باکسر هم عالیه یه توله 8 ماه داشتم خودم ازش وحشت میکردن با توجه به جثه کوچیکش بسیار قدرت منده نسبت به پیتبول روحیه لطیفتری داره تربیتش راحت تره و کمتر فکر خوردن صاحبش به سرش میزنه خخخخخخخخخخخخ
مخلصیم