شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - koh - 2022-01-02 11:38 AM

(2022-01-02 08:20 AM)Mohammadsardar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به عزیزان و بزرگواران. یه سوال داشتم و دارم که همیشه ذهن من رو درگیر کرده .دوستانی مانند کاربر koh و دیگر عزیزانی که با این سلاح دورانی داشته اند میتونید درباره گیر کردنش بعد این سالها توضیحی بدین آیا گیر کرده و چه کارهایی برای رفع گیر انجام دادین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (8)Khansariha (256)Khansariha (226)به قول استاد asman عزیز که افتخار هم صحبتی با ایشون رو نداشتم : دمتون گرم

سلام به همه دوستان وشما دوست عزیز اقا محمد
من تقریبا ۱۰ساله این اسلحه رو‌دارم واقعا تا حالا گیر نکرده و خوشحال میشم کمکی به دوستان‌کرده باشم.تا حالا تعداد زیادی اسلاگ تک گلوله دست ساز با هاش شلیک کردم ولی مشکلی خدارو شکر نداشته .فقط چند سال پیش بعضی مواقع شاید کلا چند بار پیش اومد که سوزن چاشنی رو نمیزد و‌ رد ضعیفی رو چاشنی میموند.که بعدا با باز کردن سیستم ماشه عیب رو‌پیدا کردم.واین بود که‌چکش در مسیر حرکت خودش به یه تیغه کناری که پریسه داشت درتماس بود وساییده میشد فقط با سوهان اون پریسه رو نرم کردم ومشکل حل شد .

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - amn - 2022-01-02 04:48 PM

سلام koh جان ؛.
فکر کنم اسلحه تون همینیه که توی پروفایل تون عکسش را گزاشتید ؟
و چرا قنداق ش رو اینجوری کردید ؟ شده مثل وینچستر های غرب وحشی که برای جنگ لول و قنداقشون رو میبریدن.Khansariha (219)
اما جالب شده.
انشاالله ماشه ش ۱۰۰ براتون چکیده بشه.Khansariha (8)
و یه سوال فنی ؛ محافظت ماشه ش فولادیه یا پلاستیکی ؟ چون دیدم بعضی از ۵تیر ها پلاستیکی شدن.
موفق باشید فعلا خداحافظ.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - koh - 2022-01-02 06:20 PM

(2022-01-02 04:48 PM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام koh جان ؛.
فکر کنم اسلحه تون همینیه که توی پروفایل تون عکسش را گزاشتید ؟
و چرا قنداق ش رو اینجوری کردید ؟ شده مثل وینچستر های غرب وحشی که برای جنگ لول و قنداقشون رو میبریدن.Khansariha (219)
اما جالب شده.
انشاالله ماشه ش ۱۰۰ براتون چکیده بشه.Khansariha (8)
و یه سوال فنی ؛ محافظت ماشه ش فولادیه یا پلاستیکی ؟ چون دیدم بعضی از ۵تیر ها پلاستیکی شدن.
موفق باشید فعلا خداحافظ.

سلام دوست گرامی
بله اسلحه همینه ولی اون قنداق فقط برای سرگرمی درست کردم و روی سلاح نصب نیست ومحافظ ماشه هم پلاستیک هست ممنون از لطف شما.[تصویر: %DA%A9%D9%BE%DB%8C-DSC00176.jpg]
اینم عکس

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - amn - 2022-01-02 06:47 PM

سلام.
خیلی ممنون از پاسخ گویی تون.
اسلحه تون خیلی تمیزه اصلا معلوم نمیشه ۱۰ سال سن داره. ماشالله ماشاللهKhansariha (8)
معلومه خیلی روش حساس هستید چون یه دستمال فک کنم گذاشتید زیر لولش که دیوار بهش خط نندازه احست Khansariha (8).
انشالله تبدیلش کنی به موسنبرگ ۵۰۰.
من که هنوز وارد عالم سلاح های گرم نشدم.
یه هانتر ۳۰۱ سه ساله و چینی ۶۲ ده ساله دارم.
یه هاتسان ۱۱۰۰ هم تا چند روز پیش داشتم که فروختمش.
عکسشون توی تاپیک عکس سلاح ها هست. ص۱۰ یا ۱۱ فکر کنم.
خب بگذریم که تاپیک به بی راهه نره.
یکی از دوستان دانشگاه میگفت پدرم یکی از این صیاد ها داره و بعضی مواقع گلنگدن عقب میاد اما همونجا گیر میکنه.
منم چون این مورد رو دیده بودم میگفتم خب توی صیاد طبیعی هست.
شما که تجربه استفاده از این اسلحه را دارید راه حلی برای این مشکل سراغ ندارید ؟
شرمنده پر حرفی کردم.
موفق باشید فعلا خداحافظ.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Mohammadsardar - 2022-01-02 07:13 PM

(2022-01-02 11:38 AM)koh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2022-01-02 08:20 AM)Mohammadsardar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به عزیزان و بزرگواران. یه سوال داشتم و دارم که همیشه ذهن من رو درگیر کرده .دوستانی مانند کاربر koh و دیگر عزیزانی که با این سلاح دورانی داشته اند میتونید درباره گیر کردنش بعد این سالها توضیحی بدین آیا گیر کرده و چه کارهایی برای رفع گیر انجام دادین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟Khansariha (8)Khansariha (256)Khansariha (226)به قول استاد asman عزیز که افتخار هم صحبتی با ایشون رو نداشتم : دمتون گرم

من تقریبا ۱۰ساله این اسلحه رو‌دارم واقعا تا حالا گیر نکرده و خوشحال میشم کمکی به دوستان‌کرده باشم.تا حالا تعداد زیادی اسلاگ تک گلوله دست ساز با هاش شلیک کردم ولی مشکلی خدارو شکر نداشته .فقط چند سال پیش بعضی مواقع شاید کلا چند بار پیش اومد که سوزن چاشنی رو نمیزد و‌ رد ضعیفی رو چاشنی میموند.که بعدا با باز کردن سیستم ماشه عیب رو‌پیدا کردم.واین بود که‌چکش در مسیر حرکت خودش به یه تیغه کناری که پریسه داشت درتماس بود وساییده میشد فقط با سوهان اون پریسه رو نرم کردم ومشکل حل شد .

سلام آقا صالح عزیز و استاد ( koh ) و دیگر عزیزان ممنونم از لطف شما آقای کوه ( ببخشید اسمتون رو نمیدونم ) من قصد خرید امسال ندارم ولی برای سال آینده احتمالش هست اگر خدا بخواد یه پولی دستم بیاد و شما و دیگر دوستان واسه من که سالی از صد شلیک . شلیکهام بیشتر نمیشه .واسم توصیه اش میکنید اگه گیر بکنه خودم بلدم گیرشو رفع کنم استاد فقط چند تا سوال ۱ شما باهاش فشنگ ۳۶ گرمی شاهین هم زدید آیا ۲ تا به حال ازش پترن گرفتید ببینید بالا میزنه یا پایین یا چپ یا راست ؟؟ ممنون میشم جواب بدین
ببخشید زیاد سوال میپرسم این دو مورد رو هیج جا پیدا نکردم ۱ طول لوله ۲ طول کلی سلاح ۳ قطر چوک چنده دقیق میشه لطف کنید و عکس از چوک لول بزارید راستی بچه قنداقش چند میل لغ میزنه Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - koh - 2022-01-02 07:27 PM

(2022-01-02 06:47 PM)amn نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.
خیلی ممنون از پاسخ گویی تون.
اسلحه تون خیلی تمیزه اصلا معلوم نمیشه ۱۰ سال سن داره. ماشالله ماشاللهKhansariha (8)
معلومه خیلی روش حساس هستید چون یه دستمال فک کنم گذاشتید زیر لولش که دیوار بهش خط نندازه احست Khansariha (8).
انشالله تبدیلش کنی به موسنبرگ ۵۰۰.
من که هنوز وارد عالم سلاح های گرم نشدم.
یه هانتر ۳۰۱ سه ساله و چینی ۶۲ ده ساله دارم.
یه هاتسان ۱۱۰۰ هم تا چند روز پیش داشتم که فروختمش.
عکسشون توی تاپیک عکس سلاح ها هست. ص۱۰ یا ۱۱ فکر کنم.
خب بگذریم که تاپیک به بی راهه نره.
یکی از دوستان دانشگاه میگفت پدرم یکی از این صیاد ها داره و بعضی مواقع گلنگدن عقب میاد اما همونجا گیر میکنه.
منم چون این مورد رو دیده بودم میگفتم خب توی صیاد طبیعی هست.
شما که تجربه استفاده از این اسلحه را دارید راه حلی برای این مشکل سراغ ندارید ؟
شرمنده پر حرفی کردم.
موفق باشید فعلا خداحافظ.
ممنون از لطف شما بله اون دستمال رو درست گفتین و چه دقتی داشتین که دیدین انشا الله شما هم بهترین سلاح رو بخرید و لذت ببرید.
مشکل گیر کردن او سلاح که گفتین رو همینجوری نمیشه گفت که چه دردی داره ولی تا نود درصد با باز کردن و عیب یابی و نرم وسوهان زدن قطعه مورد نظر که احتمالا پریسه داره رفع عیب میشه و در نهایت اگه بازوها یا قطعات داخلی خراب باشن با تشخیص تعمیر کار تعویض وبازسازی میشن

(2022-01-02 07:13 PM)Mohammadsardar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2022-01-02 11:38 AM)koh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام آقا صالح عزیز و استاد ( koh ) و دیگر عزیزان ممنونم از لطف شما آقای کوه ( ببخشید اسمتون رو نمیدونم ) من قصد خرید امسال ندارم ولی برای سال آینده احتمالش هست اگر خدا بخواد یه پولی دستم بیاد و شما و دیگر دوستان واسه من که سالی از صد شلیک . شلیکهام بیشتر نمیشه .واسم توصیه اش میکنید اگه گیر بکنه خودم بلدم گیرشو رفع کنم استاد فقط چند تا سوال ۱ شما باهاش فشنگ ۳۶ گرمی شاهین هم زدید آیا ۲ تا به حال ازش پترن گرفتید ببینید بالا میزنه یا پایین یا چپ یا راست ؟؟ ممنون میشم جواب بدین
ببخشید زیاد سوال میپرسم این دو مورد رو هیج جا پیدا نکردم ۱ طول لوله ۲ طول کلی سلاح ۳ قطر چوک چنده دقیق میشه لطف کنید و عکس از چوک لول بزارید راستی بچه قنداقش چند میل لغ میزنه Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سلام دوست عزیز
بنده شاگرد وکوچیک همه اعضای انجمن هستم و شما لطف دارین.دوست گرامی اینکه شما بتونید این اسلحه رو رفع عیب بکنید بستگی به فنی بودن شما داره ولی اگر هم نتونید مهم نیس یه بار برا همیشه بدین تعمیر کار خوب براتون درستش میکنه.اگه سلاحی میخوایی که زیاد گیر و اینا نداشته باشه خب میتونی تکلول یا دولول بگیری ولی اگه عشق پنجتیر دستکش داری دیگه از صیاد بیست تا بیستو پنج میلیونی گرفته تا قیمتهای شصت هفتاد رو بالا بسته به بودجه .یعنی ایجور بگم اگه مدل و نوع سلاح براتون فرقی نداره اسلحه کم استهلاکتر بخر.
ودر مورد سوالها اینکه تا حالا شاهین چه ۳۲گرمی یا ۳۶گرمی شلیک نکردم وفقط فشنگ مهام .وپترن هم به اون دقتی که شما مدنظرتون هست ودوستان میگیرن واینجا دربارش بحث میکنن نگرفتم ولی توی هدف زنی زمینی و هوایی عالی و دقیق میزنه.
طول لوله هفتاد سانته طول کلی سلاح رو ممکنه با یه سانت اشتباه بگم چون چند سال پیش اندازه گرفتم برا گاوصندوق فک کنم۱۲۲سانت یا ۱۲۱سانت تقریبا دقیق یادم نی.وقطر داخلی چوک رو نمیدونم چون کولیس ندارم ولی فول چوک ثابت هست ونمیدونم چرا در مقایسه چشمی با بقیه فول چوکها حس میشه صیاد تنگتره شایدم خطای دیدباشه. باید اندازه گرفت.
عکس از چوک هم الان دسترسی ندارم ولی اگه میسر شد بروی چشم حتما میذارم ولقی بچه قنداق هم‌این مدل داره که حدود سه چهار میل هست وقابل اصلاح وکم شدن هست .Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - amn - 2022-01-02 08:15 PM

سلام جناب کوه خیلی ممنون.Khansariha (8)
من دیگه اینقدر به اسلحه علاقه مند شدم که اعضای خانواده به عقلم شک کردن خخخخخخ. اما خب کاریش نمیشه کرد ؛ بسوزه پدر عاشقی خخخخخخخ.
دلیل این با دقت نگاه کردن هم همینه.
سلامت باشید فعلا خداحافظ.Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Mohammadsardar - 2022-01-02 09:41 PM

سلام به عزیزان . آقای کوه ( خواهشن اسمتون رو بگید که اینقدر شرمنده نشم Khansariha (8))من اسلحه دولول نخجیر پدرم تمام و کمال در اختیارمه غیر از یکم چپ و راست زدنش همش اوکیه من بودجه در حد ایرانی دارم!!!؟؟وگرنه اگه پولم در حد ۳۵ تومن بود قطعا شاهین دست دوم تمیز به شرط تیر برای اطمینان از دقیق زدن دو تا لول میگرفتم ولی با ۲۵ تومن نهایت من سه گزینه بیشتر ندارم ۱ نخجیر یک ۲ نخجیر دو ۳ صیاد دو البته تک آرش هم هست و سلاح خوبیم هست ولی به کار من نمیاد ( دلی )نخجیر دو هم که یکی داریم خونه و میخوام کنارش تفنگ منم باشه میمونه تک نخجیر و صیاد دو و بگم عاشق جفتشونم ولی در حد چند در صد بالاتر صیاد رو Khansariha (8)در مورد رفع عیب هم با تعمیرکارای مشهد صحبت کردم گفتن با هزینه کم خزانه شو تنظیم و دو تا قطعه پوکه کششو با جنس آلیاژ مرغوب عوض میکنه فقط یه سوال میمونه شما هر چند وقت یا چند تیر تمیزش میکنید کل قطعاتشو Khansariha (8)
بله بچه قنداق رو هم گفتن که لقی شو در حدی کم میکنن که حتی متوجه نشی ولی نه کامل چون اون لقی نیازه

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - koh - 2022-01-02 10:50 PM

(2022-01-02 09:41 PM)Mohammadsardar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به عزیزان . آقای کوه ( خواهشن اسمتون رو بگید که اینقدر شرمنده نشم Khansariha (8))من اسلحه دولول نخجیر پدرم تمام و کمال در اختیارمه غیر از یکم چپ و راست زدنش همش اوکیه من بودجه در حد ایرانی دارم!!!؟؟وگرنه اگه پولم در حد ۳۵ تومن بود قطعا شاهین دست دوم تمیز به شرط تیر برای اطمینان از دقیق زدن دو تا لول میگرفتم ولی با ۲۵ تومن نهایت من سه گزینه بیشتر ندارم ۱ نخجیر یک ۲ نخجیر دو ۳ صیاد دو البته تک آرش هم هست و سلاح خوبیم هست ولی به کار من نمیاد ( دلی )نخجیر دو هم که یکی داریم خونه و میخوام کنارش تفنگ منم باشه میمونه تک نخجیر و صیاد دو و بگم عاشق جفتشونم ولی در حد چند در صد بالاتر صیاد رو Khansariha (8)در مورد رفع عیب هم با تعمیرکارای مشهد صحبت کردم گفتن با هزینه کم خزانه شو تنظیم و دو تا قطعه پوکه کششو با جنس آلیاژ مرغوب عوض میکنه فقط یه سوال میمونه شما هر چند وقت یا چند تیر تمیزش میکنید کل قطعاتشو Khansariha (8)
بله بچه قنداق رو هم گفتن که لقی شو در حدی کم میکنن که حتی متوجه نشی ولی نه کامل چون اون لقی نیازه
سلام به همه
دوست گرامی اقا محمد دشمنتون شرمنده شما لطف دارین من رضا کوچیک شما

خب پس با این اوصاف اول اینکه تب داغ داشتن سلاح رو فعلا یه کم پایین اوردین باوجود نخجیر ۲ وبا وجود صحبت هاتون معلومه که یه دوره حداقل باید صیاد بگیرین. خخخ با تنظیم وتعمیر واقعا کار راه انداز میشه بدون مشکل .البته من پیش تعمیر کار نبردم وفقط خودم درحد صیقل دادن بعضی قطعات پریسه دار فقط دسکاری کردم..درضمن در نهایت اگه صیاد گرفتین و بعد سه سال میتونی بازم تبدیل به احسن کنی وسلاح بهتری بخری خدارو چه دیدی شایدتحریما برداشته شد وتوی یه بازه زمانی ثبت نام وواردات سلاح ازاد شد و با همین پول وکمترش سلاح روسی یا اروپایی خریدین.
درمورد تمیزکاری من بعد از هر روز تفریح یا تیراندازی وقتی بر میگردم خونه لول رو تمیز میکنم. حالاچه دوتا تیر شلیک داشته باشم یا دهتا .ولی تمیز کاری قطعات داخلی فقط دوبار که سلاح رو چه واسه کنجکاوی و چه واسه رفع عیب که باز کردم تمیزشون کردم به نظرم نیازی نداره نهایتن چند سال یه بار هم کافیه البته بسته به شرایط نگهداری که زیاد در معرض گردو خاک نبوده باشه
.موفق باشینKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - Mohammadsardar - 2022-01-03 01:32 PM

سلام آقا رضای عزیز اینشالاه سلامت باشید همیشه خیلی ممنون از لطف شما . اینشالاه با این همه رحمت الهی واسه ما کشاورزا سال خوبی در راهه با پدرم صحبت که کردم و عکس صیاد و نخجیر یک و شاهین رو نشون دادم گفتم من اگه سال دیگه ۲۰ تومن پول دستم بیاد اسلحتو میفروشی یه شاهین بخریم گفت همینکار رو میکنیم اینشالاه خوشش اومد از شاهین بعد گفتم اگه پول دستم نیاد گفت دولولمو دوست دادم ولی این پنجتیر خیلی جالبه و این حرفا گفتم مطمعنی گفت ما که ش... نمیکنیم واسه تفریح و سالی ۱۰۰ تا ۲۰۰ تا فشنگ کار راه اندازه گفتم بله گفتم تک نخجیر چی گفت این که تک لوله ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!Khansariha (367)گفتم یعنی چی گفت حداقل فشنگ گذاشتن تفنگت باید حال بده یا نه گفتم چرا گفت پس اینشالاه شاید همین پنجتیر رو بگیرم سال دیگه ( پدرم هم زمانی دورانی داشته با تفنگ )Khansariha (8)پس احتمالا یکی میخرم ولی فک نکنم بفروشمش ممنون از راهنماییهای استاد عزیز آقا رضای گل Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)