شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) (/showthread.php?tid=816)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - arashkian - 2018-10-19 06:47 PM

(2018-10-18 03:59 PM)lultima نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-10-17 11:10 PM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-10-16 11:13 AM)lultima نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
يه مشكله ديگه هم هست كه الان تو تهران سلاح پيدا نميشه.

طرح عفو 90 ها فروششون ازاد شده ( اتمام تعهد 5 ساله ) سلاح نایاب نیست بخصوص ساچمه زن واکثرا ترک

دوست عزيز من ١ ماه دنبال سلاحم. همين امروزم فردوسي بودم هيچي نيست. يا شايدم بخاطر قيمت دلار كه معلوم نيست تا ابان ماه كجا بره كسي نميفروشه. اگه شما يا دوستان مغازه اي تو تهران ادرس داريد كه ميفروشه زحمت بكشيد خبر بديد.
ممنون

Khansariha (8)Khansariha (256)درود بر همه اساتید انجمن . . . دوست عزیز. 1- سلاح هست برای فروش و مخصوصا فروشنده های شخصی که بدلایل مختلف میفروشن سلاحشون رو زیاد هستن و همیشه هم هستن.چون بدلیل نیاز مالی میفروشن و نه سود و کسب و منفعت...اما اینکه بازار یک کمی بهم ریخته است.خب هیچکسی شکی درش نداره.و تفاوت قیمتهای عنوان شده توسط فروشنده ها گاها نزدیک 2میلیون باهمدیگه تفاوت داره در سلاحهای ایرانی...اما بگردی گیر میاد.مخصوصا فروشنده دست و منصف و نیازمند پول نقد ... ضمن اینکه طبق فرمایش جناب احمدی ( asman ) سلاحهای طرح 90 هم اضافه شده اند به سلاحهای در دست فروش و توی بازار ... 2- شما چقدر میتونید هزینه کنید برای خرید سلاح؟.Khansariha (8)Khansariha (256)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - HaraldBluetooth - 2018-11-17 12:35 AM

(2018-10-15 10:06 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-10-10 03:30 PM)HaraldBluetooth نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-10-10 08:31 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
هیچکدوم از تفنگ های ایرانی برای زدن چهارپاره و گلوله ساخته نشده اند.و اگه در زدن اینها با تفنگ مداومت داشته باشی تفنگ دچار لقی و آسیب میشه.

ممنون، حالا اگر بخوام هر از گاهی اسلاگ یا چارپاره باشه میشه؟
بعد کلا کیفیتش راضی کننده هست؟ پشیمونم نمیکنه؟ یه سری میگن ترک بگیری بهتره یه سریا میگن تفنگای ایرانی از ترکا خیلی بهترن.

دوست عزیز من با نخجیر ها کار کردم با ترک ها هم کار کردم.تفنگای نخجیر تفنگای سبک و روانی نیستند و دارای معایب قابل رفع .
وزنشون زیاده (که تو شکار و حمل تفنگ تو شکارگاه) عیب بزرگیه، کیفیت زاجشون و رنگ قنداقشون مزخرفه،اندازه قنداق نیاز به پرو و اصلاح داره،تو تک و دلول هاش باز بسته کردن لول و فشنگ گذاری راحت و روان نیست ،ماششون (مخصوصاً دولول)دارای خلاصی هست و... که اینا با یه سرویس کامل و سپردن تفنگ دست یه تعمیرکار ماهر تقریباً قابل رفع و اصلاح هست.ولی تفنگای ترک از چیفسان و کرال و سردار که میگن کیفیتشون نسبت به هگلو و سارسیلماز و آکار و یلدیز کمتره بگیر (که بنظر من اونها هم عالین در حد خودشون)تا برندهای با کیفیتش هیچکدوم از مشکلات نخجیر رو ندارند.و این واقعیتیه که نمیشه کتمان کرد.و اگه بخوای از لحاظ ترکیدن لول بگی هر تفنگی اگه موقع شلیک فشنگ مانعی چه داخل لول و چه سر لول باشه .(مثل رفتن ناخواسته برف و گل از سر لول به داخل یا قرار گرفتن سر لول در آب) حالا بخواد وینچستر و برتا و برونینگ باشه یه نخجیر و آکار و کرال و... ترکیدن لول قطعی خواهد بود.
این نظر من بر اساس علم و تجربه منه حالا ببینیم نظر دوستان چی باشه.

دوست عزیز خیلی ممنون بابت توضیحات.
من بیشتر دنبال یه 5 تیر هستم ولی حتما دستکش . از نیمه اتوماتیک که اصلا خوشم نمیاد و لی 2 لول اگر دستکش گیر نیاد میگیرم که اونم مطمئن نیستم بغل هم یا رو هم.
الان پس نخجیر صیاد یه کیفیت معمولی داره. ولی آیا پیشمون میشه آدم یا نمیشه؟ الان به جز صیاد دستکش دیگه ای هم هست تو بازار. بدون توجه به قیمت.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirhashemi - 2018-11-17 10:25 AM

از لحاظ کارایی و سرعت عمل نیم اتومات یه چیز دیگس .بشرطیکه نوع خوبشو بگیری که گیر و نقص نداشته باشه .دستکش بنظر من برتری نسبت به نیم اتومات نداره .مخصوصاً در سرعت تیراندازی .

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirzayousef - 2018-11-17 01:23 PM

(2018-11-17 10:25 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از لحاظ کارایی و سرعت عمل نیم اتومات یه چیز دیگس .بشرطیکه نوع خوبشو بگیری که گیر و نقص نداشته باشه .دستکش بنظر من برتری نسبت به نیم اتومات نداره .مخصوصاً در سرعت تیراندازی .
با سلام، برتری دستکش به نیم اتومات زهر بیشتر ساچمه است چون از تمام گاز برهی خروج ساچمه استفادمیکنه . دومین برتری سادگی سلاح که اگر توی بیابون هم مشکل بر بخور مشکل راحتتر حل میشه . در مورد اسلاگ و چهار پاره هم بنده با صیاد دو بیشتر از ۱۰۰ تا اسلاگ گیج ۱۶ زدم و چهار پاره استرلینگ و دست پر که تا دلت بخواد.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - HaraldBluetooth - 2018-11-17 09:37 PM

(2018-11-17 10:25 AM)mirhashemi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(2018-11-17 01:23 PM)mirzayousef نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام، برتری دستکش به نیم اتومات زهر بیشتر ساچمه است چون از تمام گاز برهی خروج ساچمه استفادمیکنه . دومین برتری سادگی سلاح که اگر توی بیابون هم مشکل بر بخور مشکل راحتتر حل میشه . در مورد اسلاگ و چهار پاره هم بنده با صیاد دو بیشتر از ۱۰۰ تا اسلاگ گیج ۱۶ زدم و چهار پاره استرلینگ و دست پر که تا دلت بخواد.

درسته که سرعت عملش بیشتره نیمه اتومات ولی این صدای مسلح کردن دستکش و قیافه ی نوستالژیکش یه چیز دیگس واسه من.
اگر بخوام بگیرم یا 2لول میگیرم یا دستکش. حالا سرعت تیز اندازی اهمیت زیادی نداره برای من.

اسلاگ 16 توی فشنگ 12 میره؟ یا تفنگ شما کالیبر 16 هست؟

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - mirhashemi - 2018-11-18 08:33 AM

(2018-11-17 01:23 PM)mirzayousef نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بنظر من زهر بیشتر و این داستان ها بیشتر به چوک بر میگرده و دیگه اینکه وقتی گاز ناشی از انفجار باروت در فشنگ آنقدر قدرت داره که اگه چیزی جلوی اونو تو خروج از لوله بگیره باعث انفجار لوله میشه ،حالا چند درصد اون خرج اکشن تفنگ خواهد شد؟
و نکته بعد اینکه پنج تیرهای نیم اتومات اینرسیایی هم هستند که با ضربه ناشی از لگد تفنگ مسلح میشن که البته گران تر هم هستند.و در آنها هیچ گاز باروتی هم هدر نمیره .بنظر من شما بیشتر علاقه شخصی به نوع دستکش دارید ومثل خودم که از دولول بقل خیلی خوشم میاد .حالا شما هرچی از مزایای دولول سوار بگی بازم من دولول بقل رو بیشتر می پسندم.
(2018-11-17 09:37 PM)HaraldBluetooth نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

درسته که سرعت عملش بیشتره نیمه اتومات ولی این صدای مسلح کردن دستکش و قیافه ی نوستالژیکش یه چیز دیگس واسه من.
اگر بخوام بگیرم یا 2لول میگیرم یا دستکش. حالا سرعت تیز اندازی اهمیت زیادی نداره برای من.

اسلاگ 16 توی فشنگ 12 میره؟ یا تفنگ شما کالیبر 16 هست؟
تو تاپیک انواع فشنگ ساچمه زنی تو چند صفحه آخرش یکی از دوستان زحمت کشیدند و در مورد اسلاگ 16 تو فشنگ 12 کامل توضیح دادند میتونی اونجا از اطلاعاتش استفاده کنی.

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - HaraldBluetooth - 2018-11-18 10:55 PM

ممنون از شما.
تاثیر گاز باروت انقدر زیاده که برای اسلحه ی های تک تیر انداز تو جنگ، حتما از سلاحی استفاده می شه که گلندگدنی باشه و نه نیمه اتومات 7.62 ناتو با یه مکانیسم گلدگدنی این قدر قدرت داره که در فاصله ی 2500 متری بخوره به هدف بکشه و. این ها ثبت و تایید شدن تو ارتش آمریکا.
البته این اصلا توی ساچمه زنی مهم نیست مخصوصا برای ماها و من صرفا لذت مسلح کردن دستکش رو ترجیه میدم به نیمه اتومات . همچنین 2 لول بغل به خاطر نوستالژیک بودنش

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - haamidreza - 2018-11-19 08:03 AM

(2018-11-18 10:55 PM)HaraldBluetooth نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از شما.
تاثیر گاز باروت انقدر زیاده که برای اسلحه ی های تک تیر انداز تو جنگ، حتما از سلاحی استفاده می شه که گلندگدنی باشه و نه نیمه اتومات 7.62 ناتو با یه مکانیسم گلدگدنی این قدر قدرت داره که در فاصله ی 2500 متری بخوره به هدف بکشه و. این ها ثبت و تایید شدن تو ارتش آمریکا.
البته این اصلا توی ساچمه زنی مهم نیست مخصوصا برای ماها و من صرفا لذت مسلح کردن دستکش رو ترجیه میدم به نیمه اتومات . همچنین 2 لول بغل به خاطر نوستالژیک بودنش

سلام دوست عزیز
تو خرید هز چیزی اول ادم به سلیقه ش نگاه میکنه و اون چیزی رو که خودش دوست داره میخره کسی هم نمیتونه بابت این موضوع خرده بگیره
ولی نظر شخصی من اینه که تو امر اسلحه تجربه ی بقیه ارزشمنده
چون اسلحه ماشین نیست که امروز خوشت نیومد فردا بفروشیش
سه سال باید نگه داری و بعد سه سال با هزار زحمت بفروشی و تازه بر میگردی سر خونه ی اولت که الان هستی
خرید اسلحه بخاطر حس نوستالژیک یکم زیاده رویه
شاید مثالم درست نباشه ولی شما الان نمیری یه پیکان کار کرده بگیری بخاطر حس نوستالژیک
اگه نظر بقیه برات مهمه بهت میگم که اسلحه ای بگیر که خرابی ش کم باشه و گیر و گور نداشته باشه ترجیحا چوک خور هم باشه
ولی در اخر خودت انتخاب کن که چی میخوای و از انتخابت لذت ببر Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - HaraldBluetooth - 2018-11-22 12:00 AM

(2018-11-19 08:03 AM)hokmabadi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2018-11-18 10:55 PM)HaraldBluetooth نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از شما.

سلام دوست عزیز
تو خرید هز چیزی اول ادم به سلیقه ش نگاه میکنه و اون چیزی رو که خودش دوست داره میخره کسی هم نمیتونه بابت این موضوع خرده بگیره
ولی نظر شخصی من اینه که تو امر اسلحه تجربه ی بقیه ارزشمنده
چون اسلحه ماشین نیست که امروز خوشت نیومد فردا بفروشیش
سه سال باید نگه داری و بعد سه سال با هزار زحمت بفروشی و تازه بر میگردی سر خونه ی اولت که الان هستی
خرید اسلحه بخاطر حس نوستالژیک یکم زیاده رویه
شاید مثالم درست نباشه ولی شما الان نمیری یه پیکان کار کرده بگیری بخاطر حس نوستالژیک
اگه نظر بقیه برات مهمه بهت میگم که اسلحه ای بگیر که خرابی ش کم باشه و گیر و گور نداشته باشه ترجیحا چوک خور هم باشه
ولی در اخر خودت انتخاب کن که چی میخوای و از انتخابت لذت ببر Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

حرفتون کاملا درسته. منم برای همین دارم تحقیق میکنم که پشیمون نشم. الانم داشتم صفحات قبلی رو میخوندم‌و در مورد صیاد یکی راضیه یکی . ناراضی. برای کسی مثل من که حساسییت داره رو جزییات احتمال میدم صیاد بگیرم تو ذوقم بخوره و به کل پشیمون شم. از اون طرفم بیشتر دوست دارم دستکش داشته باشم تا ۲لول تازه ۲لولم بقل هم دوست دارم بیشتر. الان نمیدونم چیکار کنم

RE: سلاح شکاری صیــــــاد دو(پنج تیر دستکش) - arashkian - 2018-11-22 11:01 AM

Khansariha (8)Khansariha (256)درود بر همه دوستان.والا نظر من هم مثل جناب حکم آبادی اینه که شما دولول سوار ( بغل ترک توفسان بیشتر و کرال به تعداد کمتر توی بازار هست ) یا پنج تیر ( دستکش ترک هم جدیدا زیاد شده بخاطر ورود سلاحهای طرح 90 به بازار اما نیمه اتوماتش بیشتره و راحتتر گیر میاد) چوک خور ساخت کارخانه های معتبر ترک بگیر ( این همه برند معتبر و بعضا صادراتی ترک ) و کلا دور سلاح ایرانی رو یک خط درشت بکش.چون چوک ثابت و سنگین و پر گیر و گور و قطعات کم دوام و ناهماهنگ و قنداق ناهماهنگ دارن و خب مسلما کمی ارزانتر از ترک هستن...ضمنا درسته علاقه شخصی و احساس فعلی شما به سلاح دستکش و دولول بغل یک فاکتور بسیار مهم و موثر و کلیدی است اما خدا رو چه دیدین شاید با خرید سلاح متفاوت عوض شد...که در اکثر موارد هم همینجور بوده...اما به غیر از علایق یک فاکتور مهم دیگه هم بودجه و استفاده حداکثری از امکانات موجود خودمون و نیز موجودی بازار است...سلاح رو شما برای مورد مصرف خودش یعنی تیراندازی و شکار میخواید و نه دکور و دست گرفتن صرف ... پس سلاحی که در موقع کار مرتب گیر کنه ( مخصوصا اگه خودتون توانایی رفع گیرش رو نداشته باشید ) یا خراب بشه یا وزنش اذیتت کنه توی حمل و نقل و شکارگاه و پیاده روی و بد دست باشه و خسته ازش بشید و یا مرتبا مجبورتون کنه بخاطر ایرادات و گیرهایی که رفعش از عهده خودتون برنمیاد توی بیابان پیش از موعد به خونه برگردین یا پس از ساعتها پیاده روی و رد زنی شکار رو ببینید و هدف بگیرید و عمل نکنه یا شکار رو بزنید و شکار زخمی بشه (یا بهش نخوره) و پوکه و فشنگ جدید جایگزین نشه (توی صیاد یا کارگاهی های دستکش و نیمه اتومات درجه چندم ترک) یا لول دوم (توی دولول) عمل نکنه و شکار براحتی بیاد و از جلوتون فرار کنه "قطعا شما رو پشیمان تر خواهد کرد تا سلاح با کیفیت که با سلیقه ابتدایی و چشمی شما جور در نمیاد...چون یک سلاح شکاری با کیفیت و بروز ( چوک خور و پران دار ) و خوشدست و میان وزن ( محکم اما سبک = آلیاژ و تکنولوژی پیشرفته ) و سالم و تمیز و کاربردی و بدون گیر و اذیت و از یک برند معتبر و مطمئن(دارای حداقل استانداردهای لازم) ولو در وهله اول شاید زیاد بنظر شما مناسب نیاد اما پس از مدتی بهترین دوست و یار بیابان شما خواهد شد و باهاش حال و کیف خواهید کرد...حتی از تمیز کردنشKhansariha (214)...بهرحال این نظر من در حد تجربه و مشاهدات و دانسته های خودم بود و دیگه تصمیمش با خود شماست...اما هرچی خواستید بخرید "زیاد عجله نکنید"مورد خوبی و سالم و تمیز و به قیمت گیر آوردین معطل نکنید"از فروشگاه نخرید اما بهشون سر بزنید و دور و بر بازار بچرخید که اگه سلاح خوب و فروشنده پول لازم اومد بتونید سریع ازش بخرید"توی نت و اینستا و گروههای تلگرامی جستجو کنید گاها موردهای خوبی پیدا میشه"قیمتهای اعلامی توسط فروشنده متفاوت است اما قیمت بازار تفاوتی نکرده زیاد.پس دنبال فروشنده واقعی و پول لازم باشید و نه دلال و یا فروشنده هایی که میگن یک قیمتی میگیم شاید خریدن و فروختیم...بگردین ایشالا مورد مناسب و باب دل تون پیدا میشه...حق نگهدار اساتید انجمن Khansariha (8)Khansariha (256)