شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
آشنائی با سگهای شکاری - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: تصاویر شکار و تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=23)
+--- موضوع: آشنائی با سگهای شکاری (/showthread.php?tid=817)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: آشنائی با سگهای شکاری - Cayalouss.The.Removal - 2012-10-29 08:53 PM

درود بر دوستان...دوست عزیز من در عرصه پرورش سگ تجربه دارم و باید بگم در برخورد با این سگ دورگتون احتیاط کنین چون دورگه دوبر و ژرمن شیپر یه علیت اینکه صفت افزایش حجم مغز رو از ژرمن به ارث میبره اما اندازه ی سر و جمجمه رو از دوبر به ارث میبره با افزایش سن و فشار جمجمه به مغز به یک جنون لحظه ای دچار میشه و میتونه بی نهایت خطرناک باشه با توجه به اینکه محل های حساس بدنه هدفشم گاز میگیره....البته مطمئنا خودتون به این مسئله واقفین اما محض احتیاط گفتم.
ضمنا برای شکار گراز بهترین نژادها بیگل و لابرادور هستند.

RE: آشنائی با سگهای شکاری - darkman - 2012-11-17 12:43 PM

عرفان جان باکسر چجور سگی هست؟
میگن خیلی قوی و قلدره و از هیچی هم نمیترسه
درسته؟

RE: آشنائی با سگهای شکاری - gorjimahalle - 2013-05-19 01:17 PM

سلام دوستان.فکر کنم بالاخره بخت ما هم داره باز میشه.یکی از دوستان یه توله ماده شکاری داره که چند وقت پیش بردش واسه جفتگیری و از ظواهر توله پیداست که جفتگیری موثر بوده و ابستن شده.فعلا در مراحل شستشوی مغزی و زدن مخ دوستم هستم که یه توله بگیرم خخخخخخخخ.تا ببینیم چی میشه.البته این عکس متعلق به اون نیست [تصویر: %D8%B9%DA%A9%D8%B30025.jpg]

RE: آشنائی با سگهای شکاری - mahammaham - 2013-05-20 11:00 PM

(2012-10-29 08:53 PM)erfan401 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان...دوست عزیز من در عرصه پرورش سگ تجربه دارم و باید بگم در برخورد با این سگ دورگتون احتیاط کنین چون دورگه دوبر و ژرمن شیپر یه علیت اینکه صفت افزایش حجم مغز رو از ژرمن به ارث میبره اما اندازه ی سر و جمجمه رو از دوبر به ارث میبره با افزایش سن و فشار جمجمه به مغز به یک جنون لحظه ای دچار میشه و میتونه بی نهایت خطرناک باشه با توجه به اینکه محل های حساس بدنه هدفشم گاز میگیره....البته مطمئنا خودتون به این مسئله واقفین اما محض احتیاط گفتم.
ضمنا برای شکار گراز بهترین نژادها بیگل و لابرادور هستند.
عرفان جان بيگل براي شكار بزرگ هم ميبرند؟ فكر كنم دوستمون منظورشون سگي بود كه با شكار درگير شه، ولي بيگل بيشتر شكاريابي ميكنه،
ممنون ميشم يكم توضيح بديد
Khansariha (256)

RE: آشنائی با سگهای شکاری - gorjimahalle - 2013-07-04 09:20 PM

سلام دوستان.دوستان توله خریدن و ما همچنان اندر خم یک کوچه ایم و در حال مخ زنی والد گرامKhansariha (226).از شانس این دوستم یه سگ ماده محلی هم خونش داره که اونم چارتا توله داره اون شکاری رو هم گذاشته پیشش اون حیوونم قبولش کرده بهش شیر میده.[تصویر: DSC_1367.jpg] [تصویر: DSC_1370.jpg] [تصویر: DSC_1368.jpg]

RE: آشنائی با سگهای شکاری - mohammad4917 - 2013-07-05 09:03 AM

به نظر من سگ برای شکار انواع پرنده پوینتر مناسبه ما یکی اصیلشو داریم و مهمترین موضوع اموزشش هست که اگه خودتون مهارت لازم رو ندارید بدید یکی واستون تربیت کنه.اگه بشه تا چند وقت دیگه یه کلیپ تو اب رفتن و پرنده اوردنشو میزارم

RE: آشنائی با سگهای شکاری - arash1324 - 2013-07-05 09:16 AM

سلام
پویینتر ذاتاً سگ شکاری هست و باهوش . بالاخص برای شکار پرنده Khansariha (8)

RE: آشنائی با سگهای شکاری - gorjimahalle - 2013-07-16 12:29 PM

[تصویر: DSC_13h94.jpg]

RE: آشنائی با سگهای شکاری - RAK - 2013-09-05 01:18 AM

با سلام خدمت همه دوستان و اساتیدمحترم[/align] به نظر و تجربه شخصی خودم در خصوص سگهای شکاری و تربیت آنها باید عرض کنم در ابتدا باید نوع شکار خودتون و انتظارتون را مشخص و بعدنسبت به انتخاب نژادسگ شکاری تصمیم گیری کنید برای شکارهای مختلف نژادهای مختلفی بکار گرفته میشه که خصوصیات فیزیکی.رفتاری.غریزه و مهمتر از همه هوش سگهای شکاری برای این منظور دخیلند.بعنوان مثال شما نمیتوانید از سگی با اندازه کوچک و با گامهای کوچک برای شکار گراز استفاده کنید و همچنین نژادی را که با آب میانه خوبی ندارد برای شکار پرندههای آبزی مورد استفاده قرار بدید. بعد از انتخاب نژاد متناسب با نوع شکار اقدام به انتخاب توله از بین توله های متولد شده مکنند که این موضوع ایتمهای دارد که این مورد جای بحث زیاد دارد.بعد از انتخاب توله مورد نظر آموزش توله که مهمترین مرحله در خصوص سگهای شکاری هستش شروع میشه. وقتی توله برای دویدن مشکلی نداشته باشد اصطلاحا پا پیدا کرد نسبت به آموزش آن اقدام میشود یک نکته مهم در خصوص این موضوع .مربی و آموزش دهنده توله میباشدتوله شکاری باید---باید یک مربی وبه آن بک نفر اعتماد---اعتماد کامل داشته باشدکه معمولا برای رسیدن به این منظور توله انتخاب شده را به محض اینکه بتواند غذایی غیر از شیر مادر بخورد از مادر و از بقیه سگها وتولههای موجود جدا کرده به طوری که دنیای توله فقط و فقط مربی باشد مربی باید به آن غذا بدهد با آن بازی کند به گردش برود وغیره و یک اسباب بازی که معمولا یک توپ تنیس میباشد برای وقت تنهایی آن در نظر گرفته شود در کل یک رابطه صمیمی و دور از خشونت--- خشونت م همراه با ایجاد حس اعتماد باید ایجاد شود. سگ شکاری را نباید در جای تاریک بسته شود. برای بر آورده کردن انتظارات مربی یک جایزه کوچک که معمولا بیسکویت یا خرما ویا هر چیزی که توله به آن علاقه شدید دارد در نظر گرفته شود در ابتدا این نکته برای شرطی شدن مهم است و در آینده با ایجاد شوق و لذت شکار دیگر به این جایزه نیاز نیست. گامهای بعدی ایجاد حساسیت و کنجکاوی نسبت به جسم متحرک که میتواند یک تکه پارچه .عروسک پولیشی .ومانند اینها که به یک نخ مقاوم چند متری متصل میباش ویا توپ تنیس و بهتر است مربی در جای مخفی شود وبا نخ پارچه با توله کار کند وحس مبارزه و کنجکاوی توله را تحریک و آن را ترقیب به تعقیب وگرفتن طعمه مصنوعی کند. گام بعدی آموزش پرتاب و آورن شعی پرتاب شده که بهتر است توله حر کات دست شما را ببیند و نسبت آوردن شعی پرتاب شده(توپ تنیس) با اجازه شما اقدام کند و بعد از آوردن شعی علاوه بر جایزه حتما باید سر و گوش توله را نوازش کنید. ادامه مطلب مجالی دیگر

RE: آشنائی با سگهای شکاری - melalis - 2013-10-02 10:45 PM

سلام دوستان من دنبال یه توله پوینتر میگردم ترجیها اصیل باشه .. میدونم ممکنه اینجا جاش نباشه که بگم اما اگه کسی سراغ داره پ.خ کنه
مرسی